Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Zdravo!

Fotr se odloča za nakup čoperja.

Izbira med Hondo Shadow 750 in Suzuki 800 Intruder.

Zdej po videzu sta si dokaj podobna. Suzuki ima ketno + vodno hlajenje. Hodna pa kardan + zračno hlajenje. Pa suzuki je mal močnej.

Kaj naj mu priporočim?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za odgovor, motor je res starejši od 98 letnika in žal so vsi modeli Suzuki DR Big, kolikor vem. Res ne razumem, zakaj se ne bi smelo uvažati če ima papirje in je tehnično brezhibno vozilo... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Honda!!!

Imel letnik 99 in morem povedat da me v 20.000 kilometrih ni nikoli pustila na cedilu!!!

Zdaj ima z novim lastnikom prevoženih že okoli 60.000km in teče kot urica!!!

Ampak to so moje izkušnje, za suzuki ne morem rečt, ker nisem nikol vozil!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozabil napisat da gre to za nov čoper.

Cena suzukija je 7000€

Honda pa cca. 7250€

Če izbirata med tema dvema,potem apsolutno motor z kardanom. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kaj bi bil boljši nakup (predvsem glede cene servisov in delov, vzdržljivosti motocikla - letno bom verjetno prevozil 10-15.000 km ):

Honda CBF 1000 SA

Suzuki 1250 Bandit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kaj bi bil boljši nakup (predvsem glede cene servisov in delov, vzdržljivosti motocikla - letno bom verjetno prevozil 10-15.000 km ):

Honda CBF 1000 SA

Suzuki 1250 Bandit

Če boš res delal letno 15 K kil. potem si kupi potovalni motor :kardan,vodno hlajen,integrirane zavore z ABS,vetrobran-šipa(z nastavitvijo kota nagiba),potovalni računalnik in še kaj bi se našlo odvisno koliko si pripravljen plačat za motor.Drugače pa je Honda sigurno najboljši Japomec. :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Zanima me na kaj moram pazit pri nakupu rabljenega motorja?? :hmm: :hmm:

Hvala in lep pozdrav!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me na kaj moram pazit pri nakupu rabljenega motorja?? :hmm: :hmm:

če pojma o pojmu nimaš, ne moreš praktično na nič pazit - zato je najbolje, da vzameš zraven koga, ki ima več pojma od tebe...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!!

Zanima me na kaj moram pazit pri nakupu rabljenega motorja?? :hmm: :hmm:

Hvala in lep pozdrav!!

Pazit moraš,da bo motor NOV ali vsaj kot nov,garancijo brez omejitev, stane naj čim manj Evrotov,še najbolje,da bi ti ga poklonil saj ga več nerabi,sicer ga nebi prodajal. :headbang: :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če izbirata med tema dvema,potem apsolutno motor z kardanom. :worship:

Ja, je bolj zabavno, ko crkne... :rolleyes:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Fotr se odloča za nakup čoperja.

Izbira med Hondo Shadow 750 in Suzuki 800 Intruder.

Zdej po videzu sta si dokaj podobna. Suzuki ima ketno + vodno hlajenje. Hodna pa kardan + zračno hlajenje. Pa suzuki je mal močnej.

Kaj naj mu priporočim?

Oba imata kardan in vodno hlajenje. Verigo je imela prejšnja Shadowka, pa Marauder... Naj sede na oba, pa bo videl, kateri mu bolj odgovarja. Oba sta v redu, Honda je pa le Honda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-15949-1182603524_thumb.jpg

Kawasaki: Z 750

Letnik: 2005

Števec: 6700km

Poreklo: Nemčija

Cena: 4500.-eur

Stanje:

ogrodje:Očitno na tleh, na novo barvan, rahlo zvit hladilnik, zelo mala praska na sedežu,vilice

ok., najbrž zamenjana maska, krmilo ok. Okvir ni zvit.

mašina: samo rahla praska pod tankom, sicer zgleda kot nova, lepo teče (vžgal hladen motor).

gume : prva nekje ustreza števcu, zadnja skoraj nova.

zavore: diski ok, še prve ploščice.

veriga: ok, zadnji zobnik kot nov.

Torej:

(+) motor je na izgled zelo dobro popravljen (ali pa ni bil dosti poškodovan), na videz popolnoma

brezhiben, zamenjal bi le prvo gumo.

(-) prodajalec (AK Logatec) mi o motorju ne ve (noče?) povedati skoraj nič; cena za udarjen

motor se mi zdi še zmeraj mal visoka; očitno je padel na levo stran, mašina pa je

nedotaknjena (?), razen praske na vrhu (slika), kamor je po mojem pritisnil rob tanka.

Kaj pravte tisti, ki se mal bolj spoznate na popravila? Prevelik rizik?

Najlepša hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pomoje ni vreden tega dnara, Verjetno so ga kupli za male pare pa hočjo pokasirat. Za tok dnara dobiš praktično k nov motor-zelo lepo ohranjen. Tud prva maska mi je sumliva, da ni original. Odsvetujem nakup. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Fotr se odloča za nakup čoperja.

Izbira med Hondo Shadow 750 in Suzuki 800 Intruder.

Zdej po videzu sta si dokaj podobna. Suzuki ima ketno + vodno hlajenje. Hodna pa kardan + zračno hlajenje. Pa suzuki je mal močnej.

Kaj naj mu priporočim?

Honda je vodno hlajena..... ne zračno....."pa še Honda je" :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa saj to sem mu že jaz napisal (da je Honda vodno hlajena).. Nakar je dopisal, da se zanima za nove motorje,- tu pa imata oba (Shadow 750 in Intruder 800) vodno hlajenje in kardan.

Nemara bi v ožji izbor dodal še Classica 900. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-15949-1182603524_thumb.jpg

Kawasaki: Z 750

Letnik: 2005

Števec: 6700km

Poreklo: Nemčija

Cena: 4500.-eur

Stanje:

ogrodje:Očitno na tleh, na novo barvan, rahlo zvit hladilnik, zelo mala praska na sedežu,vilice

ok., najbrž zamenjana maska, krmilo ok. Okvir ni zvit.

mašina: samo rahla praska pod tankom, sicer zgleda kot nova, lepo teče (vžgal hladen motor).

gume : prva nekje ustreza števcu, zadnja skoraj nova.

zavore: diski ok, še prve ploščice.

veriga: ok, zadnji zobnik kot nov.

Torej:(+) motor je na izgled zelo dobro popravljen (ali pa ni bil dosti poškodovan), na videz popolnoma

brezhiben, zamenjal bi le prvo gumo.

(-) prodajalec (AK Logatec) mi o motorju ne ve (noče?) povedati skoraj nič; cena za udarjen

motor se mi zdi še zmeraj mal visoka; očitno je padel na levo stran, mašina pa je

nedotaknjena (?), razen praske na vrhu (slika), kamor je po mojem pritisnil rob tanka.

Kaj pravte tisti, ki se mal bolj spoznate na popravila? Prevelik rizik?

Najlepša hvala za odgovore

Kilometri ne štimajo + tega je paden,namreč original prednja guma naredi najmanj 10K kil.Motor vožen dve sezoni,če nebi bil paden in števec vredu je vreden 25% manj od nove cene, minus manjša vrednost(padenega) motorja ca 15-20%.Zdaj si sam izračunaj vrednost motorja ker jaz nevem koliko stane nov OK !!!!!!!!!!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kawasaki: Z 750

Letnik: 2005

Števec: 6700km

Poreklo: Nemčija

Cena: 4500.-eur

...Kaj pravte tisti, ki se mal bolj spoznate na popravila? Prevelik rizik?

Najlepša hvala za odgovore

Eh, to je Z750 S, v originalu s poloklepom. Prednja maska je XY, kupljena v prvi motoštacuni za male pare. rezervoar ima neko črno črto (pobarvano??) na vrhu, kot tudi prednja strehica??

Glede kilometrov je težko reči na daljavo. Preglej robčke na diskih, kakšna je bila prva montaža gum na Z-jih tega letnika in jih primerjaj s temi + letnice izdelave na prvi gumi, ki praviš, da je najverjetneje še originalna...

Glede na to, za koliko se prodajajo dobro ohranjeni in večinoma nerazbiti Z-ji, se ti nakup sigurno ne izplača, tudi pri prodaji motorja naprej boš imel težave, saj ne boš imel originalnih delov (prednja maska, ogledala, števci itd... ), ljudje tudi raje kupujejo motorje, ki so bili kupljeni v Sloveniji.

Osebno ga sigurno ne bi kupil, verjetno ti je padel v oči zaradi malega števila km, vedi pa, da je motocikel s 40000km ali več lahko precej bolje ohranjen (če je seveda redno vzdrževan) kot tak ves prešmirglan in razbit z malo km (pri takem tudi pri agregatu nikoli ne veš kaj je bilo). Išči naprej...

P.S. ravnokar pogledal...ZA ISTI DENAR IMAŠ NERAZBITE!!!!

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, to je Z750 S, v originalu s poloklepom. Prednja maska je XY, kupljena v prvi motoštacuni za male pare. rezervoar ima neko črno črto (pobarvano??) na vrhu, kot tudi prednja strehica??

Glede kilometrov je težko reči na daljavo. Preglej robčke na diskih, kakšna je bila prva montaža gum na Z-jih tega letnika in jih primerjaj s temi + letnice izdelave na prvi gumi, ki praviš, da je najverjetneje še originalna...

Glede na to, za koliko se prodajajo dobro ohranjeni in večinoma nerazbiti Z-ji, se ti nakup sigurno ne izplača, tudi pri prodaji motorja naprej boš imel težave, saj ne boš imel originalnih delov (prednja maska, ogledala, števci itd... ), ljudje tudi raje kupujejo motorje, ki so bili kupljeni v Sloveniji.

Osebno ga sigurno ne bi kupil, verjetno ti je padel v oči zaradi malega števila km, vedi pa, da je motocikel s 40000km ali več lahko precej bolje ohranjen (če je seveda redno vzdrževan) kot tak ves prešmirglan in razbit z malo km (pri takem tudi pri agregatu nikoli ne veš kaj je bilo). Išči naprej...

P.S. ravnokar pogledal...ZA ISTI DENAR IMAŠ NERAZBITE!!!!

Sej sm tud sam tko razmišljal, sam več glav ponavad več ve.

HVALA vsem. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

post-15949-1182603524_thumb.jpg

Kawasaki: Z 750

Letnik: 2005

Števec: 6700km

Poreklo: Nemčija

Cena: 4500.-eur

Stanje:

ogrodje:Očitno na tleh, na novo barvan, rahlo zvit hladilnik, zelo mala praska na sedežu,vilice

ok., najbrž zamenjana maska, krmilo ok. Okvir ni zvit.

mašina: samo rahla praska pod tankom, sicer zgleda kot nova, lepo teče (vžgal hladen motor).

gume : prva nekje ustreza števcu, zadnja skoraj nova.

zavore: diski ok, še prve ploščice.

veriga: ok, zadnji zobnik kot nov.

Torej:

(+) motor je na izgled zelo dobro popravljen (ali pa ni bil dosti poškodovan), na videz popolnoma

brezhiben, zamenjal bi le prvo gumo.

(-) prodajalec (AK Logatec) mi o motorju ne ve (noče?) povedati skoraj nič; cena za udarjen

motor se mi zdi še zmeraj mal visoka; očitno je padel na levo stran, mašina pa je

nedotaknjena (?), razen praske na vrhu (slika), kamor je po mojem pritisnil rob tanka.

Kaj pravte tisti, ki se mal bolj spoznate na popravila? Prevelik rizik?

Najlepša hvala za odgovore

Maska definitivno ni originalna, celoten polklep manjka. No če te zanima nakup Z750S vem za enega lepo ohranjenega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanima me, kaj bi bil boljši nakup (predvsem glede cene servisov in delov, vzdržljivosti motocikla - letno bom verjetno prevozil 10-15.000 km ):

Honda CBF 1000 SA

Suzuki 1250 Bandit

Hola!

Če še nisem prepozen: če si zelo umirjen voznik in iščeš predvsem potovalno udobje, bo CBF prava zate; če pa tiči v tebi tudi nekaj športne žilice, boš veliko bolj zadovoljen s Suzukijem

dober nakup, pa veliko zabavnih in varnih kmjev ti želim :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj!

Letos sem se končno odločil, da se spravim na motor. Vaš forum sem že obrnil na glavo, prav tako nekaj tujih strani, sedaj me pa zanima mnenje občinstva.

Glede na to, da motorja nikoli prej nisem vozil in sem svež imam pomisleke pred preveč močnim motorjem ter veliko izkušenj z avtom (sem previden voznik, ki zna predvideti-vsaj v avtu...), tako da bo moj slog vožnje sigurno bolj uživaški kot športen. Vozil se bom približno 60:40 (v dvoje:sam). Sam sem dokaj ogromen, s 115 kilami, skupaj z mojo drago pa tehtava 190. Glede na to, da sem ogromen je izbira motorjev takoj veliko manjša, poleg tega potrebujem nekaj prostora za torbe ipd. Všeč so mi chopperji/cruiserji, pa tudi naked biki klasičnih oblik. Glede na potrebe sem v hudih dvomih, če bo 250 ccm motor dovolj. Ogledoval sem si predvsem Suzuki Marauder, Yamaha Virago, Dragstar, Hyosung Aquilo, Kymco Venox, pa vse ostalo v rangu 250 chopperjev. Ali ima kdo med vami izkušnje s hudo obremenjenim 250 ccm motorjem ter potovanjem z njim? Jaz namreč ne bi rad kupil motorja, ki bi me pol med vožnjo spravljal ob živce/užitek :headbang: ...

V razredu malce močnejših motorjev si pa ogledujem recimo Honda Shadow, Yamaha Virago 535, Dragstar 600, Hyosung Aquila 650 (ki mi je osebno med vsemi motorji, ki sem jih gledal najlepši, ampak hudo močan za začetnika... :whistle: ). Gledal sem recimo tudi Yamaho XJ600, Suzuki Bandit in podobne motorje, ki se mi zdijo premočni, kot Aquila 650, ampak mogoče bi pa šlo. Mislite, da je pametno razmišljati o takem motorju za začetnika, ali naj raje nabavim kaj švohnejšega? Če ima kdo kak predlog, bom zelo vesel, glavno vodilo zame pri nakupu pa je poleg izgleda (naked, chopper) predvem vodljivost motorja ter tudi cena. Kupoval bi motor do 3000 €, če je res dober do 4000€. Hvala za odgovore!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!