Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Živjo vsem skupaj!

Letos sem se končno odločil, da se spravim na motor. Vaš forum sem že obrnil na glavo, prav tako nekaj tujih strani, sedaj me pa zanima mnenje občinstva...

Pri izbiranju upoštevaj maximalno dovoljeno obremenitev motocikla, te so ponavadi precej sorazmerne s kubikažo motorjev. 250ccm motorček pa zna biti kar malo preslaboten za kakšna potovanja v dvoje pri 190kg + prtljaga, ki hitro nabije še dodatnih 20-30kg...

Pri 250 kubičniku lahko kar odmisliš prehitevanje vozil pri 90km/h, če se nočeš spravljati v nevarnost, prehiteval boš namreč dooolgo...problem bo nastal tudi pri vožnji čez ovinke, sploh pri malih chopperjih, ki že tako ali tako hitro podrsajo po tleh, tako obremenjen pa zna biti hudo nevaren, saj boš hitro nasedel z okvirjem na tla v nagibu - not good -

Po mojem mnenju najbolje, da izbiraš med Hondo Shadow 750, Yamaho XJ600 in Banditom. Hyosunga pa se izogibaj, verjetno sploh nočeš vedet koliko težav imajo ljudje s temi motorji. Shadowka je trpežen, dovolj močan motor, XJ600 ima precej poceni vzdrževanje, ni premočan kot praviš in je primeren za začetnika. Bandit je pa po moje zmaga med naštetimi, dobro vodljiv, dokaj močan, lep, je pa verjetno tudi najdražji...

Verjetno je najbolje, da nahecaš lastnike teh motorjev za probno vožnjo, tako se boš najlažje in najboljše odločil

Glede pomislekov o močnem motorju - če ne boš tekmoval s soudeleženci v prometu, podiral rekordov in podobno, ti malo viška moči sigurno ne bo škodilo. Kdo pa pravi, da je treba odpirat gas vedno na polno?

Popravljeno . Popravil MarduK
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Bandit je pa po moje zmaga med naštetimi, dobro vodljiv, dokaj močan, lep, je pa verjetno tudi najdražji...

Tako ja - pametno ti je nabavit nakeda v tem razredu kr za 190kg pa še mal prtlage čoper ni dovolj ne v pospeških, ne v hitrosti za v hrib vozit normalno, ne v bremzah - največji minus :nono: (majo le povečini en bogi disk spredaj in je kr nevarn po kakem klancu navzdol kak avto prehitet) - Razmisl še o kakem kawasaki zr 7, kr npr. yamaha xj 600 je že precej stara (pa nima lepo speljanih izpuhov-men :SS ), bandit je pa nov model od leta 2000 pa dost vzdržljiva zadeva (dobiš zllo dobre za manj kot 4000eur) pa verjem da ni premočn sam od začetka res ne prevč odpirat gasa (ma ni panike k je 4-valjnik pa me res lepo krivuljo moči in zlo zvezno pospešuje brez nenadnih sunkov). Pogum v roke sej to so motorji narjeni za ljudi - čoperji (sploh 250) pa za pusije!!! :naughty:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Tudi jaz sem nova na tem forumu, pišem pa z željo po skuterju :rolleyes:

namreč pred kratkim so mi ukrdli skuterja (gilero, runnerja 50), no pa so ga tudi potem policisti našli, sedaj ga imam pri nekem serviserju. skuter je bil prvotno modrovijoličen-črn, sedaj je rdeč-črn, brez plastike za smerokaze, ogledal, zadnje plastike pri lučeh,...

serviser ga je ocenil na 200 eurov, za popravilo bi pa bilo potrebnih 1600 eurov. sedaj pa me zanima kaj menite, kaj naj nardim s skuterjem, razmišljam še, da bi šel skuterja pogledat kak tak, ki servisira kar v garaži in mi dejansko pove vrednost skuterja, ker koliko sem na netu zasledila, se deli kar dobro prodajajo in bi za njega po mojem dobila več kot pa 200 eurov, ki mi jih ponuja ta serviser, pa še to samo če pr njem kupim novega.

no rada bi pa nabavila tudi nek drug skuter, če se mi tega ne splača popravljat. okvirno bi dala za skuterja do 1000 eurov, rada bi, da je 2taktni motor, ker sem že gledala, pa vem da so ti 4taktni skuterji zlo poceni, sam nič ne letijo, skuter more it vsaj 70km/h. no pa me zanima sedaj če mate kake ponudbe za te skuterje, kaj naj kupim, kje,....

no karkoli na to temo prosim odpište

hvala

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pravite na Hondo CBR 600 FS...

-letnik 2001

-rdece crna

-30.000(potreben servis,nove predne ploscice)

-cca 3700€ s tem da je bla podrsana(obe strani),leva je plastika cela samo se vidi na stopalki,desna je pa plastika malo podrsana

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pravite na Hondo CBR 600 FS...

-letnik 2001

-rdece crna

-30.000(potreben servis,nove predne ploscice)

-cca 3700€ s tem da je bla podrsana(obe strani),leva je plastika cela samo se vidi na stopalki,desna je pa plastika malo podrsana

Zmaga - ti bo vsaj vseen če/ko ti bo kdaj na tle padu :naughty: - ma za mal več sigurn dobiš celo - čene pa vsaj to dodobra poglej (vilce, okvir...), lahk da je res bla na mestu - sam ponavad kake res težke potovalke padajo na mestu dol ne pa under200kg športni - ma prečekir če res ni blo sile z njo pa še zglihi za kakih par 100€ pa je tvoj!!!

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmaga - ti bo vsaj vseen če/ko ti bo kdaj na tle padu :naughty: - ma za mal več sigurn dobiš celo - čene pa vsaj to dodobra poglej (vilce, okvir...), lahk da je res bla na mestu - sam ponavad kake res težke potovalke padajo na mestu dol ne pa under200kg športni - ma prečekir če res ni blo sile z njo pa še zglihi za kakih par 100€ pa je tvoj!!!

ajd

glede na druge motorje v tak cas je fejst pocen....kolko sem jaz pregledal je bil samo podrsan,...nisem kje opazil da bi bil zaleten al pa kaj....grema pa tak jutri se s kolegom ko se malo bolje spozna pogledat,sprobat pa odpelat,...nizje pa ne vem ce bo so,ker so gume nove,ketna,zobniki pa tud skoraj(par 1000 km mogoce)....sem ga pa ze tak za 400 shandlal :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zmaga - ti bo vsaj vseen če/ko ti bo kdaj na tle padu :naughty: - ma za mal več sigurn dobiš celo - čene pa vsaj to dodobra poglej (vilce, okvir...), lahk da je res bla na mestu - sam ponavad kake res težke potovalke padajo na mestu dol ne pa under200kg športni - ma prečekir če res ni blo sile z njo pa še zglihi za kakih par 100€ pa je tvoj!!!

ajd

zakva jst poznam pou foruma k so razbil lih na tak način k ti pravš da ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj!

Letos sem se končno odločil, da se spravim na motor. Vaš forum sem že obrnil na glavo, prav tako nekaj tujih strani, sedaj me pa zanima mnenje občinstva.

Vidim,da ti noben neodgovarja,pa saj je nemogoče,kaj pametnega svetovat.Za vajino težino +prtljago rabiš vsaj motor z 1000 + ccm. Razpoložljivim denar pa zadostuje za dva Hondina skuterja brez dodatne opreme(šipa,prtlažnik,Kofer,Polini nadgradnja za 70 Km/h) in bi z ženo lahko malo okoli kučirala.Namreč vozit močan,siguren in dober motor je luksuz. Moj nasvet predno se odločiš,da bi si kupil motor je potrebno najprej veliko EVR.nato se šele odločit.Vsekakor raje še kakšno leto počakaj in si kupi kot rečeno VSAJ 1000 ccm in pamet v glavo ne pa v desno zapestje,namreš motor gre samo toliko kolikor mu daš plina OK. :beer2:

Ps. nekupuj prešvoh motor,moj prvi motor Virago 750 mi je bil že po dveh mesecih prešvoh,nato sem kupil V-max-a 145 KS in se z njim vozil 9 -let.

danes vozim spet-še vedno 1200 ccm z ca 175 KS. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zakva jst poznam pou foruma k so razbil lih na tak način k ti pravš da ne?

Poglej sej zadeva pade na mestu sam risi so drgačni kot če oddrsiš pr hitrosti večji od 0 km/h. Ti praviš RAZBIL - sori sam razbit se ga pač ne da na mestu - lahk npr. v garaži popraskaš špegu, na plastiki nardiš pikice(res male praskice, ki niso pol metrske in ful dolgi risi), zlomiš tačko... ne pa razbiješ - morda si malo naiven a? :whistle:

Drgač pa justaboy-ju : pametna poteza tole s kolegom - dajta ga res dodobra pogledat - saj cena je res kul če ni blo kaj hujšga kot plastike - drgač pa raj bejžat pa :fight1: dat.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovor triiku: za vožnjo dveh s skupno težo 190 kg + prtljaga, bo 250 definitivno preslab. Tudi 500 ccm bo slab, mogoče ne toliko zaradi moči,- nosilnosti nima takšne... Sam imam 500 ccm, oba z ženo pa bi bila ravno na limitu nosilnosti motorja, tako da se večinoma vozim sam (bo treba menjati motor.. :whistle: ).

Za začetek, če ciljaš na chopperja, bi bila v redu izbira Shadow 750, VN800,.. nekaj v tem rangu.

Sicer je res, da se motor vozi z glavo, ampak nekega enormno močnega motorja pa za začetek ne bi predlagal. Ali pač? Sam sem z MZ250 presedlal na 1200 ccm, pa ni bilo nič narobe,- razen padca na mestu (teža naredi svoje..).

Vso srečo pri nakupu in vožnji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj k razmišljam, slabše je. :unsure:

Zanekrat vem nekaj stvari: najmanj 50 konjev, raje več. Če je čoper, je lahko manj konjev, a ne pod 40, ampak najmanjši čoper po kubikaturi, ki bi mogoče še bil primeren je VIrago 535 (vem, da s tem ni prehitevanja). Shadow, Intruder, Drag Star, VN 800 in ostali so kandidati, ampak v primerjavi z ostalimi tipi motorjev dokaj dobro držijo ceno...poleg tega sem se pa nehote (hmm :whistle: ) pričel ozirati za nakedi oziroma njihovimi poloklepljenimi bratranci. Trenutno razmipljam največ o Banditu, Xj 600, er 5, zr 7 in podobnimi. Hvala za predlog ZR 7, k je kar primeren, pa sem ga dozdaj uspel spregledat.

Mislim, da bom naredil tako, da najprej naredim izpit. Probal bom vozit kaj v rangu prej omenjenih nakedov, tolk, da vidim, kakšen je občutek. Mal bom šel po trgovinah z rabljenimi motorji in preveril občutek na čimveč motorjih z mojega seznama. Pol bomo pa vidl, kako in kaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živjo vsem skupaj!

Letos sem se končno odločil, da se spravim na motor. ..

.

.

.

.

Kupoval bi motor do 3000 €, če je res dober do 4000€. Hvala za odgovore!

zdravo,

prvič odpiši vse 250 ccm, tudi 500 boš zmatral v dvoje tako da išči vsaj 750 ccm ali več. izbira je kar bogata, od čoperjev do nakedov ampak si malo kratek z denarjem. pod 3000 € ne dobiš nič pametnega ali tako ohranjenega da nebi hitro bilo kaj za vložit v njega, do 4000 € se že najde kaj ampak to je še brez torb ali kovčkov, ki tudi niso poceni. glede moči se ne boj, noben motor do 120 KM pri tvoji teži ne bo tako potegnil da bi te moglo skrbet, itak pa da če se hočeš varno peljat rabiš kak konj več da sploh lahko normalno slediš prometu.

recimo honda shadow 750 bi bila ena alternativna izbira (ampak je ni za dobit pod 4000€ solidne), sicer vseeno malo švoh ampak bi šlo. jaz zračno hlajenih yamah (virago, drag star 650) nebi kupoval ker jih boš v dvoje pregrel na kakem prelazu. hyosunga pa res nebi vzel, je pramalo preverjen motor in ti doš res ekstremni tester.

verjetno bi bil za tebe idealen kak 1500 čoper ala kawa VN ampak tu ti $ ne štima. se strinjam z brumerjem, prišparaj še malo in kupi konkreten motor ne pa takega s katerim ne bo užitka in ga bom hitro prodal in še dodatno zgubljal denar.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola!

Triiik, če dovoliš bi te še jaz nekoliko zbegal :devil: A si se mogoče že kaj oziral za kakimi endurami? Honda Aftica Twin, Transalp, Varadero. Yamaha Tdm, Super Tenere ......

Glede na vajine želje in potrebe bi svetoval oz. potrdil to kar so že svetovali, 50 km oz 600 ccm je bolj kot ne žalost. Jaz, moja draga in prtljaga se vozimo na 660 ccm in 48 konjski kobilici in se po polovici sezone že ozirava za močnejšim motorjem tipa Varadero, LC8, 1150(200) GS.... oz. za motorjem številka 2 na katerega se seli prtljaga :devil:

lp g.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. najmanj 50 konjev, raje več. Če je čoper, je lahko manj konjev,

2. VIrago 535 (vem, da s tem ni prehitevanja). drag-star

3. Banditu, Xj 600, er 5, zr 7 in podobnimi. Hvala za predlog ZR 7, k je kar primeren, pa sem ga dozdaj uspel spregledat.

4. Mislim, da bom naredil tako, da najprej naredim izpit. Probal bom vozit kaj v rangu prej omenjenih nakedov, tolk, da vidim, kakšen je občutek. Mal bom šel po trgovinah z rabljenimi motorji in preveril občutek na čimveč motorjih z mojega seznama. Pol bomo pa vidl, kako in kaj.

1. pametna ugotovitev - tud čez 70ps ne bo nč narobe - če čoper velke kubature (nad 1000) lahk manj!!! manjši čoperji morš res lagano vzet vožnjo - sm mel in nikol več - sam še kakga kawa 1500 mean streak - to ma moči zadost (navora ohoho) pa bremze!!! :hmm:

2. tem se odpovej - na 535ki boš zgledu ko martin krpan na kobilici, ne bo dost že po enem tednu, pa prtlag+190kg jo bo pokopal

drag star naj bo 1100!!! mam kolege s 650 pa non-stop jambrajo da ne gre tak k bi mogl

3. er5 tud dobr razmisl - ozek je, mali,premal konjev, nosilnosti nima tok k pišeš ti da rabiš - ostali za razmislt - res dodaj na seznam še kako enduro (če ti niso grde seveda)

4. !!!! :hooray: !!!!

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej izpit... Potem pa brž po nakupih. Imaš čas, malo čekiraj po raznih forumih, kako so zadovoljni lastniki motorjev, ki so v ožjem izboru.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Mene pa zanima kako je kaj z cenami v različnem časovnem obdobju leta, ali poenostavljeno,...kdaj v letu se najboljsplača kupit motor. Seveda naj bodo odgovori argumentirani. Pa ne cljam samo na najnižjo ceno, tudi na druge faktorje (letnik, servisi, ponudba,...)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mene pa zanima kako je kaj z cenami v različnem časovnem obdobju leta, ali poenostavljeno,...kdaj v letu se najboljsplača kupit motor. Seveda naj bodo odgovori argumentirani. Pa ne cljam samo na najnižjo ceno, tudi na druge faktorje (letnik, servisi, ponudba,...)

Po moje ni bistvene razlike novi so v jeseni ca 10% cenejši zaradi novega modela,ki je ponavadi že v jeseni na prvi predstavitvi.Pri rabljenih praviloma ni razlike v ceni,sploh če je motor malo vožen in ni bil na tleh prvo leto minus 20 % nato vsako naslednje leto še minus 5% na pol leta pa 2,5%.seveda nepaden gume vsaj 50% in servisna knjižice (brez servisne knjižice sploh nekupuj)kajti pri motorjih brez servisne knjižice sploh neštimajo kilometri in ponavadi je tak motor uvožen. :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ponavadi je tak motor uvožen. :worship:

mamin stric je vodja prodaje na a... c.... in je povedal, da tudi če motor uvoziš, lahko pri pooblaščenem trgovcu zahtevaš slovensko servisno knjigo in ti jo morajo ravno tako poštemplati za nazaj. torej to ni merilo za uvoženost motorja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

mamin stric je vodja prodaje na a... c.... in je povedal, da tudi če motor uvoziš, lahko pri pooblaščenem trgovcu zahtevaš slovensko servisno knjigo in ti jo morajo ravno tako poštemplati za nazaj. torej to ni merilo za uvoženost motorja.

to se da tudi ce sploh ne dobis servisne pri uvozu motorja?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej en pozdrav vsem in hkrati en velik prosim za pomoč.

Po opravljenem izpitu A ''25kw'' sem se odločil za nakup motorja. Sicer so moje finančne zmožnosti (sem namreč povprečen dijak) dokaj omejene in zato sem izbiral med starimi in nizkocenovnimi motorji. Tako sem naletel na oglas na (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)-u (http://www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) /2004/motornaKolesa/oglas.asp?ID=1532827).

Od prodajalca sem po povpraševanju izvedel, da je motor imel pred 4000km generalko, servis na začetku meseca, gume imajo 1500km, bat pa je bil menjan pri 38500 km.

Drugače ima motor 143 kg in 23kw, kar mislim ustreza razmerju moči/teže=0,16kw/kg.

Dajte mi svetovat, vem, da bo kar nekaj za zamenjat in za obnovit, vendar čakati na boljše čase se mi zdi dooolgo, saj bi se rad čim prej vozil. Motor nameravam imeti najverjetneje leto do dve (dodatnih 5000km).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je internetni škrat pobrisal link do motorja, prosim da tisti, ki bi želeli pomagat grejo na www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) in izberejo vse zadetke na znamko Cagiva. Motor se prodaja pod imenom Cagiva Mito Racing in je letnik 1993, črne barve...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker je internetni škrat pobrisal link do motorja, prosim da tisti, ki bi želeli pomagat grejo na www. avto. net in izberejo vse zadetke na znamko Cagiva. Motor se prodaja pod imenom Cagiva Mito Racing in je letnik 1993, črne barve...
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to se da tudi ce sploh ne dobis servisne pri uvozu motorja?

to pa mislim, da ne gre. lahko pa povprašam kako in kaj ko pridejo iz morja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!