Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

a noben ni velik 190cm pa ma kaksnga SS al ka?Noben ne more pomagat?

Se nisem naredil izpita ampak ze zdaj gledam za motorji,ker sem tolk velik sploh ne vem ce je SS za mene ...

in mi ni do tega da bi cakal na izpit pol pa iskal okol motorje in jih preizkusal.

CBR 600 rr l. 03 bi blo premalo za mene?

A ma kdo SS pa da je 190 velik ... prosim ce mi lahko kdo pomaga ... bi bil zelo vesel kakrsnekoli pomoci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a noben ni velik 190cm pa ma kaksnga SS al ka?Noben ne more pomagat?

Se nisem naredil izpita ampak ze zdaj gledam za motorji,ker sem tolk velik sploh ne vem ce je SS za mene ...

in mi ni do tega da bi cakal na izpit pol pa iskal okol motorje in jih preizkusal.

CBR 600 rr l. 03 bi blo premalo za mene?

A ma kdo SS pa da je 190 velik ... prosim ce mi lahko kdo pomaga ... bi bil zelo vesel kakrsnekoli pomoci.

Ha, ha tvoj problem je pa skor podoben kot moj. Tut sam sem se najprej gor na forum prijavil in spraševal na kater motor bom pašal s svojimi 191cm. S to razliko, da sem tkoj napisal, da mi cestaki sploh ne dišijo. Prvi nasvet in zdaj lahko rečem najbolj uporaben je bil ta, da naj se vpišem v avtošolo in potem bom videl kje sem. In res, že v avtošoli sem videl, da cestnih ne bom vozil, potem sem se vsedel na čoperja, pa mi tut ni blo všeč (sam bi ga mel pa 100/h zarad zvoka in stila), ko pa sem enkrat probal endurota sem vedel, da pašem jst na te motorje in sem ga zdej sredi izpita že nabavil, da me čaka v garaži (tle tut jst rabim nasvet, kako se ne gor vsest preden je izpit narejen in motor registriran, ker to je mission impossible ?!?)

Po moje (sam nisem izkušen, tko da naj ti raje kdo iz prve roke pove), je pri cestnih problem zarad višine, če se boš sploh stlačil za oklep, drugače imaš pa kake naked variante, sam spet moraš računat, da si najmanj 10cm višji od ostalih in to pomeni dodaten upora zraka, ki pri nekih visokih hitrostih teh motorjev, ki jih omenjaš, ni zanemraljiv. Mam pa znanca, ma cestnega pa ma 194cm, tko da vse se da. Odloči se sam, najsabš kar lahko narediš je, da se zaletiš v prvi motor in si ga nabaviš, brez da bi se gor usedu in ga sprobal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hvala za pomoc dozzi ... vem da je treba vse prej sprobat,ker mi SS najbol disijo sem se prvo vrgel na njih.Ce bom seveda prevelik in mi bo voznja neudobna ... pol ne vem,upam da se bo kaj naslo.Drgac je pa malo problem zaradi tega ker nimam moznosti vseh vrst motorjev sprobat,ter se nato odlocit.Drgac pa punc,motorjev,avtov in denarja se baje ne posoja. :D

Glede tvojga kolega ... sej se lahko spravi na SS ampak je bol vprasanje kolk udobno se pelje.

Upam da se najde kdo ki je priblizno tolk velik in ima SS da mi pove mal ce se velik matra.

V bistvu je motor misljen za uzitek in ne za trpljenje :whistle:

Pac ker gledam motorje in bi rad vsaj malo bil seznjanjen kako in kaj... itak pa da bom motor sprobal preden ga kupim.

Ce bi pa res hotel vedet kateri motor je zame,pol bi verjetno z vsako vrsto motorja moral naredit par 100km ,torej sploh ne bi rabil motorja za to sezono. :D

Kot sem v enemu izmed postov napisal ... ne bi rad pol ko bi mel izpit neki brez premisleka pa cist vesel kupil prvega motorja,

ki bi mi prisel pod roke... sej verjetn vecina ve kaj mislim.

Tudi teorija nekaj steje :D

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Zanima me ce ma kdo kaj izkusenj ki je priblizno 190cm velik,

kako se je zapeljat npr. z Z750 l. 05 al pa recimo z katerim sportakom.

...

Kolega se vozi z letošnjim Z750 in je velik čez 190cm, ne vem točno koliko, v glavnem precej več od mene. On pravi, da mu sede, meni pa zgleda hecno, ko ga takole gledam na kobilici v vzvratnem ogledalu. Malo pretiravam, saj so še manjše kobilice kot zadnji Z750. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog, če si nad 190 cm kupite Ducati 1098, poglej si Ruben Xaus-a pri SBK-u, on je cca 192 cm, pa nima nevem kakšnih problemov :whistle: .

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameraval sem kupiti ninjo 250 pa se trenutno ni izšlo. Pridejo baje avgusta k nam vendar bo takrat že konec sezone, zato razmišljam o alternativah. Omejitev je cena max 3500€ in pa višina sedeža max 800mm. Čoperji mi zaenkrat ne ležijo, endure tudi ne. Gledal se Hondo CBF 500 in pa ducati monster, ker so mi nakedi pač bolj všečni. Opremo imam bolj kot ne za cestne motocikle (Berik Mot GP, TCX Competizione s) pa se mi zdi da bi na kakšni hondi zgledalo čudno. Saj se mogoče zgodi da počakam sam mi je zdej mal bedn da je tko kot je. Kaj mi svetujete?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlog, če si nad 190 cm kupite Ducati 1098, poglej si Ruben Xaus-a pri SBK-u, on je cca 192 cm, pa nima nevem kakšnih problemov :whistle: .

lp

Aja sm pozabil omenit da ni denarja na pretek :whistle: gledam neki do 4500€

p.s. Višina sedeža: 810 cm (ducati), Višina sedeža: 890 cm (honda cbr 600rr l. 03) ... a ma to kaj veze? :whistle:

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja sm pozabil omenit da ni denarja na pretek :whistle: gledam neki do 4500€

p.s. Višina sedeža: 810 cm (ducati), Višina sedeža: 890 cm (honda cbr 600rr l. 03) ... a ma to kaj veze? :whistle:

Vucko ti ko si bolj na dovgih nogah tk ko pa js, si kupi rajš kaj bol športno potovalnega ala TDM, CBF S, VFR al pa kaj podobnega. Se bol kamot sedi gre pa glih tk vredo. Vozo res nisem kaj extra ss motorjev sam kolikor sem se gor napravlal sem že na prvi pogled vido da je to premičkeno za mojih 190cm.

No jaz sem itak še bolj zahtevn kar se udobja in drže tiče, ter manj pri moči motorja zato izbiram trenutno bolj med potovalnimi endurami (ala transalp, pegaso,...). Ko pa še moja denarnca malo zraste pa mi Vara ne uide :whistle: :whistle: :whistle:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nameraval sem kupiti ninjo 250 pa se trenutno ni izšlo. Pridejo baje avgusta k nam vendar bo takrat že konec sezone, zato razmišljam o alternativah. Omejitev je cena max 3500€ in pa višina sedeža max 800mm. Čoperji mi zaenkrat ne ležijo, endure tudi ne. Gledal se Hondo CBF 500 in pa ducati monster, ker so mi nakedi pač bolj všečni. Opremo imam bolj kot ne za cestne motocikle (Berik Mot GP, TCX Competizione s) pa se mi zdi da bi na kakšni hondi zgledalo čudno. Saj se mogoče zgodi da počakam sam mi je zdej mal bedn da je tko kot je. Kaj mi svetujete?

Ne sekiraj se kako izgleda oprema, boljš dobra oprema pa malo cenejši motor kot obratno. Kaj pa mogoče kakšen Suzuki Bandit 600? Se ti ne dopade? Za 3500€ se že dobi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Aja sm pozabil omenit da ni denarja na pretek :whistle: gledam neki do 4500€

p.s. Višina sedeža: 810 cm (ducati), Višina sedeža: 890 cm (honda cbr 600rr l. 03) ... a ma to kaj veze? :whistle:

Pa kkšna RSV Aprilia pride v poštev :whistle: , Honda 1100 xx, Vfr, VTR, CBR FB, R1, Kawa.... pa sej jih je za izvoz, nevem pa kaj vsi iščete na

SS motorju udobje :headbang: (berikupičoperaliendurošeboljepaBMW :grim ), kaj misli prou vsak švignt z mopedom okoli naše lepe zemlje :rolleyes: , pa še to se da :yes: , saj obstaja posnetek

kako ja šel tip s krepko višino preko 190 :grim na R1 okoli sveta ali samo po Afriki (no to se ne spomnim, bo že kdo post-nu link). :grim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Saj za opremo ni tok krize, za začetek bi raje imel nekaj do 500 kubikov sam je ta honda težka kot cent (skoraj 200 kg) ducati pa okol 170 kg kar je velika razlika s tem da je ducati najmanj 600 kubov. Suzuki mi nekak ni razen gsx-r ni pa še to ne starejši od letnika 2004 kar odpade denarno in za začetnika.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vucko ti ko si bolj na dovgih nogah tk ko pa js, si kupi rajš kaj bol športno potovalnega ala TDM, CBF S, VFR al pa kaj podobnega. Se bol kamot sedi gre pa glih tk vredo. Vozo res nisem kaj extra ss motorjev sam kolikor sem se gor napravlal sem že na prvi pogled vido da je to premičkeno za mojih 190cm.

No jaz sem itak še bolj zahtevn kar se udobja in drže tiče, ter manj pri moči motorja zato izbiram trenutno bolj med potovalnimi endurami (ala transalp, pegaso,.. .) . Ko pa še moja denarnca malo zraste pa mi Vara ne uide :whistle: :whistle: :whistle:

LP

Sej mni se ne gre za udobje... itak se ne da udobno peljat na SS ker ni za to naret ... sam pac da se bi vozil z uzitkom.

Zato pa malo folk sprasujem... da mi malo povejo iz lastnih izkusenj.

Sej cenim to da mi nekateri svetujejo in povejo,kaj so jim drugi rekli in s cem se drugi furajo okolo.

Sam js bi rad slisal iz prve roke,kako in kaj... sej konc koncev se lahko vsak zbase na SS, ce le lahko noge skrci ....ker motor bom tk al tk sprobal prej ... sam ti kratki obcutki (par km) se ne morjo primerjat z nekimi daljsimi (par 1000km).

Zato prosim koga ki je moje velikosti in vozi ze neki casa SS da mi malo svetuje oz. mi pove malo o svojih izkusnjah.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej mni se ne gre za udobje... itak se ne da udobno peljat na SS ker ni za to naret ... sam pac da se bi vozil z uzitkom.

Zato pa malo folk sprasujem... da mi malo povejo iz lastnih izkusenj.

Sej cenim to da mi nekateri svetujejo in povejo,kaj so jim drugi rekli in s cem se drugi furajo okolo.

Sam js bi rad slisal iz prve roke,kako in kaj... sej konc koncev se lahko vsak zbase na SS, ce le lahko noge skrci ....ker motor bom tk al tk sprobal prej ... sam ti kratki obcutki (par km) se ne morjo primerjat z nekimi daljsimi (par 1000km).

Zato prosim koga ki je moje velikosti in vozi ze neki casa SS da mi malo svetuje oz. mi pove malo o svojih izkusnjah.

probaj, kupi, se vozi dokler ti bo udobno, če ni udobja ali užitka ga prodaj in kupi drugega :whistle: tudi to je način in če boš opravil dober nakup in po par mesecih dobro prodajo boš mogoče oškodovan samo bencin ;)

lp

ps: spet nisi dobil odgovora na vprašanje, brez zamere ;)

Popravljeno . Popravil TheMan
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe ... ni panike sej vsak lahko svetuje... drgac pa ne vem ... a so SS 900 kaj vecji ko pa 600 (bedno vprasanje,sam si nisem mogo pomagat,da ne bi vprasal)?

kr sicer se men cbr 954 l. 02 dopade ... sam ni kje kake na prodaj :( pa se mi zdi da so malo vecje (se motim?).

Popravljeno . Popravil Vucko
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... sam ti kratki obcutki (par km) se ne morjo primerjat z nekimi daljsimi (par 1000km)...

Res je. Pred leti sem poznal poba, ki je vozil CBRko in je bil hudo navdušen in ponosen nanjo. Potem smo odrajžali Grčijo in po povratku je CBR nemudoma prodal in nabavil nekaj bolj udobnega.

Po drugi strani pa, kolikor mi je znano, gospod Habat Miro redno pakira svoj 190+ korpus na plastične grdobe in se podi naokoli.

Nauk zgodbe: dokler ne boš probal, ne boš vedel. Ne glede na to, kaj ti tupi preostalih 14.354 motomarsovcev.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravjeni,

odpiram tukaj naprej temo http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...p;#entry1369334.

Mogoče kdo ve za kakšno lepo ER-5? Tam okoli 3000€, raje manj kot več.

Ter kako se ta model odraža pri vožnji 2 oseb?

Za dve osebi je ta motor absolutno PRESLAB.Že pri obremenitvi malo nad 100Kg se zvija v vsak ovinek,če imaš jajca za peljat. :whistle:

Ps:malo denarja-malo muzike!!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravjeni,

odpiram tukaj naprej temo http://www.motosvet.com/tabla/index.php?sh...p;#entry1369334.

Mogoče kdo ve za kakšno lepo ER-5? Tam okoli 3000€, raje manj kot več.

Ter kako se ta model odraža pri vožnji 2 oseb?

Popolnoma dovolj moči in tudi vožnja zadovoljiva. Več bi znal povedati forumaš SF, ki je motor z dvema obremenjeval "do konca"

L.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kake pomoči so to :SS eni da ma popolnoma dovolj moči eni da nič....zvija...joj dajmo pubiju pomagat, če je že v stiski a ne? povej najprej ti lepo kolko kil imaš, kolko si velik, kolko imaš izkušenj, kak daleč in s koliko prtlage (žena+50kg al ne) bi se rad vozil, ali vsak dan na šiht al sam 2x na let do Kopra pa nazaj, al misliš dat čez celo Italijo.....

pa bo šlo malo lažje z odgovorom če je preslab ali ne - k sigurno čeboššou z njim malo po Celovški gor pa dol (al iz kod že si na kofe) bo čist kul :)?

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehe,

jaz imam slabih 90kg, 180cm, punca 70kg, pa sigurno še nekaj prtljage. Motor bom imel za vožnjo popoldan, čez vikende, dopust, če bodo finance dopuščale pa tudi za kakšen teden po evropi,....Skratka, izkušnje imam nekaj let za 125ccm, mislim da 4leta in 5 motorjev. večinoma naviti in crkoval iskoz. Naredil sem tudi nekaj(res samo nekaj) km z hondo transalp ter suzukijam 600cmm, se ne spomnim modela.

Toliko o tem...

Za kofe bi si kupo skuter :naughty:

Pa kake pomoči so to :SS eni da ma popolnoma dovolj moči eni da nič....zvija...joj dajmo pubiju pomagat, če je že v stiski a ne? povej najprej ti lepo kolko kil imaš, kolko si velik, kolko imaš izkušenj, kak daleč in s koliko prtlage (žena+50kg al ne) bi se rad vozil, ali vsak dan na šiht al sam 2x na let do Kopra pa nazaj, al misliš dat čez celo Italijo.....

pa bo šlo malo lažje z odgovorom če je preslab ali ne - k sigurno čeboššou z njim malo po Celovški gor pa dol (al iz kod že si na kofe) bo čist kul :) ?

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz imam slabih 90kg, 180cm, punca 70kg, pa sigurno še nekaj prtljage. Motor bom imel za vožnjo popoldan, čez vikende, dopust, če bodo finance dopuščale pa tudi za kakšen teden po evropi,....Skratka, izkušnje imam nekaj let za 125ccm, mislim da 4leta in 5 motorjev. večinoma naviti in crkoval iskoz. Naredil sem tudi nekaj(res samo nekaj) km z hondo transalp ter suzukijam 600cmm, se ne spomnim modela.

Si nor potem :naughty: -hehe - to ni motor za takšne podvige - vse je premehko, za 200kg absolutno pretežko in kot pravi Brumer moped se rad zvija in resnično menim, da bi blo modro nabavit kaj s kakšnim kilogramom in konjičem več - če finance dopuščajo poglej k tisočakom (morda kak Suzuki Bandit 1200 se zagotovo dobi in podobni - lahko stari a dobri!!!).

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A fazer bi bil pa ok?Ali pa 600 bandit? Al je oboje preslabo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je precej blš jp - super je da je nosilnost večja čedruga ne - in motorja sta dejansko že namenjena dvema normalno raščenima potnikoma. Poglej, če nisi kaj orenk še nikoli vozil (težkih kobil mislim) potem boš precej zadovoljn s tema dvema - seveda je pa verjetnost, da boš po letu želel več - ni pa nujno. Sam sem iz 1150ccm šel nazaj na 650 in sm zlo zadovoljn - odvisno od želja sej pravim!!

razmisli, pojdi se gor usest in vozi

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem iz 1150ccm šel nazaj na 650 in sm zlo zadovoljn - odvisno od želja sej pravim!!

Takemu podvigu pravijo Hrvatje(Dalmatinci) s konja na magarca!!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!