Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

...

prijatelji naj ti pa dajejo nasvete le za nakup kakega wc papirja...

Ja. Pa ne pusti se prepričat, da bi vzel rabljenega. Običajno je res cenejši, vendar je z njim samo sranje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bo mogoče že držalo, če ti tako misliš ... ampak vedno ni dovolj € za novega in tudi ni vedno vse, kar je rabljeno, "šrot" ... če bi vsi kupovali samo nove (pa ne samo motorje) , ne vem kje bi zaključili rabljeni; nekomu se bolj dopade in mu odgovarja stari model nekega motorja in ker ni več v proizvodnji, bo pač kupil starejšega, ki pa bo rabljen; ampak to je že 201509987987 - krat premleta tema, zato o tem nima smisla pisarit. Je pa res, da bi sam pri nakupu rabljenega striktno iskal motor od 1. lastnika, ki ti nekako mora priložit org. račun, pa vse ostale papirje in navodila, brošure, komlet ključev, račune servisev in ser. knjigo, ... ker ko enkrat pride do 3. lastnika se "sled" sledlivosti izgubi in vsak prodajalec ti zagotavlja, da je on 2. lastnik in za vse morebitne pomankljivosti se zgovarja na 1. lastnika ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... ampak vedno ni dovolj € za novega in tudi ni vedno vse, kar je rabljeno, "šrot" ...

Če teče beseda o mopedih, se strinjam. Če pa je v igri wc papir, kot 2 posta nazaj, vztrajam na svojem stališču.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Je pa res, da bi sam pri nakupu rabljenega striktno iskal motor od 1. lastnika, ki ti nekako mora priložit org. račun, pa vse ostale papirje in navodila, brošure, komlet ključev, račune servisev in ser. knjigo, ... ker ko enkrat pride do 3. lastnika se "sled" sledlivosti izgubi in vsak prodajalec ti zagotavlja, da je on 2. lastnik in za vse morebitne pomankljivosti se zgovarja na 1. lastnika ...

Niti slučajno ni nujno res kar pišeš. Prvo naj omenim, da se vse da preveriti na internetu - koliko lastnikov je imel, kdaj točno je bil prvič registriran, kje... kdaj (če je bil uvožen) tudi prvič registriran v SLO... torej te drobne laži o lastniku se dajo kaj hitro odpraviti. Kar se računa tiče, je smotrno, da ga lastnik ima, to je že res. Sam sm trenutno 3. lastnik motoja in imam račun nabave doma - pa žal prej slučajno da je tako, kot pa pravilo. Je pač res, da se zgodi in da ga človek založi, ga prvi lastnik ne da drugemu... A ne vem zakaj je tako pomemben račun - če na internetu piše, da avto/motor ni ukraden potem, potem je ta skrb odveč. Servisna knjiga pa je tako ali tako že 16x premleta debata in škoda o njej.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Najprej en lep pozdrav vsem!

Po nekaj letih brez motorja, sem se zopet odločil kupiti nekaj za uživanje. Ker pa hočem to prvo sezono bol previdno začeti, si bi rad kupil nekaj bolj lahkega oz. majn močnega.

Zaenkrat sem se zagledal v ta dva na spodnjem linku(GS500 in ER5) in me zanimajo vaša mnenja glede dotičnih modelov.

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3184241

http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3363707

vnaprej se zahvaljujem za vsako pomoč!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BLINDEK mislim, da si se odlično odločil in zbral dva dobra primerka. Za ta letnik so cene zelo OK, motorčka pa sta uvajalno začetniška, lepo odpustljiva, bojda izjemno kvalitetna... Omenjenih motorjev ne poznam, po slikah sodeč pa sta dobro ohranjena. Na tvojem mestu bi dal denar v žep, šel pogledat in enega vzel, tistega ki ima manj "napak" :)

pa lepo sezono

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem bil danes dogovorjen za ogled, ampak v takem vremenu sem se še z muko v službo odpravil :)

so kake hibe na teh dveh modelih, katere je dobro pogledati?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po nekaj letih brez motorja, sem se zopet odločil kupiti nekaj za uživanje. Ker pa hočem to prvo sezono bol previdno začeti, si bi rad kupil nekaj bolj lahkega oz. majn močnega.

Tudi jaz sem lansko sezono po nekajletnem premoru začel z ER 5, in se ga hitro naveličal.

Moj nasvet : kupi močnejši motor da ne boš že julija vsak dan visel na "avtonetu"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Več kot nas bo pisal, več idej bo. Jz sam morm rečt da po več kt 30.000km na Suzukiju SV 650 se ga še niti slučajno nism naveliču, niti slučajno ga nism pelu na njegovi meji, niti slučajno nism pršu do nikakršnega maksimuma pr motorčku. Pa sm mel že prej prav tako kar precej ducatov KM na vsega boga motorjih. Ja vseeno sem ga menjal, a imam popolnoma druge razloge za to (za dva in potovanja pač ni dovolj moči, vilic, vzmetenja, teže... ), za samotno vožnjo bi ga pa z lahkoto in veseljem imel še kar kakšno sezono ali 2.

Če res še nisi imel orenk motorja oz. si imel izjemno dolgo pavzo ti bo ER5 ali GS500 zagotovo več kot odlično služu tudi več kot sezono. Seveda lahko posežeš tudi po čem s 600ccm, ne bo nič kaj dosti drugače kot poprej omenejna primerka. Pač kakor komu. Ni vse v tem, da si sposoben dat gas do konca pa te ne nalima več na zadn zic. Mene tud SV650 ni več, pa to ne pomeni, da sm se ga že naveliču, vedno so še detajli vožnje ki jih je treba izpilit, se motorčka naučit, naštudirat same komponente motorja, se sploh naučit motoriranja in ljudi na cesti... In tako tudi mislim, da karkol 500ccm + boš nabavil bo popolnoma zadovoljilo tvoja pričakovaja. Seveda je pa vse v glavi :) čez leto ali dve pa tako ali tako kot si napisal nameravaš na kaj več, tako da te to menajvanje očitno ne skrbi, kar je pa tudi prav (takrat boš vsaj vedel, kaj točno želiš in to tudi nabavil).

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi !

Nikjer nisem našel te teme, zato odpiram novo. Če ta tema že obstaja me prosim preusmerite.

Torej kupujem nov motor Yamaha R6, pa me zanima kje bi bilo najbolje kupiti, če že ima kdo kake izkušnje bi ga prosil za odgovor. Ne kupujem lizike, zato ne bi rad kupil v prvi trgovini ki prodaja motorje in me zanima čim več o prodajalcih.

Dajajo kje kake popuste ?

Hvala vsem za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm, stric Google pove, kje so prodajalci. Greš tja in se zmeniš. Popust je pa stvar dogovora (če ga ne da prvi dovolj, pač greš k naslednjemu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pojdi do vseh, ki yamahe prodajajo (seveda v tvoji relativni bližini) in primerjaj cene ter se pozanimaj kaj ti še nudijo.Namreč cene bodo po mojih izkušnjah, kar iste recimo par € gor dol le, da ponujajo nekateri marsikakšno opremo povrhu se pravi pri dodatni ali drugi motoristični opremi se da profitirat.Drugače pa novi motorji so iz iste fabrke tako da tuki nimaš kaj študirat kdo ma boljšega.Pa če maš keš je fajn da to trgovc ve ali vidi, ker po bo vidu da si resn in bo čisto drug človrk ratu, namreč po trgovinah hodi velik sanjačev, ki se zanimajo za to in ono v žepu majo pa lukno.

Drugače bi pa jest šel taprvo u

KMC kjer se mi zdi da so kar vredu fantje:

http://yamaha-kmc.si/si/

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem, vse po predhodnih obiskih ostalih yamaha salonov od celja do ljubljane in vmesne litije, nazadnje obstal pri KMC-ju, kjer sem od l.2008 njihov reden gost...

profesionalen a pošten odnos, prijetno vzdušje, nevsiljivi a ustrežljivi prodajalci in asistenti,...

tudi povratne infromacije ostalih, katerim je bila trgovina priporočena so zgolj pozitivne.

l.p.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima kaj pravite na tega ER-6n : http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3560887 in pa na tole Aprilio Shiver : http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3511113 . Prestopil bi iz 125 Aprilie na nekaj večjega. Hmmm... razmišljam če je vredno dajati več denarja za prvi resnejši motor kot za tistega ER-6n...

Hvala, LP

Popravljeno . Popravil Gregc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni vsi !

Nikjer nisem našel te teme, zato odpiram novo. Če ta tema že obstaja me prosim preusmerite.

Torej kupujem nov motor Yamaha R6, pa me zanima kje bi bilo najbolje kupiti, če že ima kdo kake izkušnje bi ga prosil za odgovor. Ne kupujem lizike, zato ne bi rad kupil v prvi trgovini ki prodaja motorje in me zanima čim več o prodajalcih.

Dajajo kje kake popuste ?

Hvala vsem za odgovore

Kakšne velike razlike v ceni neboš našel, boš pa dobil popust na moto opremo, vendar če pomislim da je že za motor napraskat denar lahko težava je ta popust na opremo tako, tako. Ko sem jaz leta 08 kupoval novo r6 so bili tgovci v Lj. kartelno dogovorjeni o enotni ceni motorja na koncu sem motor kupil v TCju kjer sem dobil nekaj popusta na motor. Želim ti ugoden nakup.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moja izkušnja

Januarja sem kupil nov motor. V italiji sem ga dobil 1100 eur cenaje kot mi ga je ponujal slovenski uradni zastopnik. Vse kar sem naredil je da sem pred italjanskega prodajalca dal ceno, ki so mi jo dali v slo. Ponudbo nisem mogel zavrniti. Če bi imel kaj pogajalskih sposobnosti pi verjetno prišparal še kakšen euro.

Razlika uradne objavljene cene motorja v sloveniji in cene ki sem jo dal za motor, davek in homologacijo je vrtoglavih 2500 eur.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se, ko sedaj govorimo o popustu slovenski/italijanski trgovec še vedno pogovarjamo o yamahini r6-ki ali smo preskočili k motoguzzijevemu stelviu???

sam se za nobeno ceno ne bi odločil za trgovca izven slovenije... lokal/nacional patriotizem je včasih koristen... moje mnenje, pač...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam se za nobeno ceno ne bi odločil za trgovca izven slovenije... lokal/nacional patriotizem je včasih koristen... moje mnenje, pač...

Patriotizem je včasih koristen v večini primerov pa niti ne. Voziš renault Twingo ali Clio? Samo vprašam... :whistle:

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vozim hondo, kupljeno pri slovenskem trgovcu, čeprav je v USA na voljo 60% ceneje kot pri nas...

mariskdo od nas po moje ne bi rad, da ga šef zamenja s cenejšim delavcem iz vzhodnoevrpskih držav, kjer so ljudje za 0,7eur/uro pripravljeni narediti marsikaj...

upam da prebereš, predno moderatorji nastopijo svoje delo...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sicer sem kupoval novega kawasakija, vendar sem ga najceneje dobil pri motocenter Yogi v okolici Velenja. Ima pa yamahe tudi.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo,

mene pa zanima kaj pravite na tega ER-6n : http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3560887 in pa na tole Aprilio Shiver : http://www.avto.net/_MOTO/ad.asp?ID=3511113 . Prestopil bi iz 125 Aprilie na nekaj večjega. Hmmm... razmišljam če je vredno dajati več denarja za prvi resnejši motor kot za tistega ER-6n...

Hvala, LP

Mi lahko mogoče svetujete na kaj naj bom pozoren pri teh dveh motorjih?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala vsem zaenkrat, bom kar ostal pri teh dveh modelih, saj nikoli nisem bil divjak kar se tiče motorja, ampak uživanje ob vožnji

če pa bom opazil, da bi rad kaj več, potem pa je drugo leto zopet nova sezona

sedaj pa še samo dobro izbrati in veselo v novo sezono

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!