Skoči na vsebino

Pomoč pri nakupu motorja


softi

Priporočene objave

Kaj pa ccm-i motorja?

če bi ga rad po cestah vozu pol si omejen z izpitam, če ga pa kupuješ za zabavo čez šumo...pol si pa omejen z osebnimi zmožnostmi vožnje oziroma denarnice!

za kej bol pametn nasvet moreš pa še kak detajl želja izdat, ne pa sam da bi...!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hja... najverjetneje bom kupu SM. Hja.. izpit ni problem, za 125 grem delat, za več bom tko do 18ga leta mogu počakat. Je res da tle okol ni velik kapsov, ampak useen.

Tomos motorje pohvalijo, kaj pa je drugač bistvena razlika med drugimi SM motorji, KTM, Husqvarna,... samo cena al še kej druga??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolk kilometrov je velik za cbr-ko? Je to 20, 40 al 60 tisoč? Kdaj se sploh dela generalka? Vem da je odvisno od vožnje, sam sj veste da se take motorje ponavad kar precej tišči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

..eno opozorilce...

tale motor sem jaz januarja letos prodal in je imel realnih 38000 km ....zdajle pa jih ima 25000 :o

Zdaj ima realnih 50 000 Km nerealnih pa 25 000(po vsaki strani),zato vedno kupujte motor po letniku ne po prevoženih kilometrih.Prvo leto minus 15-20% in za vsako naslednje leto še dodatnih minus 5%..Pri taki cenitvi naj bi letno prevozil max 10 000 Km,nesme biti nikoli na tleh,in 100% izpraven(gume vsaj 50%,nesme rabiti olja,servisna knjižica),če od tega karkoli ni vredu se še dodatno odbije določen procent.

Npr:iztrošena gume (minus cena novih gum,če je bil na tleh manjša vrednost itd.)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mi pa nekaj povej, ti procenti so ok...kaj pa če vmes pride nov model?. A naj bi načeloma ti procenti šli od nabavne vrednosti tvojega modela (na dan nakupa) ? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej mi pa nekaj povej, ti procenti so ok...kaj pa če vmes pride nov model?. A naj bi načeloma ti procenti šli od nabavne vrednosti tvojega modela (na dan nakupa) ? :hmm:

... pa ne da boš spet menjal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... pa ne da boš spet menjal ...

..spet? Nazadnje menjal pred 3 leti. Sj veš da mam zmer neke kombinacije v glavi, takšne ali drugačne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

:P

no skratka..."@ Brummer: ti procenti so ok...kaj pa če vmes pride nov model?. A naj bi načeloma ti procenti šli od nabavne vrednosti tvojega modela (na dan nakupa) ?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Od nabavne cene novega motorja se gre procente odbijat!!

Recimo, da se nov model poceni za 20%... hipotetično... misleš, da bo un stric-prodajalec en let starga prodau za isto ceno, kot dobiš novega?? I don't think so :doze:

isto pa velja, če se podraži! A ni logično? :hmm:

Popravljeno . Popravil Lowrenc
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Že,že...sam recimo da osebno prodajam FZS600, med tem je pa prišel FZ6, a pol se gre po ceni (sej konc koncev ni bilo neke hude razlike v ceni) FZS600 al FZ6 plus dodatni procenti za stari model :hmm:

Ma to z procenti mi je čist mim. Najbolje postavit ceno,ki je na tržišču, pa se pol glihat hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

(gume vsaj 50%,nesme rabiti olja,servisna knjižica),če od tega karkoli ni vredu se še dodatno odbije določen procent.

Npr:iztrošena gume (minus cena novih gum,če je bil na tleh manjša vrednost itd.)

Pol se pa pri nekaj let staremu motorju zgodi, da so gume več vredne kot motor......

Brez zamere, ampak rabljen motor si opisal tako, kot bi moral biti skoraj nov...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pustite procente in računanja, ker so nerealni....trg določa ceno....poglejte oglasnik, najdite motor (isti model), ki je karseda podoben vašemu in cena je jasna.... +ali -40k sit odvisno od kupca in to je to...

@Fritz, Fzs 600 letnik 2003 se sedaj prodaja za max 950.000 sit raje 50.000 sit manj...saj dobiš nov model, nov motor -Fz6, v akcijski ceni za 1.450.000...kdo ti bo dal 400.000 sit manj za 3 leta star motor? sploh če ima na voljo kredite/lizinge, in vsa možna plačila, ki jih podjetja ponujajo....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...................

@Fritz, Fzs 600 letnik 2003 se sedaj prodaja za max 950.000 sit raje 50.000 sit manj...saj dobiš nov model, nov motor -Fz6, v akcijski ceni za 1.450.000...kdo ti bo dal 400.000 sit manj za 3 leta star motor? sploh če ima na voljo kredite/lizinge, in vsa možna plačila, ki jih podjetja ponujajo....

Meni se zdi to ugoden nakup, saj je skoraj 40% nižja cena (in ni 400 kSit ampak 500 oz. 550), če je motor normalno ohranjen!

lp

Popravljeno . Popravil TBoxer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..eno opozorilce...

tale motor sem jaz januarja letos prodal in je imel realnih 38000 km ....zdajle pa jih ima 25000 :o

Točno ta motor sem jaz danes v Lj. gledal. Zanima me, za kolk si ga prodal ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pustite procente in računanja, ker so nerealni....trg določa ceno....poglejte oglasnik, najdite motor (isti model), ki je karseda podoben vašemu in cena je jasna.... +ali -40k sit odvisno od kupca in to je to...

@Fritz, Fzs 600 letnik 2003 se sedaj prodaja za max 950.000 sit raje 50.000 sit manj...saj dobiš nov model, nov motor -Fz6, v akcijski ceni za 1.450.000...kdo ti bo dal 400.000 sit manj za 3 leta star motor? sploh če ima na voljo kredite/lizinge, in vsa možna plačila, ki jih podjetja ponujajo....

Poglej zdaj ti bom izračunal po procentih boš videl,da popolnoma štima.

Se pravi Fzs letnik 2003 nova cena 1450000,oo sit. Kupljen verjetno spomladi marec-april.

1leto -20%

2leto - 5 %

3leto - 5% prištej še ca 5-6 mesecev(namreč spomladi bo star 4 leta)se pravi treba odšteti še 2,5%

2,5

To je skupaj -32,5% se pravi vrednost tvojega motorja je ca 980.000,oo Sit gume naj bi bile vsaj 50%,kilometrov (realnih-servisna knižica)max 35.000 Km (če ima več se odšteje po kilometru-glej Evrotax)in motor nesme biti paden(sicer sledi spet odbitek).Ta računica velja,če motor privat kupuješ ali prodajaš,ko ga daš ocenit v prodajo -na servis pa je vsak razočaran.Pri Avtovalu sem dal ocenit V-MAX-a in nato privat prodal za dvakratno ocenjeno ceno. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

LP, kupujem motcikel in sicer se odločam med Ducati Monster in Hondo Hornet, najbolj me zanima primerjava: cena, servisi,vzdržljivost, moč in vozne lastnosti. O obeh motorjih sem sicer slišal že veliko, nikakor pa se ne morem odločit kaj bi kupil. Motor bom kupil v Italiji, ker so bistveno cenejši kot pri nas. Hvala za pomoč.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!