Skoči na vsebino

Nevarni odseki


ak

Priporočene objave

Odpiram topic-nevarni odseki, za vse odseke cest, kjer preži nevarnost zaradi slabih oznacb, peska, lukenj in ostalih dejavnikov, ki lahko vplivajo na izgled vašega motorja in vas samih....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem se vracal z Bonesov 21.07. (ponoci) v smeri Škofja Loka - Vodice (podvoz avtoceste LJ-KR), sem skoraj pristal v travi oz.robniku... Glavna cesta je speljana direktno na 'deteljico' oz. dovoz AC... Ovinek ni oznacen kot oster (oznake se zacnejo šele, ko si že v ovinku)

Pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Ko sem se vracal z Bonesov 21.07. (ponoci) v smeri Škofja Loka - Vodice (podvoz avtoceste LJ-KR), sem skoraj pristal v travi oz.robniku... Glavna cesta je speljana direktno na 'deteljico' oz. dovoz AC... Ovinek ni oznacen kot oster (oznake se zacnejo šele, ko si že v ovinku)

Pozdrav

Ne vem ravno, če misliva istega ampak ko sem se vračala iz zbora, sem tudi jaz ugotovila, da moram spet akrobacije izvajati in pri 80-90 na uro zavijati desno na odsek, s tem da je bilo še vse tako lepše, ker sem imela enega kretena stalno na riti. V bistvu, če ne bi dal on že prej žmigovca, sploh videla ne bi, da se mora zaviti. Še malo, pa bom ratala strokovnjakinja v zavijanju desno pri 80 km/h. V enem mesecu se mi je to že dvakrat zgodilo. Boga Pikica, je tako cvilila na ovinku, da sem mislila, da jo bo kap zadela.

kisses

Pupa

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote: Ne vem ravno, ce misliva istega ampak ko sem se vracala iz zbora, sem tudi jaz ugotovila, da moram spet akrobacije izvajati

bo kar taprav odcep ...

Enkrat bo tebe tvoj avto mel zadost, ker ga stalno muciš

ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v Medvodah je sredi mosta serija zavidljivo visokih grbin iz asfalta,tako da ce ne paziš se lahko hitro znajdeš v varovalni ograji (koga le varuje), tako da še posebej ponoci POZOR.

lp.,

bmw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Regionalna cesta v smeri Šmartno ob Paki-Velenje (odsek vas Gorenje-Lukovica).Most cez reko Pako je speljan v ovinek, ki je pregleden-vendar asfalt je valovit! (Že dosti prometnih nesrec, tudi z smrtnim izidom)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Regionalna cesta v smeri Šmartno ob Paki-Velenje (odsek vas Gorenje-Lukovica).Most cez reko Pako je speljan v ovinek, ki je pregleden-vendar asfalt je valovit! (Že dosti prometnih nesrec, tudi z smrtnim izidom)

ak cigav si pa ti da to tko dobr poznaš??

BTW: Lokovica je ne Lukovica....

cesto pa dober poznam, tako da ti lahko narišem tiste luknje zdele

sam še se da zmeri pelat kr mnogooo

Edited by - miki on 25/07/2001 17:05:43

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

ak cigav si pa ti da to tko dobr poznaš??

BTW: Lokovica je ne Lukovica....

cesto pa dober poznam, tako da ti lahko narišem tiste luknje zdele

sam še se da zmeri pelat kr mnogooo

Edited by - miki on 25/07/2001 17:05

Sm iz Velenja, tko da dostikrat zalagam proti savinjski...

Da se pelat, ce veš, kako se ti bo motor obnašal (~~~~~~ kot bi jahal konja)in ce poznaš cesto - drugace je pa adrenalinski šok...

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:hmmm.....been there drove that.....saj niti ni tako huda

Ce bi se držali CPP absoltno drži... V praksi je pa malo drugace... Cesta je vseskozi iz Velenja proti Gorenju odprta (tudi ovinke se lahko vozi med 160-180 KM/H). Ce slucajno priletiš v ta ovinek nad 140 KM/H, morš hudicevo dobr držat belanco, met dobre gume, izkušnje da ne zapanicariš in frišne gate, ko vse skupaj zvoziš...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

je to mogoce cesta iz velenja proti nazarjem?

-----------

FTW

tako je...samo moraš it cez Letuš, tako da je pot daljša okoli 12 km, vendar pa je pravi adrenalinski šok

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

ak cigav si pa ti da to tko dobr poznaš??

BTW: Lokovica je ne Lukovica....

cesto pa dober poznam, tako da ti lahko narišem tiste luknje zdele

sam še se da zmeri pelat kr mnogooo

Edited by - miki on 25/07/2001 17:05

Sm iz Velenja, tko da dostikrat zalagam proti savinjski...

Da se pelat, ce veš, kako se ti bo motor obnašal (~~~~~~ kot bi jahal konja)in ce poznaš cesto - drugace je pa adrenalinski šok...

Lp

cudno....še nikol te nism srecal, pa sem kr parkrat na tedn na tisti relaciji proti Zg. Savinjski dolini...

sej veš..mal policajev, dobra cesta....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

quote:

cudno....še nikol te nism srecal, pa sem kr parkrat na tedn na tisti relaciji proti Zg. Savinjski dolini...

sej veš..mal policajev, dobra cesta....

Kaj voziš, od kod si?

Ejkej

GPZ 500S, Velenje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

EN NEVARN ODSEK:

peljem od skofje loke proti zeleznikom al tja nekam gor in sredi polja cesta gre malo v hrib nato pa brez opozoril brezveze zavije desno okoli njive in naprej. zvozil sem komaj po nasprotnam pasu (cca 160-180 km/h pred ovinkom).

no gorenjci boste bolj tocno vedli kje je to.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Pervy, ne mi zamert, ampak kaj hudica delas s tako hitrostjo po ovinkih, ki jih ne poznas???

ce pa najmanj 5 km prej in se enih 5 km po tistem ni bilo niti enega ovinka- sama ravnina!

ocitno je mel en kmet veze pa so se samo njegovi njivi izognili!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hej mene pa zanima, kakšne izkašnje imate s tistim pobrušenim asfaltom, jest se cez njega peljem kot po jajcih. A je že kdo na njem pustu kakšen kos obleke, kuko se obnaša pr velkih ovinkih ipd. Matr, odkar so pol Istre in še neki jadranke pobral na vrh dol, je stvar zlo cudna. Pa tud u sloveniji maš kar neki teh obruskov!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Hej mene pa zanima, kakšne izkašnje imate s tistim pobrušenim asfaltom, jest se cez njega peljem kot po jajcih.

pelji kot da je normalna cesta, motor malo plese ampak mu pusti in ne trdo drzat krmila pa lovit motor. saj je vse ok edino v ovinkih ne it "na koleno". je bolj stvar psihe kot kaj drugega.

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najbrž je res bolj v glavi, vem pa tud, da sem enkrat s Hondo Shadov šou po takih delih kot ribica, kot bi meu motor na sred zglob (tko kot bagerji), vsako kolo je hotlo po svoje. S svojim in enduro je stvar precej bolj stabilna, ampak še vedno obcutek ni taprav, posebej v dolini Mirne (med Porecom in NG), kjer so pred rezanjem bli prou prijetni pocasni ovinki mal za nagnit!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Lojzi : Kot si sam ugotovil je vožnja po nastrganem asfaltu neprijetna (kot bi se vozil po žiletkah), pazit je treba ob dežju, kjer je nihanje motorja še bolj obcutno. Pred tem je bila na lokacija NG-PO cesta že tako gladka kot šipa (Ko je deževalo sem se ustavil, ker sem mislil, da mi je spustila guma. Ko sem stopil z motorja na cesto sem pristal na zadnjici..).

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Vceraj (19.08.2001) na relaciji Trebnje - Sevnica.

Iz Mirne proti Mokronogu je na koncu Mirne najprej most, nato ravnina, levi ovinek, vzpenjajoca se ravnina, ...

V ovinku je na sredini voznega pasu luknja premera ca 30 cm in globine ca 10 cm. Zaradi konfiguracije cestišca jo je težko pravocasno opaziti (meni jo je uspelo), zato vam na tem delu priporocam malo vec previdnosti (ravnina + ovinek omogocata zelo hitro vožnjo, kar je lahko zaradi omenjene luknje ZELO NEVARNO). Srecno!

lp Easyrider

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Stara cesta smer Nova Gorica-Sežana, del ceste med Dornberkom in Ajdovšcino... Cesta se z ravnine vzpne na nadvoz (dva ostra ovinka!!!), malo naprej je prehod cez žel. progo (pravzaprav jama za preizkus amortizerjev)...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ak, ce misliš pri tovarni Batuje, potem so sedaj te luknje nekako poflikali, ce pa ni ta lokacija potem, pa nimam pojma kje bi to bilo,kajti ce se pelješ iz Dornberka proti Ajdovšcini greš definitivno skozi moj kraj Batuje in na tej relacije nikoli ne preckaš železniške proge. Nekako vse dele kjer preckaš železni prehod na relaciji Dornberk-Ajdovšcina poznam in edini del ki bi ustrezal tvojemu opisu je pri tovarni Batuje, vendar skozi ta predel bi prišel le, ce bi šel iz Dornberka cez Preserje, skozi Batuje in naprej za Ajdovšcino. Tako, da ne vem tocno kje si to milslil.

Pozdrav od Roberta

Pozdrav od Roberta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Robert : quote:Nekako vse dele kjer preckaš železni prehod na relaciji Dornberk-Ajdovšcina poznam in edini del ki bi ustrezal tvojemu opisu je pri tovarni Batuje, vendar skozi ta predel bi prišel le, ce bi šel iz Dornberka cez Preserje, skozi Batuje in naprej za Ajdovšcino

Si domacin in poznaš ta del gotovo bolj kot jaz sam - potem sem se peljal tam cez in poletel cez železniško progo...

Ejkej

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če je kdo pristaš zalaganja ovinkov, je dobra varianta cesta na Rakitno.Asfalt je soliden-ne najboljši.Je pa zelo hinavska cesta, ker je danes čista, jutri pa bo na katerem od ovinkov pesek!To velja predvsem za navzdol, ko se dobre volje od zalaganja vračate v dolino.Najbolje je, da se pelje gor in dol z 70%, nato pa če vse štima še enkrat-na polno!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!