Skoči na vsebino

napredovanje iz kategorije A2 v A


brino

Priporočene objave

Zdravo!

Danes grem veselo na UE da mi po 9ih letih iz vozniške brišejo opombo "do 350 ccm", na kar me referentka opozori, da od januarja dalje to ni več možno in, da moram opraviti izpit za kategorijo A.

Nato grem na net in na uradnem listu najdem ZVCP, kjer 150. člen pravi, da je stara klasifikacija "A do 350 ccm" sedaj "A2", in da je pogoj za napredovanje v A kategorijo, 24 let ali dvo letni izpit za A2.

Nato sem izbrskal pravilnik o programu usposabljanja kandidatov za voznike motornih vozil, ki veleva, da je potrebno v takem primeru opraviti minimalno 9 ur + zaključno vožnjo pred komisijo v avtošoli in izpitno komisijo UE.

Zanima me, če se je komu tudi to zgodilo in ali bom moral res zdej naštopat teh 11ur (330€!) zgolj zaradi tega, ker nisem dal, ko je bil še čas, vlogo na UE za spremembo?

In kako to, da se v registru vozniških dovoljenj ni avtomatično spremenila kasifikacija oziroma zakaj vsaj obvestila nisem prejel po pošti, da naj si pridem uredit zadeve? (izbrisane so vabili naj si uredijo status!)

Popravljeno . Popravil brino
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Danes grem veselo na UE da mi po 9ih letih iz vozniške brišejo opombo "do 350 ccm", na kar me referentka opozori, da od januarja dalje to ni več možno in, da moram opraviti izpit za kategorijo A.

Nato grem na net in na uradnem listu najdem ZVCP, kjer 150. člen pravi, da je stara klasifikacija "A do 350 ccm" sedaj "A2", in da je pogoj za napredovanje v A kategorijo, 24 let ali dvo letni izpit za A2.

Nato sem izbrskal pravilnik o programu usposabljanja kandidatov za voznike motornih vozil, ki veleva, da je potrebno v takem primeru opraviti minimalno 9 ur + zaključno vožnjo pred komisijo v avtošoli in izpitno komisijo UE.

Zanima me, če se je komu tudi to zgodilo in ali bom moral res zdej naštopat teh 11ur (330€!) zgolj zaradi tega, ker nisem dal, ko je bil še čas, vlogo na UE za spremembo?

In kako to, da se v registru vozniških dovoljenj ni avtomatično spremenila kasifikacija oziroma zakaj vsaj obvestila nisem prejel po pošti, da naj si pridem uredit zadeve? (izbrisane so vabili naj si uredijo status!)

Nič ne pomamga.....zvozi teh 9 ur+izpit in pozabi na 330 eur.....kolega zadeve preverjal  ravno danes (skoraj identičen primer) pri Bizjaku na MNZ pa na UE....ostali so neomajni ....če se ti da še sam preveri oz. se pozanimaj, na koncu boš šel do prve avtošole, plačal ure in zvozil izpit..Sicer se bo za mano zvrstilo  verjetno 10 pametnajkovičev, ki ti bodo svetovali vse kaj drugega...na koncu pa boš primoran storiti ravno to, ker te bo to stalo njamanj živcev in denarja....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si 9 let čakal za izbris, verjetno nisi imel motorja ali pa si imel do 350 ccm. Če ga nisi imel, bo kar prav da odvoziš tistih par ur v avto šoli. Ni druge pomoči.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako se je zgodilo eni moji kolegici.

Prepis bi morala it naredit, vendar je odlašala. Med tem časom so sprejeli nov zakon v katerega padejo vsi. whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!