Skoči na vsebino

Vožnja s snežnimi sanmi tam, kjer ni dovoljeno


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

nisem gledal posnetka - če je tako, jih naj faše tudi on. Vsakem usvojo kazen. Naj pa ne bo nobena nižja od kazni, ki jo jaz dobim, če se spozabim in v mestu peljem 67 namesto 50 km/h. :D

Ja po si ga pa poglej ane tok časa maš pa že.Boš vsaj 100% informiran.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo prosim razloži, kako je iz slik razvidno da vozniki motornih sani uničujejo gozd oziroma pohodniško pot, če z njo nimajo nobenega stika. Iz slik se namreč lepo vidi da se vozijo po snegu in ne povzročajo nobene škode na sami poti. :hmm:

V vednost, ne zagovarjam nikogar, samo radoveden sem. O:-)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A poznaš pojem "državljanska aretacija"? ;-)

Preveč filme gledaš, ta ameriška fora pri nas ne obstaja in je kazniva.

lp

Franc

V 'Veleju' obstaja, pa kaznivo menda tudi ni. ;)Državljanska aretacija

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem pogledal posnetek. Meni tip deluje kot Joško Joras.

Je pa bumbar, če so ga trikrat ''povozili''. To je kot ena kura, jo povozi avto, pa še kar stoji sredi ceste. V redu, vožnja z motornimi sanmi je tam prepovedana, ampak da gre tip tam igrati policaja, je pa že malo prehuda. Sicer pa -kakšno škodo pa delajo? Saj se vozijo po snegu, edino hrup. Kaj pa gozdarji s svojimi motornimi žagami -mislim, da nimajo Db killerjev na njih...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mi lahko nekdo prosim razloži, kako je iz slik razvidno da vozniki motornih sani uničujejo gozd oziroma pohodniško pot, če z njo nimajo nobenega stika. Iz slik se namreč lepo vidi da se vozijo po snegu in ne povzročajo nobene škode na sami poti. :hmm:

V vednost, ne zagovarjam nikogar, samo radoveden sem. O:-)

v tem primeru se ne gre za uničevanje poti... tle žwavce (pa egote) mot hrup snežnih sani (pa fovšarija), ki je po mojih izkušnjah tak, da če po snežni vlaki pride za pohodnika, ga skoraj ne slišiš... (lahko, da obstajajo tudi bolj glasne zadeve)

hrup v gozdu... pa dejte no, harvesterji, razno razni buldožerji, traktorji za vleko, 30 in več tonski vlačilci in ne nazadnje navadna motorka so pa brezšumni... ropotajo po gmajni celo zimo, v našem koncu imajo zdej kakšen mesec mir, ker se gozdne ceste vdirajo... čez en mesec pa jovo na novo za 11 mescev...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne. Razloži prosim! V okviru Slovenske zakonodaje seveda.

"Opredeljena je v 160. členu Zakona o kazenskem postopku. Tistemu, ki je zasačen pri kaznivem dejanju, za katerega se storilec preganja po uradni dolžnosti, sme vsakdo vzeti prostost."

baje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Opredeljena je v 160. členu Zakona o kazenskem postopku. Tistemu, ki je zasačen pri kaznivem dejanju, za katerega se storilec preganja po uradni dolžnosti, sme vsakdo vzeti prostost."

baje...

to sem nekej gruntov.... je vožnja tam kjer se ne smeš... kaznivo dejanje ali prekršek?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem si ogledal posnetek ter si ustvaril svoje mnenje...

torej, vožnja z motornimi sanmi je v naravnem okolju prepovedana. pika. verjetno da je prepovedana z razlogom. najverjetneje zaradi dobrobiti dosti širše populacije kot je populacija lastnikov motornih sank...

sam sem si že najel sanke, s katerimi sem se po pohorju vozil po zasneženih javnih cestah, nikoli pa po gozdu. zakaj? ker je prepovedano!

tudi po pešpoteh ne... zakaj ne? ker s tem lahko zmotim mir sprehajalcev, med njimi tudi otrok, ki jim lahko srečanje s skupino pijanih objestnežev dokaj enostavno pusti kakšne travmatične posledice.

in sam se trudim ne početi to, kar ne želim da drugi počno meni... enostavno, kajne?

če nekateri dovoljujete in odobravate početje prepovedanih stvari to ne pomeni, da so te zadeve kakorkoli sprejemljive, pa če jih še tako srčno zagovarjate...

kar pa se samega snemalca in "borca" tiče pa tole...

ja, nekdo ga je primerjal z jorasom. prav ima... res je en velik bizgec! še milorečeno...

povsem napačen način in sredstva je izbral. sedaj pa jamra nad posledicami.

je že tako, da če sranje iščeš ga boš prej ali slej tudi našel...

kazni si v tem primeru zaslužijo vsi... še najbolj pa ta, ki je iz začelja kolone zapeljal direktno v snemalca. a je vedel da gre za nergača ali bi tako objestno nastopil v vsakem primeru??

vsekakor odraz primitivnega obnašanja. le koliko pozitivnih mnenj bodo tovrstne aktivnosti dobile v očeh javnosti, če bo tole recimo redno na tv-ju?

samo še kak dodatek z objestnim primerkom motorista manjka pa bomo na konju...

in potem se bomo čudili, ko nas bodo vse po vrsti grdo gledali...

jebiga...

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

torej, vožnja z motornimi sanmi je v naravnem okolju prepovedana. pika. verjetno da je prepovedana z razlogom. najverjetneje zaradi dobrobiti dosti širše populacije kot je populacija lastnikov motornih sank...

sam sem si že najel sanke, s katerimi sem se po pohorju vozil po zasneženih javnih cestah, nikoli pa po gozdu. zakaj? ker je prepovedano!

Tudi vožnja z motornimi sanmi po javnih cestah je v Sloveniji prepovedana. :rolleyes:

Jedro problema se skriva že v naslovu - v Sloveniji vožnja s snežnimi sanmi preprosto ni dovoljena. Nikjer. Pika.

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni čisto tako... na to temo je bil celo objavljen članek v motoristu...

ne poznam točnih definicij, so pa določene kategorije poti (cest), kjer je vožnja dovoljena. oziroma ni izrecno prepovedana...

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni čisto tako... na to temo je bil celo objavljen članek v motoristu...

ne poznam točnih definicij, so pa določene kategorije poti (cest), kjer je vožnja dovoljena. oziroma ni izrecno prepovedana...

l.p.

Gozdne ceste? Mislim, da tudi tam velja ZVCP...

Zakon o javnih cestah pravi:

3. nekategorizirana cesta je vsaka prometna površina, ki ni kategorizirana kot javna cesta in na kateri se opravlja promet na način in pod pogoji, kot jih v skladu s predpisi o varnosti cestnega prometa določi lastnik ali od njega pooblaščeni upravljavec te prometne površine (gozdne ceste, dovozne ceste in pristopi do objektov ter zemljišč, funkcionalne prometne površine ob objektih, avtobusne postaje, ceste v zasebni lasti in podobne); ]

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni bil povozen. ker ce bi bil ne bi mogel vec pisariti.

in tip je znan komplikator, ki bi rad prepovedal vse cesar on ne (zna) pocne

in ne, nisem bil jaz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni bil povozen. ker ce bi bil ne bi mogel vec pisariti.

in tip je znan komplikator, ki bi rad prepovedal vse cesar on ne (zna) pocne

in ne, nisem bil jaz.

škoda, jaz pa sem ti ze mislil pivo plačatclosedeyes.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne razumem... Eko terorist se predstavlja kot uradna oseba ki bi rada kasirala kazen in potem še govori, da je silno milosten, ker jih ne bo oglobil? :headbang:

In na koncu ima še jajca grozit na osebnio ravni, češ da bodo verjetno v bodoče dobro premislili? Tip je goden za stalež v ustanovi in rekeljc, ki se zaveže na hrbtu... :whistle:

Popravljeno . Popravil SF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tip je eno navadno tele. Dobro, prepovedano se je voziti tam. Povedal jim je. In to je to. Očitno pa je tip brezdelnež, ki cel ljubi dan hodi okoli in se vtika tja, kamor se ni treba. Pa ja ni uradna oseba, da bi nekaj kaznoval in tako naprej. Priznam, tudi jaz ga ne bi najbolj mirno gledal. Povozil ga mogoče ravno ne bi, bi ga pa obvozil. Je sploh kje tabla za prepovedano vožnjo z motornimi sanmi? Kolikor se poleti tam vozim s kolesom, so celo table za vožnjo z motornimi sanmi. Te izposojajo na Rogli. Tip pač išče pozornost. Pa naj gre na Slovenija ima talent štrikat. Če zna.

Jaz tudi grem tu in tam na sprehod, pa mi nasproti pride kaka grda baba, pa je ne oblajam.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!