Skoči na vsebino

Popravilo pod garancijo


impulz

Priporočene objave

Po zakonu se motor lahko popravlja pod garancijo maximalno 45 dni. Pooblaščeni serviser je že predvidel, da bo popravilo trajalo več kot dva tedna.

Mi mora pooblaščeni serviser tačas zagotoviti kakšno prevozno sredstvo? Nadomestno vozilo?!

gre za 125 kubični motor (zaribal), zdaj na popravilu pod garancijo.

prosim za mnenje poznavalcev!!

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zakonu se motor lahko popravlja pod garancijo maximalno 45 dni. Pooblaščeni serviser je že predvidel, da bo popravilo trajalo več kot dva tedna.

Mi mora pooblaščeni serviser tačas zagotoviti kakšno prevozno sredstvo? Nadomestno vozilo?!

gre za 125 kubični motor (zaribal), zdaj na popravilu pod garancijo.

prosim za mnenje poznavalcev!!

Nadomestnega vozila mu ni potrebno zagotovit, poglej ZOVP tam bi moralo vse pisat

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20. člen

(1) Proizvajalec mora zagotoviti, da pooblaščeni servisi razpolagajo z vsemi potrebnimi nadomestnimi deli za odpravo okvar in pomanjkljivosti, da takoj sprejmejo blago v popravilo in da napake odpravijo najkasneje v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je dajalec garancije oziroma pooblaščeni servis prejel zahtevo za brezplačno odpravo okvare in pomanjkljivosti izdelka. Če proizvajalec tega v tem roku ne stori, mora potrošniku brezplačno nadomestiti tak izdelek z enakim novim in brezhibnim izdelkom.

(2) Proizvajalec oziroma pooblaščeni servis lahko potrošniku za čas popravila blaga, za katerega le ta uveljavlja garancijo, zagotovi brezplačno uporabo podobnega izdelka.

(3) V primeru, da proizvajalec oziroma pooblaščeni servis tega potrošniku ne zagotovi, ima potrošnik pravico do povračila škode, ki jo je pretrpel zaradi tega, ker stvari ni mogel uporabljati, in sicer od trenutka, ko je zahteval popravilo ali zamenjavo, do njune izvršitve.

O kakšni škodi je tu govora? Če se jaz ne morem voziti v šolo mi mora plačati avtobus al kako?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

20. člen

(1) Proizvajalec mora zagotoviti, da pooblaščeni servisi razpolagajo z vsemi potrebnimi nadomestnimi deli za odpravo okvar in pomanjkljivosti, da takoj sprejmejo blago v popravilo in da napake odpravijo najkasneje v skupnem roku 45 dni od dneva, ko je dajalec garancije oziroma pooblaščeni servis prejel zahtevo za brezplačno odpravo okvare in pomanjkljivosti izdelka. Če proizvajalec tega v tem roku ne stori, mora potrošniku brezplačno nadomestiti tak izdelek z enakim novim in brezhibnim izdelkom.

(2) Proizvajalec oziroma pooblaščeni servis lahko potrošniku za čas popravila blaga, za katerega le ta uveljavlja garancijo, zagotovi brezplačno uporabo podobnega izdelka.

(3) V primeru, da proizvajalec oziroma pooblaščeni servis tega potrošniku ne zagotovi, ima potrošnik pravico do povračila škode, ki jo je pretrpel zaradi tega, ker stvari ni mogel uporabljati, in sicer od trenutka, ko je zahteval popravilo ali zamenjavo, do njune izvršitve.

O kakšni škodi je tu govora? Če se jaz ne morem voziti v šolo mi mora plačati avtobus al kako?

Moreš ločiti LAHKO in MORE - nadomestiti.

Ker to ni vozilo katero bi se uporabljalo za pridobitveno dejavnost ni nobenega povračila saj mu ni povzročena poslovna škoda.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se že pozanimal.

pod 3. piše kaj MORA naredit v primeru da mi ne zagotovi nadomestnega.

lahko grem na rent-a-moto in si na njegove stroške sposodim motor. worship.gif utemeljujem z tem, da sem dijak in nimam drugega prevoza.

če nebi blo pod garancijo pa bi bila druga zgodba.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko grem na rent-a-moto in si na njegove stroške sposodim motor. worship.gif utemeljujem z tem, da sem dijak in nimam drugega prevoza.

če nebi blo pod garancijo pa bi bila druga zgodba.

Če gre za problem "priti v šolo", te bodo napotili na avtobus in ti priznali razliko med ceno vozovnice in stroškom motorja+bencina, kot bi ga imel, če bi se peljal z motorjem.

No, vsaj jaz bi tako naredil ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se že pozanimal.

pod 3. piše kaj MORA naredit v primeru da mi ne zagotovi nadomestnega.

lahko grem na rent-a-moto in si na njegove stroške sposodim motor. worship.gif utemeljujem z tem, da sem dijak in nimam drugega prevoza.

če nebi blo pod garancijo pa bi bila druga zgodba.

Zate je predpisan šolski avtobus/šolski vlak, ki vozi v času pouka ( počitnice in vikendi izvzeti ), tako da to nebo šlo čez. Je pa fora ka lahka poskuš pa boš vidu kako bo. Rent-a-bike pa ne pride v poštev SPLJOH! ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem se že pozanimal.

pod 3. piše kaj MORA naredit v primeru da mi ne zagotovi nadomestnega.

lahko grem na rent-a-moto in si na njegove stroške sposodim motor. worship.gif utemeljujem z tem, da sem dijak in nimam drugega prevoza.

če nebi blo pod garancijo pa bi bila druga zgodba.

najboljše da res rentaš motor....pa ne skuterja, ampak kakšnega bemweja.....naj bo s stilom....

me prav zanima, kako boš zadevo naknadno utemeljeval......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po zakonu se motor lahko popravlja pod garancijo maximalno 45 dni. Pooblaščeni serviser je že predvidel, da bo popravilo trajalo več kot dva tedna.

Mi mora pooblaščeni serviser tačas zagotoviti kakšno prevozno sredstvo? Nadomestno vozilo?!

gre za 125 kubični motor (zaribal), zdaj na popravilu pod garancijo.

prosim za mnenje poznavalcev!!

Nisem poznavalec imam pa zelo slabe izkušnje z avtomobilom.

Ko ti bojo sporočili da je motor popravljen bodi zelo pazljiv preden boš prevzel vozilo. Ne prevzemaj ga če ni popolno popravljeno in še najbolje ti pisno napišejo in podpišejo.

Ko boš prevzel vozilo in ne bo vse kot bi moralo bo še enkrat začel teči 45 dnevni rok za popravilo. Mene so na to finto dobili.

Pozabi rentanje, oziroma nadomestno vozilo. Nadomestno vozilo je možno če ti piše v pogodbi da ga imaš.

Če česa ne znajo popraviti ali ne morejo v danem času naj ti pisno napišejo, drugače boš ostal praznih rok. Če serviser ne potrdi napake bo uvoznik trdil da napake ni.

Srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant tole si se ti z napačnega konca lotil. Lepa beseda lepo mesto najde.

Mislim da boš z nekim fer odnosom serviser-stranka dosegel več kot z iskanjem po zakonih in mahanjem z listinami pred vrati delavnice.

Kaj pa recimo da ti rentaš motor za vseh 45 dni, na koncu pa serviser ugotovi da za napako ni kriv proizvajalec ampak uporabnik.... razmisli v vse strani, da ne bo potem prišlo do še enega primera ko če koga da j...e

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!