Skoči na vsebino

9. sejem Moto Boom


Codeine

Priporočene objave

...tud kufrov ne rabi. 43916.jpg

Če se voziš po LJ. Če pa boš šel na nordkap, pa boš najbrž kaj več kot sončne špegle s seboj vzel.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dr_Jakob,

vljudno vabljeni v soboto v naš moto salon v Litijo (recimo pred sejmom, ker smo odprti do 13h). Videli boste lahko 20+ KTMov, kakšnega celo peljali, si ogledali precej opreme Alpinestars in še kakšen poseben popust vam bomo dali ta dan.

Zagotavljam, da boste domov odšli v vseh pogledih bistveno bolj zadovoljni, kot bi odšli z našega razstavnega prostora na sejmu, če bi tam razstavljali.

Pozdrav

Boštjan

TSC-LABA,

ni vse samo v prodajalnah. Kot edini moto sejem v Sloveniji, je MotoBoom ne samo dobra reklama, ampak pokaze tudi resnost, s katero osvajate slovenske kupce. Ja, mi je jasno, da je na sejmu skorajda manj motornih koles kot recimo samo v vasem salonu, vkljucno z opremo. Na sejmu vas pa ni. Verjetno imate super razloge, zakaj niste prisotni na sejmu, ampak mene kot obiskovalca pravzaprav to niti ne zanima. Sem razocaran. Sejemsko vzdusje je namenjeno ravno temu, da se malo ustavis, pocvekas, malo pobozas itd. Meni se zdi to tudi nekaj vredno, ne samo prodaja. No, kakorkoli ze. V vasi prodajalni sem pa tudi ze bil.

Jakob

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, baje je ta multistrada nova skoraj preveč uglajena ... Tako da, hehe, ostajam pri stari, ki vseeno da orenk nekaj od sebe, ko ji uho navijem :-).

napram novi ms stara kapitulira. :surrender:pa lahko navijas vse sraufe, da vodo spustijo. ne vem ce si novo vozil, samo "uglajeno" ravno ne bi opisal sport mode-a. ampak ok, vsakemu svoje.

toliksna razlika v ceni je tudi posledica tiste malenkosti od nastavljivega podvozja, BTW.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TSC-LABA,

ni vse samo v prodajalnah. Kot edini moto sejem v Sloveniji, je MotoBoom ne samo dobra reklama, ampak pokaze tudi resnost, s katero osvajate slovenske kupce. Ja, mi je jasno, da je na sejmu skorajda manj motornih koles kot recimo samo v vasem salonu, vkljucno z opremo. Na sejmu vas pa ni. Verjetno imate super razloge, zakaj niste prisotni na sejmu, ampak mene kot obiskovalca pravzaprav to niti ne zanima. Sem razocaran. Sejemsko vzdusje je namenjeno ravno temu, da se malo ustavis, pocvekas, malo pobozas itd. Meni se zdi to tudi nekaj vredno, ne samo prodaja. No, kakorkoli ze. V vasi prodajalni sem pa tudi ze bil.

Jakob

Jakob, ja kje pa ti živiš. Tko idealistično si napisal, da sem si moral solzico obrisat. Popolnoma razumem potencialne raztavljalce, da se tam ne prikažejo. Sejmi niso namenjeni druženju, božanju ampak predstavljanju novosti in prodaji.

Kakšne novosti pa naj razstavljalec pokaže aprila? Vse ima že mesece v salonu! Večina tistih, ki se je odločilo za nov motor, ga že ima ali pa ga še čaka. Torej prodaja mopedov zaradi tega ne bo večja.

Sam sem bil včeraj na sejmu! Tako bednega sejma še nisem videl. Vse kar je novega je Yamaha FZ8, ki je postavljena tako, da se je sploh takoj ne opazi. Tretjino hale zavzemajo predelani motocikli!

Za ogled celega sejma (moto boom) potrebujete cca 15 minut. Davno nazaj, si se pripeljal z motorjem in si si sejem ogledal brezplačno. Danes pa bo potrebno za to odšteti 6€.

Kar se tiče TSC Labe, pa mislim, da mu težko očitaš, da ni dovolj aktiven!? Letos že drugič, na obeh lokacijah, prireja event, ki po mojem mnenju presega sejemsko dogajanje. Poleg božanja motorjev, imaš le te možnost tudi preizkusiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

TSC-LABA,

ni vse samo v prodajalnah. Kot edini moto sejem v Sloveniji, je MotoBoom ne samo dobra reklama, ampak pokaze tudi resnost, s katero osvajate slovenske kupce. Ja, mi je jasno, da je na sejmu skorajda manj motornih koles kot recimo samo v vasem salonu, vkljucno z opremo. Na sejmu vas pa ni. Verjetno imate super razloge, zakaj niste prisotni na sejmu, ampak mene kot obiskovalca pravzaprav to niti ne zanima. Sem razocaran. Sejemsko vzdusje je namenjeno ravno temu, da se malo ustavis, pocvekas, malo pobozas itd. Meni se zdi to tudi nekaj vredno, ne samo prodaja. No, kakorkoli ze. V vasi prodajalni sem pa tudi ze bil.

Jakob

glej Dr Jakob ti bom jaz razložil zakaj imajo nakateri razstavljali razloge da se ne udeležujejo sejmov

1 Cena razstavnega prostora ( cca 5000€) odvisno od velikosti m2 prostora

2 Postavitev razstavnega prostora( ki ga izvajajo različna zunanja podjetja , ki morajo imeti podpisane pogodbe z CE sejmiščom- pozabi da lahko sam kaj delaš)! te cca stane 3000€ če hočeš da zgleda na oko prijazno obiskovalcem....

3 Stroški transporta določenih izdelkov( v tem primeru Motociklov, Skuterjev ipd......)

4 Celodnevne pristotnosti ljudi, ki jih moraš tudi plačat( v tem primeru prodajalci hostese itn....)

5 Stroški z pijačo ipd.......

6 od cca 100 obiskovalcev ki so se zanimali za dotičen motocikel naprimer Yamaha R1 se jih pol proda 1 ali pa 2.......

in zdaj si zračunaj kaj ima od tega razstavljalec( nič in še majn kakor nič) vrjemi razstavljamo z našim podjetjem na podobnih sejmih in vem pač da žal moreš bit prisoten, ker drugače takšni kot si ti si postavljajo vprašanja kje je pa zaj Laba, KMC, Motorjet ipn......

aja Dr Jakob nič osebnega.

Pač to so razlogi določenih razstavljalcev....

aja pozabil sem še poškodbe na motociklih ki lahko nastanejo pri transportu , ko se muloti vsedajo na mopede itn....

lp h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jakob, ja kje pa ti živiš. Tko idealistično si napisal, da sem si moral solzico obrisat. Popolnoma razumem potencialne raztavljalce, da se tam ne prikažejo. Sejmi niso namenjeni druženju, božanju ampak predstavljanju novosti in prodaji.

Kakšne novosti pa naj razstavljalec pokaže aprila? Vse ima že mesece v salonu! Večina tistih, ki se je odločilo za nov motor, ga že ima ali pa ga še čaka. Torej prodaja mopedov zaradi tega ne bo večja.

Sam sem bil včeraj na sejmu! Tako bednega sejma še nisem videl. Vse kar je novega je Yamaha FZ8, ki je postavljena tako, da se je sploh takoj ne opazi. Tretjino hale zavzemajo predelani motocikli!

Za ogled celega sejma (moto boom) potrebujete cca 15 minut. Davno nazaj, si se pripeljal z motorjem in si si sejem ogledal brezplačno. Danes pa bo potrebno za to odšteti 6€.

Kar se tiče TSC Labe, pa mislim, da mu težko očitaš, da ni dovolj aktiven!? Letos že drugič, na obeh lokacijah, prireja event, ki po mojem mnenju presega sejemsko dogajanje. Poleg božanja motorjev, imaš le te možnost tudi preizkusiti.

Bladzo. Tocno tako razmisljanje slabo vpliva na razvoj sejma. To je zacaran krog, katerega lahko prekinejo samo razstavljalci. Ti pokazem cist simpl: Letos je bil sejem precej manjsi od lanskoletnega -> manj razstavljalcev -> manj mopedov -> bolj beden sejem -> manj ljudi -> manj reklame -> manj zanimanja med razstavljalci. No, ce hocemo, da ta sejem prezivi sploh se kaksno leto (meni se v splosnem zdi ideja, da imamo tudi v Sloveniji en moto sejem, zdi genijalna), bodo pac razstavljalci morali pokazat kaj vec zanimanja in se pac prit pokazat.

moje misljenje pac.

Bladzo, nekateri, ki pridejo tja bozat motorje, jih bodo v kasnejsih letih kupili. Nekateri so sedaj stari samo 5 let.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glej Dr Jakob ti bom jaz razložil zakaj imajo nakateri razstavljali razloge da se ne udeležujejo sejmov

1 Cena razstavnega prostora ( cca 5000€) odvisno od velikosti m2 prostora

2 Postavitev razstavnega prostora( ki ga izvajajo različna zunanja podjetja , ki morajo imeti podpisane pogodbe z CE sejmiščom- pozabi da lahko sam kaj delaš)! te cca stane 3000€ če hočeš da zgleda na oko prijazno obiskovalcem....

3 Stroški transporta določenih izdelkov( v tem primeru Motociklov, Skuterjev ipd......)

4 Celodnevne pristotnosti ljudi, ki jih moraš tudi plačat( v tem primeru prodajalci hostese itn....)

5 Stroški z pijačo ipd.......

6 od cca 100 obiskovalcev ki so se zanimali za dotičen motocikel naprimer Yamaha R1 se jih pol proda 1 ali pa 2.......

in zdaj si zračunaj kaj ima od tega razstavljalec( nič in še majn kakor nič) vrjemi razstavljamo z našim podjetjem na podobnih sejmih in vem pač da žal moreš bit prisoten, ker drugače takšni kot si ti si postavljajo vprašanja kje je pa zaj Laba, KMC, Motorjet ipn......

aja Dr Jakob nič osebnega.

Pač to so razlogi določenih razstavljalcev....

aja pozabil sem še poškodbe na motociklih ki lahko nastanejo pri transportu , ko se muloti vsedajo na mopede itn....

lp h

Lej; popolnoma razumem, da so s sejmom povezani "nepotrebni" stroski itd. Ampak dejstvo je se vedno tu, da ce bo razstavljalcev manj, bo manj ljudi in posledicno bo sejem zamrl. Za to mi pa ni vseeno, ker je MotoBoom vseeno EDINI slovenski moto sejem. To pa tudi nekaj steje, ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no je burna razprava. pa nekaj z mojega vidika, ki sem bil že na mnogih sejnih doma in po svetu v kar nekaj branžah, na nekaterih pa tudi kot z svojim podjetjem ali sem delal za druge.

Vsak razstavljalec ima svojo računico, ki se mu na koncu more iziti in to je edino merilo. stroški sejma so kar veliki, največ pa zakasira organizator sejma.

Letos je tudi Milano in NEC v angliji spustilo nekaj velikih imen (honda,yamaha,...) zaradi prevelikih cen organizatorjev oz. si si izračunali da se ne splača. je bil sicer v javnosti halo, potem pa se je vse poglego. po nekatrih govoricah naj bi na koncu organizator v milanu yamahi celo ponujal zastonj štand samo da bi bila pa se niso odločili.

tako sedaj našim trgovcem ostaneta 2 varianti, iti na sejem ali delat dogodke sami. baje se druga varianta bolj splača pa tudi stik z stranko je bolj pristen.

če pa bi trgovine hotele pripeljati vso robo bi bankrotirali zaradi cen razstavnega prostora (po m2).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

..... bankrotirali zaradi cen razstavnega prostora (po m2).

recimo, da je to primarni razlog, zakaj celjskega sejma srednjerocno ne vidim vec med organizatorji sejmov.

in kot so ze omenili nastane zacaran krog, katerega lahko prebije samo organizator sejma in nihce drugi. on "privabi" razstavljalce s tem, da cimvecim ponudi najbolj ugodne pogoje za delo. rastavljalci potem privabijo publiko in vec publike vec razstavljalcev, vec prihodka organizatorju.

cez noc pa noben ne bo bogat, kot si to prenekateri zamislja.

po drugi strani je mozno, da se hoce organizator "resiti" dolocene skupine obiskovalcev (iz katerihkoli razlogov).

ampak kaj pa jaz vem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sodelujem na raznih sejmih,predstavitvah,prireditvah in vam povem da je krog kupcev velikooo manjši kot pa raznih firbceu in nakladačeu,zato skrbno izbiramo kje se bomo predstavljali in čisto razumem zakaj so nekateri prodajalci odsotni. pa lep dan :whistle:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam grem vedno pogledati na sejme, ker tam vidiš vse na enem mestu, najlažje primerjaš različne motocikle med seboj, ker so samo par metrov narazen, se pogovoriš s trgovici, če jih je v interesu bodo tam. Za kupca veliko lažje iti na sejem kjer je vse kot pa se voziti iz enega konca slovenije na drugega.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam grem vedno pogledati na sejme, ker tam vidiš vse na enem mestu, najlažje primerjaš različne motocikle med seboj, ker so samo par metrov narazen, se pogovoriš s trgovici, če jih je v interesu bodo tam. Za kupca veliko lažje iti na sejem kjer je vse kot pa se voziti iz enega konca slovenije na drugega.

Poleg tega pa na sejmu tudi vidis kak odnos imajo kupci do strank. Ce smes motocikle samo gledat, pa se to na oddaljenosti 200m, potem lahko z veliko verjetnostjo pricakujes, da bo tudi v trgovini in eventuelno na servisu odnos podoben.

lp J

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poleg tega pa na sejmu tudi vidis kak odnos imajo kupci do strank. Ce smes motocikle samo gledat, pa se to na oddaljenosti 200m, potem lahko z veliko verjetnostjo pricakujes, da bo tudi v trgovini in eventuelno na servisu odnos podoben.

lp J

Ne vem če je tako, na sejmu se nekateri obiskovalci delajo s stvarmi kot svinje-se opravičujem za izraz ampak tako je, čisto nič ne gledajo..tudi motorji so že padali po tleh.

Tudi če je na nekem motorju napis, da se ne sme se z lepo besedo vse reši, če nekoga motor resno zanima mu nihče ne bo odrekel, da se proba usesti nanj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem če je tako, na sejmu se nekateri obiskovalci delajo s stvarmi kot svinje-se opravičujem za izraz ampak tako je, čisto nič ne gledajo..tudi motorji so že padali po tleh.

Tudi če je na nekem motorju napis, da se ne sme se z lepo besedo vse reši, če nekoga motor resno zanima mu nihče ne bo odrekel, da se proba usesti nanj.

To se popolnoma strinjam. Je pa res, da je v preteklosti kar nekaj razstavljalcev dobesedno odganjalo VSE obiskovalce nazaj za crto in to ne prav posebej prijazno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem bil!

Všeč mi je bla una punca pri Čepinu! :wub:

Pogrešal zelence,še posebej tanovega Zeda. :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni pa je bilo všeč, imel si kaj videt. Res pa je, da je bilo opreme zelo malo. Sam sicer imam že vse, le hrbteničnik sem potreboval. Našel sem ga pri ProMotorju, vendar se je nekaj zalomilo. Več o tem v drugi temi.

Drugače pa tako malce iz firbca, je sejem zanimiv.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da bo čez vikend na sejmu original motor od Rossija iz lanske sezone, se bo dalo kupiti tudi kaj njegovih (original) izdelkov, ki jih prodaja v njegovi spletni trgovini. Primer kape, majice, itd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da bo čez vikend na sejmu original motor od Rossija iz lanske sezone, se bo dalo kupiti tudi kaj njegovih (original) izdelkov, ki jih prodaja v njegovi spletni trgovini. Primer kape, majice, itd.?

Imajo neke te majice in kape ampak pojma nimam če je original, cene so že konkretne. majica s kratkimi rokavi 15, z dolgimi 30.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, da bo čez vikend na sejmu original motor od Rossija iz lanske sezone, se bo dalo kupiti tudi kaj njegovih (original) izdelkov, ki jih prodaja v njegovi spletni trgovini. Primer kape, majice, itd.?

Ta motor je že tam ;) Ni pa nobenih oblačil. Dobiš pa nalepko THE DOCTOR haha

Popravljeno . Popravil LooLekSLO
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta motor je že tam ;) Ni pa nobenih oblačil. Dobiš pa nalepko THE DOCTOR haha

Včeraj je bil 43, ni bila rosijeva 46, mesto za tisti motor je bil pa še prazen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj je bil 43, ni bila rosijeva 46, mesto za tisti motor je bil pa še prazen.

Bo mogoče ta pravi? :P

post-20041-127143586888_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imajo neke te majice in kape ampak pojma nimam če je original, cene so že konkretne. majica s kratkimi rokavi 15, z dolgimi 30.

Ja saj to so realne cene od Rossija, isto je na njegovi strani. Kapa pride 30€.

tnx

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!