Skoči na vsebino

Omejitve moči motorjev po novem


bmwslo

Priporočene objave

Največ 74 kW moči za motocikle v EU ????

Evropska motoristična zakonodaja v pripravi lahko skriva marsikakšno presenečenje. V zadnjih dneh so na svet privekale govorice, da utegnejo evrobirokrati v Evropsko unijo vpeljati francoski sistem omejevanja največje moči. Govori se, da bi bilo 74 kW povsem dovolj. Sistem deluje v Franciji, zakaj ne bi torej v celotni Evropi.

Popravljeno . Popravil bmwslo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hehe, če slučajno ni a to pol pomen, da bi mogl vsi motorje blokirat al to vela sam za nove :)

In če bi mogl vsi blokirat, kdo bo plaču :)

Drgač pa .... 1.4.10 :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da je to samo šala :) Drugače jih bomo pa pač odblokirali! :)

Ubiješ se lahko s 74kw, al pa s 150kw, če nimaš pošlihtane povezave med možgani pa desnim zapestjem. Tudi vse možne omejitve se da zlahka prekoračit z enim ali drugim, izsiljevat tudi, prehitevat v škarje tudi, pretiravat na ridah tudi, torej...

Kar se mene tiče - bedarija.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater sem se vstrašil, dokler nisem videl datuma :yea1: Sicer pa sem neke podobne zgodbe že slišal. Ampak vedno veljajo zgolj za motoriste. Za avtomobile ni nikoli (bilo) problemov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater sem se vstrašil, dokler nisem videl datuma :yea1: Sicer pa sem neke podobne zgodbe že slišal. Ampak vedno veljajo zgolj za motoriste. Za avtomobile ni nikoli (bilo) problemov.

Mogoče zato, ker s(m)o na moto forumu v kategoriji motocikli :hmm::whistle: niso avtomobili omenjeni :naughty:. Počakajmo, da se datum spremeni, pa bomo videli, kaj se bo zgodilo ;). Drugače pa :fight1: proti temu predlogu, hehe.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne se batm tole ni prvoaprilska. Stavim pivo, da bo pred 2015 v EU takšna omejitev, če ne še prej.

tole je pa hud vložek v stavo..si prepričan da bo tvoja denarnica prenesla to? :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naj bo omejitev, proizvajalci bodo še vedno izdelovali motocikle z 100+kW in jih potem naknadno blokirali, nato pa 2 imbusa in kak torx pa je blokada zunaj

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upajmo, da je to samo šala :) Drugače jih bomo pa pač odblokirali! :)

Ubiješ se lahko s 74kw, al pa s 150kw, če nimaš pošlihtane povezave med možgani pa desnim zapestjem. Tudi vse možne omejitve se da zlahka prekoračit z enim ali drugim, izsiljevat tudi, prehitevat v škarje tudi, pretiravat na ridah tudi, torej...

Kar se mene tiče - bedarija.

ubiješ se lahko tudi z mopedom ki ne leti več ko 50 če ti nekdo izsili prednost in nerodno padeš...tak da pri tem nima moč motorja nobene veze...vpliva pa na verjetnost pri takem dogodku

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ubiješ se lahko tudi z mopedom ki ne leti več ko 50 če ti nekdo izsili prednost in nerodno padeš...tak da pri tem nima moč motorja nobene veze...vpliva pa na verjetnost pri takem dogodku

To je popolnoma res. Ampak razlika med mopedom v primerjavi z enim oreng motociklom je neprimerno večja kot med motociklom z 74kw in 74kw+.

V svoji motiristični karieri sem vozil že veliko motorjev.. In kakorkoli vzameš, dejstvo je da pri 100KM motorju v primerjavi s 100+ KM tja do 150km/h sploh ni nekih drastičnih razlik. Kar poglej pospešek od 0-100.. In oba gresta zlahka 200km/h.

Taka omejitev se mi zdi neumna zgolj zaradi tega, ker ne razumem njenega namena. Ker s 100konji lahko čist isto divjaš kot s kakšno močnejšo mašino, oboje gre v primerjavi z 95% avtomobilov kot sneta sekira, če voznik pač to hoče. Ne vem no, ne razumem kaj bi se s tem doseglo. Kamikaze na raznih ridah se ne bodo počasneje vozile, če bo nekaj KM manj, meni verjemi da ne. Edin ko bodo šli letet do črnega kala, bodo po ravninah mogoče 5 sec kasneje prišli do hitrosti 200km/h + :)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se strinjam...sem tudi sam že vozil dosti različnih motorjev(od 600 touring do 1000 ss)...za sabo mam pa tudi že glede na starost lep kup km in verjamem da z omejitvijo na 100KM ne bo nobene drastične razlike na cestah

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne vem, kako je sedaj -ampak a niso Nemci nekoč imeli omejitev 100 konjev?

Se pa ne bi čudil, če bi naši bizgeci sprejeli tak zakon. Pa s tem ne bodo preprečili zgage na cestah. Dokler ni v bučah vse poštimano, ga ni ukrepa, ki bi učinkovito zmanjšal statistiko poškodovanih na cesti. Noriš lahko s suterjem, po drugi strani pa se tudi z najhujšim sportakom lahko pelješ prav po predpisih.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to ni prvoaprilska ni pa panike. kot povsod se najdejo budale ki predlagajo kakšno tako neumnost.

nekaj takega (omejitev na 100 KM) je predlagala neka EU (interesna) skupina, pri švicarjih je ena stranka predlagala omejitev 100 za motorje povsod. v franciji zdaj nekdo predlaga zakon, da motorji nebi smeli več prehitevat (se rinit mimo) stoječe kolone v mestih.

pač tu in tam pade kak neumen predlog tako da ni treba panike zaganjat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo, če ideja takega bizgeca pride na prava ušesa... Eno tele je celo predlagalo čisto prepoved motorjev (na enem forumu).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole je pa hud vložek v stavo..si prepričan da bo tvoja denarnica prenesla to? :P

Ma dobr, to se tko reče hehe.

Se pa ne bom čudil, če bodo omejitve še bolj stroge kot 100 KM. V Franciji že dolgo velja zakon o 106 konjski omejitvi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje o takem zakonu je popolnoma negativno...tako kot je že marsikdo pred mano napisal...ubiješ se lahko tudi s 50ccm motorjem, če si vsaj malo nespreten ali pa imaš smolo...vsak motor s 100KM gre VSAJ 160km/h, kar pa mislim da je dovolj za v trugo, ob primerni dozi smole, nespretnosti, neobvladanja ali kakšnega drugega postavljaškega faktorja. Raje naj uvedejo zastonj ali vsaj CENEJŠE delavnice varne vožnje, ki bi jo mora vsak motorist opraviti enkrat letno in dobiti potrdilo, pa še kaj bi se našlo, ampak to je samo moje skromno razmišljanje. Za bolj "ornk" razmišljanje imamo pa baje strokovnjake, ki pa so itak nezmotlijivi in polno teorij. :surrender:

Opažam da vsi razmišljamo o tem kot ukrep za preprečitev tolikih prometnih nesreč...mogoče pa gledajo na emisije škodljivih snovi :naughty:...kakorkoli, v vsakem primeru je tole za moje pojme brca v temo :slap:

Popravljeno . Popravil Andro82
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Upam res da je samo prvo aprilska,ker dokler nisem vidu datuma smo že meli debato kako bo potem in sem vidu da smo bili kar vsi dobro preplašeni :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naša prihodnost (na elektronski podlagi): :?

1) Za na cesto, je motocikel s 74 KW in dobrim navorom, (za "pametne" voznike), povsem zadovoljiv! Saj se lahko, kot je eden prej omenil, ubiješ tudi z "brencljem" od 50 kubikov, da ne rečem kar z biciklom.

2) Izdelali pa bodo motocikel s 150 KW, ki na cesti ne bo funkcioniral, ker bo elektronika "izklopila" njegovo delovanje. - Deloval pa bo na dirkališču... :hmm:

Potem bomo pa videli, koliko motociklistov ("dirkačev") bo na cesti, in koliko na pisti?!? ...Saj že današnje "cestne izstrelke" na cesti ne moreš izkoristiti do konca! (To zagotovljajo dirkači svetovnega merila!!)

To ni znanstvena fantastika, ampak le odločitev določenih ljudi, ki so pooblaščeni za varnost in vzgojo v prometu. :yes:

Popravljeno . Popravil moto rider
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bodo motorji res samo blokirani, torej da se da blokadno ven dati potem to pomeni da bomo imeli cenejše zavarovanje :)

Sam najbrež je res 1. april (bil včeraj)

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

v franciji zdaj nekdo predlaga zakon, da motorji nebi smeli več prehitevat (se rinit mimo) stoječe kolone v mestih.

pač tu in tam pade kak neumen predlog tako da ni treba panike zaganjat.

Heh, ta je še bolj neumna od omejitve moči :kva2: Mobilnost, manjše onesnaževanje in krajšanje kolon drugim prometnim udeležencem za tega Franca očitno nimajo pomena. Važno je, da smo vsi enakopravni in nazadnjaški. Je pa res, da verjetno zna bolet, če imaš nekaj deset 1000€ drag avto in obstaneš v koloni, mimo se pa frčoti peljejo :oops:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če lahko moja mala malenkost nekaj doda.. Omejitev če bi že bila oz če se bi uvedla se sigurno nebi uvedla, da bi zmanjšala smrtnost motoristov na cesti ampak bi naredila velik biznis ene parim firm, ki bi proizvajale omejilce.. isti kurac kot so bile nalepke za tehnični pri nas. Nekaj ljudi fanj zasluži..Verjemite, da svet in politike, pisalce standardov itd itd prow malo briga za naša majcena življenja.

Omejitev pa bi itak bila nesmiselna.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!