Skoči na vsebino

prehod na neomejeno


Jure

Priporočene objave

sigurno je blo o tem že use pouno napisano na tem forumu, vendar sm tukaj novinec, pa sm nek iskou po iskalniku, pa nekako nism najdu kar me nazima.. No uglavnem slišu sm da že po 2 letih izpita A kategorije po novem dobiš izpit za neomejeno, se pravi da glede na to, da sm jst pr 17 naredu za 125 bom loh pr 19 vozu že neomejeno kubikažo? če kdo kej ve o tem nej prosm kej napiše, ker en moj frend je zdj star 19 in prau d ma že brez omejiteu A kategorijo, sam men se zdi to kr preveč lepo d bi blo res....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sigurno je blo o tem že use pouno napisano na tem forumu, vendar sm tukaj novinec, pa sm nek iskou po iskalniku, pa nekako nism najdu kar me nazima.. No uglavnem slišu sm da že po 2 letih izpita A kategorije po novem dobiš izpit za neomejeno, se pravi da glede na to, da sm jst pr 17 naredu za 125 bom loh pr 19 vozu že neomejeno kubikažo? če kdo kej ve o tem nej prosm kej napiše, ker en moj frend je zdj star 19 in prau d ma že brez omejiteu A kategorijo, sam men se zdi to kr preveč lepo d bi blo res....

Mislm da je to res ja :shock: Poznam enga ki je pri 21-ih naredu pa ma kr takoj za neomejeno- sam to je pa mal preveč :o :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je, po dveh letih od dneva ko si dvignu izpit do 125 imaš neomejeno!

Starejsi moras biti od 21! To kako je z A-125 pa ne vem natancno. Mislil sem, da gre za A-350 na neomejeno, ampak nisem siguren.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OK, pa se enkrat...

Če imaš A z omejitvijo (do 125, 350 ali 25kW) vpisano v vozniško vsaj dve leti, dobiš na upravni enoti direkt za neomejeno.

Kar pomeni... če si pri 16-ih naredil izpit za A-125, pa ga imaš zdaj že dve leti (si 18 ), greš lahko vpisat neomejeno.

Če si npr. letos pri 20-ih naredil izpit za A-350 ali A do 25kW, greš lahko drugo leto ko dopolniš 21 let delati "samo" praktični del, pa dobiš neomejeno.

Lahko pa počakaš da mineta 2 leti, se pravi ko boš 22, pa dobiš avtomatsko.

Če pa nimaš izpita še sploh:

16-18 delaš do 125ccm pa 11kW

18-21 delaš do 25kW ali razmerje moč masa ne presega 0.16

21+ delaš lahko izpit brez omejitev

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je pred dvemi tedni potekla omejitev,pa mr zanima a morm menjat izpit al mi sam brišejo pa štempelj udarjo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam črtanje... polcaji pol tko hecn gledajo tist, k me ustavjo da skor pozabjo zakaj so me sploh ustavl... sam bedat gledajo ke.

Pa še datum pridobitve kategorije bi bil zdajšen, ko greš brisat omejitev... ti staž pade. Ne vem zakaj, ampak tko je.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Edin problem je, če bi naprimer izpit opravil, vendar pa ga ne bi vpisal v vozniško, ker se baje šteje dve leti od takrat, ko je bila kategorija vpisana :!: :?:

Tak problem je imel nekdo tu pri nas :roll:

Al se je mogoče tudi to že kaj spremenilo :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

men staž ni padu, sem mel do 350, zdej pa neomejeno z istim datumom

kar se polcajev tiče je fajn met kako sliko lepe punce v vozniški in ko odpre, se zmede in ne komplicira :twisted:

črtanje je zihr cenej kot nova vozniška, razliko daš v olje in bencin :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hm imam eno vprašanje glede izpita in nočem odpirati nove teme gre se pa zaradi...

Moj kolega je naredil izpit za avto in seveda zraven dobil izpit še za kolo z motorjem.Poštemplali so mu kategorijo motorno kolo in kolo z motorjem, s tem da ima pod pripombe vpisano: A le do 50 km/h !

Zanima me kaj to lahko sploh pomeni?Se lahko voziš z neomejeno močnim motorjem, samo da se ne pelješ več kot 50, ko te policaj ujame na radar??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Predlagam črtanje... polcaji pol tko hecn gledajo tist, k me ustavjo da skor pozabjo zakaj so me sploh ustavl... sam bedat gledajo ke.

Pa še datum pridobitve kategorije bi bil zdajšen, ko greš brisat omejitev... ti staž pade. Ne vem zakaj, ampak tko je.

LP

... nope ... datum pridobitve ti ostane takrat, ko si naredil izpit za nižjo kategorijo ... spremeni se samo datum izdaje VD (isto, kot če bi ga izgubil ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po najnovejšem ZVCPju so kolesa z motorjem tisti moperli, ki letijo njaveč do 45 km/h.

Tisti moperli in skuterlini, ki gredo (po starem) do 50 km/h, pa se štejejo že v motorna kolesa.

In po novem ZVCPju lahko mladež v starosti od 14 do 16 let, seveda, potem, ko opravi ustrezno šolanje in izpit, vozi kolesa z motorjem, ki imajo do 50 ccm in ki po tovarniških (in dejanskih) podatkih razvijejo hitrost do 45 km/h. Potem, ko se postarajo, dobijo po dopolnjenem 16. letu starosti samodejno (na zahtevo seveda) pravico voziti tudi rakete, ki s 50 ccm razvijejo nadzvočno hitrost 50 km/h. In ker je tvoj prijatelj verjetno starejši od 16. let in ker je imel že od preje potrjeno kategorijo H, so mu sedaj dovolili voziti še hitri motorizirani velociped.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

JUHUHU nisem več "omejen".Šel na mačkovo plačal 3.400 SIT za dve črtici čez omejitev in za žig.To je to...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 mesecev pozneje...

Prosim razložite mi tole. Zadnjič grem na občino, da mi vpiše v izpit neomejeno in me začne ženska prepričevat, da moram prinest sliko, ker mi morajo izdat nov izpit. Sem ji rekla, da to ne bo držalo in una ni odstopila od tega, da rabim sliko in nov izpit. Kako ji naj dopovem, da pojma nima o tem ... :evil: :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak ženska se ne da. Moram pogledat malo objave v Uradnem listu, ker mi gre na živce, da folk ne pozna svojega dela. In še ful nesramna je bila, da kaj ji nekaj govorim, da ona že ve kaj dela. img59.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako, sem najdla Uradni list in ji ga bom nekam zatlačla   :evil:

Pa na vazelin ne pozabi, pomaga :D

Mogoce nebi blo napak da napises keri UL, stevilka objave, itd... :idea: :arrow:

Tak za druge, ki bi jim to utegnilo skrajsat muke :wink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vse o tem v Temi: Vozniški izpi in praktični izpit neomejeno

A lahko kak link do te teme :roll:

Jst sm se namucu z iskalnikom pa zau nic najdu oziroma 2 podobni temi? :oops: :idea: :arrow:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!