Skoči na vsebino

prehod na neomejeno


Jure

Priporočene objave

Na kratko za vse, ki boste še šli vpisat A neomejeno:

14. ČLEN Pravilnika o vozniških dovoljenjih, ki ga je izdalo Ministrstvo za notranje zadeve pravi:

Vpisane omejitve se črtajo tako, da kadar je na mestu, določenem za opombe vpisana le tista omejitev, ki se črta, se vpis te omejitve prečrta, poleg se vpiše datum in priimek uradne osebe, ki se podpiše ter odtisne pečat pristojne upravne enote, sicer pa se vpisana omejitev črta tako, da se izda novo vozniško dovoljenje, v katerega se vpišejo vse tiste omejitve, ki se ne črtajo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

zadnjič zvedel na avtošoli da se je zakon spremenil?

kategorije gredo lepo po letih

125-16let

350-18let

neomejeno-21let

nič več 2 leti čakal in potem dobil neomejeno..star moraš biti 21 let za neomejeno in pika!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadnjič zvedel na avtošoli da se je zakon spremenil?

kategorije gredo lepo po letih

125-16let

350-18let

neomejeno-21let

nič več 2 leti čakal in potem dobil neomejeno..star moraš biti 21 let za neomejeno in pika!

WTF :?: :?: :?: :?: :?: :?:

LP by gebre

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmmm... Jaz se osebno nebi preveč zanašal na avto šole, ker sem sam doživel podoben primer. Pred pol leta sem opravljal izpit za A125 in ker sem zvedel, da je nov zakon, da po dveh letih dobiš neomejeno, sem to tudi omenil inštruktorju na avto šoli in ga vprašal kako je s tem. On pa me je vztrajno prepričeval, da je zakon pri 16 do 125, pri 8 do 350, pr 21 neomejeno IN ČISTO NIČ DRUGAČE. Ampak hec je bil pa zato ker sem pa en teden prej videl vozniško dovoljenje nekega 18 letnega prijatelja, ki je dobil NEOMEJENO kategorijo, ker je izpit mel že od 16. leta. In ko sem to pač povedal inštruktorju mi je pač rekel da to ni res, PA ČEPRAV SEM VIDEL NA LASTNE OČI!!! Pa verjemi avtošolam!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če narediš A 125 pri 17 letih, dobiš pa neomejeno pri 19 letih. Pri 18 letih delaš pa A 350 , ki ti ga po dveh letih prepišejo na neomejeno. Če pa imaš 21 let in več, pa avtomatsko delaš za neomejeno. Pa ne verjet vsega inštruktorjem, saj nekateri nimajo pojma. Vidi se že po tem, kako učijo voziti po krožnem križišču.

AlCapone, pa si prepričan da ni več cenovne razlike v urah. Jaz nisem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Marja, z vsem dolžnim spoštovanjem te moram opozoriti, da širiš neresnico. Pokavec, ki pri 18. ali pri 19. prvič dela izpit za motocikel, ne dela A350, ker tega sedaj že več kot leto dni ni več, imajo ga le tisti, ki so ga opravili pred sprejemom zadnje spremembe ZVCP, temveč dela A do 25 kW ali razmerja 0,16 kW/kg. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, edin tko je res- dve leti čakaš, pa neomejeno. Avtošole nimajo pojma- sploh Vezi (k so drgač čist v redu)- zakon 350 hvala kurcu ne obstaja več!

Mislm, da če si delov pr 17, da lohka tud pr 18 dobiš za neomejeno- sam morš ene vaje (9 jih je) narest s najmočnejšim, pa je.

Tazadna teza ni čist potrjena- ostale pa so in pika- ICE, sedaj pa lahko zakleneš! :lol: :lol: :lol: :lol: :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še enkrat sem prašal inštruktorja kako je s temu...pravi da je 100% tako da dobiš pri 21 letih za neomejeno in ni treba čakati do 22-ga če si ga naredil pri 20-tih.Ure so pa vse po enotni ceni (pri nas 7000).nevem kaj delajo s temi zakoni res sploh nevem zakaj se gre in kako to spreminjajo zakone :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislm, da če si delov pr 17, da lohka tud pr 18 dobiš za neomejeno- sam morš ene vaje (9 jih je) narest s najmočnejšim, pa je.

Tazadna teza ni čist potrjena- ostale pa so in pika- ICE, sedaj pa lahko zakleneš!  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :D

Hmmm.. A bi mogoče kdo vedel kaj več povedat o tem, ker jaz sem delal izpit pri 17 in če je to res, bi mi zelooooo prav prišlo!!!!!!!!!!!!!! :rolleyes: :D :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ej, k sm jest vprašu inštruktorja, mi ni znov povedat, zakwa se gre!?

Je pa neki bluzu v tej smeri- jest mam zdej 17, pa upam, da je to res- sicer, kam se nam pa tok mudi, sej mamo še dolg časa za divjat!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ze, ze, sam prej bomo zaceli, dlje bomo lahko to poceli (upajmo da ne bo kaksne nevsecnosti ki bi to preprecila) :D :D Sploh pa se ne gre toliko za divjanje, meni se gre predvsem za to da cimprej prodam mojega 125ccm chopperja, pa si omislim en naked bike, s katerim bom vsaj lahko hodil na kakšne bolj poštene ture B) :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kroker, narobe. Naredil s 17 leti, neomejeno boš dobil z 19 leti, prej tudi z izpitom ni mogoče. Če boš rinil na izpit, boš lahko delal samo tistega do 25kW ali 0,16 kW/kg.

AlCapone, narobe. Počakati moraš 2 leti. Lahko greš pa prej delati diferencialca za neomejeno potem, ko si star 21 let.

Žal :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako dolgo boš še prisiljen voziti 125ko?

Po mojih izkušnjah je 125ko prav lepo voziti in z njo se da tudi prav lepo popotovati. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako dolgo boš še prisiljen voziti 125ko?

Po mojih izkušnjah je 125ko prav lepo voziti in z njo se da tudi prav lepo popotovati. :)

Se popolnoma strinjam :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

125ka je uredu za vozt do trenutka ko ne sedeš na kešn močnej motor. Takrat žalostno spoznaš de je tvoja 125stka švoh :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako dolgo boš še prisiljen voziti 125ko?

Po mojih izkušnjah je 125ko prav lepo voziti in z njo se da tudi prav lepo popotovati. :)

Men kokr bo srce dalo- načeloma do 19 leta, lohk pa da tud dl... Sej je zakon, pa mal požre, pa tud nikamor ne gre :D ! Ene 120-130- v bistvu čist zadost za začetek.

-če se mi pa sprdne, si bom pa že nasledm mesec kupu kkšno enduro- XT, KLR... pol pa gemuri brez izpita pa registracije pred kiflci bežat ke čez polja pa hosti... :D :D :D

Sploh ne vem, a se mi splača kej dost dnara vlagat v 125- sej bom že potrpel na kkšnmu Daelimu, al pa na čem podobnem- RS sm vidu, da se mi glih ne splača kej preveč kupt!

Popravljeno . Popravil Kroker
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In kako dolgo boš še prisiljen voziti 125ko?

Po mojih izkušnjah je 125ko prav lepo voziti in z njo se da tudi prav lepo popotovati. :)

Hja, saj se da vozit, temu ne oporekam, samo ni mi pa nekako všeč, da moraš že za navadno, kolikor toliko tekočo vožnjo, vozit dobesedno pri gornji meji motorja. pri mojem 125 chopperju in pri tistih 105-110km/h ki jih doseže, niti na avtocesto ne morem (brez bednega občutka in matranja motorja skozi na polno).. Pa tudi vse kar je nad 90km/h je že pošteno čutiti kako motor deluje pri gorji zmožnosti.. Kar pa pride najbolj do izraza je to, da ko ti pred tabo vozi kak šlepar z cca 85km/h in ti ga ne moreš varno prehitet če nimaš dobesedno kakšne kilometerske ravnine pred sabo, ki jih pa na žalost ni na pretek.. Drugače je pa 125 zakon in na splošno sem zelo zadovoljen, ampak kljub vsemu upam da bo čimprej minil čas do mojega 19 leta, ko si bom omislil vsaj kakšnen naked 500ccm če ne več.. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In zakaj bi moral prehiteti tisti šleper? Saj vozi 85 km/h, kar je potovalna hitrost tvojega motocikla.

:o :huh:

Seveda, motorist biti pomeni, nikogar pred seboj imeti, pa če je potrebno čez dvojno črto v nepregledni ovinek :unsure: ;) :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)
In zakaj bi moral prehiteti tisti šleper? Saj vozi 85 km/h, kar je potovalna hitrost tvojega motocikla.

:o  :huh:

Seveda, motorist biti pomeni, nikogar pred seboj imeti, pa če je potrebno čez dvojno črto v nepregledni ovinek :unsure:  ;)  :angry:

Hmm. Pomoje nobenemu motoristu ni prijetno voziti za kakšnim počasnim šleparjem. Je že res da je za moj motocikel 85km/h uredu potovalna hitrost, je pa tudi to res, da taki šleparji ponavadi skozi kakšne ovinke, ali pa po kakšnem klančku peljejo 45km/h. To pa nikakor ni tekoča vožnja ki bi si jo želel.. In še zmerom raje sam vozim 85km/h kot pa za nekim šleparjem. <_<

In motorist zame definitivno ne pomeni, da moram nujno prehitet kar je pred mano za vsako ceno, saj nikoli ne prehitevam kadar nisem prepričan, da bom prehitel varno. Sploh pa nikoli ne prehitevam pred ovinki, ker toliko pa le cenim svoje življenje in tutdi življenja drugih, da jih ne bi ogrožal zaradi neumnosti.

In ravno to je moja poanta, ker če pač pridem v situacijo za kakšno počasnejše vozilo, sem tam tudi obtičal, ker prehitet se ne da, ker mi manjka kar precej konjskih moči, da bi to lahko varno storil.

Drugače pa se tut sam velikokrat vozim lepo počasi (saj mi drugega ne preostane :P ) in uživam v vožnji, sam kot sem rekel, velikokrat se nebi branil kakšnega konja več B) :rolleyes:

Popravljeno . Popravil mcdex
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!