Skoči na vsebino

Opozorilni shod MOTORISTOV


Lencdo

Priporočene objave

Za kakšen shod z "namenom" pa tako in tako ni potrebno deleč pelat, ampak bi se zmenil za eno sredo, se zjutraj ob šestih vsi parkiral na plačljivih parkingih pred parlamentom (še bolje, če bi bili tolk številčni, da bi bili še v garažni hiši), da se razumemo, en parking, en motor.

mi lajk it, da se malo zasoli Jankoviču :D Samo vse to je potrebno res organizirat, imeti predstavnika za javnost, ki bo znal podati zahteve/želje itd......

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj če bi se naši policiji šlo za opozorilo vsem ostalim udeležencem v prometu , da prihajajo na cesto motoristi v večjem številu, bi nas lahko oni peljali na kondicijsko in relacijsko vožnjo po sloveniji...

Kera bolana fora ... Zdaj rabite pa še, da vas policaji vozijo naokol po Sloveniji? Kot račke ... ali pa kot vzgojiteljice vozijo male otroke v vrcu po cesti, pa za rokice se držijo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tretje leto šele spremljam tale forum in nimam toliko izkušenj priznam, (SLEDI ZLO BEDNA PRIMERJAVA) ampak se mi včasih zdi, da se mi z motorji nismo sposobni za kakšen shod zbrati niti v takem številu, kot se jih zbere za nač zloglasni "gay parade".

Lp, Sergini

e , jbg ... unih je več....

Kera bolana fora ... Zdaj rabite pa še, da vas policaji vozijo naokol po Sloveniji? Kot račke ... ali pa kot vzgojiteljice vozijo male otroke v vrcu po cesti, pa za rokice se držijo ...

kaj je ? se ti je spet slina nabrala ?? če nisi uštekal... evo razlage : vsaj enkrat bi se lahko motoristi v velikem številu vozili po nekih normalnih hitrostih ..ker bi se policistom domov mudilo , tako kot se jim ,ko gredo na relacijsko sami.. oprosti ker nisem naredil prazne vrstice vmes , boš moral kar citirat če boš hotel pljuvat..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bo shod res deloval kot je napisano in se bo striktno vozilo po omejitvah ? Sem zraven ! Ce pa je shod namenjem eni povprecni voznji proti obali, me pa ni !

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Guest VisualID

Za kakšen shod z "namenom" pa tako in tako ni potrebno deleč pelat, ampak bi se zmenil za eno sredo, se zjutraj ob šestih vsi parkiral na plačljivih parkingih pred parlamentom (še bolje, če bi bili tolk številčni, da bi bili še v garažni hiši), da se razumemo, en parking, en motor. Vmes bi malo malicali in gledali živčne avtomobiliste, ki bi jim paralo živce, ker se ne morjo kam dat. Potem bi se pa lepo ob 15.00 odpravili v eni ali pa v dveh velikih skupinah proti vpadnici, s tem, da ne bi prehitevali stoječih kolon, ampak bi lepo en za drugim v cikcaku stali in delali kolone, tako kot to delajo avti...

Če bom lahko, bom tudi prišel v nedeljo. Mi je pa ta tvoja ideja zelo všeč, sergini.

Angleži so tudi nekaj takega pred leti storili v Londonu in dosegli svoje (preprečitev zakona o plačevanju že-obstoječih parkirnih mest za motorje).

Če bo kdo dal kakšno resno pobudo za kaj takšnega v Sloveniji, predvsem za preprečitev listkanja motorjev zaradi parkiranja, sem pa takoj zraven.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce bo shod res deloval kot je napisano in se bo striktno vozilo po omejitvah ? Sem zraven ! Ce pa je shod namenjem eni povprecni voznji proti obali, me pa ni !

:trance_27_notworthy: enako....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"protestna voznja", jah ze, samo od LJ do portoroza?! get real. to mora potekati v samih mestih ali v okolici velikih urbanih sredisc, naenkrat; na magistralkah bolj za vzorec.

mediji bodo tako sami zvohali ce/ko se kaj porocanja vrednega dogaja; obvestilo je cisto ok. ce se taksne zadeve dogajajo v dovolj veliki kolicini udelezencev se bo tudi kaksna kamera hitro kje pojavila.

samo ne prevec komplicirati okoli organizacije. in shode in srecanja lahko za prvo silo tudi drugic organizirate. bistveno je, da ljudje opazijo maso enoslednih na cesti, mimo katerih ne morejo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa sej to ni protestni shod... To je samo skupinska opozorilna vožnja, da folk vid, da se že vozmo in če smo v skupini smo toliko bolj opazni. Sam ne bi imel nič proti, če bi se spomnil in šli še kako drugo traso recimo LJ-Kočevje in pa še Štajersko in Gorenjsko. Sicer pa počakmo, da vidmo kolk je sploh zanimanja za kaj takšnega...

To, da bi pa nardil opozorilno protestno vožnjo se pa strinjam s teboj ICE. Pride v poštev v mestnih središčih in to nikjer drugje, kot v LJ za začetek. Ampak to je že odprta ena druga tema v kateri pa se je začela drkancija med posamezniki in organizacijami, če se ne motim. Ampak pustmo to.

Jst samo upam, da bo vreme v redu v nedeljo, da nas bo veliko po cestah (tako motorjev, kot izletnikov z avtomobili).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se sitrinjam z ice-om prej ali slej bodo opazili da se nekaj dogaja še posebej je dobra ideja za zapolnit plačljivo parkirišče pred parlamentom it na eno dve kavice pa na malico potem pa počasi na vpžnjo po Lj. strogo po predpisih. Mislim da bo že efekt ko avtomobilisti ne bodo mogli parikrat na parkirišču pred parlamentom ,da pa zabašemo že zabasano LJ. lahko ima to dvorezni meč - predvsem jezo občanov kar pa ni naš namen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vsi isto mislimo, ampak otvoritev te teme ni bil protestični shod v takšnem smislu ali pa naj me popravi tisti, ki jo je odprl. Sej trenutni problem, ki nas daje niso plačljiva parkirišča ampak 5 mrtvih v začetku sezone. Vsak začetek sezone, bi se mogli pogovarjat o otvoritvenih vožnjah po vseh teh nevarnih trasah in se jih tudi v čimvečjem številu udeležit. Ali mogoče že obstaja tema, ki to omenja? To ko sem zasledi, ko se je pripravljalo na Motožegen v Mirni Peči, da se je en moto klub odločil in napovedal kje se bo peljal in ostale povabil zraven sem si mislil: " to je to!". Tega manjka vsak začetek sezone. Maja je prepozno. Začet je potrebno v prvih lepih dneh, da si folk reče: "lej kok je že motoristov na cesti, pa še sploh ni tolk toplo. Kakšni norci, da se že zdaj vozjo". Ampak pomembno je to, da se res že vozjo/mo in da se na to spomnejo preden zapeljejo na glavno cesto s stranske. Pa ne me zdej takoj popluvat. Krivi smo tudi sami, ki komaj čakamo, da rata toplo in ga na eni ravnini ožamemo... Če bi s takim opozorilom - skupinskimi vožnjami opozorili, da na cesti smo in rešimo vsaj dva na začetku sezone, je namen dosežen. In če se takih skupinskih voženj udeleži vsaj 100 motorjev, si lahko enkrat naslednjo sezono ali pa čez dve sezoni rečemo: "ej a smo za eno pizdrarijo? dejmo zaparkirat pred parlamentom vsa parkirišča". Dokler bodo pa take skupinske vožnje delali posamezni motoklubi ali pa deset naključnih, ki brskajo po MSju, pa nimamo šans za kej dosežt, kar se zadeva parkirišč, in ostalih svinjarij, ki nas udrihajo po žepih kot pri norcih.

Počakmo, da vidmo kje smo za začetek... Lp, S

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ste ujeli moj bistvo.. OPOZORITI nase je nekaj drugega kot Protest...JA se strinjam z vsemi vami da bi mogli dobro organizerat, ampak kot sem že omenil sem za NOVE PREDLOGE glede trase, ter ostalih reči...Lahko jo mahnemo samo čez LJUBLJANO ni problema, Prvo potipajmo koliko NAS je pripravlenih sodelovati (upam na vsaj 50) če bo lepo vreme, Ter se tudi strogo vozimo po predpisih...Na samem Dolgem mostu pa bomo dorekli kdo bo spredaj kdo zadaj ter umes...

Če se strinjate lahko pokličem POP tv, za kakšen intervju, samo s tem pričakujte tudi policijo, kar mene osebno ne moti...pa vas?

Pričakoval sem slabši odziv, vidim pa da Vas je kar nekaj, ki ste zainteriserani, predvidevam da tudi dosti starejši od mene (21let) s tem tudi izkušeni...zato pričakujem da bo stvar uspelawhistle.gif

Samo moje mišlenje: Če že protesteramo, dajmo za Dirkališče in ne za predraga parkirišča, ampak to je samo moje mnenje...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej vsi isto mislimo, ampak otvoritev te teme ni bil protestični shod v takšnem smislu ali pa naj me popravi tisti, ki jo je odprl. Sej trenutni problem, ki nas daje niso plačljiva parkirišča ampak 5 mrtvih v začetku sezone. Vsak začetek sezone, bi se mogli pogovarjat o otvoritvenih vožnjah po vseh teh nevarnih trasah in se jih tudi v čimvečjem številu udeležit. Ali mogoče že obstaja tema, ki to omenja? To ko sem zasledi, ko se je pripravljalo na Motožegen v Mirni Peči, da se je en moto klub odločil in napovedal kje se bo peljal in ostale povabil zraven sem si mislil: " to je to!". Tega manjka vsak začetek sezone. Maja je prepozno. Začet je potrebno v prvih lepih dneh, da si folk reče: "lej kok je že motoristov na cesti, pa še sploh ni tolk toplo. Kakšni norci, da se že zdaj vozjo". Ampak pomembno je to, da se res že vozjo/mo in da se na to spomnejo preden zapeljejo na glavno cesto s stranske. Pa ne me zdej takoj popluvat. Krivi smo tudi sami, ki komaj čakamo, da rata toplo in ga na eni ravnini ožamemo... Če bi s takim opozorilom - skupinskimi vožnjami opozorili, da na cesti smo in rešimo vsaj dva na začetku sezone, je namen dosežen. In če se takih skupinskih voženj udeleži vsaj 100 motorjev, si lahko enkrat naslednjo sezono ali pa čez dve sezoni rečemo: "ej a smo za eno pizdrarijo? dejmo zaparkirat pred parlamentom vsa parkirišča". Dokler bodo pa take skupinske vožnje delali posamezni motoklubi ali pa deset naključnih, ki brskajo po MSju, pa nimamo šans za kej dosežt, kar se zadeva parkirišč, in ostalih svinjarij, ki nas udrihajo po žepih kot pri norcih.

Počakmo, da vidmo kje smo za začetek... Lp, S

:worship:

Pridem...Ampak raj z bratovim motorjem, ker bi moj malo preveč ropotal, tega pa nočemo :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sej trenutni problem, ki nas daje niso plačljiva parkirišča ampak 5 mrtvih v začetku sezone.

Moj problem to načeloma ni. In tudi ne problem večine tukaj ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za moje pojme bi bila trasa kar vredu, saj na tej trasi se dogaja veliko nesrec ! Res pa more to delovat kulturno, brez kakrsnih koli izpadov, alhkohola in podobnega ! Ce bi to uspelo, smo ze napol zmagali. samo te shod bi mogli nadaljevati, tudi veckrat letno! Sele ko bi to uspelo bi mogli nacrtovati drugacne shode, npr. proti parkirnim mestom in podobno !!

Tudi zbirnih lokacij bi za moje pojme lahko bilo vec, vsako v eni regiji, vsi pa bi bili namenjeni na eno lokacijo, moto zborov je veliko, lahko bi tudi to izkoristili ?

Te shodi pa naj bi prispevali tudi druzenju in spoznavanju in najbolj pomembno " menjavi izkusenj " !

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da ste ujeli moj bistvo.. OPOZORITI nase je nekaj drugega kot Protest...JA se strinjam z vsemi vami da bi mogli dobro organizerat, ampak kot sem že omenil sem za NOVE PREDLOGE glede trase, ter ostalih reči...

ce je bistvo samo opozoriti na motoriste predlagam vec manjsih skupin na isti relaciji v razmaku kaksen kilometer s priblizno enako hitrostjo, namesto ene velike trume motoristov.

ker se bo cela procesija garantirano razvlekla, strnila in spreobrnila v kvazi samostojne skupine. voziti se v masi motorjev zahteva relativno veliko mere discipline predvsem spice (prvovozecega), ker ce ne ve kaj dela in vozi normalno za svoje razmere bo rep povorke divjal krepko preko vseh omejitev (kar pa nekako ni namen voznje). taksna je narava tako velikih skupin. nekaj in vec o tem je ze obravnavano v svoji temi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hm. tole se bojim, nebo nič. zakaj? ker nismo hrvati. nimamo/ne znamo/nismo sposobni organiziraqt takega "plemenskega protesta" kot so oni storili s plačevanjem cestnine v mikro kovančkih In ker že poteka zgolj preprićevanje prepričanih, ne pa povsod prisoten medijski pressing. Upam de se vas res ful zbere, in se pelete mimo BoEmčka v postojni ko bom na terasi srkal kavo

Srečno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa zdi, če bo zadeva "ratala", da bo bolj zato, da se bo peljalo, ne pa v kak drug, globlji namen & pomen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se pa zdi, če bo zadeva "ratala", da bo bolj zato, da se bo peljalo, ne pa v kak drug, globlji namen & pomen.

Kakor jaz razumem bi bila glavna gesta, opozorilna voznja, ze to je kar globok namen, vsaj zdi se mi tako. Ostalo kar sem prejle napisal bi se pa moralo narediti spontano, z pogovori !!

Zato pa pravim, ce se ta dogodek nebi odvijal kot naj bi se, raje povejte in jaz potem veliko raje odvozim kako drugo turco in zvecer po porocilih vidim kako ste se peljali "divjali" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zato pa pravim, ce se ta dogodek nebi odvijal kot naj bi se, raje povejte in jaz potem veliko raje odvozim kako drugo turco in zvecer po porocilih vidim kako ste se peljali "divjali" ?

Spet odvisno od medijev kako bodo prikazali vse to... saj "divjanje" ima večje gledanost, kot varna vožnja...samo youtube pogledaš naprimer

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če bi kdo od vas mogoče osvežil spomin kar se tiče protestov .... http://www.motosvet....showtopic=30277

http://www.motosvet....showtopic=30353

Kle so baje ustavil proteste, ker se je thumper na forumu preveč razjezil pa potem zaradi lastne varnosti ni bilo junaka, ki bi organiziral.

Če bi bil tale shod lepa vožnja po pravilih, potem sem zraven. V kolikor bo neko divjanje v smislu: "Glej mene, kaj mam jajca pa se upam..." nima smisla kaj organizirat. Pa to bi bilo fino, da se prej poudari, da bo kulturni shod za kulturne ljudi. Prepotentni divjaki nezaželjeni!

Popravljeno . Popravil wix
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena ideja.....Vsi, ki se boste udeležili, imejte ODSEVNE TELOVNIKE na sebi trance_44_wink5.gif

trance_27_notworthy.gif zeloo dobra ideja, če bo vreme in če bo čas se vam tudi jaz pridružim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ena ideja.....Vsi, ki se boste udeležili, imejte ODSEVNE TELOVNIKE na sebi ;)

saj je itak vseeno ali ga imaš ali nimaš ( no ni ravno vseeno - jaz ga bom kljub vsemu še imel :D )....

me je pa pozno popoldne en gospodič skoraj snel ko sem se peljal po prednostni , on pa z izvoza avtoceste zavil z desne strani - še dobro da sem se lahko umaknil na nasprotni vozni!!! pas ,ker je on prevozil polno črto pasu za zavijanje na levo - iz kontra strani..... ko sem ga dohitel na rdečem semaforju mi je z mobitelom!!! v roki odkimal na vprašanje če me je videl.. pa sem bil s 37 let starim mopedom pa 35km/uro sem imel not... in za povrh vsega sem imel oblečen še odsevni brezrokavnik !!!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!