Skoči na vsebino

Kdo je kriv


maus

Priporočene objave

tudi zate velja... na lokalni regionalni cesti se ti nič ne sme približevati s hitrostjo 200km/h, 250km/h... maksimalna hitrost, kateri se lahko nadejaš je 90km/h... in do tega imaš zakonsko pravico!!!!

od kdaj tiste, ki ne spoštujejo zakonov oziroma jih v škodo ogromne večine ostalih soljudi prav grobo kršijo, imenujemo dobri, delovni ter inovativni osebki???

???

Kje je pisala hitrost'''''

Kar se pa zakonskih hitrosti tiče je pa zakon kjer piše prilagodi hitrost razmeram, tako da tudi tvijih 90 velikokrat ne velja za varno.

Popravljeno . Popravil TONTO
  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne si pa verjetno v manjšini! ...

Morda res. Vendar je treba upoštevati, da je tole vseeno neke vrste mopedistični forum.

Hočem reči: tudi med inventarjem bifejev verjetno ni najti obilo takih, ki bi prav zagrizeno trdili, da je pretiravanje z alkoholom škodljivo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,ko takole prebiram kaj pišete o mojem bližnjem sorodniku,se mi srce trga.kako pišete takšne stvari,pa ju niste sploh poznali.za tiste k ste ju poznali,hvala vam za sočutje. :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Motorista sta v njunem internem dvoboju na nekontroliranem okolju zaigrala na vse ali nic, kar ju je stalo zivljenj, ki je neprecenljivo!!! Ocitamo jima lahko nespostljiv odnos do njunih lastnih zivljenj in zivljenj drugih udelezencev!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejte ne bit vsi preveč brihtni. Avto niti slučajno ni tolk razbit, da bi lahko o takih silnih hitrostih govoril, razen če so začel v tele Forde beton zalivat pod havbo...

Ta debata je zmeraj bolj bebava...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v vednost

to temo nisem jaz odprl, temveč so jo admini in ker so mojo objavo prvo objavili, sem naveden kot avtor teme.

nism js kriu :closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v vednost

to temo nisem jaz odprl, temveč so jo admini in ker so mojo objavo prvo objavili, sem naveden kot avtor teme.

nism js kriu :closedeyes:

Ne, dragi MAUS, TI si kriv!! :wacko:

Priznej! :bum:

Aja, jst tut sam nabijam poste. A dobim kak plusek? :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta tema je za izbris.

Sploh ne! Tle lohk pluske dobis!!!!! Poleg tega pa je malo manj smeti drugod po forumu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej nehaj nabijat in moralizirat v tej temi. Pa prvo si preberi moj odgovor v popolnosti kjer boš ugotovil, da za nesrečo krivim v večjem odstotku početje dveh "cestnih razbojnikov". Ja jaz znam oceniti motor, ki leti 200km/h po regionalki, če ga ti ne znaš pa izgini s ceste dol ne glede na to ali je po predpisih to dovoljeno ali ne. Če ne vidiš nekoga, (oziroma dveh motoristov, ki peljeta v štric z akrapovič rori pa s ful gasom) ki se premikata s 54m na sekundo, na kilometer ravnem odseku si kot udeleženec prometa nesposoben slep bedak! Dejstvo je tudi po poročanju policije, da je ženska izsilila prednost in jo tudi je. DEJSTVO! Kot sem povedal za dogodek sta kriva dva faktorja; izsiljevanje in močno prevelika hitrost. Zdaj pa nehaj moralizirat kako si sploh in sploh nedolžen in se pelješ kot stara baba po cesti!

še vedno velja izziv:

ali si se pripravljen odreči vozniškemu dovoljenju, cesti nasploh, če v petih (5) poizkusih zgolj enkrat za 50km/h nepravilno ugotoviš hitrost približujočega se motorja ali para motorjev?

torej, kako bo???

se boš dokazal?

lahko celo tednoskop na to temo posnamejo...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pozdravljeni,ko takole prebiram kaj pišete o mojem bližnjem sorodniku,se mi srce trga.kako pišete takšne stvari,pa ju niste sploh poznali.za tiste k ste ju poznali,hvala vam za sočutje. :cry:

Mlada dama edino kar lahko napišem je SOŽALJE ob boleči izgubi bližnjega sorodnika. O krivdi in ostalih stvareh se ne bom izrekal, saj je za to veliko prepozno. Kaj se je dogajalo v njunih glavah vesta samo onadva in o tem ne bi uganjeval. Za karkoli je nažalost prepozno, njihova nesreča je lahko vsem nam samo v poduk in opozorilo, da NA CESTI NISMO SAMI.

Mi je pa žal vsakega izgubljenega življenja ne glede na razlog ali vzrok......

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da še jz pljunem malo na krbit :)

Povzel bi reč takole - kdor se vozi 150km/h + po cesti s priključki stranskih cest non-stop ob strani, po cesti s koruzo ob strani, po cesti v gozdu, po cesti kjer je preglednost max 100m, po cesti kjer so ljudje na njivah, po cesti.....(dopišite "negativno hipotetično sranje" sami) je zmešan, neumen in dela samomor, morda mu uspe celo uboj. Najverjetneje bo v roku nekaj let totalno sesul sebe in po "sreči" še koga.

V poprej naštetih ali podobnih primerih govorit o neumnem ravnanju mamke, ateta, traktorista, otroka ali 18-letnega mulota, ki je pač zavil (v tistem čudnem položaju kakršnega njegov priključek na glavno cesto ponavadi ima) na glavno cesto je popolnoma brezpredmetno in se lahko zgodba tu konča. Če je zavil nepremišljeno ali ne ni važno, saj res ni moral predvidevati norca s 180km/h na tem odseku.

Seveda pa ni vedno hitrost bajkerja večja od 150km/h in seveda ni vedno gozd in desni ovinek sredi katerega je ta njiva ali odcep! In še vedno ta ista mamka, traktorist in podobni zavijejo in vskočijo na cesto (mnogokrat tudi brezglavo - popolnoma nepremmišljeno). Takrat pa je potrebno (če seveda ne ležiš nekje v travi) obrniti, ustaviti to mamko ali traktorista in ga napizditi kolikor se da - edini način, da bodo spoznali, da pa ta njihov priključek na glavno cesto le ni tako pregleden, da bi si lahko oni privoščili tak prihod na glavno cesto!

To je to, kdo je kriv in kdo ne pa komu mar, če si mrtev. Če si živ in OK, takrat pa je zadeva malce bolj delikatna. Lekcije morajo past, šment je ker velikokrat padejo na račun smrti nekoga. Sam čuvam na bajkerje od kar je sezona tako močno, da se res pred vsakim prehitevanjem, vsakim prihodom na novo cesto, pas, pred vsako spremembo krepko prepričam, da ja ne bom kakega sranja naredil. Pa še vedno ni 2x za rečt da kaj ne bo narobe - kolko sranja naredijo tisti narobe-misleči, ki se požvižgajo na posvečanje pozornosti, pa raje sploh en pomislim.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno velja izziv:

ali si se pripravljen odreči vozniškemu dovoljenju, cesti nasploh, če v petih (5) poizkusih zgolj enkrat za 50km/h nepravilno ugotoviš hitrost približujočega se motorja ali para motorjev?

torej, kako bo???

se boš dokazal?

lahko celo tednoskop na to temo posnamejo...

A ti imaš izpit? Vidim, da mi ponujaš enostransko stavo, si pa res frajer... No, takole se bova zmenila. Glede na tvoje butanje kako morajo vsi voziti po predpisih bova nastavila tudi takšne parametre; omejitev 90km/h, regionalka, cesta ravna in pregledna cel kilometer. Nato par motorjev, ki ju bom jaz ocenil ali gresta 200, 250, 300 ali pa 500. Pa vskič se bom sam odločil ali speljem na glavno cesto ali ne glede na to kako blizu sta. Če me zadaneta v rit nisem izsilil, bosta kriva sama, če me zadaneta v haubo,vrata ali zadnji blatnik bom kriv tudi jaz. Če mi to uspe petkrat se ti odrečeš vozniški. No frajer, predlagam, da svojo vozniško kar takoj vržeš v sekret, ker si že izgubil! :wallbash:

Ps. Pa nehaj smetit to temo, z nekim odvečnim moraliziranjem, dva fanta sta mrtva in naj počivata v miru. Plačala sta z ultimatno ceno - življenjem. Vsak, ki vozi motor se zaveda kako hitro se to lahko kaj takšnega zgodi. Vsi smo bili enkrat mladi, včasih malce nepremišljeni, nabiti z adrenalinom in je na jurju res prelahko dodati gas. Nista pa zato zločinca najhujše vrste! Zato nehaj moralizirat ti "zlati mamin sinko" in "počasi" po predpisih odpeketaj iz te teme.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi takrat v tistem križišču, al pa kakšnem drugem stal jst ali pa kdo izmed vas z motorjem pa s svojo punco/frendom/ženo/... gor? Kadar imam sopotnika

vozim še previdneje pa vseeno. Kaj če bi čist lepo speljal pa me raketa nasadi?

Tako da ne, ni mi žal za rakete niti slučajno ne. Tako kot mi ni žal za pijane voznike. Vsakič se sproti lepo zahvalim da tam nisem bil jaz in upam da

oseba v katero so se ti ljudje zaleteli ne bo imela posledic, vsaj ne prevelikih za življenje ki je pred njo.

Hkrati pa poskušam v prometu ravnati tako da nikogar ne ogrožam niti ne oviram.

Vsakič ko se s punco peljeva na primorsko po stari cesti se najde kup bedakov ki prehitevajo kolone vozil, prehitevajo po ovinkih, seveda dostikrat tudi v škarje itd...

Saj poznate situacije.

In takih bedakov meni NI žal in mi nikoli ne bo. Žal mi je za žrtve ki trpijo zaradi njih in za svojce.

NE privoščim nikomur nič slabega, si pa definitivno mislim da je bolje da če se že skanta da se sam nekam v ograjo kakor pa v mene ali koga drugega.

My 2 cents.

Tudi za tebe mi ne bol žal ko boš na minus 2 metra.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere,ampak a lahko vprašam o čem tukaj sploh "debatirate"? :? Pač, zanima me...pa brez zamere.

Koncno ena pametna!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Preberi podnaslov teme pa ti bo jasno, da zgolj nazorno prikazujemo, da na forumu res nikakor ni možna konstruktivna debata :kva2:

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo v vednost

to temo nisem jaz odprl, temveč so jo admini in ker so mojo objavo prvo objavili, sem naveden kot avtor teme.

nism js kriu :closedeyes:

A sad se pa vadiš, a ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ali si se pripravljen odreči vozniškemu dovoljenju, cesti nasploh, če v petih (5) poizkusih zgolj enkrat za 50km/h nepravilno ugotoviš hitrost približujočega se motorja ali para motorjev?

torej, kako bo???

se boš dokazal?

lahko celo tednoskop na to temo posnamejo...

uuuu, dober predlog!

Akcija! Kdaj snemamo?! :-)

A ti imaš izpit? Vidim, da mi ponujaš enostransko stavo, si pa res frajer... No, takole se bova zmenila. Glede na tvoje butanje kako morajo vsi voziti po predpisih bova nastavila tudi takšne parametre; omejitev 90km/h, regionalka, cesta ravna in pregledna cel kilometer. Nato par motorjev, ki ju bom jaz ocenil ali gresta 200, 250, 300 ali pa 500. Pa vskič se

ne, to bomo pa snemal, ko boš ti star 99 let. Edin to je primerljivo s sposobnostjo ocenjevanja in prometnimi avrnostnimi tolerancami 66-letne ženske ... ;)

Skratka - ne bo ti tako na izi uspelo sprovocirat :whistle:

Mislim, da Grega že išče medvedka in v joku praska po drevesu. :closedeyes:

ja, ker je tipičen 'bajker' :-)

a se še spomnite une raziskave o 'romantičnih bajkerjih' (beri - tough šlevah) :-)

Zato pa je tu tolk jokcanja občasno, da kar sladkorno dobivam ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za Hiltona in njegovo zgodbo popolnoma brez heca - boljše lekcije mu ne bi moral dat, še enkrat poudarjam da mislim iskreno. Samo k sreči ni mulo v kakšen drug šlepar tisti čas "bežanja" prbil. Sicer pa je takšen ali podoben način vedno lekcija za vse neumneže, ki posredno ali neposredno ogrožajo druge udeležence na cesti.

Nekako jih je pač treba šolat (čeprav so določena šolanja lahko tudi otročje neumna, pa pustimo to zaenkrat).

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da Grega že išče medvedka in v joku praska po drevesu. :closedeyes:

A vidte k pojma nimate.

Sem že gor, pa ne samo to, cel kup igrač mam sabo, ne sam medvedka.

Tako, da boste vedli :fight1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!