Skoči na vsebino

Kdo je kriv


maus

Priporočene objave

ja, ker je tipičen 'bajker' :-)

a se še spomnite une raziskave o 'romantičnih bajkerjih' (beri - tough šlevah) :-)

Zato pa je tu tolk jokcanja občasno, da kar sladkorno dobivam ...

Ufff daleč od tega, tough ne bom nikoli, ni prave konstitucije :lol:

Morm pa dat tole punci za prebrat, pravi da sem premalo romantičen :lol1:

Popravljeno . Popravil GregaSLO
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hilton... trance_27_notworthy.gif

trance_21_laughing1.gif

sem se prav nasmejal ko sem bral tvojo zgodbico.

po tihem sem pričakoval da bosta nekje ustavila in ga boš na gobec pritisnil. ampak tudi to je ok.

verjetno še boljše.

če je res mel 110 v naselju je v bistvu kar najboljše možno kar se je lahko zgodilo!

bravo ded!

carsko. trance_07_beerchug.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hilton... trance_27_notworthy.gif

trance_21_laughing1.gif

sem se prav nasmejal ko sem bral tvojo zgodbico.

po tihem sem pričakoval da bosta nekje ustavila in ga boš na gobec pritisnil. ampak tudi to je ok.

verjetno še boljše.

če je res mel 110 v naselju je v bistvu kar najboljše možno kar se je lahko zgodilo!

bravo ded!

carsko. trance_07_beerchug.gif

ma ves to ni rešitev, ker se je enkrat zgodilo da mi je mike tyson osebno ven stoposurrender.gif

pa raje opuščam te varjante.

aja mel je enih 110 ziher not, ker je z takim veseljem peglal meganeja

saj vem da je moje dejanje skrajno pedersko( ampak tisto bremzanje na polno je pač bilo preveč)

najljubši so pa tisti ki prehitevajo po AC enih 100km/h ti ga vidiš z 2 km mu blendneš pač da bi malo stisno po gasu a tega ne naredi, ko pa blizu prides pa kao brezma totaltrance_09_box.gif

kaj vse doziviš na cesti ( pa delam samo 80.000 km letno(

sam se ne smatram med počasne voznike, ampak če nebi spremljal zadeve 100% bi lahko najmanj 1 krat mesečno kje kaj kleparsko popravljal

opažam da 70% ljudi ne vedo zakaj imajo ogledala, ne vedo zakaj je levi pas na AC, ne vedo kaj je pospeševalni pas

in 80% ljudi ne zna vozit rondojev ( ker to pa so tako samomori)

ne pomagajo zloženke in vse ostale komercialne zadeveheadbang.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

moja mama je povozila srno (cesta skozi gozd).

ker je le to zagrabilo pod desno kolo ji je obrnilo volan in avto potegnilo v jarek.

hitrost ni bila velika, na avtu se praktično ni nič poznalo.

kljub temu je dejstvo, da je odletela iz vozišča in policaj je pridno napisal kazen. wallbash.gif

pa je jasno, da kake izbire niti ni mela v tej situaciji.

samo bi še ji po možnosti lahko zapestje šlo v tri krasne.

prav tako stara ženska (verjetno!) ni mogla preprečit nesreče in je nihče ne bo pribil na križ.

ampak prednost je pa bila odvzeta.

samo eno vprašanje-odgovor....

na cesti skozi gozd SE pričakuje ,da ti bo divjad presekala pot ( izvenkonkurenčni neplačniki davkov) ...

na cesti z omejitvijo 90 km/h pa se ne pričakuje vozil z 250km/h ali več !!! samo toliko sem hotel povedati...da o neregistraciji vozil in neposedovanju vozniškega dovoljenja prave kategorije ne bi zgubljal preveč besed ... ne po zakonu in ne po -pa makar kilavi - pameti njiju tam ne bi smelo biti ...tudi če sta bila....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jajca... vsi sam če...če...če...

Nihhče tle ne vozi čez omejitve....

Nihče še ni prehitel čez polno črto....

Nihče se še ni zapeljal ob koloni na semafor....

Jaz pa sem...pa pljuvajte kuker vas je volja...kar se mene tiče..pa ekstra dolge žeble prpravte...da me na križ prbijete....

Mater, sami angeli so tle...

jaz sem tudi( za polno mi je samo ene trikrat ratalo ,da je bilo dovolj pregledno pa da se je avto umaknil desno).. samo je malo razlike .... sem imel samo toliko denarja , da sem kupil motor s končno 128km/h...pred 29 leti... pač kot samolet na pedala proti apollo -tu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dej nehaj nabijat in moralizirat v tej temi. Pa prvo si preberi moj odgovor v popolnosti kjer boš ugotovil, da za nesrečo krivim v večjem odstotku početje dveh "cestnih razbojnikov". Ja jaz znam oceniti motor, ki leti 200km/h po regionalki, če ga ti ne znaš pa izgini s ceste dol ne glede na to ali je po predpisih to dovoljeno ali ne. Če ne vidiš nekoga, (oziroma dveh motoristov, ki peljeta v štric z akrapovič rori pa s ful gasom) ki se premikata s 54m na sekundo, na kilometer ravnem odseku si kot udeleženec prometa nesposoben slep bedak! Dejstvo je tudi po poročanju policije, da je ženska izsilila prednost in jo tudi je. DEJSTVO! Kot sem povedal za dogodek sta kriva dva faktorja; izsiljevanje in močno prevelika hitrost. Zdaj pa nehaj moralizirat kako si sploh in sploh nedolžen in se pelješ kot stara baba po cesti!

kaj potem se jaz ne smem voziti po javni cesti navkljub temu , da imam veljaven izpit in registriran motor ???? dej ne me smejat ...

pa za malo pojasnilo ...če še ne veš ..si policist...to si pač priznal s trditvijo , da znaš oceniti hitrost 200km/h... pa če znaš oceniti višje hitrosti si pa še "čipiran"..sedaj pa si vzemi , kar ti je ljubše...

pa jaz se peljem po cesti kot star hropec ... in se bom še tako vozil ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti imaš izpit? Vidim, da mi ponujaš enostransko stavo, si pa res frajer... No, takole se bova zmenila. Glede na tvoje butanje kako morajo vsi voziti po predpisih bova nastavila tudi takšne parametre; omejitev 90km/h, regionalka, cesta ravna in pregledna cel kilometer. Nato par motorjev, ki ju bom jaz ocenil ali gresta 200, 250, 300 ali pa 500. Pa vskič se bom sam odločil ali speljem na glavno cesto ali ne glede na to kako blizu sta. Če me zadaneta v rit nisem izsilil, bosta kriva sama, če me zadaneta v haubo,vrata ali zadnji blatnik bom kriv tudi jaz. Če mi to uspe petkrat se ti odrečeš vozniški. No frajer, predlagam, da svojo vozniško kar takoj vržeš v sekret, ker si že izgubil! :wallbash:

Ps. Pa nehaj smetit to temo, z nekim odvečnim moraliziranjem, dva fanta sta mrtva in naj počivata v miru. Plačala sta z ultimatno ceno - življenjem. Vsak, ki vozi motor se zaveda kako hitro se to lahko kaj takšnega zgodi. Vsi smo bili enkrat mladi, včasih malce nepremišljeni, nabiti z adrenalinom in je na jurju res prelahko dodati gas. Nista pa zato zločinca najhujše vrste! Zato nehaj moralizirat ti "zlati mamin sinko" in "počasi" po predpisih odpeketaj iz te teme.

ja zločinca res nista ... več..in kljub vsemu nažalost ...

ali pa da bi profesionalni strelec s pištolo namesto v tarčo ustrelil nekega človeka na ulici - skozi okno in svoj tilnik ter usta ....pa kaj je revež kriv če je pištola smrtonosna...

jaz bom rekel tole...nam je še luštno , dokler se lahko tukaj kregamo in dajemo o stvareh , ki so se zgodile drugim... zna biti , da bo komu od nas kaj sedlo v sive celice ... pa v zapestje ...desno... in zato so take debate , ko eni druge prepričujemo v (za nasprotno stran) nemogoče in nesprejemljive skrajnosti morale ali greha na cesti še kar koristne ... kdor se razburi , se mu bo to slej kot prej prikazalo pred očmi ... upam da prej.... matori je pa itak car ...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz tudi mam eno vprašanje.

Lepo se peljem po cesti dravograd- maribor...

...

no ker je uvidel moje gestikuliranje je ugotovil da bo boljše bežat. in seveda poskusi...

...

no aja srečo je mel da je v selnici pri slaščičarni daniela bil policaj z laserom pa ga je speko z lahkoto

aja jaz sem pravi čas bremzal

šola te moje poučne zgodbe( če morem tvojo rit reševat da nena čelno vsekaš v šleparja mi vsaj nena bremzaj ko te v pm pošiljam)

Poučno :)

Se pravi, če upoštevamo še tole zgodbo, sledi, da policisti, ki jim je to v nekem smislu poklic, ne smejo zasledovati smrkavcev, pri običajnih razkajfanih voznikih je pa tako ravnanje zaželeno in pohvalno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

samo eno vprašanje-odgovor....

na cesti skozi gozd SE pričakuje ,da ti bo divjad presekala pot ( izvenkonkurenčni neplačniki davkov) ...

na cesti z omejitvijo 90 km/h pa se ne pričakuje vozil z 250km/h ali več !!! samo toliko sem hotel povedati...da o neregistraciji vozil in neposedovanju vozniškega dovoljenja prave kategorije ne bi zgubljal preveč besed ... ne po zakonu in ne po -pa makar kilavi - pameti njiju tam ne bi smelo biti ...tudi če sta bila....

tak mimogrede.

to z divjadjo je popolnoma nepomembno.

če se divjad pričakuje, zakaj je policaj vseeno napisal kazen?

no?

aja, pa ni nobene table za divjad, kot je že eden spraševal.

kot rečeno, potegnilo jo je v jarek, dejstvo.

po zakonu cestišča ne smeš zapustiti. dejstvo.

vse ostalo policaja boli ku***.

debilno ampak resnično.

zato tudi na ta odvzem prednosti za katerega nekateri pravite da to ni gledam kot na dejstvo.

pozabi hitrost motorista in podobno.

če gledam samo zavijanje gospe pred drugim vozilom, ki se ji je približalo je to odvzem prednosti.

seveda je vsakemu z malo pameti jasno da je odvzem prednosti tukaj vprašljiv, oz. tudi v kolikor je bil, povzročitelj nebo kaznovan.

tak primer je mel tudi moj foter, ko je iz ovinka en prileto pune hamre in se pičo v njega, ko je foter na glavno cesto speljeval. sicer je bil že daleč izven križišča ampak o odvzemu prednosti se menda govori tudi še 50 metrov za križiščem!!! (lahko to kdo potrdi?)

edit: ker je foter bil že toliko izven križišča (kakin 30 metrov?) in je fejs na gas stopil, ko je videl onega v špeglu za sabo peljat s tako hitrostjo, se na njegovem avtu skoraj nič ni poznalo. sta se zmenla za 200€ in to je to. od onega avto je bil kar fejst rukjen.

ampak odvzem prednosti ostaja. v primeru dveh motoristov še bolj očitno.

to je vse kar pravim.

kdo je (bolj) kriv, je druga zgodba.

sem pa še zmeraj mnenja, da jaz na tistem mestu te nesreče nebi povzročil. lahko da se motim.

Popravljeno . Popravil BenX
  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi, da ko enkrat prekoracis omejitev hitrosti (sploh za 50% in naprej), si popolnoma sam odgovoren za posledice (kakrsnekoli ze)...

..ce nekdo vozi recimo namesto 90km/h, 110km/h, situacija ni problem, ce ne zapeljes ravno direktno pred njega...

..ce je hitrost se za nekaj 10km/h vecja, morda opazis, da se nekam hitro priblizuje, in pocakas...

..ce pa gre za vec kot 150km/h po regionalki in se priblizuje naravnost proti zavijajocemu, mislim da normalen smrtnik, ki v zivljenju ni imel kaj dosti opravka z motorji in se vozi zato (tako, kot je nekdo tu omenil), da pride od tocke A do tocke B, ne more in niti ni sposoben oceniti polozaja, niti ni tega priucen v avtosoli, ker naj se enostavno nebi tako vozilo..

(cisto drugace je, ce ti nekoga pri taki hitrosti gledas s strani ali od zgoraj)

..od tu pa je motoristova odgovornost..

cena za adrenalin je lahko visoka, izbiranje zrtev pa je ruska ruleta...saj zato pa je adrenalin, to kar je...ker ves, da lahko vsak moment poci..

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ah, ja, potem je pa res ona kriva. Kaj pa ne pričakuje, da bo Rossi sredi dirke pripeljal mimo nje.

dj mašina ni vse le črno in belo kot ti na to gledaš! jemlješ moje besede iz konteksta in se obešaš na njih.

ni potrebe pričakovati rossija na lokalni cesti lahko pa pričakuješ norca-dirkača. zakaj sta mogla umreti? zaradi slabe ocene ali neučakanosti? vseeno zgodilo se je in upam da se bo čim manj dogajal zaradi "mislil-a sem", "nisem ga videl-a"... in pod.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nism vedu de je to tak siln problem. na grbi vseh. tud dializni bolniki, diabetiki, kardio bolniki, asmatiki, praktično vsi kronični bolniki so neto prejemniki iz zdravstvene blagajne. a se pobunimo pa jih po naravni poti izločimo? Naravna Pot je pač zakon močnejšega in številnejšega, a ne? ena peščica kriplev pa nam že nebo odžirala našega denarja. . .

Pozna replika ampak ta dva bi si bila sama kriva, za druge pa ne bi rekel, da so si za vse kronične bolezni sami krivi.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En je napisu mal nazaj, da če ne opaziš dva , k se uštric z AKRAPOTI proti tebi peleta čez 200km/h pol nis za na cestoeek.gif ....................ja kr vidm uno gospo u fokusu k jih na delč gleda pa študera a mata akrapote al original rore gortrance_19_hmm.gif , pol pa napačno oceni da so original rori pa si misl, jah sej pol mam pa še cajt zavittrance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

En je napisu mal nazaj, da če ne opaziš dva , k se uštric z AKRAPOTI proti tebi peleta čez 200km/h pol nis za na cestoeek.gif ....................ja kr vidm uno gospo u fokusu k jih na delč gleda pa študera a mata akrapote al original rore gortrance_19_hmm.gif , pol pa napačno oceni da so original rori pa si misl, jah sej pol mam pa še cajt zavittrance_19_hmm.gif

:worship::lol1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozna replika ampak ta dva bi si bila sama kriva, za druge pa ne bi rekel, da so si za vse kronične bolezni sami krivi.

v koncni fazi lahko recemo, da ma vse skupaj isti imenovalec...in to je sistem, v katerem zivimo in smo hoces noces vsi vkljuceni (vzgoja naroda, pranje mozganov z neumnostmi in na koncu ukrepi za dejanja, ce ne sodelujes v okviru zakona..)

...v avtosoli te naucijo za en k****, izpit dobi ze vsak omejenec, ce ga rabi (ne ali je sposoben) in potem pricakujejo, da bo vse na cesti stimalo..ce pa ne, te pa lincajoheadbang.gif

...tudi kronicne bolezni so krivda sistema..skoraj bi se lahko reklo, da namerna, ker njim to hodi v prid zaradi polnjenja zdravstvene in farmacevtske blagajne. pravijo, da si, to kar ješ...ce bi se sprehodil po mercatorju, sparu, tušu...in prebral vsako etiketo (INDI) na konvencionalnih prehrambenih izdelkih (ki so tudi na veliko oglasevani), bi vidl da vsakodnevno konzumiramo same strupe in nafto, po drugi strani pa energijsko osiromaseno hrano in s tem prevelike kolicine le-te...kako naj potem ne bo tolk bolezni in zdr. problemov?? pa da ne bom prevec off topic..

..tko je, pa v bistvu se lahko samo zalimo in se (vsak predvsem zase) trudimo, da se izogibamo takim stvarem, situacijam...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

če gledam samo zavijanje gospe pred drugim vozilom, ki se ji je približalo je to odvzem prednosti.

Stvari je treba gledati celovito. Parcialno gledanje je pa super podlaga za demagogije in nakladanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dj mašina ni vse le črno in belo kot ti na to gledaš! jemlješ moje besede iz konteksta in se obešaš na njih.

ni potrebe pričakovati rossija na lokalni cesti lahko pa pričakuješ norca-dirkača. zakaj sta mogla umreti? zaradi slabe ocene ali neučakanosti? vseeno zgodilo se je in upam da se bo čim manj dogajal zaradi "mislil-a sem", "nisem ga videl-a"... in pod.

Nista "rabila" umret, sta pa (verjetno - dokazov nimamo) sama dovolj povečala možnosti na tej ruleti s črno-črnimi polji ...

Upravičeno lahko kdorkoli v tem primeru tudi sumi na "kronično neupoštevanje" CPP s strani teh dveh motoristov.

No, lahko pa začnemo vsi, ki vozimo večinoma kolkor-tolko po pravilih, voziti prav paranoično - da bodo ja projektili imeli večjo možnost preživetja ob svojem početju ... In se dviguje stanje "panike" na cestah, prav tako in s tem.

Brezveze ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nista "rabila" umret, sta pa (verjetno - dokazov nimamo) sama dovolj povečala možnosti na tej ruleti s črno-črnimi polji ...

Upravičeno lahko kdorkoli v tem primeru tudi sumi na "kronično neupoštevanje" CPP s strani teh dveh motoristov.

No, lahko pa začnemo vsi, ki vozimo večinoma kolkor-tolko po pravilih, voziti prav paranoično - da bodo ja projektili imeli večjo možnost preživetja ob svojem početju ... In se dviguje stanje "panike" na cestah, prav tako in s tem.

Brezveze ...

Ali pa vsi začnemo voziti hitreje, ne upeštvamo CPP-ja pa se bo morda stanje izenačilo in bodo lahko "normalni" šoferji živeli v simbiozi s projektili. Food for thought? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ali pa vsi začnemo voziti hitreje, ne upeštvamo CPP-ja pa se bo morda stanje izenačilo in bodo lahko "normalni" šoferji živeli v simbiozi s projektili. Food for thought? :hmm:

Število nesreč bo pa po tvojem mnenju enako ali manjše, če prav razumem? ...

in, kam prištevaš ti sebe?

med "normalne" ali med projektile?

On se valjda prišteva med normalne, saj ima Poršeja :-). (no, vsaj imel ga je)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če bi šla še 20km/uro hitreje, bi bila pa še živa, ker ta ženska jima ne bi zaprla poti.

Bi bla že precej naprej, tako pa se je vse poklapalo in počilo!

ŠKODA JIH JE BILO in pika

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bi pa skorajda o meni brali v tej temi. Me je v Kamniku ženska, ki se je vključevala na glavno cesto enostavno spregledala in ko sem zapeljal poleg nje ter ji požugal (ja, sem naredil prej tistih 10 vdihov, da nisem babe cele potegnil skozi zaprta vrata ven) se ni kaj dosti sekirala, samo skomignila je z rameni. Sem si rekel: Saj ni vredno delati scene, ampak po kasnejšem premisleku in ko se je adrenalin polegel bi jo pa mogoče moral. Pa še to - pripeljal sem med 50 in 60 km/h, kar naenkrat pa sem jo imel kake 4m pred sabo, s tem da je, če z njenega mesta pogledaš na desno, od koder sem sam pripeljal, vsaj 300m pregledne ravnine. Ženska je speljala s polnim gasom, potem pa zabremzala na polno, ko je bila na svojem pasu ter normalno nadaljevala vožnjo.

Torej vprašanje je, kaj lahko motorist stori, da bo na cesti, kljub dolgi luči in odsevnem jopiču ter kombinezonu živo rdeče-bele-črne barve in čeladi rumeno-bele barve viden.

pa sej te je vidla. zato je tako suvereno speljala, de ti slučajno nebi bil pred njo na cesti, ker je lahko spelala, ker je blo nuuuujno speljat takoj. Razlogi za tako početje so nekje v genomu slovencev. nevem zakaj je tako. AMPAK TAKO JE. in to more človek na motorju vedet. da si na prednostni cesti je na urgenci popolnoma nekoristna tolažba. ko vidiš človeka na stranski cesti, bodi 97%prepričan DA BO SPELJAL!!!! Žalostno, ampak tako je. prej ko se tega navadiš mankat te bodo izsilili. . .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes bi pa skorajda o meni brali v tej temi. Me je v Kamniku ženska, ki se je vključevala na glavno cesto enostavno spregledala in ko sem zapeljal poleg nje ter ji požugal (ja, sem naredil prej tistih 10 vdihov, da nisem babe cele potegnil skozi zaprta vrata ven) se ni kaj dosti sekirala, samo skomignila je z rameni. Sem si rekel: Saj ni vredno delati scene, ampak po kasnejšem premisleku in ko se je adrenalin polegel bi jo pa mogoče moral. Pa še to - pripeljal sem med 50 in 60 km/h, kar naenkrat pa sem jo imel kake 4m pred sabo, s tem da je, če z njenega mesta pogledaš na desno, od koder sem sam pripeljal, vsaj 300m pregledne ravnine. Ženska je speljala s polnim gasom, potem pa zabremzala na polno, ko je bila na svojem pasu ter normalno nadaljevala vožnjo.

Brez skrbi, da če bi se končalo tragično, bi ti sigurno vozil najmanj 250... :slap:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!