Skoči na vsebino

Kdo je kriv


maus

Priporočene objave

Seveda se prištevam med normalne. Ja še vedno imam Poršeja, vendar sem sedaj že star gospod s sivkasto brado in predvsem "relativno počasen". :whistle:

Kar se tiče pridig smo vsi na isti strani brez skrbi, ampak še vedno trdim, da bodo na žalost na cesti vedno projektili (na srečo v manjšini) ne glede na zakon. Govoriti, da voznica ni sokriva, ker naj jih ne bi bilo pričakovati je utopična debata in obenem nobena rešitev. Edina rešitev je, predvidenje, da projektil lahko pride po glavni cesti in se ustrezno vsaj trikrat prepričati predno zapelješ na glavno cesto. Ni fer, ampak je vsaj ena od rešitev, ker kot prvo je tudi tvoje življenje ogroženo in kot drugo pričakovati, da se bodo projektili spremenili je isto kot pričakovati, da bo zebra spremenila svoje črte.

SymRu pa nehaj kurit! :naughty:

ja najbolše da si nabavim nekaj takega .... pa če me potem ne bo opazil projektil pa naj me ne opazi... http://www.avtonapli...rd_f_350_01.jpg

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...mene ni podnevi še nikoli nobeden zaslepil z dolgimi lučmi, ne z motorjem in ne z avtomobilom, vem pa zakaj to nekatere tako moti in ˝slepi˝, ker vidite na cesti nekaj drugačnega, svetlejšega, bolj opaznega, in zijate v to kot tele v nova vrata, potem pa res ni čudno če vas slepijo luči

To tvoje pisanje dokazuje zgolj to, da je tvoja pozornost usmerjena samo v predvideno trajektorijo tvojega mopeda. In potem je čudno, če take patrone preseneti nekaj od strani. Hvala za lepo potrditev. :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mogoče upoštevanje CPP?!

Ponoven utopičen odgovor. Vprašal sem po rešitvi ne po utopičnih željah. Svet ne bo nikoli popoln in star angleški pregovor, ki bo za nekatere vedno držal pravi; »zakoni so zapisani zato, da se jih prelomi«. Posledično, če to vzameš v zakup, kakšna je torej tvoja boljša rešitev od popolnega prepričanja, da je glavna cesta prosta predeš zapelješ nanjo? :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ponoven utopičen odgovor. Vprašal sem po rešitvi ne po utopičnih željah. Svet ne bo nikoli popoln in star angleški pregovor, ki bo za nekatere vedno držal pravi; »zakoni so zapisani zato, da se jih prelomi«. Posledično, če to vzameš v zakup, kakšna je torej tvoja boljša rešitev od popolnega prepričanja, da je glavna cesta prosta predeš zapelješ nanjo? :hmm:

Zanimivo razmišljanje, čeprav v zadnjem delu popolnoma zgrešeno.

No pa dajmo po teh smernicah.

- Najprej tako kot sem resno prepričan, se moramo vsi držati CPP. Potemtakem debate o nekrivdi kamikaz odpadejo, ker s tem pač kršijo CPP in nosijo posledice, ki jih s tem povzročijo.

- In v drugo bolj na tvoj način. Zakoni so da se kršijo. Krši se jih seveda v svoj prav. Ker hipotetično kršim zakone za drobiž kupim armbrust in preventivno in za šport odstrelim nekaj kamikaz na mojem križišču. Po videnem iz ZDA, ko je mož in oče žrtev postrelil nekaj voznikov, ki so peljali skozi rdečo luč, bi to moralo delovati.

Utopično? Niti ne, le malo bolj utopično kot tisto kar si ti za tako označil.

Prej ko slej se bo našel nekdo, ki bo strelske vaje ponovil. Namesto da iz stolpnic tako kot sedaj letijo na cesto krompirji, lahko tudi bombe in podobno. Le enemu se mora dovolj utrgat. Pa kot sem slišal, jih je bilo nekaj že dovolj na robu.

Če pa misliš, da so sprejemljive le rešitve, ki bi ustrezale vsem, tudi kamikazam, si se pa malo zajebal!

Znajo biti izvedene tudi za take patrone zelo neprijetne "rešitve".

Nisem bolj papežki od papeža, brez skrbi da ne. Ampak kar je too much, je pa too much!

P.S.: Ne, nimam "popolnega prepričanja, da je glavna cesta prosta predeš zapelješ nanjo?"

Popravljeno . Popravil Kramp
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ti.

...ki to beres. tocno ti.

kaj js :cry: ... kaj sm storu :? ... js nč kriu :nono:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo razmišljanje, čeprav v zadnjem delu popolnoma zgrešeno.

No pa dajmo po teh smernicah.

- Najprej tako kot sem resno prepričan, se moramo vsi držati CPP. Potemtakem debate o nekrivdi kamikaz odpadejo, ker s tem pač kršijo CPP in nosijo posledice, ki jih s tem povzročijo.

- In v drugo bolj na tvoj način. Zakoni so da se kršijo. Krši se jih seveda v svoj prav. Ker hipotetično kršim zakone za drobiž kupim armbrust in preventivno in za šport odstrelim nekaj kamikaz na mojem križišču. Po videnem iz ZDA, ko je mož in oče žrtev postrelil nekaj voznikov, ki so peljali skozi rdečo luč, bi to moralo delovati.

Utopično? Niti ne, le malo bolj utopično kot tisto kar si ti za tako označil.

Prej ko slej se bo našel nekdo, ki bo strelske vaje ponovil. Namesto da iz stolpnic tako kot sedaj letijo na cesto krompirji, lahko tudi bombe in podobno. Le enemu se mora dovolj utrgat. Pa kot sem slišal, jih je bilo nekaj že dovolj na robu.

Če pa misliš, da so sprejemljive le rešitve, ki bi ustrezale vsem, tudi kamikazam, si se pa malo zajebal!

Znajo biti izvedene tudi za take patrone zelo neprijetne "rešitve".

Nisem bolj papežki od papeža, brez skrbi da ne. Ampak kar je too much, je pa too much!

P.S.: Ne, nimam "popolnega prepričanja, da je glavna cesta prosta predeš zapelješ nanjo?"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

predvsem to ja, kaj pa naj gledam, kje se drugi vozijo :slap: se čisto nič ne sekiram kje se pelje nasproti vozeči avto, zaradi mene gre lahko ob cesti po travniku in ima gor nametanih 30kg spojlerjev pa super vijolične bixenon lampe, saj ne bo šlo z mojega žepa če ga bodo policaji dobili...v naselju pa imam čas opazovat pri hitrosti cca 60km/h (kolikor se po navadi peljem) in z očmi poskeniram vsako stransko cesto za morebitno oviro, nasproti vozeče avtomobile pa gledam kot celoto, in ne buljim v luči, kot razni oslepljenci tu

PS: lažje je biti osredotočen na svojo linijo in z kotičkom očesa opazovati promet okoli sebe, kot pa pregledati vse drugo samo svoje poti ne, potem pa naletiš na olje/gnoj/blato na cesti in si na tleh....razen če si nadnaravno sposoben ali pa imaš plašnice

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj js :cry: ... kaj sm storu :? ... js nč kriu :nono:

ti hudic ni dau miru, a?! as´mogu prebr:t?! zej pa mas!

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj js :cry: ... kaj sm storu :? ... js nč kriu :nono:

Ja Maus a še nisi slišal, da nedolžni zmerom naje#*&o! :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj idiotisticno je pa se vedno po vseh teh postih (neglede kdo je kriv, kdo je kaj oz. ni naredil!!!), da nekateri tako zagreto navijate v tej smeri, kot bi privoscili smrt mladim fantom...sploh nimam besed za take izrodke..vsa cast vammad.gif je pa tako, da ponavadi vse pride naokoli...da ne bojo se koga od vas letos s spohtli drzal z asfalta, sezona se se ni dobro zacela, oni tam zgoraj pa tud ni izbircen na cestiheadbang.gif

ne zelite drugim tistega, kar se prav tako lahko zgodi vam ali vasim bliznjimtrance_03_alien.gif ... vsi tukaj smo potencialni kandidati, krivi ali ne...kaj pa pomaga,ce te ni vec ali si onesposobljen pri osnovnih telesnih funkcijah??

Popravljeno . Popravil v3sn4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najbolj idiotisticno je pa se vedno po vseh teh postih (neglede kdo je kriv, kdo je kaj oz. ni naredil!!!), da nekateri tako zagreto navijate v tej smeri, kot bi privoscili smrt mladim fantom...sploh nimam besed za take izrodke..vsa cast vammad.gif je pa tako, da ponavadi vse pride naokoli...da ne bojo se koga od vas letos s spohtli drzal z asfalta, sezona se se ni dobro zacela, oni tam zgoraj pa tud ni izbircen na cestiheadbang.gif

ne zelite drugim tistega, kar se prav tako lahko zgodi vam ali vasim bliznjimtrance_03_alien.gif ... vsi tukaj smo potencialni kandidati, krivi ali ne...kaj pa pomaga,ce te ni vec ali si onesposobljen pri osnovnih telesnih funkcijah??

Pa verjetno se bo zgodilo točno enim od teh moralnežev, ki se bodo peljali po predpisih pa jih bo nekdo izsilil zadnji trenutek. (moja dva centa).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa verjetno se bo zgodilo točno enim od teh moralnežev, ki se bodo peljali po predpisih pa jih bo nekdo izsilil zadnji trenutek. (moja dva centa).

pa sej ne da bi komurkoli privoscila kaj takega, bognedaj, ampak stvari se tolk hitro obrnejo, da je vcasih najbols tiho bit..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa verjetno se bo zgodilo točno enim od teh moralnežev, ki se bodo peljali po predpisih pa jih bo nekdo izsilil zadnji trenutek. (moja dva centa).

Še srečla, da nista prej v vasi kakšnega otroka pokosila... :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No no, peljal si kot je treba in si se izognil, če bi pripeljal nenormalno bi počilo. pri 50km/h s tvojim motorjem je 10metrov dovolj, da se ustaviš.

Ma ne vem no, eni motoristi se imajo res za posebne, ko da so bogovi na cesti. koliko izsiljevanj in vsega se dogaja tudi ko smo v avtih pa se z avtom še težje ustavimo.

Nekaj podobnega sem hotel sam napisati. Glede na to da si (Wix) vozil počasi (in morda predvideval nevarnost) se je izšlo. In če se ne bi, bi pri takšni hitrosti imel manjšo verjetnost težkih ali smrtnih poškodbe.

Če bi peljal 10km/h več bi bil že mimo.

Če bi gospa zapeljala pred njega malenkost kasneje pa bi se tudi pri tej hitrosti lahko zgodilo najhujše.

Kako bi komentirali to tukaj, ni težko predvideti ali pač ?

Ja, če bi peljal zadosti hitro, bi se čas za vse druge ustavil in bi bilo vse v redu? Mislim, zakaj sploh teoretiziramo o vožnji čez omejitve (če je bila tam omejitev 50 ali 60, kar bi bilo za pričakovati ob križanju dveh cest). Kdor se vozi čez omejitve počne to na lastno odgovornost in bo sam (recimo) tudi nosil posledice.

Če bi zapeljala kasneje, bi verjetno prišlo do trka, to pa se lahko zgodi vsakomur od nas. Pač del življenja na cesti, zato je treba opazovati, predvidevati in ustrezno reagirati...zaradi lastne varnosti.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi zapeljala kasneje, bi verjetno prišlo do trka, to pa se lahko zgodi vsakomur od nas. Pač del življenja na cesti, zato je treba opazovati, predvidevati in ustrezno reagirati...zaradi lastne varnosti.

In potem bi nekateri na tem forumu pisarili, kako je vozu najmanj 200 (bolj verjetno pa kar 250) in kako je čisto sam kriv in ... :SS

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še vedno pa si upam trdit, da v takem lepem vremenu z dolgo lučjo ni možno zaslepiti človeškega očesa bolj kot ga slepi sonce, čeprav ne gledaš direktno vanj, s sončnimi očali ali brez

Ljudje si upajo marsikaj, kar pa ne pomeni, da imajo prav.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In potem bi nekateri na tem forumu pisarili, kako je vozu najmanj 200 (bolj verjetno pa kar 250) in kako je čisto sam kriv in ... :SS

D.

O tem naj končno sodbo dajo poklicani. A če se v isti avtomobil zaletita dva motorista in sta oba na mestu mrtva, imam precejšnje dvome v to, da sta peljala po omejitvah in s primerno varnostno razdaljo. Ampak to je samo moje mnenje in vsak ima svoje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem naj končno sodbo dajo poklicani. A če se v isti avtomobil zaletita dva motorista in sta oba na mestu mrtva, imam precejšnje dvome v to, da sta peljala po omejitvah in s primerno varnostno razdaljo.

Brez dvoma pa se voznik avtomobila ni prepričal, da lahko svoj manever izvede brez nevarnosti za druge udeležence cestnega prometa.

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!