Skoči na vsebino

Nasveti za izlet Romunija Bolgarija 2010


biba711

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Sem čisto nova pri vas... je fajn. Če mi lahko pomagate z naslovi, idejami in nasveti za potovanje po Romuniji in Bolgariji v terminu 1.8.-12.8. 2010 bom zelo vesela.Potujemo v skupini in mislimo sproti iskat prenočišča. Idejna zasnova je Transfagarasan in grad Bran, potem pa proti Črnomorski obali in prosto po Bolgariji. Če mi kdo lahko pomaga z čem koristnim potem se že vnaprej zahvaljujem. Hkrati vam lahko posredujem kake informacije (če kdo potrebuje) iz lanskega 10 dnevnega potepanja po SICILIJI.

Hvala....

J

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo več info rabimo....kaj si želiš videti, kje spati (sobe, šotor,...), po kakšnih cestah cestah se želiš peljati,itd....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Malo več info rabimo....kaj si želiš videti, kje spati (sobe, šotor,...), po kakšnih cestah cestah se želiš peljati,itd....

jp drži... Sem bla malo površna. Ceste navadne,minimalno avtocest, ovinkaste, čimlepše, čimmanj luknjaste... smo sami enduraši..... Spanje pa sobe, čimbolj poceni(20-30 eur na sobo). Se nagibamo k temu, da ne vlečemo šotorov s sabo. Mogoče samo spalko. glede destinacij za Romunijo sem že napisala. Za Bolgarijo razen Rila samostana in Sofije nimamo še nič v planu, zato sprašujem če kdo pozna kako fajn stvar??

lp

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

biba711 bodite tisto za kar se imate motoristi. Pred vami je avantura, pa mi nikakor ni jasno zakaj bi kopirali nekoga, ki je tam že bil. Poskusite odkrivati po svoje jaz sem se imel na vsakem obisku :OK:.

OK razumem lepo je dobiti kakšen namig zato pa "prelistaj" malo tale forum saj je o Romuniji in Bolgariji precej zapisanega.

Moj predlog za Romunijo bi vseeno bil poleg Brana in Fagaraša še delta Donave nekaj zapisanega tukaj Krim 08.

Odkrite kaj novega in nam opišite ko se vrnete.

lp, Mirč

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kljik tu.....

....zanimiv dogodek v Bolgariji v tem času.....kljik tudi tu........jaz se ga bom verjetno udeležil....

drugače pa še predvidena letošnja tura.....ajde kljik še tukaj.......kle velik info o romuniji

Vau, super polno idej. Zanimivi linki, sem vse pogledala. Zanima me kako je kaj z jezikom? Koliko lahko dejansko računamo na angleščino ali nemščino? Koliko razumejo srbsko?

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vau, super polno idej. Zanimivi linki, sem vse pogledala. Zanima me kako je kaj z jezikom? Koliko lahko dejansko računamo na angleščino ali nemščino? Koliko razumejo srbsko?

lp

Sej sam romunski jezik ni težak, sam zvečer znajo mal roke bolet :whistle:

Zdej pa resno. Srečno na poti. Za BMW-ja tko že neki časa vem, da gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vau, super polno idej. Zanimivi linki, sem vse pogledala. Zanima me kako je kaj z jezikom? Koliko lahko dejansko računamo na angleščino ali nemščino? Koliko razumejo srbsko?

lp

ewo ti še en link...kljik tu ........od meni dragih kolegov Joseph-a in Davor-ja....

drugače v Bolgariji razumejo srbsko in ni težav pri sporazumevanju (razen da ti reče "da" in idkimava z glavo , ali pa reče "ne" in prikimava.....se pač navadiš...)

Romunija je malo bolj zajebana zadeva...kot je že Marja napisal če ne poznaš jezika bolijo roke... :evilgrin:

Angleščina in Njemački ti ravno ne pomagata zadosti, razen če naletiš na mladino...staroselci ne govorijo tujih jezikov spljoh...so pa zelo OK in prijazni.

V Bolgariji se splača pogledati cerkev v kraju SHIPKA (turni pozlačeni,itd....), na okoliških hribih je še ogromno impozantnih spomenikov iz časa sovjetov ali turkov...če greste iz Shipke proti Romuniji imate na vrhu hriba gostilno s bungalovi, kjer je cena dvoposteljnega bungalova 10 evrosongov...

V romuniji priporočam ogled mesta Sinaia, dvorca Pelisor v tem mestu ter ogromno znamenitosti....na vašem mestu bi se izogibal Bukarešte, saj imate za ogled tega mesta premalo časa..

Popravljeno . Popravil bmw
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cestnin (oziroma vinjet) za motorje NI....v nobeni od teh navedenih držav. Boste pa na meji s Bolgarijo obvezno "odplesali" ples "fleška"....to pomeni da daš popolnoma isti postopek prehoda meje kot avto, le da te sprehajajo od okenca do okenca s USB ključkom (popularna "fleška")...bog ne daj izgubit fleško, kajti imajo ponavadi eno samo. Turistično zanimivo je tudi morje,oziroma mesti Nessebar in Pomorie...če boste tam iskali sobe je najbolje poiskati kar na plaži in ne preko turistične agencije.

Drugače v Romuniji je kampiranje dovoljeno povsod v naravi....in narava je zares lepa.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo s temi USB ključki so pa res zateženi (tako ali tako nimajo kaj početi s tabo, pa te "sprehajajo"), meni je "idiot" na koncu skupaj z dokumenti porinil v roke še USB ključ in ko sem ga šel vprašat kam hudiča naj ga zdaj vtaknem, je bilo potem "ups, to se pa vrne, pomota". Bi ga lahko odnesel, čeprav ni nevem kaj (512M).

lp

Franc

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm pa mislu de jim je mreža crkla, ko so se sprehajal s tem ključkom.

Pa le imajo nekje bolj butasto upravo in vlado :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Js sm pa mislu de jim je mreža crkla, ko so se sprehajal s tem ključkom.

Pa le imajo nekje bolj butasto upravo in vlado :)

butasto vlado? Nikakor ne. Imajo zelo inteligentno in šparovno vlado. ključek je smešno poceni,ne rabiš imeti zaposlenega sistemca,možnosti okužbe s virusi ni,zaposleni ne visijo na facebooku,pa še policija in carina se te lahko dobro ogledajo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 mesecev pozneje...

Pozdravček!

Če sem to temo začela je smisleno, da jo še končam. Torej vrnili smo se živi in zdravi. Nobenih težav na poti, nasveti so prišli prav. Želela bi opozoriti na klateške pse v Romuniji, ki so se nekajkrat brezglevo zaleteli v nas, tako da lahko zaradi njih kar hitro strmoglaviš. Odpeljali smo se 1.8. v skupnem številu 12 ljudi. Potovali smo preko Dobovca na Virovitico, nato skozi Pecs in Szeged. Vstopili v Romunijo in se namestili v Aradu. Nato dalje do Deve, Sibiu-a, Transfagaras, ki je bil meglen, nato Campulung Bran, Sinaia, Bukarešta, Constanta. Nato smo se odpeljali v Bolgarijo in od Shabla nadaljevali po Črnomorski obali, kjer smo nato v bližini Nessebarja dva dni malo počivali. Sledila je notranjost. Obleteli smo Veliko Tarnovo, Kazanlak(preko Shipke), Staro Zagoro, Plovdiv, Nato na jug v hribovje proti Goce Delčev, kjer je res lepo. Skočili smo pogledat še smučišča na Banskem, prenočevali ob jezeru Iskar. Nikakor ni šlo brez geografskega ogleda Sofije. Proti koncu smo skočili še do Belogradchika in na čevape v Srbijo.Potovali smo ob Donavi do Derdapske elektrarne in prenočili v Donjem Milanovcu nato pa se naslednje jutro napotili do lepega Beograda. Tudi tu smo ostali seveda saj je blo treba še preverit kako zgleda ponoči. Iz Beograda smo se vrnili v soboto popoldne, po 4150 km in čudovitem doživetju. Torej priporočam vsekakor, saj je dosti manj nevarno kot se vsem zdi. Hrana je ubijalsko dobra in pa res poceni.

Za kakšna vprašanja sem na voljo, drugače pa to je to.

lp

aja še utrinki....

post-27679-038779000 1281962040_thumb.jpg

post-27679-025221200 1281962073_thumb.jpg

post-27679-071405300 1281962106_thumb.jpg

post-27679-025835800 1281962157_thumb.jpg

post-27679-037403200 1281962181_thumb.jpg

post-27679-026103400 1281962207_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Morda bo komu prišlo prav zemljevid Romunskih cest. Naši prijatelji kluba "MZ BROTHERS" nam pomagajo pri planiranju rute za 2013

pogovor teče nekako tako

"

to know the real state of the road in Romania, use this: http://www.openmap.ro/moto/

Harta Moto - Româniawww.openmap.ro

it's a project of mine with all the bikers in Romania, we harvest data since 2008, and maintain the accuracy, it's reliable. Select type from upper-left.

......

Gregor May could be too early for both Transalpina and Transfagarasan, in july 2011 the road in Transfagarasan was opened but some places left&right of the road the snow was around 2-3m high. Of course it was avalanche snow but in May most probably is closed. On the top of Transfagarasan there is a tunnel, until is not safe, there are massive concrete blocks blocking the entrance, sometimes a bike can pass, but not the big touring bikes

.........

Plenty of affordable accomodation can be found in "Pensiune" - family B&B, they are very good and around 80 lei - 17-20E/twin room

You can put tent probably easily in the back garden under fruit trees in someome's property in villages, not really advisable to put single tent enywhere. If there are 4 people, 2 tents, it should be allright. It's about curious stupid people, sheperds, so better to overhelm them with numbers. There are some campings of course, I will tell you those that I know.

"

Romuni ki jih mi poznamo so zelo uredu fantje iz severa govorijo angleško nemško oziroma če znaš italjansko smo že skupej.

Popravljeno . Popravil gmh
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 tedne pozneje...

mene zanima če je za cesto Transfagarsan v Romuniji potrebno plačat kakšno ''vstopni-cestarino(whatever)'' in pa če je možno kje v bližini prespat?? kot sm brau par komentarjev nazaj je nekdo napisal da lahko v romuniji spiš tudi v naravi..je mogoče letos že kej drugače(da se morda nesme več)?? vem pa da je cesta prevozna samo od Maja pa do Septembra/Oktobra. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne cestnine ni.

 

Spanje tudi ni problem....tako na divje kot v hotelčku, sobi.........

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste niso za plačat (trenutno), hotelčkov in motelčkov je pa precej. Lahko spiš ob cesti, je pa precej divjadi in potepuških psov, zato ne bi priporočal tega početja.

 

Leta 2011 je bil junija sneg, zato nismo mogli na Transfaragašan, smo jo pa prevozili 2012 konec julija, prej pa še preko Transalpine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ceste niso za plačat (trenutno), hotelčkov in motelčkov je pa precej. Lahko spiš ob cesti, je pa precej divjadi in potepuških psov, zato ne bi priporočal tega početja.

 

Leta 2011 je bil junija sneg, zato nismo mogli na Transfaragašan, smo jo pa prevozili 2012 konec julija, prej pa še preko Transalpine.

Pa še dost opozorilnih tabl je, da tam živijo medvedje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še dost opozorilnih tabl je, da tam živijo medvedje.

ampak ... eni se ne dajo in gredo kr u hosto na veliko potrebo .. sicer s čelado ... :lol:

 

HAHAHAHAHA ... tm ni več medvedov .. lokacije pa naum povedu :lol:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

super, hvala za te informacije pa Sanda7 za fotke....zanima me samo še iz katere smeri se je bolše gor pelat..ali iz Curter de Arges ali iz druge smeri?? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!