Skoči na vsebino

Prispevek na Preverjeni! na Pop-tv


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

...

Predvsem pa je bil ta prispevek še en strel v temo z izjavami "če bi bilo dirkališče, bi bilo tega na cesti manj". Japajade ... večina teh preagresivnih tipov ne bo nikoli hodila tako pogosto na dirkališče (kar te stane cirka 300-500 evrov na dan!), da se ne bi še po cesti naprej frajerisali ...

Pa kaj se ti piste bojiš, da toliko proti njej navijaš??? Vsi divjaki ne bodo šli na pisto vendar, če jih bo šlo samo 30% kot je rekel inštruktor v prispevku jih bo ravno toliko manj na cesti. In že to je ogromno!

Meni osebno je bil prispevek všeč. Pokazal je obe skrajnosti motorizma in to je v glavnem to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...vendar, če jih bo šlo samo 30% kot je rekel inštruktor v prispevku jih bo ravno toliko manj na cesti...

napača... vsaj v temi od grobnika si poglej, kako se je/naj bi se teh 30% (ok, vsaka čast izjemam) peljalo kuči pjevajuči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa za @gody tud: govora je bilo o tistih iz prispevka, ki bi svojo rit takoj peljali na dirkališče, če bi ga imeli. ja pa jade..

a tisti, ki dirkate za svoj užitek na dirkališču, ste se takrat, ko niste 'zgonjeni' od krogov, tud prepoznal v prispevku?

Seveda - večina nas je ko Rifle, le da nekateri motor na sezono raje pripravljamo sami. ;)

Jest nisem dirkač in me tudi ne zanima, bi pa poizkusil vožnjo po pisti če bi bila v SLO. In garant nas je še nekaj takih.

Iz LJ do obale pa rabiš 15 minut?

D.

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa za @gody tud: govora je bilo o tistih iz prispevka, ki bi svojo rit takoj peljali na dirkališče, če bi ga imeli. ja pa jade..

a tisti, ki dirkate za svoj užitek na dirkališču, ste se takrat, ko niste 'zgonjeni' od krogov, tud prepoznal v prispevku?

Jaz sebe lahko postavim kamorkoli med obe predstavljene skrajnosti. V kolikor ne bi imel možnosti izživljanja na pisti sem prepričan, da bi to počel na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa za @gody tud: govora je bilo o tistih iz prispevka, ki bi svojo rit takoj peljali na dirkališče, če bi ga imeli. ja pa jade..

glede na to, da jo zdaj pripeljejo na Grobnik in Pannonijo pa še kam dlje bi jo verjetno še toliko bolj na kakšno bližjo. Če bi pa še malo konkurence bilo in s tem večja dostopnost pa toliko bolj.

a tisti, ki dirkate za svoj užitek na dirkališču, ste se takrat, ko niste 'zgonjeni' od krogov, tud prepoznal v prispevku?

Je tam nekje med Guličem in Rifletom :)

Pa predvsem na AT,IT,FR in CH cestah :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je bil prispevek kr v redu, mal me je zmotl ker so prikazal vse mlade kot divjake starejše pa kot umirjene voznike, za onih 25min do obale pa tut verjamem da se da, enkrat al pa dvakrat sam ne vem pa kaj maš od tega da ga 300 po avtocesti žgeš!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

prispevek je senzacionalističen, kaj pa bi bilo drugega za pričakovati od komercialne televizije...

je pa dobro to, da so poleg nekega prenapihnjenca prikazali tudi normalne motoriste, ki smo dokaj vzorni udeleženci prometa.

če se voziš tako kot on, pa da imaš večkrat tedensko povprečje nad 200km/h, da se dvakrat letno zaletiš v nekoga, ki ni računal na cestne projektile, hja, to pa se je za zamisliti!!!

pa ne da se zamisli samo on, tudi ostali bi se morali... predvsem policija, pa da takšno kamikazo spravijo s ceste, magari za rešetke...

ker to kar počne on ni motorizem za na cesto z ostalimi soljudmi, to je izzivanje usode!!!

srečno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tisti, ki dirkate za svoj užitek na dirkališču, ste se takrat, ko niste 'zgonjeni' od krogov, tud prepoznal v prispevku?

Kot sta ti že Gody01 in Rude povedala; se prepoznam. V stilu Rifleta, s tem da imam precej manj sofisticiran stroj kot on (TDM 850). Zakaj bi kolenčkal po Ridah in na kocko postavil življenje, če lahko to brez večjih nevarnosti počnem na Marofu? Pa še za na Marof, Grobnik, Panonio imam ta prav stroj (CBR 600 RR), za po cesti pa tudi (TDM).

Meni je bil prispevek všeč, ker je zelo korektno predstavil več vidikov motorizma. In predvsem tista skupna točka vseh nastopajočih v prispevku; svoboda.

Pokazali pa so tudi, da si to svobodo vsak motorist predtavlja po svoje in da nismo vsi motoristi "norci", ki rabimo do morja 25min. Jaz sem recimo zadnjič do Umaga iz Ljubljane potreboval več kot 2 uri, res pa je, da nisem šel po najbližji poti.

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa za @gody tud: govora je bilo o tistih iz prispevka, ki bi svojo rit takoj peljali na dirkališče, če bi ga imeli. ja pa jade..

a tisti, ki dirkate za svoj užitek na dirkališču, ste se takrat, ko niste 'zgonjeni' od krogov, tud prepoznal v prispevku?

Ma ne vem no...osebno se v prispevku sploh nisem prepozna. V "ciglarjenju" 280km/h po ravnem delu res ne vidim nekega užitka in umetnosti(prej strošek za gume), dosti večjega vidim na Marofu pri bistveno nižjih hitrostih pri štrikanju ovinkov. Podobna zgodba tudi na cesti(seveda brzina prilagojena razmeram). Mislim da se bo tle marsikdo strinjal z mano.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25 min do morja? Kje? Iz Ljubljane? Se pravi, da bi tako moral imeti povprečno hitrost 240km/h po AC, po stari cesti pa 170km/h za 35 min? Če na poti ne bi bilo nobenega prometa in bi ga lahko skozi naselja žgal do amena... mogoče. Mislim, da tip malo naklada.

hvala ker si namest mene zračunal. močno dvomim v večkratno ponovitev takega poprečja, je pa izvedljivo.

A bi sploh kdo kupil motor, pa ne bi mel firbeca da vidi kako leti?.. Kupil hlače pa jih ne bi dal vsaj 1krat gor?.. Pri vsaki stvari je isto..

Brezveze, že zdej povem. Pozimi je gripa, jeseni je šola, spomladi bulmastifi... poleti smo pa motoristi, zastoji na cesti, morje, počitnice,itd... vroča tema.

Lepo bodite, se ne ozirajte in ne sekirajte. Smo si različni in prav je tako.

poznam več ko enga k ni še stestiral topspeeda svojga motorja, in verjemi, marskatera cujna gre neoblečena u delavnico za štraco. res.

Glede tega da smo motoristi vroča tema, ni nič narobe. celo super je. več kot bo govora, manj bo nesreč. če zarad lapanja in trobljenja sam enga motorista ne zbijejo, bo cilj dosežen. misli pa da se z takim bombardiranjem umirja tudi motoriste. mene je včasih kar sram, če se prehitro pelem. 5 let nazaj sm na svet gledal čiiist drugače.

Če bi bil izobraževalni sistem količkaj porihtan brez tega sploh na cesto ne bi smel. Vsaj ne z motorjem brez omejitve.

jaz mislim, da naš šolski sistem ni perfekten, pa tudi ni vsega kriv. omejitev? ne pomaga, če ni nadzora nad tem. Problem je, da policija senzacionalistično reagira. postavi 20 zased med ljubljano in obalo. pokasirajo par€€ in poberej izpit ali dva. to NI delanje reda, to je inkasantstvo. v ridah imajo domicil, srečam jih še med tolminom in gorico in v kosezah pri ilirski bistrici. tam kjer se nesreča dogajajo, v naseljih so redkost!

prispevek je senzacionalističen, kaj pa bi bilo drugega za pričakovati od komercialne televizije...

je pa dobro to, da so poleg nekega prenapihnjenca prikazali tudi normalne motoriste, ki smo dokaj vzorni udeleženci prometa.

če se voziš tako kot on, pa da imaš večkrat tedensko povprečje nad 200km/h, da se dvakrat letno zaletiš v nekoga, ki ni računal na cestne projektile, hja, to pa se je za zamisliti!!!

pa ne da se zamisli samo on, tudi ostali bi se morali... predvsem policija, pa da takšno kamikazo spravijo s ceste, magari za rešetke...

ker to kar počne on ni motorizem za na cesto z ostalimi soljudmi, to je izzivanje usode!!!

srečno!

no comment. +!

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa kaj se ti piste bojiš, da toliko proti njej navijaš??? Vsi divjaki ne bodo šli na pisto vendar, če jih bo šlo samo 30% kot je rekel inštruktor v prispevku jih bo ravno toliko manj na cesti. In že to je ogromno!

Meni osebno je bil prispevek všeč. Pokazal je obe skrajnosti motorizma in to je v glavnem to.

Meni osebno je prispevek deloval zelo bombastično kot je v navadi za POP TV in Kanal A.

Zaradi takšnih prikazanih norcev, pa samo v škodo ostalim motoristom, ki imajo pospravljeno podstrešje.

:hmm: Le kje so našli tega bumbarja, da je sramotil še ostale motoriste? :slap:

Če bi Bojan Žlender, Katarina Kresal in vsi ostali, ki za preventivo in vzgojo v prometu znajo poskrbeti samo z dvigom kazni, bil resnično v skrbeh za človeška življenja, bi danes že moral vso energijo vložiti v to, kako tega nastopača in vse ostale, ki so se izživljali po avtocesti s prehitevanjem po zadnji gumi, s pomočjo policije pripeljati do odgovornih in nato še na obvezno prevzgojo.

Seveda bi si želel piste v SLO. Žal pa ne verjamem, da bi s ceste spravili tudi tistih 30 % norcev. Po moje bi jih s ceste spravili samo za tisti čas ko bi bili na pisti.

Če je 30% "motoristov" tako norih kot oni bumbarji iz prispevka, bodo prav tako nevarno nori na poti na pisto in nato še na poti domov iz piste, ker jim bo adrenalin še vedno nekontrolirano deloval v njihovih nezrelih glavah.

Serviser motociklov, ki je razlagal o nesrečnih dogodkih, pa tudi ne more biti nikomur za vzor, saj se na probne vožnje po končanem servisu vozi brez čelade.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

:hmm: Le kje so našli tega bumbarja, da je sramotil še ostale motoriste? :slap:

med motoristi

...

Če je 30% "motoristov" tako norih kot oni bumbarji iz prispevka, bodo prav tako nevarno nori na poti na pisto in nato še na poti domov iz piste, ker jim bo adrenalin še vedno nekontrolirano deloval v njihovih nezrelih glavah.

Verjemi, da ti po dnevu na pisti ni do divjanja in si zelo priden in krotek.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a tisti, ki dirkate za svoj užitek na dirkališču, ste se takrat, ko niste 'zgonjeni' od krogov, tud prepoznal v prispevku?

Ja, jaz sem se prepoznal v Rifletu ... :-)

tko za probat... kaj pa fali grobniku oz hrvaški?

Ni v arbitražnem sporazumu :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je bil prispevek kr v redu, mal me je zmotl ker so prikazal vse mlade kot divjake starejše pa kot umirjene voznike, za onih 25min do obale pa tut verjamem da se da, enkrat al pa dvakrat sam ne vem pa kaj maš od tega da ga 300 po avtocesti žgeš!

Ja, res škoda, da niso Rifleta ujeli, ko se po nedokončanem odseku obvoznice 200+ km/h nažiga al pa ga po zadnjem štema ene pol kilometra :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Eh, kot za PoP tv značilno. Komentarji so pa kot vedno sama smetana,.. oni s tem dosežejo "obisk" portala, namečejo reklame, imajo profit,.. ljudje se pa kregajo za prazen nič.

Namesto, da bi si malce umil oči in nehal se spravljat drug na drugega. Vsi vemo kako to gre, vse kar se da kupit, se uporabi, ne glede na črno, belo, sivo, original,.. karkoli. Kje ste že vidl koga, da je kupil travo pa je ni pokadil? A bi sploh kdo kupil motor, pa ne bi mel firbeca da vidi kako leti?.. Kupil hlače pa jih ne bi dal vsaj 1krat gor?.. Pri vsaki stvari je isto..

Brezveze, že zdej povem. Pozimi je gripa, jeseni je šola, spomladi bulmastifi... poleti smo pa motoristi, zastoji na cesti, morje, počitnice,itd... vroča tema.

Lepo bodite, se ne ozirajte in ne sekirajte. Smo si različni in prav je tako.

Bravo !! :trance_27_notworthy:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na posnetke............................nimam kaj rečt.............................SAMO VPRAŠANJE ČASA JE BILO??????????????? KDAJ.......

Že tko je rizično,k maš take budale na cesti ko tlele link.............

...

Popravljeno . Popravil SHREDDER
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne štekam....a ni vsak posameznik predvsem sam odgovoren za svojo izobrazbo?

Ali so res vedno vsega drugi krivi? :closedeyes:

Je vsak posameznik odgovoren za svojo izobrazbo. Vendar ko je od te izobrazbe odvisno ali ti država da neko licenco za vožnjo v prometu, pa to ni več stvar posameznika, ampak stvar sistema, da zagotovi, da grejo ta dovoljenja v prave roke. Get it? Sploh zato ker od tega ni odvisna samo varnost posameznika, ampak tudi vseh ostalih prometnih udeležencev.

Jaz se popolnoma strinjam z Godyem, ki pravi, da bi bil pogoj za izpit tudi vožnja po dirkališču. Tako bi vsak že takoj ugotovil, da ni boga za jajca prijel s tem ko je naredil A neomejeno in si nabavil R1, ampak da je do tega, da bo znal peljat, še svetlobna leta daleč. Poleg tega pa bi marsikdo tudi uvidel, da je to tapravi plac za izživljanje in bi tudi v prihodnje nadaljeval z obiski steze.

Dirkališče vsekakor je NUJNO potrebno in BI propomoglo k zmanjšanju pizadij na cesti. Če ne kratkoročno pa dolgoročno. Na dolgi rok ne moreš učinkovito vzgajat motoristov željnih adrenalina in hitrosti in jih podit s ceste, češ da to ni plac za njih, da naj se spokajo na za to primerne površine, če pa teh površin pri nas sploh ni. Vse razvite EU države imajo dirkališča in tudi oblasti to podpirajo. Ne vem zakaj moramo bit mi neka temna izjema.

Tudi jaz lahko iz lastnih izkušenj povem, da pista vpliva zelo zelo pozitivno. Pa ne samo name, tudi cel kup znancev je bistveno zmanjšalo divjanje po cesti odkar hodijo na Marof, Grobnik, itd.. Nekateri so se celo odpovedali vožnji po cesti.

Jaz nisem nikoli bil tak divjak kot tisti pacient s prispevka. Od zmer pravim, da so taki sam za pretepst.. Tudi jaz ne vozil strogo po predpisih. Predvsem preden sem prvič zapeljal na progo me je velikokrat prijelo, da bi se šel kam mal znoret itd. Probaš vseeno mal z glavo it, ampak vseeno je lahko hitro preveč. Vedno, ampak res vedno kadar sem šel nekam na dirkališče, tudi če je bil to Raceland, me je dejansko naslednje 3 tedne minila sploh kakršna koli želja po divjanju na cesti. In to občutno. Po par obiskih piste pa itak uvidiš, da je cesta tako zelo neprimeren plac za tiščanje, da res ni vredno ogrožat sebe in drugih. Tudi prej nisem bil kamikaza, ampak če primerjam svojo vožjo pred prvim obiskom dirkališča in danes (pa sem zelo zelo redko na pisti), je razlika očitna! In nisem edini, veliko nas je takih.

Kar se pa prispevka tiče me je pa najbolj zmotilo to, da se je poročalo senzacionalistično. Polovico prispevka je bilo namenejno unmu bedaku in posnetkom kaj se je delalo na obvoznici, avto cesti itd.. Saj ne rečem, so bili tudi dobri deli prispevka, ampak če se že grejo predstavit motorizem z vseh vidikov naj to tudi naredijo.

Motoristi nismo samo pijanci na motozboru, umirjeni starci na motorjih, dirkači kakor JP in kreteni kakor tisti frajerček. Glavnino motoristov so spet spustili. To je normalen mlad motorist, ali motorist srednjih let, ki se ne zapija na zborih, ki ne dirka profesionalno in ki obsoja izstrelke, ki rabijo do morja 20min. Takih motoristov je daleč največ izmed vseh unih prikazanih skupinc. Zakaj niso potem lepo intervjujali še enega takega motorista in njemu posvetili minuto ali dve prispevka?? Je pač bolj zanimivo pol prispevka kazat 200 po zadnji po AC.

PA dobro, me ne moti da se pokaže to. Taki bedaki obstajajo, si ne smemo zakrivat oči. Sam ne pa prikazat, potem motoriste, kot starejše modrece ala Rifle in Gulič na eni strani in mlade na drugi strani. Te mlade je namreč predstavljal un bumbar in to enostavno ni sprejemljivo. Večina mladih vseeeno ni takih kot je predsatavil on.

Iz podnaslova iz 24ur: Na bolj umirjen, kot na primer znani igralec Janez Hočevar Rifle, politik Aleš Gulič, upokojenca iz Ivančne Gorice, ki imata doma več kot 50 starodobnikov, ali pa kot pripovedujejo mladi motoristi.

Sorry, ampak un bedak ni sinonim za povprečnega mladega motorista. Vsaj zame ne, pa sem tut mlad motorist in to na športnem motorju. In ni prav, da se tako poslplošuje, s tem žali vse "normalne" ne-ostarele motoriste in se s tem še zbija ugled, katerega že tako nimamo ravno zaradi takih idiotov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

a se morm še js oglasit :? ... moram :P

Tema je Prispevek na Preverjeno .... kajne :whistle: ... prosim, da se vse, kar je povezano z dirkališčem, premesti kamor paše.

Pa sem si zaslužu, da se mi nekaj opozoril briše, kajne :winkiss:

Prispevek na Preverjenih sem pogledal, proučil, si izpisal pomebne podatke in analize, vse skupaj celo noč analiziral ter ugotovil, da je vse skupaj prispevek novinarske hiše, ki si želi z bombastičnimi naslovi pridobiti gledanost (in seveda, posledično temu, denar).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vecina, ki jih poznam, ne spada niti med Riflete, niti med Gulice niti med une mulce, ampak nekje vmes. Ne bom reku, da gre vedno po CPPju, ampak kolikor poznam svojo druzbo, noben ne dela wheelijev, sploh ever. Za dirkalisce sicer sem, ampak je pa res, da s tem motorjem ne bom sel tja. Ce bom pa kdaj kupil kakega SSa, pa se zna zgodit, ja. Je pa tudi res, da se mi ne zdi problem it do Marofa, tam dat 30€ za cel dan dirkanja... Ce bi me to veselilo, bi bil tam parkrat na mesec brez panike.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vecina, ki jih poznam, ne spada niti med Riflete, niti med Gulice niti med une mulce, ampak nekje vmes.

Točno to. In novinarjem pri Popu se tega enostavno ni dalo prikazat, ker pač to ne bo privabljalo gledalcev, klikov in komentarjev. Celo več, lepo so nas vse mlade izenačili z unim tepcem, ki se očitno z reaktivcem do morja vozi

Iz podnaslova iz 24ur: Na bolj umirjen, kot na primer znani igralec Janez Hočevar Rifle, politik Aleš Gulič, upokojenca iz Ivančne Gorice, ki imata doma več kot 50 starodobnikov, ali pa kot pripovedujejo mladi motoristi.

Tako prikazovanje motoristov pač ni kul.

Popravljeno . Popravil Jure
  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, res škoda, da niso Rifleta ujeli, ko se po nedokončanem odseku obvoznice 200+ km/h nažiga al pa ga po zadnjem štema ene pol kilometra :-)

Zanimivo, da nobenega ni zmotil Rifletov odgovor, da tako včasih na odprti cesti pa odvije tako za ene dve minutki (kot verjetno vsi, tudi največji moralizatorji tukaj pa lastniki avtomobilov, etc ... )

Glede na njegov motorček, ki "odvit" zlahka prekorači 200km/h sta 2 minutki dobrih 6 kilometrov !?!

Samo v razmislek.

Je pa vseeno boljše vedet, kak se pri taki hitrosti moped obnaša, kot se it testiranje na bolj odprti cesti ...

Popravljeno . Popravil gody01
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da nobenega ni zmotil Rifletov odgovor, da tako včasih na odprti cesti pa odvije tako za ene dve minutki (kot verjetno vsi, tudi največji moralizatorji tukaj pa lastniki avtomobilov, etc ... )

Glede na njegov motorček, ki "odvit" zlahka prekorači 200km/h sta 2 minutki dobrih 6 kilometrov !?!

Samo v razmislek.

Je pa vseeno boljše vedet, kak se pri taki hitrosti moped obnaša, kot se it testiranje na bolj odprti cesti ...

Ja, saj res - pa ga imamo! Tudi upokojenci so divjaki! :whistle:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, da nobenega ni zmotil Rifletov odgovor, da tako včasih na odprti cesti pa odvije tako za ene dve minutki (

Seveda me je zmotil, pa se nisem želel ponavljati za teboj.

Se strinjam s tvojim razmišljanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo nekaj še dodam. Če se ne motim, je tip razlagal, da je avtocesta še najbolj podobna pisti. Verjetno je s "pisto" mislil pristajalno stezo za letala :doze:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni se je zdel prispevek kr na mestu in dokaj uravnotežen. Sej imamo res umirjene vzorne voznike kot sta Gulič in Rifle, in imamo objestneže, ki delajo neumnosti in spravljajo v nevarnost vse ostale okrog sebe. Tudi mene so zmotli odgovori tega pubeca, ki (poleg nakladanja o hitrosti) pravi, kako prijatelje zgublja in mesec dni obžaluje...nato pa spet pokaže željo po kitenju. Samo tko je, hočemo al nočemo, tako je dejansko stanje v naši državi. Ne moti me, da se take na tv prikaže, moti me, da se to zares dogaja.

Tokrat so, pohvalno, prikazali tudi pozitivno plat motorizma, uživaško, umirjeno in predvsem "željo po svobodi". Nič manjšo gledanost ne bi imeli, če bi prikazali le željo po hitrosti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!