Skoči na vsebino

Prispevek na Preverjeni! na Pop-tv


ImenitnaPriložnost

Priporočene objave

Tegale videa ne bom komentiral, kot tudi ne verodostojnosti oddaje Preverjeno, ki morda bol kot kaj drugega širi stereotipe (stari eminentni politiki, medijske osebnosti, direktorice-le za kaj je treba posebaj omenit vodilni položaj v podjetju??? -umirjeni vozniki, mladi smo pa spet samomorilski norci)

Najbol me je pa zbodu posnetek, ko ga motorist/ka dvigne na zadnjo pred osnovno šolo Valentina Vodnika (koker sem razbral iz posnetka). Točno na tem mestu se mi je že nekajkrat zgodilo, da je kak otrok skoču na cesto. Enkrat sam par metrov pred avto-sem pa vozu čist počas ker se je ravno končal pouk, če bi vozu 50 ga bi 100% zbiu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prispevek sam po sebi pokaže dve skrajnosti motorizma. Rifle naj bi bil pa zlata sredina ali kako? Prispevek se mi ne zdi nek neposreden napad na moto skupnost. Vsi pa vemo, da imamo med sabo ekstremiste in to je prispevek pokazal. Glede na odzive, vsakič ko se kaka taka tematska oddaja pojavi na TV, motoristi nekako nočemo, da se take stvari kažejo v javnosti, saj mečejo slabo luč na celo skupnost. In žal je tako, da se lahko še tako trudimo prikazati moto skupnost pozitivno in civilizirano, je dovolj samo posnetek ghost-rider vaje na cesti, da ljudje začenjo bruhati očitke. Že brez tega smo motoristi redno na tapeti. Saj poznamo stereotipe o motoristih, kajne? Poleg tega je pa tudi tako, da pri recimo prometni nesreči, kjer je vozilo motoristu zaprlo pot, dobiš prvi komentar "Ja, ziher ni po omejitvah peljal.", "Zagotovo je prgonu k norc!!!" in podobno. In to so misli, katere gredo čez glavo gledalcev, ko jim pokažeš "divjaka" na motorju. Ne smemo pa pozabiti, da ljudje tako razmišljajo zaradi lastnih izkušenj in dogodkov iz življenja. In ja, motoristi galamrji so bili in zato pač tak sloves. Triktrat sem bil izredno zadovoljen z nakupom v tisti štacuni, četrtič so me pa nategnili in ne grem več tja -> 3:1 pa še vedno odtehta negativna izkušnja. In motoristi so lahko prikazani kot angelčki, vse do trenutka ko en sam ne blekne ene neumne ali pa naredi ene same napake in navije motor do 9k rpm.

Prispevek prepušča interpretacijo gledalcu. To pa vemo kaj pomeni. Kdor mrzi motoriste vemo, kaj bo izpostavil. In fant, ki govori v prispevku, pameten gor ali dol, pove dejansko kako je. Naj prvi vrže kamen tisti, ki je brez greha, nekako tako ane? Ne v avtomobilih, ne na motorjih, kamionih, kombijih, kolesih, triciklih, ATV-jih, crossh, čolnih, ... se 100% ne držimo pravil. Ampak fant je to povedal na TV in sedaj ga lahko bičamo. Vsak pa sam pri sebi, v svoji glavi ve kako je. Čeprav je navada, da si pač ne bomo priznali, kajne? Ogromno je takih, ki se radi zapeljemo čez planinske ride. Da bi poba to povedal novinarki? Ja madona, sej ga pribijejo na križ najprej gledalci, potem pa še cel motosvet! Ampak potem bi pa taistega, ki je pribijal na križ, videl na zgornjem počivališču rid. Mislim da gre za problematiko javnega izpostavljanja grehov motoristov. In vsi v en glas vpijejo - pista, pista, dirkališče, poligon, pista, dirkalna steza, pista, dirkališče, dirkalna steza, poligon, pista, ... Tudi to je bilo že vprejšnjih postih povedano. Nek odstotek ja, bi jih prišlo na pisto, ampak kafe rejserji pa pač ne. Za njih, če ni občinstva ni zmage. Vsi tisti "izstrelki" in "puščice" na cesti se redko znajdejo na kakih MAKSI delavnicah, kakih poligonih in podobno. To dovolj pove.

Vedno ko so take oddaje, berem in poslušam, kako so prikazali motoriste kot divjake. Pa saj v končni fazi nekateri vsak dan to potrjujejo. Vsi vemo, da je to zelo delikatna tema. Primer kakšna tema je motorizrem, bi poskusil pokazati s temle: Poletje, 30 stopinj, mesto, gužva. Motorist, da ne crkne od vročine se med avtomobili zapelje do "štartne črte" na semaforju. Ob zeleni, brez motenja ostalega prometa, spelje prvi. No, pa smo tam. Motorist kršil predpise, čeprav s tem rečmo da ni nikogar ogrozil. Kdo, ki je proti nam galamarjem, bo razumel, da pri 30 stoninjah v usnju čakati dve rdeči luči pač ni zdravo. Ljudje imajo v avtu vsaj klimo. Pa pridemo v diskusiji naprej, na kak način je to motorist izvedel, pa kdaj, pa kje in se tehta. Se tehta ali je njegovo dejansje upravičeno ali ne. V praksi pa vidiš motorista ki se pomika med avtomobili če je prostor. Na drugi strani pa maš idiote, ki nažigajo v blokado in kažejo fakiče vsakemu, ki se mu z avtom tisti trenutek ne umakne, kot da je pravica motorista in naloga tistega v avtu da se motoristu umakne in mu omogoči da pride na "pole position". Naredi članek o motorizmu in ga daj na TV - razloži ljudem, ki pojma nimajo kaj pomeni voziti motor, to situacijo. Saj vsakodnevno v službi slišim na desetine možnih rešitev, kako bi bil lahko naš motorističen svet lepši. In to samo od takih, ki bi se komaj znali prav usest na motor.

Da zaključim svojo črtico. Ko javnost toliko in toliko časa bezaš se začne javnost spraševati. In pomoje se prej dosežejo ukrepi repsresije, kot dirkališče. Jezi me in nerad se soočam z ukrepi, ki lovijo "iztirjene" motoriste in zaradi tega naredijo življenje težje še vsem ostalim. Ampak tako žal pač je. Naravna selekcija v očeh javnosti ne gre najbolje skozi.

Bi pa v zaključku pohvalil delo, ki se opravlja s strani ustanov, da obveščajo ljudi. Akcija 3x poglej, delavnice, IPA, SLO dan na Grobniku, tečaji varne ali spretnostne vožnje, čiščenje cest, dvojne ograje. V zadnjih letih se veliko dela na ozaveščanju ljudi, kdo je motorist in kako je njegovo življenje na motorju. Končno se miselnost počasi premika s stopnje, kjer je veljalo da so represivni ukrepi edina rešitev. Ozaveščanje, poštimati v glavi, na podstrehi je stvar, ki bo prva prinesla spremembe na obeh bregovih - moto in avto svetu. Stereotipi ostajajo, človeška pamet pa jih bo ovrgla, če jih bo. Ljudje smo si pač različni in zdrava pamet ne seže do vseh.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tam, kjer je prikazovalo kako se tisti "motoristi" preganjajo po zadnjem kolesu nekaj metrov stran od navdušenih gledalcev je bilo še gradbišče. Na tistem odseku (Brdo - Šentvid) policisti niso imeli pristojnosti, ker cesta še ni bila predana svojemu namenu in je bila še v privatni lasti, to je v lasti graditeljev avtocestnega odseka. Zato so lahko samo opazovali, kako norci ogrožajo svoja in življenja gledalcev. So se pa dogovorili z gradbinci, da so ti nasuli na vsakih nekaj metrov kup peska, ki je preprečil nadaljne dirkanje in s tem morebitne nesreče.

LP Robert

P.S.: To mi je povedal policist, ki je nekajkrat bil na mestu dogodka.

Nekaj peska so sicer nasuli, ampak se je hitro "spucal". Bolj učinkovit ukrep je bil, ko so postavili varnostnika, ki je 24/7 čakal pri zapori in ni spustil nikogar čez (razen tovornjakov).

Je bila pa tam ena huda nesreča, ko je en izmed motoristev na sedanjem izvozu Podutik (iz smeri Šentvida) povozil majhnega otroka. Zapeljal je kar po zadnjem kolesu med avtomobile in en mulc je skočil izza avta.

To je bilo ravno v tistem času, ko so snemali te posnetke predvajane na Preverjeno.

Policija pa res ni nič mogla. Prišli so zraven in gledali.

Meni se je bolj nevarno zdelo opazovanje dogodka kot pa samo divjanje. Odsek je bil res prazna AC (vsaj 2km dolg). Ljudje so pa stali direkt zraven, ko je un priletel mimo 300+ km/h. Nekajkrat so bili celo avtomobili zraven (Porsche 911 in BMW 645i) pa so se skupaj gonili gor pa dol.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

25min po avtocesti, 35 po tastari iz ljubljane do morja... bi ga pa rad vidu junaka ja :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haha dober prispevek :D like it :D zkaj? kr sm js tud mlad, kr si bom kmalu kupo malce težji motor od skuterčka ter bom zato javno-splošno ožigosan bedak in divjak :D če pa to ni zakon :D le kje grata s tok malo truda (samo vsedt se na motor ter peljat) postat največji divjak na obličju zemlje (v drugih besedah: mlad motorist)...

no ja, zdj pa resno, všeč mi je res tisti del; "svoboda". še kk prau majo :D pa men se zdi, d se je tud nas mulce s skuterji omenjal v tejle temi... nažalost niam tapravih las, da bi nosu briljantina čelade, niti niam volje kej tazga delat... je pa zanimivo, kljub temu, da sem najstnik, da bi po vseh regularnih pravilih bioloških cvetk mogu pokat zard hormonov ter želje po adrenalinu... se vozm 50, kjer je omejitev 50, 70, kjer je omejitev 70 pa čeprav mi gre skuter 90 (in čeprav se v vseh danih primerih hitrosti v bistvu ilegalca špilam, k bi itk mogu it motor 45 kmh, ampk ni to bistvo...). težji motor (hjoj, upam da bo dau bog tistga hudičev lepga zzr-a 250 - po možnosti še v rdeči barvi) pa ne nameravam za nič druzga uporablat kot to, kar sm napisu... vožnjo po bolj kot ne omejitvah, sei veste, 15 km gor dol, da bom lahk bol "na kamot" nardu 11 000 km al pa še več letno, kokr jih zdj s skuterom...pa da bom končno priznan med tavelke motoriste (ja jebat ga, trenutno imam kompleks manjvrednosti, pa ga zard tega v bistvu niti ne nažigam kej bolj, mi je škoda motorja :) ) pač ja, bistvo ostaja, nismo vsi mladi taki skrajneži (pa bognedaj še bin ladnovi :D ), da bi zard nas sam nagrobnike klepal. kar se pa tiče proge, steze, letališča ter ka vem ka ste še vse nametal... bistvo je nadzorovat motor v ovinku... js sm se nažalost, ne ne, popravu se bom, nasrečo samonaučil vozt skutera na tak način da tud če prpelem "prehit", še mam vsaj 10 % rezerve za bolj "not al pa ven"... marija reka dela čudeže... če se neb tam gonu vsak tretji vikend med sezono, si poštudiro položaja na motorju, na kaj treba pazt ipd, bi verjetno že najmanj dvakrat prletu čelno v avtu kr bi me zanesl na nasprotvozeč pas - to je dejstvo, na progah, stezah se da marsikaj naučit, tega mi ne bo nben govoru, če bi vse skp potekal še pod strokovnih nadzorstvom, jebemti, še loh hočm kej bolšga??! kamikaze pa pač, jih maš na motorjih, v avtih, na konjih, v letalih ter večinoma že tudi v krstah... je pa prav, da so ga pokazal na tv-ju, bojo avtomobilisti, ko bodo vidl motor, vsaj rekl; joj, spet divjak, bom raj počaku, da gre mim, kr sm itk glih prpelu s štrihanja avto k mi je en drug divjak s špeglom potegnu po vratih ko je v škarice skaku.... aija pa hvala za ODzdravčke na cesti, se vsaj počutm tko mau bol...resnega motorista. bom še enkrt napisu: motorista :) (ne divjaka)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Men je bil prispevek kr v redu, mal me je zmotl ker so prikazal vse mlade kot divjake starejše pa kot umirjene voznike, za onih 25min do obale pa tut verjamem da se da, enkrat al pa dvakrat sam ne vem pa kaj maš od tega da ga 300 po avtocesti žgeš!

300 je že zanimivo

po drugi cesti pa je že 120 tut lahk zanimiv

po terenu pa je 50 zadost

za vsako pa je nekdo kandidat in vsakdo ve kaj je za njega dobro

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Videl prispevek.

Prav potrudili so se, da so našli "autobahnRaserja" , ki je še bolj poglobil splošno javno mnenje, da so vsi motoristi divjaki.

Povedal je nekaj pravljic, morda so mu celo plačali :)

Posebej je poudaril da mu je ženska vzela prednost... Jah, model je skoraj že božanstvo, samo nesmrten mora še biti.

Je pa nekako tudi potrdil zakaj je njegova družba zmanjšana za dva, verjetno pa se bo še krčila.

Vprašanje je kaj storiti, kako takšnemu pomagati, da ne bo ogrožal sebe in drugih.

Gulič je legenda, glede Rifleta pa nisem čisto ziher, da zaradi let in teže še dovolj obvladuje tisto kravo.

Je pa zagotovo pozitivna reklama.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!