Skoči na vsebino

Virtualno dirkališče Motosvet


ImenitnaPriložnost

Koliko bi ti prispeval/investiral za dirkališče v Sloveniji?  

250 članov je glasovalo

  1. 1. Koliko bi ti prispeval/investiral za dirkališče v Sloveniji?

    • 0 ...
      23
    • 1-9 €
      24
    • 10 - 99 €
      93
    • 100 - 249 €
      38
    • 250 - 499 €
      20
    • 500 - 999 €
      20
    • 1000 - 4999 €
      13
    • 5000 - 9999 €
      3
    • 10.000 - 49.000 €
      1
    • 50.000 - 99.999 €
      0
    • 100.000 - 249.999 €
      1
    • 250.000 - 499.999 €
      0
    • 500.000 - 999.999 €
      0
    • 1.000.000 - 4.999.999 €
      1
    • 5.000.000 ali več
      13


Priporočene objave

Tole temo dajmo vzeti resno ...

Recimo, da, hipotetično gledano, pride do možnosti, da se začne graditi dirkališče nekje v Sloveniji (lokacija neznana), in da bi bilo fajn nabrati tudi lastne prispevke.

Čisto realno - koliko bi TI (in jaz in še kdo) prispeval za to? Tako, iz svojega žepa, sredstev, ki jih lahko 'šenkaš za dobro stvar'?

Fajn bi bilo, če se jih izjasni čimveč, pa da vidimo, koliko virtualnega keša zberemo?

Ne se hecat v temi in nabijat nekih XXX.XXX zneskov, dajte realno ...

O tem, ali bi s tem zneskom postal solastnik v sorazmernem deležu, lahko le hipotetično rečemo, da bi bilo tudi to in bi bili pač "mali delničarji" ... ali pa bi bila druga taktika, in bi človek, glede na višino prispevka, imel potem pri koriščenju storitev neke dodatne ugodnosti (recimo 10-40% popuste v letih glede na višino prispevka itd itd) ... Lahko pa se - da bo ziher - upošteva, da od tega potem ne boste imeli nič ekstra bonitet, razen napis na nekem seznamu donatorjev, ki bo razstavljen ob pisti ... s posebno zahvalo, recimo.

Čez nekaj časa bomo sešteli zneske, pa da vidimo, šta ima :-)

Skratka - "pare na sunce" :-)

Tisti, ki ste že tolikokrat izrazili podporo in "jaz bi tudi investiral v to", sedaj je vaša priložnost (mislim, da se anketa dela anonimno, tako da lahko brez problema pritisnete tudi kak večji znesek ... (v mejah realnega in izvedljivega).

post-19673-127322315481_thumb.jpg

PS: se opravičujem tistim, ki so že glasovali v prejšnji pred 10 minutami, nekaj sem zahebal in sem naredil na novo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dau bi jurja € ... brez heca ... tok bi dal sigurno.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V zlatu? :-)

V zlatu, v naravi, gotovini, kartici... dal bi, da bi se pol lahko hvalu okol, pa še bolj prazne in varne ceste bi bile po celi Sloveniji in to je vredno vsaj 1.000 €. Pač, enkrat ne bom šel čez vikend na morje in to je to :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za napis na nekem seznamu donatorjev dam ravno toliko, kot če ni nikjer zapisano in to je 1.200 € . Da bo vsaj 1.000 € neto, ker država bo vseeno pobrala "njenih" 20% oz. 8,5%, nevem koliko kje, ker gradbeništvo ma to neki po svoje, če se ne motim. Če bi se pa pogovarjali o solastniškemu deležu, je pa to druga zgodba.

Popravljeno . Popravil rot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Direktno ne bi dal nič iz žepa.

Posredno pa bi se strinjal, da se kaj takega investira iz javnih sredstev, veliko denarja porabimo za nekoristne zadeve.

Vendar pa koliko sploh stane takšno dirkališče? (pod pogojem, da ga seveda gradi tuje podjetje, ne razni sctji itd... :)

Ko bo avtocestni križ zgrajen do konca, bi komot lahko zgradili dirkališče oziroma avto moto kompleks namenjen večim vsebinam, poligoni, testiranja itd..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O tem, ali bi s tem zneskom postal solastnik v sorazmernem deležu, lahko le hipotetično rečemo, da bi bilo tudi to in bi bili pač "mali delničarji" ... ali pa bi bila druga taktika, in bi človek, glede na višino prispevka, imel potem pri koriščenju storitev neke dodatne ugodnosti (recimo 10-40% popuste v letih glede na višino prispevka itd itd)

V tem primeru...max 500€ (jbga več nimam).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Qrac, kje je pa moj prejsn odgovor?? Dal bi 500€, pac par delov opreme si neb na novo nabavu....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to da še nisem zaposlen, bi tudi jaz primaknil nekje med 400 in 500€. To v primeru donacije (ni potrebe, da bi bil kjerkoli napisan). Če bi pa s tem kupil delnice, bi pa probal napraskat še kakšen € več.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

men je pr donacijah zmer strah, de jih bodo upravljali zelo sposobni ljudje, ki bodo naš denar oplemenitili v Liberiji, al pa u kašnem panamskem forexu. . . . zato ne prispevam nič. lahko pa oblubim da bom u tam postavljenem kijosku požru res dost čvapčičev in spil res dost pive, ko bom tam spal.

Popravljeno . Popravil Cartman
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

oblubim da bom u tam postavljenem kijosku požru res dost čvapčičev in spil res dost pive, ko bom tam spal.

Ja, saj zaenkrat je mogoče glih za en kiosk se 'nabralo' (rabljen ;-))

Qrac, kje je pa moj prejsn odgovor?? Dal bi 500€, pac par delov opreme si neb na novo nabavu....

Kot sem se opravičil v 2. objavi - žal sem nekaj zasral, zato sem moderatorje prosil, da so umaknili temo, in sem naredil na novo ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dal bi resnično 800€ to je kot porabim na grobniku 2x z vsemimi stroški če gre tudi moja punca zraven stem,da ona gre kot gledalec :photo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bi namenil tistih 0,5% DDV-ja in bi se lahko kar hitro našlo dovolj denarja za progo.

Popravljeno . Popravil suntrace14
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš 0,5 odstotka dohodnine? To je - v primeru, da plačaš 10.000 evrov dohodnine, cirka 50 evrov ... če bi nas bilo 10.000, bi to bilo 500.000 evrov, pol miljončka. S tem bi se že dalo kaj naredit ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Osebno bi namenil tistih 0,5% DDV-ja in bi se lahko kar hitro našlo dovolj denarja za progo.

Me je mashina prehitel..ja, en zelo velik kiosk bi lahko naredili.

Popravljeno . Popravil Fritz
  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdravo!

Jaz ne dam nič, ker dirkališče v Sloveniji nikoli nebo javnega značaja. Država ima preveč dela z gradnjo igrišč, zato ker smo očitno narod zarukanih ku..evih fuzbalerjev.

Prepričan sem, da dirkališče pri nas lahko naredi samo zasebnik (in to upam čimprej)!

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz nebi dal niti centa,ker vem kako ta denar spolzi, bi pa z veseljem doniral 100 kubikov peska za podlago :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo posplošimo:

Če izhajamo iz tega da bi bilo dirkališče delniška družba torej Dirkališče d.d. bi vsak vlagatelj za svoj vložek dobil določen % lastništva.

Recimo da 10.000 motoristov vloži po 100€ (skupaj 1 mio €), vrednost celotne investicije pa bi bila brez težav 3 mio € (pa sem še malo rekel če bi bilo potrebno zemljo kupit). Torej bi vsi SLO motoristi recimo imeli 30% lastniškega deleža, ostalo pa bi morala prispevati država, banke ali drugi investitorji, ki se ne tepejo ravno za take dolgoročno (vprašljivo) donosne naložbe.

Skratka motoristi nebi imeli večinskega deleža in s tem možnosti večjega vpliva na poslovanje. Dirkališče lahko dobro dela samo z odličnim vodenjem in trdim delom.

Glede na to da bi večino imela država ali banke bi vodstvo dirkališča bilo postavljeno s strani slednjih kar pomeni, da bi službe dobili razni vplivni člani strank ali zaslužni uslužbenci bank. Torej vodstvo nebi bilo najboljše možno ampak bolj kot nagrada za določene "usluge".

Kot se je že pokazalo pri podjetjih kjer kadruje država ali banke, uspešnost pod takšnim vodstvom šepa, zato dvomim v donosnost naložbe v Dirkališče d.d.

Po domače - ker dvomim da bi mojih 100€ po letu - dveh bilo vrednih vsaj 150€ (toliko kot 100€+inflacija) v dirkališče nebi vložil nič. Če bi dirkališče delovalo bi z veseljem tam puščal dosti več denarja ampak solastnik pa nebi bil.

Dirkališče more zgraditi nekdo, ki ima interes, da bo z njim tudi služil ali država če ji je cilj spravit vsaj nekaj divjanja z cest.

Pa še to - motoristi se še za kakšno koordinirano akcijo ne moremo dogovoriti, potem pa bi naj 10.000 motoristov se dogovorili kako voditi dirkališče??? UTOPIJA :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy, vse to maš res, ampak dajmo malček bit idealisti. Saj veš, da sem jaz prvi med črnogledimi ciniki :-).

Ajt, dobro lučajte jutri :D

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dam 5000 če mi zna kdo povedat kaj bom imel od tega.

Prava dirkališča se tržijo in to lepo. Investitor se pa hitro dobi, prej kot vsa dovoljenja,

tako da tudi če se bi zbral ta denar ne bi bilo nič. Seveda dokler ne bi prava oseba lonček podstavla.

MOJE MNENJE

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Misliš 0,5 odstotka dohodnine? To je - v primeru, da plačaš 10.000 evrov dohodnine, cirka 50 evrov ... če bi nas bilo 10.000, bi to bilo 500.000 evrov, pol miljončka. S tem bi se že dalo kaj naredit ...

.... ja Borat P. bo zagotovo takoj za to.... lahko pa vsi Guliča naslednjič volimo če obljubi!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

interesantna anketa.....še bolj rezultati.....najbolj pa komentarji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

.... ja Borat P. bo zagotovo takoj za to.... lahko pa vsi Guliča naslednjič volimo če obljubi!

Borat s tem prerazporejanjem dohodnine nima nič ...

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Me je mashina prehitel..ja, en zelo velik kiosk bi lahko naredili.

V kiosku pa bi se prodajalo vstopnice za Grobnik :lol1:

  • Všeč mi je 1
  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!