Skoči na vsebino

Virtualno dirkališče Motosvet


ImenitnaPriložnost

Koliko bi ti prispeval/investiral za dirkališče v Sloveniji?  

250 članov je glasovalo

  1. 1. Koliko bi ti prispeval/investiral za dirkališče v Sloveniji?

    • 0 ...
      23
    • 1-9 €
      24
    • 10 - 99 €
      93
    • 100 - 249 €
      38
    • 250 - 499 €
      20
    • 500 - 999 €
      20
    • 1000 - 4999 €
      13
    • 5000 - 9999 €
      3
    • 10.000 - 49.000 €
      1
    • 50.000 - 99.999 €
      0
    • 100.000 - 249.999 €
      1
    • 250.000 - 499.999 €
      0
    • 500.000 - 999.999 €
      0
    • 1.000.000 - 4.999.999 €
      1
    • 5.000.000 ali več
      13


Priporočene objave

In to brez, da daš ti kaj zraven.

Jp, bi pa prispeval k dohodku z nakupom pijače in prigrizka, če bi bilo dirkališče (in s tem kiosk) na kakšni pametni lokaciji proti kakšnemu bolj zanimivemu cilju ;)

Drugače pa bi takoj prispeval 50€ za, če bi to pomenilo, da boste nehali jamrati, kako je za vsak pogreb kakšnega prehitrega krivo pomanjkanje dirkališča. Če smo bolj precizni, je za to prej kriv kakšen kovinski ali betonski del cestne infrastrukture. Ampak idejo podpiram, tako kot univerzalni temeljni dohodek, odpravo lakote in revščine, svet brez orožja, svet temelječ na solarni in geotermalni energiji, kolonizacijo lune in Marsa itn.

Pervy worship.gif

Popravljeno . Popravil Fritz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor bi današnja družba bila sposobna organizirati "delovne brigade", bi v prostem času v dirkališče rade volje prispeval svoj fizični napor - namesto Slovaka za 400 Evrov mesečno.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če seštejem rezultate iz ankete in pri vsakem razredu vzamem za računanje sredino postavljenega intervala, imamo zaenkrat 53.000€ :) Mogoče pa lahko postavimo dirkališče za tiste tamale dalinsko vodene motorje.. :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jp, bi pa prispeval k dohodku z nakupom pijače in prigrizka, če bi bilo dirkališče (in s tem kiosk) na kakšni pametni lokaciji proti kakšnemu bolj zanimivemu cilju ;)

Drugače pa bi takoj prispeval 50€ za, če bi to pomenilo, da boste nehali jamrati, kako je za vsak pogreb kakšnega prehitrega krivo pomanjkanje dirkališča. Če smo bolj precizni, je za to prej kriv kakšen kovinski ali betonski del cestne infrastrukture. Ampak idejo podpiram, tako kot univerzalni temeljni dohodek, odpravo lakote in revščine, svet brez orožja, svet temelječ na solarni in geotermalni energiji, kolonizacijo lune in Marsa itn.

Pervy worship.gif

Jaz ne jamram in se dobro zavedam, da še zdaleč nebi rešilo vseh nezgod, ki naj bi bile po besedah nekaterih, posledica še neizgrajenega dirkališča. Tudi če dirkališče bo, bo cesta v motoristični sezoni beležila svojo žalosto statistiko. Je pač preveč vabljiva in to marsikdo dobro ve. Pa vseeno, mogoče pa zaradi tega tako željenega dirkališča preživi kaka sorodna duša več.

Svet in ljudje na njemu smo taki, da iščemo krivca oz. zmagovalca, odgovor ali celo izgovor za določeno situacijo.In seveda, vsak navija za svoje.

No, če si pa že omenil prigrizke pa pijačo, pa kar pogumno. Bomo že mi prišli na tvojo lokacijo, sam povej kje pa kdaj ;)

Popravljeno . Popravil rot
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne jamram in se dobro zavedam, da še zdaleč nebi rešilo vseh nezgod, ki naj bi bile po besedah nekaterih, posledica še neizgrajenega dirkališča. Tudi če dirkališče bo, bo cesta v motoristični sezoni beležila svojo žalosto statistiko. Je pač preveč vabljiva in to marsikdo dobro ve. Pa vseeno, mogoče pa zaradi tega tako željenega dirkališča preživi kaka sorodna duša več.

Svet in ljudje na njemu smo taki, da iščemo krivca oz. zmagovalca, odgovor ali celo izgovor za določeno situacijo.In seveda, vsak navija za svoje.

No, če si pa že omenil prigrizke pa pijačo, pa kar pogumno. Bomo že mi prišli na tvojo lokacijo, sam povej kje pa kdaj .)

Če bi vsi pisali tako kot ti, bi se dalo zelo lepo pogovarjati in bi tudi ugotovili, da ni nekega nasprotovanja dirkališču med populacijo voznikov motorjev temveč gre bolj za razlike med tistimi, ki bi ga in tistimi, ki ga verjetno ne bi uporabljali ter med tistimi, ki menijo, da brez dirkališča lahko dirkajo po cesti in tistimi, ki menijo, da to ni opravičilo.

Priznam, da nimam afinitete do moto-športov in hitre vožnje a bi vam dirkališče z veseljem privoščil, bi glasoval za in bi nekaj malega tudi prispeval čeprav je realna možnost izpeljave projekta precej siva, tako kot je to lepo opisal Pervy.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Morda ne bi bilo napak, če bi motosvet na prvi strani objavil članek o dirkališču in vključil to anketo notri - da bi več ljudi to videlo in kliknilo ...

Kdo ve, morda pa le prilezemo čez magičnih 100.000 evrov, da lahko rečemo, da bi bilo za 2 kioska - en za čevapčiče in en za vstopnice za Grobnik ;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da malo posplošimo:

Če izhajamo iz tega da bi bilo dirkališče delniška družba torej Dirkališče d.d. bi vsak vlagatelj za svoj vložek dobil določen % lastništva.

Recimo da 10.000 motoristov vloži po 100€ (skupaj 1 mio €), vrednost celotne investicije pa bi bila brez težav 3 mio € (pa sem še malo rekel če bi bilo potrebno zemljo kupit). Torej bi vsi SLO motoristi recimo imeli 30% lastniškega deleža, ostalo pa bi morala prispevati država, banke ali drugi investitorji, ki se ne tepejo ravno za take dolgoročno (vprašljivo) donosne naložbe.

Skratka motoristi nebi imeli večinskega deleža in s tem možnosti večjega vpliva na poslovanje. Dirkališče lahko dobro dela samo z odličnim vodenjem in trdim delom.

Glede na to da bi večino imela država ali banke bi vodstvo dirkališča bilo postavljeno s strani slednjih kar pomeni, da bi službe dobili razni vplivni člani strank ali zaslužni uslužbenci bank. Torej vodstvo nebi bilo najboljše možno ampak bolj kot nagrada za določene "usluge".

Kot se je že pokazalo pri podjetjih kjer kadruje država ali banke, uspešnost pod takšnim vodstvom šepa, zato dvomim v donosnost naložbe v Dirkališče d.d.

Po domače - ker dvomim da bi mojih 100€ po letu - dveh bilo vrednih vsaj 150€ (toliko kot 100€+inflacija) v dirkališče nebi vložil nič. Če bi dirkališče delovalo bi z veseljem tam puščal dosti več denarja ampak solastnik pa nebi bil.

Dirkališče more zgraditi nekdo, ki ima interes, da bo z njim tudi služil ali država če ji je cilj spravit vsaj nekaj divjanja z cest.

Pa še to - motoristi se še za kakšno koordinirano akcijo ne moremo dogovoriti, potem pa bi naj 10.000 motoristov se dogovorili kako voditi dirkališče??? UTOPIJA :wallbash:

Pervy; inflacija 50% v letu, dveh? Od tebe nebi nikoli pričakoval, da bi zapisal take poplistične buče. 50% letni donos, tudi 25% letni donos lahko dobiš samo po sistemu "Cach the Cash" in razne Forex zadeve. Zato ne nabijaj.

Se pa strinjam s tabo in mashino (tega zadnjega sploh ne morem verjeti), da bi lahko v taki akciji zbrali za 2 kioska in nič več. Kar pa seveda ne pomeni, da v Sloveniji ni ljudi, ki bi bili pripravljeni investirali v dirkališče, če bi sodelovala država kot resni partner. Ker poznam primer v gradbeništvu, ko ima privat podjetje kupljeno zemljišče, izdelan finančni načrt, celo dogovorjeno delno financiranje s strani ene od bank, gradbeno dovoljenje pa čakajo že 3 leta. Na tak način se ne bo nihče spravil delati objekta, ki stane 10-15 mio eur, razen če bo partner projekta država.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tak način se ne bo nihče spravil delati objekta, ki stane 10-15 mio eur, razen če bo partner projekta država.

Glede na to, da z državo upravlja politika ste verjetno že začeli lobirati pri političnih strankah, da bi se iz tega nekaj izcimilo. Ali pač ne? trance_19_hmm.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Glede na to, da z državo upravlja politika ste verjetno že začeli lobirati pri političnih strankah, da bi se iz tega nekaj izcimilo. Ali pač ne? trance_19_hmm.gif

Itak da niso, ker nočejo imeti nič s politiko-qrbo ...

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kaj pa je s tisto petrolejo tam nekje okoli lendave? če kdo ve :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pervy; inflacija 50% v letu, dveh? Od tebe nebi nikoli pričakoval, da bi zapisal take poplistične buče. 50% letni donos, tudi 25% letni donos lahko dobiš samo po sistemu "Cach the Cash" in razne Forex zadeve. Zato ne nabijaj.

glej malo sem napisal "od oka" malo pa zares. za nabavo robe v vrednosti 100€ danes boš čez eno leto ali dve rabil najmanj 150€. jaz ne računam inflacije tako kot država, meni je inflacija povišanje cen piva, cigaretov in bencina in to gre nenormalno gor.

torej če danes dam 100€ hočem vsaj tako donos kot je rast cen teh kategorij. Utopija??? Ja verjetno je, ker je 25% letno zelo lep donos za največje svetovne ase. O 4, 5 ali 10% mesečnih donosih forexa, opcij zlata ali nafte itd. nebi :whistle:

moja matematika je simpl in upošteva neposredne in tudi posredne donose (prihranke):

1. za 100€ mojega (in seveda še od koga :evilgrin: ) vložka dobim dirkališče v bližini

2. bližina dirkališča mi zmanjša stroške hodit v tujino

3. če je dirkališče uspešno dobim še kako dividendo za moj promil lastništva

Ko to sešteješ si v enem ali dveh letih sigurno več kot 50€ na plusu :boobies:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vložil bi nekaj definitivno. Trenutno bi vložil do 400evrov, kasneje pa mogoče še kej več(upam da se bo stanje na računu kaj popravilo :OK: )...

Definitivno bi dirkališče moralo biti več kot samo dirkališče. Postati bi moralo center za vse ljubitelje bencina. Lokacija bi bila ustrezna za kšno dobro avto moto trgovino,restauracijo/bar.Naredili bi lahko šolo dirkanja. Tekmovanja v spretnostni vožnji, napredne tečaje iz varne vožnje itd itd itd..... Postaviti draging stezo v sklopu dirkališča tudi ni slaba ideja(samo spomnite se kako je bilo popularno draganje na rudniku in je prihajalo kar precej ljudi). Dirkališče bi moralo biti namenjeno čim širši publiki. Seveda brez sposobnega vodstva ki bi organiziralo zanimive/dobre dogodke nebi bilo nič.

Nekdo je omenil,da se velika številka motoristov nikoli nebi nič zmenila. Ta problem se enostavno da rešit z izvolitvijo predstavnikov, ki bi skrbeli da stvari potekajo tako kot je treba(kot pač potekajo stvari v vsakem večjem D.D. podjetju).

Nikoli nisem bil mnenja, da bi dirkališče močno zmanjšalo število smrti(vsaj ne takoj), vendar pa sem prepričan da bi se kar nekaj ljudi(tako motoristov kot avtomobilistov) odločilo za bolj varno varianto in bi dirkali samo po dirkališču in ne več po cesti. Tukaj pa bi morala pristopiti država, saj ji je v interesu imeti čimveč ljudi sposobnih za delo(o interesih države bi se dalo diskutirati :SS ). Država bi že dovolj naredila če nebi komplicirala z raznimi dovoljenji in recimo zrihtala poceni zemljišče. Na ta način bi pokazali, da jim ni vseeno za nas(čeprav vemo da jim dol visi)....

No malo veliko sem se razpisal. Če je grobnik rezerviran za celo leto, ni vraga da tud naš dirkališče nebi laufal!

LP

:OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Seveda brez sposobnega vodstva ki bi organiziralo zanimive/dobre dogodke nebi bilo nič.

...

Glede na izkušnje okoliških dirkališč, bi vodstvo moralo predvsem skrbeti za kvaliteto infrastrukture in profesionalen kader za izpeljavo tehničnega dela prireditev.

Ostalo bi morali odpreti in prepustiti zunanjim organizatorjem, ki bi v tem videli interes (ala Pannonija, Grobnik, ...).

S tem se razširi krog potencialnih obiskovalcev, zmanjša stroške marketinga, ...

Seveda bi morala biti računica za najem realna in ekstremna pričakovanja o donosih nekoliko znižana :)

Pričakovan donos na kapital pri dirkališču skoraj sigurno ni tako velik, kot pri špekulativnih investicijah, ki jih omenja Pervy. Seveda pa tudi izguba ne :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

x 20 let, kolikor je Slovenija samostojna in smo že na 10 milijonov. Potem se gre do banke in dvigne kredit, tako kot se gradijo naše avtoceste, pa bi imeli pisto.

Nisem pristaš razmišljanja "hočem takoj, hočem zdaj", ki preveva recimo naš vrli slovenski management. Če bi imeli dovolj utrjeno ekipo ljudi, ki bi 10 let delala na projektu dirkališča, bi si danes že izborili svojo pisto, tako pa bomo imeli očitno prej stekleno piramido.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hmm... ja bi še tako naredil, da tisi ki bi karkoli prispevali, bi v zahvalo dobili glede na znesek par dni brezplačne uporabe dirkališča... pać tisi ki bi dali še več še box zraven... sam ne mislem zdej to da za vsak EURO en dan... pač to bi mogel lastnik objaviti kako lestvico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne dam niti centa. Ne podpiram, da država zgradi dirkališče.

Naj se najdejo tisti, ki bodo v tem videli zaslužek......pa naj gradijo.

Jaz ga ne potrebujem........oziroma, v tem niti ne vidim nobenega.....niti minimalnega zaslužka za investitorje........še mnogo manj pa, povečanja varnosti na cestah!!!!!

Želim vam veselo zbiranje finančnih sredstev........in z veseljem.......že na smerokazu, ki usmerja interesente dirkanja preberem, da mi je na novo super duper ultra oh in sploh družbeno in socialno prepotrebno dirkališče......vstop prepovedan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 9 mesecev pozneje...

Ja, jaz sem pa virtualno dal. In merilo je bilo: protivrednost kazni, ki jih plačam polcajem-državci.....in verjemte, cifra ni mala!trance_25_naughty.gif

škoda, ker anketa ne sešteva.....bi vsaj videli koliko smo že zbrali

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Problem ni v denarju, ampak v državi če naredi dirkališče, pa da bi se šli večinoma motoristi pa avtomobilisti na progo znoret,

pa da se nebi delal prekrškov na cesti, kar hoče država dosešt(KAO) policaji nebi meli kaj zaračunat, to pomeni za državo MINUS.

Kolk se kazni napiše (alkohol,hitrost,kolk jih recimo ostane brez vozniške pa kazni so zraven nad 1000€).Država raj vid da je čim več prekrškov več DENARJA. Realnost moje mnenje, nebo NIKOLI proge mogoče čez 50 let če jo nenaredijo do takrat je vsen če spoloh bo.

Kaj čmo smo premajhni, da se kaj spremeni jst sem se že sprijaznu da živim v SLOVENIJI vedno samo ostaja pri idejah in tako bo OSTALO.

Upam da se moti. Treba državo :fight1: mal po glav pa poslat da kej naredijo.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Bolj kot kaj drugega je zanimiv podatek, da samo 10 odstotkov anketirancev vozi po predpisih. Anketo je do sedaj rešilo 160 motoristov.

zanuimivo je tudi to, da bi jih 30% nehalo voziti po cesti v primeru izgradnje piste.

Popravljeno . Popravil lmperator
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bolj kot kaj drugega je zanimiv podatek, da samo 10 odstotkov anketirancev vozi po predpisih. Anketo je do sedaj rešilo 160 motoristov.

zanuimivo je tudi to, da bi jih 30% nehalo voziti po cesti v primeru izgradnje piste.

30% od 160 je 48. Hajdmo jim zgradit dirkališe!

BTW, mi bomo prej meli to virtualno Motosvet pisto zgrajeno, kot pa bo karkoli drugega ...

Pol bodo pa vsi Lidl-bajkerji šli na pisto ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!