Skoči na vsebino

pazi ! prevare pri prodaji motorja


K a m e n

Priporočene objave

  • 2 tedne pozneje...

meni se je pa zgodilo nekaj podobnega ampak obratno...prodajal sem NEXUS 500 pa se mi po mailu javi en američan,da bi on kupil mojga nexusa pa da ga full zanima,ker da se naslednji mesec seli v slovenijo v ameriško vojaško bazo,ki jo bojda imajo američani nekje v sloveniji !?!?

in evo...tole sem dobil....lucky meeee :))))))

------------------------------------------------->

Hello

Compliments to you about the details information about your Bike,I know this letter will definitely come to you as a huge surprise, I am Captain. John Osgood a united states citizen,serving in the 2nd Battalion, 25th Marine Regiment which Patrols the Anbar province in Iraq.

Based on the United States legislative and executive decision that we must evacuate Iraq immediately, I will be redeployed to come and work in your country's military base soonest, Our mission is to help beef up terrorist targeted states, mostly the United States and the European Union on the war against terrorism. I will need a car for myself and that is why I contacted you.

I am desperately in need of assistance and I have summoned up courage to contact you.like said earlier that i am presently in Iraq.I am seeking your assistance to evacuate the sum of (10.2million USD) to Europe or any safe country,as far as I can be assured that it will be safe in your care until I come to your home country. This is not a stolen money i made this from crude oil deals here in Iraq and there are no dangers involved.

I want to invest the money in your country as soon as I am redeploy into your country for a good business, anyway you will advice me on that since I am not a businessperson. I cannot move this money to the United States because I will be in Europe for about 3years, so I need someone I could trust. If you accept, I will transfer the money to Europe where you will be the beneficiary because I am a uniformed person and I cannot be parading with such an amount of money so I need to present someone as the beneficiary.

I am an American and an intelligence officer for that so I have a 100% authentic means of transferring the money through diplomatic courier service .I just need your acceptance and all is done.

Please if you are interested in the transaction, I will give you the complete details you need to carry out this transaction successfully. I decided to find someone that is real and not imaginary and that is why I went to a secured Bike site where I can be sure that the person is real.I believe I can trust you. Where we are now we can only communicate through our military communication facilities that are secured so nobody can monitor our emails, then I can explain in details to you.

I shall be communicating to you through email and would also give you a call when it is necessary so as to inform you on any important information. I want you to be brave as I have everything under control. I have every proof of this fund in my possession to show you that everything is authentic.

If you are interested, please send me your personal mobile number so I can call you for further enquirers when I am out of our military network. I am writing from a fresh email account so if you are not interested do not reply to this email and please delete this message, if no response after 3days I will then search for someone else, so that I can furnish you with more details.

Get back to me with your full information:

YOUR FULL NAME.........

YOUR FULL ADDRESS....................

A SCAN COPY OF YOUR DRIVERS LICENSE/ INTERNATIONAL PASSPORT

YOUR DIRECT TELEPHONE NUMBER.........

Respectfully,

Capt. John Osgood.

2nd Battalion,

25th Marine Regiment Patrols

Anbar province. Iraq

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe tole je primer Ngierijskega pisma. Vsa temeljijo več al manj na istem principu. Pošiljatelj se pretvarja da je prišel do večje vsote denarja in da rabi pomoč pri dvigu (oz. v tem primeru transakciji tega denarja). Če bi mu odgovoril, bi ti v naslednjih mailih 100% potožil da rabi nek začetni kapital da lahko pirde do prej omenjenega kapitala, v zameno za to ti obljubi par % od le tega-ki jih seveda nikol ne vidiš. Tvoj mail je pa dobu prek strani kjer si prodajal avto/motor in še to lepo opravičil z tem da je vedel da so maili na tej strani od resničnih oseb...

Pred kratkim je na podobno foro (nigerijsko pismo) nasedl kar lepo število Bosancev..vsaj tko sem nekje prebrau.

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Brez zamere, če je kdo slučajno nasedel, ampak da kupiš tole zgodbico, moraš bit pa res tepec :D

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ta je še boljša, če kdo hoče obogatet :rolleyes:

Dear Friend,

Kako ste danes? Upam, da super. Jaz sem G. Michael Bennett iz Harlesden, North West London, tukaj v Angliji. Delam za NatWest Bank Corporation London. Pišem vam iz mojega oddelka, urad, ki je pomočnik direktorja (Greater London Regional Office), sem odkril opuščene vsoto $ 12,5 milijona ZDA dolarjev (dvanajst tisoč pet sto milijonov ameriških dolarjev) v računu, ki pripada eni od naših tujih kupcev Pozna Mr Thompson Morrison, ameriški državljan, ki na žalost izgubil življenje v plane crash of Alaska Airlines Flight 261, ki je potekalo 31. januar 2000, vključno z njegovo ženo in hčerko samo.

Izbira kontaktu ste se zbudili iz geografske narave, kjer živite, še posebej, ker se Ishlapjelost posla in zaupnost tukaj. Sedaj naš bančni je čakal za katerokoli od sorodniki se nadaljuje navzgor za trditev, vendar nihče ni naredil. Osebno so bili neuspešni pri lociranju sorodnikom za 2 leti, zdaj sem iskati vaše privoljenje, da vam je ožjih sorodnikov / bo upravičenec do pokojnika, tako da se izkupiček od tega računa vrednotijo na 12,5 milijonov dolarjev se lahko plača s tabo.

To bo izplačana ali delijo v ti odstotki 60%, da mi in 40% za vas. Imam zavarovane vse potrebne pravne dokumente, ki se lahko uporablja za nazaj do tega zahtevka, ki smo. Vse kar rabim je, da izpolnite vaše imena do dokumentov in legalizuju v sodni tukaj, da vam izkaže kot zakonitega upravičenca. Vse kar potrebujete zdaj je vaš iskren sodelovanju, zaupnosti in zaupanja, da bi nas vidi to transakcijo skozi. Zagotavljam ti, da te bodo izvajale v okviru zakonite dogovor, ki bo varoval si iz kakršne koli kršitve tega zakona.

Prosimo, navedite naslednje mi smo nekaj dni teči skozi:

1. Ime in priimek

2. Telefonska številka

3. Kontaktni naslov

4. Starost

5. Poklic

Ob šel skozi metodično iskanje, sem se odločila, da v stik z vami v upanju, da boste ta predlog zanimiv. Prosim za vašo potrditev in to sporočilo z navedbo vaše zanimanje vam bodo z več informacij.

S spoštovanjem,

G. Michael Bennett

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hehehe Čez en prevajalnik angleški test pa je :). Tegale bom pa prov profesorju poslau k se ukvarja z takimi zadevami. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Lep pozdrav vsem,

malo sem prebiral tole temo in ugotovil, da sem tudi jaz po parih urah, ko sem oddal oglas prejel čuden email oziroma povpraševanje.

Spo�tovani,

Danes, dne 8.7.2010 ste prejeli komentar obiskovalca za oglas:

:: PODATKI O OGLASU ::

  • RUBRIKA: AVTO
    OGLAS: LandRover Range Rover 4.2 V8 S C Avt.
    LETNIK: 2006
    CENA: 35000 EUR
    LINK :
http://www.(Zbrisano....asp?ID=3920496

:: KOMENTAR OBISKOVALCA ::

  • Zanima me v avtu, se obrnite mi nujno in mi povej svoje zadnje cene

    OBISKOVALEC: Elvis James
    TELEFON: 00000
    E-MAIL: cptelvisj5502@gmail.com

    Datum komentarja: 8.7.2010 11:58:10
    IP uporabnika: 41.220.68.3

®elimo Vam uspe¹no prodajo,

ekipa www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem,

malo sem prebiral tole temo in ugotovil, da sem tudi jaz po parih urah, ko sem oddal oglas prejel čuden email oziroma povpraševanje.

Spo�tovani,

Danes, dne 8.7.2010 ste prejeli komentar obiskovalca za oglas:

:: PODATKI O OGLASU ::

  • RUBRIKA: AVTO
    OGLAS: LandRover Range Rover 4.2 V8 S C Avt.
    LETNIK: 2006
    CENA: 35000 EUR
    LINK :
http://www.(Zbrisano....asp?ID=3920496

:: KOMENTAR OBISKOVALCA ::

  • Zanima me v avtu, se obrnite mi nujno in mi povej svoje zadnje cene

    OBISKOVALEC: Elvis James
    TELEFON: 00000
    E-MAIL: cptelvisj5502@gmail.com

    Datum komentarja: 8.7.2010 11:58:10
    IP uporabnika: 41.220.68.3

®elimo Vam uspe¹no prodajo,

ekipa www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)

Jaz imam podobne izkušnje pri prodaji motorja, prejel dva mejla v smislu:

:: KOMENTAR OBISKOVALCA ::

Hello, I like the motorcycle you posted on the (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) and i am interested to buy, please let me know your final selling price and the latest condition of the vehicle, more pictures if any but not much necessary. Then i would like to have more business relationship with you, sequel to your response to this email, i need a serious minded partner so that we can proceed immediately. email: cptjeffreyporter@hotmail.com I await your response. CPT Jeffrey S Porter.

OBISKOVALEC: CPT Jeffrey S Porter

TELEFON: 78

E-MAIL: cptjeffreyporter@hotmail.com

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lep pozdrav vsem,

malo sem prebiral tole temo in ugotovil, da sem tudi jaz po parih urah, ko sem oddal oglas prejel čuden email oziroma povpraševanje.

Spo�tovani,

Danes, dne 8.7.2010 ste prejeli komentar obiskovalca za oglas:

:: PODATKI O OGLASU ::

  • RUBRIKA: AVTO
    OGLAS: LandRover Range Rover 4.2 V8 S C Avt.
    LETNIK: 2006
    CENA: 35000 EUR
    LINK :
http://www.(Zbrisano....asp?ID=3920496

:: KOMENTAR OBISKOVALCA ::

  • Zanima me v avtu, se obrnite mi nujno in mi povej svoje zadnje cene

    OBISKOVALEC: Elvis James
    TELEFON: 00000
    E-MAIL: cptelvisj5502@gmail.com

    Datum komentarja: 8.7.2010 11:58:10
    IP uporabnika: 41.220.68.3

®elimo Vam uspe¹no prodajo,

ekipa www.(Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com)

Po IP-ju sodeč je Elvis James iz Nigerie. :whistle:

Zanima ga pa tudi ER-6N... ;)

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po IP-ju sodeč je Elvis James iz Nigerie. :whistle:

Zanima ga pa tudi ER-6N... ;)

D.

Pa tud 1150 GS :glare:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo zadnja dva pa nista ista - saj se lepo vidi, da je en gospod Elvis James, drugi pa je CPT Jeffrey S Porter.

Pa tudi maila in telefona imata različna.

....

Je pa res, da sta oba nategavčka ... ah, malenkost.

:l_01::pos:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimivo, ker sem tudi sam dobli isti mail:

Hello, I like the motorcycle you posted on the (Zbrisano! Za oglaševanje se obrnite na marketing@motosvet.com) and i am interested to buy, please let me know your final selling price and the latest condition of the vehicle, more pictures if any but not much necessary. Then i would like to have more business relationship with you, sequel to your response to this email, i need a serious minded partner so that we can proceed immediately. email: cptjeffreysporter@hotmail.com I await your response. CPT Jeffrey S Porter.

A nikogar nič ne moti? Osebno bi ga na gobec,če bi ga poznal! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A nikogar nič ne moti? Osebno bi ga na gobec,če bi ga poznal! :D

Sem dobil podoben mail, ko smo prodajali avto, ampak ga nisem resno vzel in se ne sekiram preveč...škoda cajta...:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

No zadnjič sem naletel na svežo (zame) verzijo natege:l_01: .

:eek: PAZI! :eek:

Oglas za motor, v Italiji, s telefonsko. Pišem mail, hočem več fotk in podatkov.

Preselil se je v Anglijo (a ta tudi - saj je pol Italije že tam) ampak!!! motor je v Bologni v garaži, dokumenti tudi.

Predlaga da se zmeniva za datum in prideva oba v Bologno, pa tam pogledam motor in se zmeniva ali pa ne. OK.

Predlagam datum in uro, se strinja. Ena malenkost!

:OK: TOLE SEDAJ JE PA NOVO:

V zagotovilo da res pridem, (da se on ne bo zastonj vozil), naj MOJA ŽENA MENI nakaže kupnino preko Westerna v Bologno. Tako ne bom nosil toliko keša, da me ne oropajo.O:-)

Ko mu bom poslal po mailu skenirano nakazilo, pa datum velja.

Kličem na Western SLO, pa mi punca na liniji reče - NE TO DELAT ZA BOŽJO VOLJO!:bum:

Deset minut po prejemu potrdila bo tip s ponarejeno osebno (ve da si Slovenc, ima podatke, pa svojo sliko bo dal not) dvignil denar, ti boš pa čez dva dni v Bologni videl da so te dali :pos:

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo koga od teh že prijavil policiji ali pa kaj podobnega?

Namreč, mene so kontaktirali, če bi za njih bil "mystery shopper" in mi celo že poslal iček, da grem dvignit 4000 funtov, od tega obdržim 10 procentov ... seveda tega ne bom naredil, razmišljam pa, da bi stopil do kriminalistov in povprašal, če jim kaj pomaga tudi moja e-mail korespondenca ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kdo koga od teh že prijavil policiji ali pa kaj podobnega?

Namreč, mene so kontaktirali, če bi za njih bil "mystery shopper" in mi celo že poslal iček, da grem dvignit 4000 funtov, od tega obdržim 10 procentov ... seveda tega ne bom naredil, razmišljam pa, da bi stopil do kriminalistov in povprašal, če jim kaj pomaga tudi moja e-mail korespondenca ...

bemu..pomotoma ti stisnu minus hehe

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz sem zadevo 21.6.letos prijavil kriminalistom. Poslal vso e- korespondenco. Prvi odgovor po telefonu je bil - pa kaj mislite koliko ljudi bi nasedlo na tako for. Ko sem jim povedal, da na Westernu pravijo, da imajo dnevno take primere, se je posmehljivost nehala, ampak do danes nisem dobil od vrlih kriminalistov ne pisma ne kartice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, jaz sem zadevo 21.6.letos prijavil kriminalistom. Poslal vso e- korespondenco. Prvi odgovor po telefonu je bil - pa kaj mislite koliko ljudi bi nasedlo na tako for. Ko sem jim povedal, da na Westernu pravijo, da imajo dnevno take primere, se je posmehljivost nehala, ampak do danes nisem dobil od vrlih kriminalistov ne pisma ne kartice.

In tudi ne boš, kajti pri nas 90% kriminalistov ne ve kaj je to "email scam" in kako tracat (sledit) tej zadevi. Prijavi še na SI-CERT (http://www.cert.si) oni pa delajo pol z policijo.

SI-CERT ima maherje ki znajo marsikaj narest...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

No evo jih tud stara VTR zanima :)

Pacienti :ninja:

Danes, dne 5.11.2011 ste prejeli komentar obiskovalca za oglas:

:: PODATKI O OGLASU ::


  • RUBRIKA: MOTO
    OGLAS: Honda VTR 1000 F Sport
    LETNIK: 1999
    CENA: 0 EUR
    LINK :
http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/ad.asp?ID=5314690

:: KOMENTAR OBISKOVALCA ::

Hello I like the bike you posted and i am interested in buying your bike for a purpose kindly get back to me with your minimum price offer via my email (capt.morgan.eddy@hotmail.com) and also tell me the last prize of your bike I await you response Morgan Eddy

OBISKOVALEC: Morgan

TELEFON: 049

E-MAIL: capt.morgan.eddy@hotmail.com

Datum komentarja: 5.11.2011 18:50:24

IP uporabnika: 109.200.97.254

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No evo jih tud stara VTR zanima :)

Pacienti :ninja:

Danes, dne 5.11.2011 ste prejeli komentar obiskovalca za oglas:

:: PODATKI O OGLASU ::


  • RUBRIKA: MOTO
    OGLAS: Honda VTR 1000 F Sport
    LETNIK: 1999
    CENA: 0 EUR
    LINK :
http://www.(Zbrisano! Za pošiljanje tovrstnih povezav uporabite Privatna sporočila.)/ad.asp?ID=5314690

:: KOMENTAR OBISKOVALCA ::

Hello I like the bike you posted and i am interested in buying your bike for a purpose kindly get back to me with your minimum price offer via my email (capt.morgan.eddy@hotmail.com) and also tell me the last prize of your bike I await you response Morgan Eddy

OBISKOVALEC: Morgan

TELEFON: 049

E-MAIL: capt.morgan.eddy@hotmail.com

Datum komentarja: 5.11.2011 18:50:24

IP uporabnika: 109.200.97.254

Ne zanima njega tvoja VTR pač pa ti. V naslednjem mailu ti bo ponudil 30%,

v primeru, da bi mu opral kakega miljončka eurčkov.

Spotoma bi pa tud VTRo kupu.

Se je meni javil letos v aprilu na oglas za bivšega GSXF-a.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ampak so zanimiv tile dečkoti.....dobiš kup teg emailov ko oddaš oglas na avt...net s časoma pa prenehajo. Se pravi se spravlajo samo na nove oglaševalce....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!