Skoči na vsebino

DENARNA KAZEN IN TOČKE


peko001

Priporočene objave

Pozdravljeni,

Zgodilo se je, da sem z motorjem pri normalni vožnji (80-90km/h) izven naselja na skoraj - ravnici ob nepričakovanem sunku vetra zapeljal na nasprotni pas bankine,

nato na zelenico in prek kanala pristal v travniku ob cesti. Pri tem nisem oviral nobenega, niti ni prič, zavorne razdalje ni - saj nisem zaviral.

Pri padcu sem utrpel le lažje poškodbe ( 5 dni bolniške ). Motorno kolo je bilo skoraj novo in ima polno kasko zavarovanje.

Po nasvetu prijateljev sem poklical policijo, sledil je zapisnik, pihanje (0,00); ... in seveda kazen:

NEPRILAGOJENA HITROST ??? (30 ČLEN, 2 ODSTAVEK)

KOT MLADI VOZNIK SEM SI ZASLUŽIL 6 KAZENSKIH TOČK IN DENARNO KAZEN 460€.

KAJ NAJ STORIM ?

PLAČAM 1/2 KAZNI IN ZASLUŽIM 6 KAZENSKIH TOČK ALI BI Z ODVETNIKOM NA SODIŠČU KAJ DOSEGEL ?

Hvala za pomoč.

Popravljeno . Popravil peko001
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30. člen / II. odstavek

(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem.

Mislim, da se ti ne splača pritoževat.. Bodo samo stroški, pa celo kazen boš na koncu plačal.. Če bi recimo padel zaradi neke ovire na cesti, ki jo nisi dolžen pričakovat, npr oljni madež, ki ni bil zavarovan ali odstranjen, nezavarovan in neoznačen raztresen pesek, itd, potem bi se dalo pritožit in izpodbijat kazni, da pač nisi bil dolžen tega pričakovat, oziroma na to nisi mogel prilagodit vožnje. V tem primeru pa drugega kot plačilo in previdnost vnaprej mislim da ne preostane.

Pa hitro na kakšen tisti tečaj varne vožnje, kjer ti potem par pik izbrišejo :) Da boš imel nekaj marže za kakšno morebitno prihodnjo neumnost :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da se na tecaj ne mores kar prijaviti, temvec te tja napotijo in si ga dolzan obiskati, sicer sledijo dodatne sankcije. Lahko pa se je v zadnjem casu tudi kaj spremenilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tečaj za brisanje pik lahko gre samo tisti (oz. mora), ki doseže 13 pik, a ne preseže 17. in to max 1x na 2 leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

Zgodilo se je, da sem z motorjem pri normalni vožnji (80-90km/h) izven naselja na skoraj - ravnici ob nepričakovanem sunku vetra zapeljal na nasprotni pas bankine,

nato na zelenico in prek kanala pristal v travniku ob cesti. Pri tem nisem oviral nobenega, niti ni prič, zavorne razdalje ni - saj nisem zaviral.

Pri padcu sem utrpel le lažje poškodbe ( 5 dni bolniške ). Motorno kolo je bilo skoraj novo in ima polno kasko zavarovanje.

Po nasvetu prijateljev sem poklical policijo, sledil je zapisnik, pihanje (0,00); ... in seveda kazen:

NEPRILAGOJENA HITROST ??? (30 ČLEN, 2 ODSTAVEK)

KOT MLADI VOZNIK SEM SI ZASLUŽIL 6 KAZENSKIH TOČK IN DENARNO KAZEN 460€.

KAJ NAJ STORIM ?

PLAČAM 1/2 KAZNI IN ZASLUŽIM 6 KAZENSKIH TOČK ALI BI Z ODVETNIKOM NA SODIŠČU KAJ DOSEGEL ?

Hvala za pomoč.

PO TOČI zvoniti je prepozno,če se leda NIKOLI nekliči policije-te bo že izučilo !!!!! :headbang: :headbang:

Ps.policijo VEDNO pokliči, samo če NISI KRIV, sicer pa hitro domov !To ti bo draga šola ampak koristna. :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

PO TOČI zvoniti je prepozno,če se leda NIKOLI nekliči policije-te bo že izučilo !!!!! :headbang: :headbang:

Ps.policijo VEDNO pokliči, samo če NISI KRIV, sicer pa hitro domov !To ti bo draga šola ampak koristna. :hmm:

am, včasih je problem pri kasko .... če ni policijskega zapisnika....

drugače pa, standard je če se ti to zgodi in ni drugih udeležncev, je vedno neprilagojena hitrost in pihanje

glede stroškov pritožbe, mislim da v primerjavi s tem, koliko lahko pridobiš, niso tako veliki.... (se mi zdi da je tam okoli 30-40 eur :unsure: )

stvar odlopčitve posameznika, koliko je sigurn v svojo pritožbo

pa za pritožbo ne rabiš odvetnika, lahko sam, kar ti seveda zmanjša stroške odvetnika.

pa 8 dni imaš samo za pritožbo.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na tečaj za brisanje pik lahko gre samo tisti (oz. mora), ki doseže 13 pik, a ne preseže 17. in to max 1x na 2 leti.

To je sicer res, pa pike ti pol enkrat v 3 letih zbrisejo, ne takoj, ko opravis tecaj.. Kako pa je z njim, ki je zacetnik? Avtomatsko se mu vzame izpit, ce ima 7 kazenskih pik..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To je sicer res, pa pike ti pol enkrat v 3 letih zbrisejo, ne takoj, ko opravis tecaj.. Kako pa je z njim, ki je zacetnik? Avtomatsko se mu vzame izpit, ce ima 7 kazenskih pik..

takoj jih zbrišejo.... tri leta pa pomeni, da jih SAMO 1x v treh letih lahko brišeš...da tečaja ne moreš kar skoz delat, vsakič ko presežeš limit ampak samo 1x na tri leta

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

takoj jih zbrišejo.... tri leta pa pomeni, da jih SAMO 1x v treh letih lahko brišeš...da tečaja ne moreš kar skoz delat, vsakič ko presežeš limit ampak samo 1x na tri leta

JA HVALA VSEM, SEM SE ŽE POSVETOVAL TUDI Z OSTALIMI KOLEGI.

REŠITEV JE SLEDNJA:

A.) PLAČAJ POLOVIČKO - POLICAJ MA VEDNO PRAV!

B.) KAR SE PIK TIČE - TEČAJ VARNE VOŽNJE ŠE 250€ - NE HVALA RAJŠI NA NOVO DELAM IZPIT, ( TUHTAM DA BI SAM TAKO KRADEL DENAR - ODPL FIRMO IN KOLEGE POLICAJE POŠILJAL USTAVLJAT ).

C.) KAR SE SAMEGA STATUSA - ŽIVLJENJA V SLOVENIJI TIČE - ČAS JE DA GREMO PO SVETU ( NA HRVAŠKEM NI PIK - HEHE, SAM JE ..., RAJE KAM DRUGAM ).

POZDRAVČEK

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, preklete pizde policijke, vse bi nagonu nekam. Mislm, u čem je fora, kaj je model tazga naredu narobe? Res ne znajo mislt ta policija, to je žalostno - kaj je namreč nauk te zgodbe? Ne kliči policije, ker bo sam pizdarija. Ej hvala lepa za take kapse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff tole si pa dobu nenormalno visoko kazen. Pred kakimi 2 leti sem bil v podobni situaciji (neprilagojena hitrost razmeram na cesti itd.) pa sem dobu 40 eur kazni pa 0 pik.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff tole si pa dobu nenormalno visoko kazen. Pred kakimi 2 leti sem bil v podobni situaciji (neprilagojena hitrost razmeram na cesti itd.) pa sem dobu 40 eur kazni pa 0 pik.

JE DNS SO NOVI DRUAČNI ČASI.

AHA PODOBNO: SE PELJEŠ PO CESTI, NASPROTI AVTO IN TRETJI V ŠKARJE, HM GREŠ S CESTE NA ZELENICO UDARIŠ V SKALO. ENAKA KAZEN IN TOČKE.

NAUK KUPI TERENCA PA SE ZABIJ.

JUP ŠE ENA JE KUL: KAMEN NA CESTI. TO POZNATE. POKLIČEŠ POLICIJO IN DOBIŠ KAZEN (NE VEM KOLK SAM NI VREDU) KER NISI ODSTRANIL OVIRE. NORO!

l.p.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

O, preklete pizde policijke, vse bi nagonu nekam. Mislm, u čem je fora, kaj je model tazga naredu narobe?

Očitno ne zna obvladovati težkega stroja, katerega si je omislil ... Lahko bi koga ubou (poleg sebe seveda).

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

30. člen / II. odstavek

(2) Hitrost in način vožnje mora prilagoditi svojim sposobnostim, lastnostim in stanju ceste ter preglednosti na njej, gostoti in drugim značilnostim prometa, vremenskim razmeram ter značilnostim vozila in tovora v njem ali na njem.

Mislim, da se ti ne splača pritoževat.. Bodo samo stroški, pa celo kazen boš na koncu plačal.. Če bi recimo padel zaradi neke ovire na cesti, ki jo nisi dolžen pričakovat, npr oljni madež, ki ni bil zavarovan ali odstranjen, nezavarovan in neoznačen raztresen pesek, itd, potem bi se dalo pritožit in izpodbijat kazni, da pač nisi bil dolžen tega pričakovat, oziroma na to nisi mogel prilagodit vožnje. V tem primeru pa drugega kot plačilo in previdnost vnaprej mislim da ne preostane.

Pa hitro na kakšen tisti tečaj varne vožnje, kjer ti potem par pik izbrišejo :) Da boš imel nekaj marže za kakšno morebitno prihodnjo neumnost :)

ok vem da je trapasto o tem razglabljat vendar si ne dam mira da nebi ti praviš če bi bil oljni madež na cesti in to nisi dolžen oziroma ne moreš pričakovat. - torej kdo pa je ta ocenjevalec ki bi ocenu mojo sposobnost za vožnjo namreč če sem naredil izpti sem zato usposobljen (seveda zakonsko) 2 lastnosti in stanju ceste kako za hudiča naj zvem kaka je sestava ceste če se peljem po njej prvič (torej moram v laboratorija ali poklicat izvedenca da oceni kaka je cesta ?? ) in stanje ceste če to ni nakazano z ustreznimi znaki mi ni treba vedet kako je stanje in lastnost ceste (znaki za drseče cestišče,luknjasto in vetrovno z sunki)3. Gostota je vidna če pa ni bilo nobenga na cesti mi tega ne morejo očitat. 4. značilnost vozila WTF ? pri motorju se ve kaka je značilnost - ima dva kolesa in gre lahko hitro ali pa počasi odvisno od voznika torej velja v večini za kake kamione in ostala tovorna vozila in prikoličarje. Torej tudi ta člen se da izpodbijat vendar verjamem da je uporabljen čas in denar za to dokazovat vržen v nič .

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Očitno ne zna obvladovati težkega stroja, katerega si je omislil ... Lahko bi koga ubou (poleg sebe seveda).

Zdej to ne razumem ali je sarkazem ali resno misliš ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Samo tole mi pa ni čisto jasno. Če sem prav razumel te je zaradi sunka vetra odneslo preko nasprotnega pasu na bankino in nato s ceste? :eek: Kje si se pa vozil, da je tako močno zapihalo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če npr naletiš na nezaščiten in nepočiščen oljni madež (ali kakšno podobno situacijo) in zaradi tega padeš, zapelješ s ceste, potem te ne smejo kaznovati.

V prvi vrsti je to presoja policista, ki naj bi uporabljal zdravo pamet in v takih primerih ne dal kazni. Ker pa vemo da se včasih zgodi tudi to, je potem tu sodna pot s pritožbo kjer se potem z izvedencem dokaže, da nisi bil dolžen pričakovat, ker nek tujek na cestišču, ki tam ne bi smel pod nobenim pogojem bit, ne more bit nekaj, kar bi voznik moral in mogel pričakovati.

Zdej v primeru raznih svežih razlitij olja, raztresen pesek itd, se ponavadi da to dokazat. Kadar gre pa za kakšno manj očitno stvar znajo bit pa problemi, ker pod ta člen se da spravit marsikaj.

Nasploh je ta določba precej problematična in zelo popularna pri policistih (jo velikokrat izkoriščajo). Dopušča precej široko interpretacijo, zato ima najprej policist in potem tudi sodnik relativno široko okno razlage kadar situacija ni jasna že na prvi pogled.

Skratka. Člen se da izpodbijat, ampak moraš imer razlog za to. Glede na opisano situacijo kjer je navedeno, da je bil vzrok sunek vetra, jaz osebno menim, da bi na sodišču težko kaj dosegel. Verjetno bi moral dokazat kaj v smislu, da so bili sunki vetra nepričakovano veliko večji kot sicer, kar seveda ni izvedljivo, če ni ravno merilca vetra tam.. Al pa da je tam zaradi vetra nasploh nevarno in stoji znak, pa znaka ni bilo, ker ga je nekdo neupravičeno odstanil.. Skratka močno dvomim, da bi šlo s kakšnimi takimi izgovori skozi. Situacija dejansko nakazuje na to, da je precenil svoje sposobnosti brez konkretnega vidnega in dokazljivega razloga.

Jaz se v takih primerih ne strinjam s tako strogim postopanjem policije, bi lahko bili malo življenjski, pa zlorab tega člena tudi ne podpiram. Ampak v takem primeru, kolikor se nam že zdi kazen blesava, bi lepo plačal in bil drugič bolj previden.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

B.) KAR SE PIK TIČE - TEČAJ VARNE VOŽNJE ŠE 250€ - NE HVALA RAJŠI NA NOVO DELAM IZPIT

Razmišlanje pod točko B se mi sliši nekoliko prepotentno in zaradi tega tudi zaskrbljujoče. Sploh zato, ker vem, da nisi edini, ki razmišlja na tak ali podoben način... Misliš, da boš od ponovnega opavljanja izpita več koristnega odnesel kot od enega tečaja varne vožnje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si ne morem pomagat, ampak tele storije z neprilagojeno hitrostjo so ze tako zalostne, da je ze smesno.

No kjub tragokomedicni situaciji, bi se zadeva lahko koncala veliko slabse. Pa srecno!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišlanje pod točko B se mi sliši nekoliko prepotentno in zaradi tega tudi zaskrbljujoče. Sploh zato, ker vem, da nisi edini, ki razmišlja na tak ali podoben način... Misliš, da boš od ponovnega opavljanja izpita več koristnega odnesel kot od enega tečaja varne vožnje?

S tem da koliko je meni znano v primeru odvzema vozniške, ne smeš takoj delat ponovno izpit, ampak maš določeno ˝čakalno dobo˝ ;)

Pa mene tud zanima kje se je zgodil ta sunek? Da vem v bodoče tud sam mal bolj pazit tam(do zdaj dal kr nekaj vetra skoz in še nikol ni blo toliko ekstremne situacije, kot v tvojem primeru).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Živ!

2 vprašanji mam. Ali je na sliki, ki jo po pošti dobiš od policije, že upoštevana toleranca +- 5 km/h ? Ali se upošteva datum prekrška ali datum izreka kazni pri sodniku za prekrške? Gre se namreč zato, da kolega čez dva meseca ne bo več mladi voznik in bi pri kazni 9 točk še vedno lahko obdržal izpit.

Hvala!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker ima motor kasko zavarovan, mislim, da je bil dolžan poklicati policijo, saj bi v nasprotnem ne mogel uveljevljati kaska (o tem se je dobro pozanimati pri sklenitvi zavarovanja). Tako je sicer kasiral kazen intočke, imel pa bo popravljen motor. Glede neprilagojene hitrosti pa bi lahko diskutirali (policija ne more dokazati, da je vozil prehitro, če bi bila hitrost prilagojena, pa ne bi padel). Nenaden sunek vetra je dokaj vprašljiva zadeva - če že piha, lahko pričakuješ tudi sunke, če pa ni vetra, pa je zelo nenavadno, da je naenkrat sunek tako močan, da te vrže s ceste - seveda pa je možno. Vprašanje je le, kako bi to utemeljeval (dokazoval) in kako bi to ocenili sodniki.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ok vem da je trapasto o tem razglabljat vendar si ne dam mira da nebi ti praviš če bi bil oljni madež na cesti in to nisi dolžen oziroma ne moreš pričakovat. - torej kdo pa je ta ocenjevalec ki bi ocenu mojo sposobnost za vožnjo namreč če sem naredil izpti sem zato usposobljen (seveda zakonsko) 2 lastnosti in stanju ceste kako za hudiča naj zvem kaka je sestava ceste če se peljem po njej prvič (torej moram v laboratorija ali poklicat izvedenca da oceni kaka je cesta ?? ) in stanje ceste če to ni nakazano z ustreznimi znaki mi ni treba vedet kako je stanje in lastnost ceste (znaki za drseče cestišče,luknjasto in vetrovno z sunki)3. Gostota je vidna če pa ni bilo nobenga na cesti mi tega ne morejo očitat. 4. značilnost vozila WTF ? pri motorju se ve kaka je značilnost - ima dva kolesa in gre lahko hitro ali pa počasi odvisno od voznika torej velja v večini za kake kamione in ostala tovorna vozila in prikoličarje. Torej tudi ta člen se da izpodbijat vendar verjamem da je uporabljen čas in denar za to dokazovat vržen v nič .

Omenjeni člen je tak namerno, da lahko vedno kasirajo.

Če si padel ali kakorkoli drugače bil sam in udeležen v prometni nesreči je to samo po sebi dokaz, da po tem čelnu nisi prilagodil načina vožnje vsemu naštetemu.

Verjetno gre za to, da je kazen namenjena pokrivanju stroškov, če policaj dejansko kaj naredi (me zanima, če imajo vsako obravnavo prometne nesreče dodatno nagrajeno, tak kot majo Grki posebne nagrade za prihof v službo).

Smo pač banana republika, ki jo vodijo ljudje z ritjo tam, kjer bi morali met glavo ... še posebej na prometno varnostnem področju ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Glede neprilagojene hitrosti pa bi lahko diskutirali (policija ne more dokazati, da je vozil prehitro, če bi bila hitrost prilagojena, pa ne bi padel)...

Ja, zato pa je bil v novem zakonu dodan citiran člen, kjer je izpuščena hitrost. govori o neprilagojeni vožnji glede na svoje sposobnosti, stanju na cesti, polni luni ali čemurkoli že.

V glavnem prosti prevod: vedno kriv, ne glede na vse.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!