Skoči na vsebino

DENARNA KAZEN IN TOČKE


peko001

Priporočene objave

Omenjeni člen je tak namerno, da lahko vedno kasirajo.

Če si padel ali kakorkoli drugače bil sam in udeležen v prometni nesreči je to samo po sebi dokaz, da po tem čelnu nisi prilagodil načina vožnje vsemu naštetemu.

Verjetno gre za to, da je kazen namenjena pokrivanju stroškov, če policaj dejansko kaj naredi (me zanima, če imajo vsako obravnavo prometne nesreče dodatno nagrajeno, tak kot majo Grki posebne nagrade za prihof v službo).

Smo pač banana republika, ki jo vodijo ljudje z ritjo tam, kjer bi morali met glavo ... še posebej na prometno varnostnem področju ...

ni čist tko, ker tak člen nima sam banana republika, majo ga tud naši najbližji sosedi in tudi oni zaračunajo, če si sam udeležen v prometni...je pa res da je kazen dosti nižja in brez pik :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uff tole si pa dobu nenormalno visoko kazen. Pred kakimi 2 leti sem bil v podobni situaciji (neprilagojena hitrost razmeram na cesti itd.) pa sem dobu 40 eur kazni pa 0 pik.

Razlika je tudi, če zapelješ s cestišča levo ali desno. Če zapelješ levo, ti dajo kot zgleda neprilagojena hitrost, ali vožnja po napačnem pasu (ta prekršek je hujši, ker bi lahko kdo nasproti pripeljal) ...če pa te zanese desno, pa če je pri volji, ti pa lahko napiše samo kazen za vožnjo preblizu roba cestišča (zelo nizka kazen), če je slabe volje pa neprilagojena hitrost... :evilgrin:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ni čist tko, ker tak člen nima sam banana republika, majo ga tud naši najbližji sosedi in tudi oni zaračunajo, če si sam udeležen v prometni...je pa res da je kazen dosti nižja in brez pik :P

Saj tam so tudi banana republika; samo majo cenejše banane :whistle:

Zato pa jih raje hodim tja jest ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobra stran točk.

Pred enim tednom me je znanec vprašal če želim dobiti pet kazenskih točk in s tem zaslužiti 500e. Ker sem ga začudeno gledal mi je razložil; ker je profesionalni voznik in je dobil še dodatnik pet kazenskih pik ker ga je ujel jankovičev skriti radar v Ljubljani. Če se javim da sem bil jaz voznik slikanega vozila dobim kazen ki jo on plača in še pet pik za katere mi plača. Men se zdi za letni dopust kar dobra naložba. Ko bom ležal na hrvaški plaži s pivom bom mislil na svoje čudovite točke.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh za 500eur...Jst bi tud to, grem glih na varno vožnjo, pa mi nimajo nič odbit :lol:

Popravljeno . Popravil lejcek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uh za 500eur...Jst bi tud to, grem glih na varno vožnjo, pa mi nimajo nič odbit :lol:

Tečaj varne vožnje in tečaj za "brisanje pik" se močno razlikujeta in nimata nič skupnega .)

Popravljeno . Popravil carmagedon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tečaj varne vožnje in tečaj za "brisanje pik" se močno razlikujeta in nimata nič skupnega .)

aha, za brisanje pik se je treba udeležit Izobraževanja in usposabljanja za varno vožnjo

kar je pač isto kot tečaj oz. šola varne vožnje.....

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kazni so v teh primerih samo fiskalne dajatve. Sklicujejo se na padec iz neobvladovanja vozila, kar je, roko na srce, težko nekomu očitati, če v avtošoli ni pogoj trening varne vožnje. Se pravi, biti kaznovan za nekaj, česar te nikoli ni nihče naučil. Veliko teh nezgod se prikaže tako, kakor da motoristi prav namerno radi vozimo na travnike, v gozd in ograje. Neizpravno vozišče jih sploh ne moti, dokler si ne naredim "rampice" iz dovoza hiše. Ravno včeraj sem se peljal po nakupovalnem centru v Rudniku in takšne katastrofe od ceste še nisem videl nikjer (vsaj po Sloveniji ne). Izgleda kot valovito morje, da ne omenjam, da je ob dežju drsalnica. Koga boga čakajo? Da se bo cesta sesedla v močvirje?

Neprilagojena hitrost je, kakor je že nekdo povedal, zapisana samo zato, da se kasira. Omenjeni termin je možen tudi, če motor ob sebi potiskam 5 km/h in mi direktno pred menoj na cesto (z mojo prednostjo in upoštevanjem omejitve hitrosti) zapelje drugo vozilo (ki seveda krši pravila) in ne morem pravočasno ustaviti (recimo, da imam 1 meter zavorne poti, prednost mi je pa odvzeta takoj). Kakor je Gody napisal. Toliko banan, da tisti, ki zakone pišejo že po opičje razmišljajo :afro1: Proti policiji seveda ne boš dosegel ničesar, verjetno si boš samo povečal stroške. Naslednjič, če škoda pri motorju ni prevelika in ti nič ni, ne kliči policije. Par drobnarij ni vrednih kaska pa še bonus ti gre.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hotel sem povedat da je tečaj varne vožnje nekaj drugega, ker nekateri mislijo, da bodo s tem tečajem malce obnovili svoje reflekse in še "na izi" izgubili pike. to je 6 urni tečaj, glavnino predstavlja praktični del, cena tečaja pa je mislim da okrog 160€. za tečaj se lahko odloči kdorkoli.

tečaja za izbris pik pa se udeleži SAMO tisti, ki je presegel 13 pik, udeležba je obvezna (drugače plačaš kazen) in za tečaj se ne moreš prijaviti prostovoljno - npr zbereš 8 pik, pa reskiraš denar in čas, pa zbiješ iz 8 na 4 pike. ta tečaj obsega bistveno več teoretičnih predavanj (cca 12 ur) in cca 6 ur praktičnega dela.

je pa verjetno praktični del obeh tečajev bolj ali manj enak. ker je ta tečaj obširnejši je tudi dražji - baje okrog 300€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v primeru, da ni table ki bi označevala srnjad in ti uleti ena srna in jo zbiješ. Se to tudi šteje za neprilagojeno hitrost? Al moraš tožit srno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa v primeru, da ni table ki bi označevala srnjad in ti uleti ena srna in jo zbiješ. Se to tudi šteje za neprilagojeno hitrost? Al moraš tožit srno?

Tudi, če je tabla, nima nihče od nas rendgenskega vida, da bi lahko zaznal približajoči izstrelek, kot je srnjad.(preiskušeno v praksi, hvalabogu z avtom). Sej so že prej napisali" neprilagojena hitrost" je varovalka za kasiranje prihoda policije, ogleda...bla, bla,bla..

Moj predlog je zelo enostaven: če ni neke večje škode in poškodovanih, poslikaj situacijo s telefonom in predloži zavarovalnici, v kolikor imaš kasko.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Neizpravno vozišče jih sploh ne moti, dokler si ne naredim "rampice" iz dovoza hiše.

Če je vozišče res 'neizpravno' potem se pritožiš in to dokazuješ. Če se pa v dokaj 'normalnih' pogojih streseš z motorja pa si nekaj naredil narobe, torej je tvoja odgovornost. In če so policisti zaradi tega morali priti tja in opraviti postopek, boš tudi plačal kazen. Tisti, ki imajo kasko pač MORAJO klicati policijo ampak takšnih je med nami..koliko?

Kaj pa v primeru, da ni table ki bi označevala srnjad in ti uleti ena srna in jo zbiješ. Se to tudi šteje za neprilagojeno hitrost? Al moraš tožit srno?

Kolikor vem, je za to odgovorna lokalna lovska družina, ki bi za takšne primere morala imeti sklenjeno ustrezno zavarovanje. Naj me kdo popravi, če se motim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest mam 2 uprašanji,ki marsikdo ne ve odgovorit!!!

Dobiš "pike-točke" z osebnim(npr:5),,pa jih dobiš z motorjem(npr:5)in še z kamionom (npr:8),jih imaš 18 in kao ponovno delati izpit.Ja ,uprašanje je,za katero kategorijo????

A se morda točke seštevajo na kategorije???

Drugo je pa tole.

Zadnjič me v Senožečah ustavi policaj in pravi da sem se peljal 71,čeprav sem bil siguren da sem se 63,ker toliko nekako še tolerirajo,pa še motorji "menda" mal več kažejo?

Rekel sem si,ajd,ok,mogoče sem se pa jest zafrknil???!!!

NO,potem pa ko sem šel do kolegou,ki so me čakali,jim povem zgodbo,a oni so vsi trdili da smo se res peljali okoli 63.

Pa to sploh ni problem,potem pa sem porajtal da sem mladi voznik z A kat še en mesec,in sem se malo zasekiral,kaj če slučajno v tem mesecu dobim še kšne točke :angry:

A se splača napisati pritožbo,vseeno,če sem podpisal dokument(ne vem zakaj sem ga :wallbash: ),a ne bo nič pomagalo???

Drugač pa bo treba res bolj po pameti še te tri tedne :whistle: :naughty:

So pa to moje prve točke sploh :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa to sploh ni problem,potem pa sem porajtal da sem mladi voznik z A kat še en mesec,in sem se malo zasekiral,kaj če slučajno v tem mesecu dobim še kšne točke :angry:

kako pa si ti lahko mladi voznik ? :surrender: razen če si se zlagal v starosti na profilu :P

....menda delaš izpit ponovno za tisto kategorijo pri kateri si dobil največ pik....

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kako pa si ti lahko mladi voznik ? :surrender: razen če si se zlagal v starosti na profilu :P

....menda delaš izpit ponovno za tisto kategorijo pri kateri si dobil največ pik....

Ja,za motor sem naredil šele pred dvema letoma :whistle: :angry:

A tako je glede pik???

Thnx :kava:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja,za motor sem naredil šele pred dvema letoma :whistle: :angry:

A tako je glede pik???

Thnx :kava:

jaz pa pred enim letom, pa nisem mladi voznik :nono: ker to pa nima veze kdaj si naredu ampak kok si star :P

ja čakam zdej ja :kava: O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jaz pa pred enim letom, pa nisem mladi voznik :nono: ker to pa nima veze kdaj si naredu ampak kok si star :P

ja čakam zdej ja :kava: O:-)

Aja,a to nima veze????

Kava :naughty:

Kr ulet,zdej sem spet samski :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

ač pa bo treba res bolj po pameti še te tri tedne :whistle: :naughty:

...

Po pameti je treba vozit skozi, ne sam te tri tedne! :whistle:

jaz pa pred enim letom, pa nisem mladi voznik :nono: ker to pa nima veze kdaj si naredu ampak kok si star :P

ja čakam zdej ja :kava: O:-)

Pajki, zakaj pa pol pravijo, da si mladi voznik 2 leti? Jst nisem pri 18ih šou delat izpit za avto, pa mi je vseeno veljalo, da sem mladi voznik 2 leti (ali sem bil prepričan v zmoti?) Ali to velja le za B kategorijo? :? Kolega je ponovno delal izpit, pa kljub temu da jih ima 30+ ima spet obdobje mladega voznika... :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo vse je voznik začetnik?

Vozniki začetniki smo vsi vozniki motornega vozila:

do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti;

dve leti, od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini;

dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav že imamo vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katere koli druge kategorije več kot dve leti. Kar pomeni, da smo voznik začetnik tudi, če sicer že imamo katero od kategorij AM, A1, B1, F ali G. Posedovanje vozniškega dovoljenja in vožnja vozil kategorije AM, A1, B1, F ali G namreč ne zagotavlja pridobitve ustreznih izkušenj v cestnem prometu, saj se s temi vozili ni mogoče udeleževati na vseh vrstah cest (avtoceste, ceste rezervirane za motorna vozila ... ), ali pa je omejena njihova konstrukcijsko določena hitrost ali moč motorja. Status voznika začetnika je torej vezan na pridobitev katere od kategorij (A2, A, B ), to pomeni, da oseba, ki "izčrpa" ta status npr. pri kategoriji A, ne postane več voznik začetnik, če kasneje pridobi na primer kategorijo B. To pa ne velja v primeru, da oseba "izčrpa" status voznika začetnika na kategoriji AM, pa kasneje pridobi kategorijo A. Že zaradi konstrukcijskih oziroma tehničnih lastnosti vozil in načina upravljanja, za katere je zahtevana kategorija AM, ni mogoče šteti, da je voznik s pridobivanjem izkušenj na tej kategoriji pridobil enakovredna in primerljiva znanja (s to kategorijo se voznik namreč ne more udeleževati v cestnem prometu na avtocestah, ni mogoče dosegati višjih hitrosti), zaradi česar je nujno, da postane voznik začetnik, ko pridobi kategorijo A.

;)

Popravljeno . Popravil znj
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo vse je voznik začetnik?

Vozniki začetniki smo vsi vozniki motornega vozila:

do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti;

dve leti, od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini;

dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav že imamo vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katere koli druge kategorije več kot dve leti. Kar pomeni, da smo voznik začetnik tudi, če sicer že imamo katero od kategorij AM, A1, B1, F ali G. Posedovanje vozniškega dovoljenja in vožnja vozil kategorije AM, A1, B1, F ali G namreč ne zagotavlja pridobitve ustreznih izkušenj v cestnem prometu, saj se s temi vozili ni mogoče udeleževati na vseh vrstah cest (avtoceste, ceste rezervirane za motorna vozila ... ), ali pa je omejena njihova konstrukcijsko določena hitrost ali moč motorja. Status voznika začetnika je torej vezan na pridobitev katere od kategorij (A2, A, B ), to pomeni, da oseba, ki "izčrpa" ta status npr. pri kategoriji A, ne postane več voznik začetnik, če kasneje pridobi na primer kategorijo B. To pa ne velja v primeru, da oseba "izčrpa" status voznika začetnika na kategoriji AM, pa kasneje pridobi kategorijo A. Že zaradi konstrukcijskih oziroma tehničnih lastnosti vozil in načina upravljanja, za katere je zahtevana kategorija AM, ni mogoče šteti, da je voznik s pridobivanjem izkušenj na tej kategoriji pridobil enakovredna in primerljiva znanja (s to kategorijo se voznik namreč ne more udeleževati v cestnem prometu na avtocestah, ni mogoče dosegati višjih hitrosti), zaradi česar je nujno, da postane voznik začetnik, ko pridobi kategorijo A.

;)

Je kr mau zakomplicirano napisano :whistle:

Se pravi da sva z pajkico oba mlada :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Je kr mau zakomplicirano napisano :whistle:

Se pravi da sva z pajkico oba mlada :naughty:

uh, men so rekl da je v vozniški to označeno

tuki pa se zdej umikam.... morm tole prevert :P

še dobr da mi pri zavarovanju motorja niso več zaračunal, ker sem mladi voznik :rolleyes:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj oni ti ne bodo več računal to marš ti rečt na zavarovalnci, sj oni ne vejo, ker če si mladi voznik pa nimaš zavarovan za mladga, če povzročiš nesrečo lohk zlo komplicerajo še posebi za kasko... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sj oni ti ne bodo več računal to marš ti rečt na zavarovalnci, sj oni ne vejo, ker če si mladi voznik pa nimaš zavarovan za mladga, če povzročiš nesrečo lohk zlo komplicerajo še posebi za kasko... :whistle:

Zakaj bi kompliciral???? Če nimaš doplačila za mladega voznika pač morač neki procent škode sam doplačat ( ne vem kolk škode sam kriješ ) in to je to.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

uh, men so rekl da je v vozniški to označeno

tuki pa se zdej umikam.... morm tole prevert :P

še dobr da mi pri zavarovanju motorja niso več zaračunal, ker sem mladi voznik :rolleyes:

V vozniški je pač datum kdaj si opravla izpit in menda znajo zračunat kolk je 2 leti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!