Skoči na vsebino

DENARNA KAZEN IN TOČKE


peko001

Priporočene objave

iz tega sledi, da če nardiš pri 18 izpit za B, pri 21 letih nisi več voznik začetnik, četudi si A kategorijo nardil šele pred 1 mesecem. vsaj jaz si tako tolmačim. ??

glede ponovnega opravljanja izpita: kolikor je meni znano, opravljaš tisto kategorijo, s katero si presegel 18 točk. npr 17 pik zbereš z avtom, potem pa dobiš pike z APN, in da se ti vrnejo vse kategorije, moraš ponovno opravljat H. tako je bilo, če se ne motim, razloženo v tisti neki prometni svetovalnici, ko je nek policist odgovarjal. če se je do sedaj spremenilo ne vem..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še nekaj:

z B lahko dosežem 18 pik, z A 7 (kot mladi voznik)

če dobim 7 pik z A, moram opravljati ponovno izpit ....

po zakonu sledi odvzem za 6 mesecev, za vse kategorije, torej tudi za B in ponovno opravljanje, seveda za A ampak tudi B ne morem voziti ???

a ni to nelogično?

al pa jaz ne razumem čist dobr ..... pa nism blond

torej sklep: avtomatsko padem tudi z B med mlade voznike, ker ko z A dosežem 7 pik zgubim tudi B (pardon za 6 mesecev)

?? no a mi lahko to nekdo razloži?

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, v takšno situacijo ne moreš pasti. zgornji sestavek si je malce čudno raztolmačit, ampak vseeno lepo piše: status voznika začetnika je vezan na kategorije A2, A in B. torej če imaš katerokoli od teh 3 kategorij več kot 2 leti (in si stara nad 21), tako "izčrpaš" status voznika začetnika. zato ne moreš biti v situaciji, da si z B kategorijo stari voznik, za A kategorijo pa mladi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne, v takšno situacijo ne moreš pasti. zgornji sestavek si je malce čudno raztolmačit, ampak vseeno lepo piše: status voznika začetnika je vezan na kategorije A2, A in B. torej če imaš katerokoli od teh 3 kategorij več kot 2 leti (in si stara nad 21), tako "izčrpaš" status voznika začetnika. zato ne moreš biti v situaciji, da si z B kategorijo stari voznik, za A kategorijo pa mladi.

no senna, si vidu, nisva več mlada.... :trance_27_notworthy:

pol pa res nism še čist blond :P

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tuki se ponavad zakomplicera oni ne gledajo kolk mas casa izpit za B za A ce si voznik zacetnik te smatrajo kot voznik je eden.

Po tem smatrajo ce naredis prekrsek za vec kot 7 pik ti uzamejo za A za B pa sam prepovejo da nesmes vozt.

Tko kokr si napisala PAJKICA.Jah nimas kej cudni zakoni.Pa voznik zacetnik za B ni do 21 leta ampak 3 leta. Tud za motor

je najbrz 3 leta.

MARJA

Ce si voznik zacetnik pa nimas uplacan ob nesreci da si kriv/a mors kao doplacat 20% od cene skode tok je blp par let nazaj.

P da slucajno zbijes kak avto k je rabln okol 10,000€ pol si pa zmagu.Pol si pa tole doma delas :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdo vse je voznik začetnik?

Vozniki začetniki smo vsi vozniki motornega vozila:

do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti;

dve leti, od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini;

dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A2 ali A ali B, čeprav že imamo vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katere koli druge kategorije več kot dve leti. Kar pomeni, da smo voznik začetnik tudi, če sicer že imamo katero od kategorij AM, A1, B1, F ali G. Posedovanje vozniškega dovoljenja in vožnja vozil kategorije AM, A1, B1, F ali G namreč ne zagotavlja pridobitve ustreznih izkušenj v cestnem prometu, saj se s temi vozili ni mogoče udeleževati na vseh vrstah cest (avtoceste, ceste rezervirane za motorna vozila ... ), ali pa je omejena njihova konstrukcijsko določena hitrost ali moč motorja. Status voznika začetnika je torej vezan na pridobitev katere od kategorij (A2, A, B ), to pomeni, da oseba, ki "izčrpa" ta status npr. pri kategoriji A, ne postane več voznik začetnik, če kasneje pridobi na primer kategorijo B. To pa ne velja v primeru, da oseba "izčrpa" status voznika začetnika na kategoriji AM, pa kasneje pridobi kategorijo A. Že zaradi konstrukcijskih oziroma tehničnih lastnosti vozil in načina upravljanja, za katere je zahtevana kategorija AM, ni mogoče šteti, da je voznik s pridobivanjem izkušenj na tej kategoriji pridobil enakovredna in primerljiva znanja (s to kategorijo se voznik namreč ne more udeleževati v cestnem prometu na avtocestah, ni mogoče dosegati višjih hitrosti), zaradi česar je nujno, da postane voznik začetnik, ko pridobi kategorijo A.

;)

tnx znj, zelo izčrpen odgovor!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj bi kompliciral???? Če nimaš doplačila za mladega voznika pač morač neki procent škode sam doplačat ( ne vem kolk škode sam kriješ ) in to je to.

No sj neki tazga sm mislu s tem da komplicerajo, da ti pač ne priznajo celotne škode .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja tuki se ponavad zakomplicera oni ne gledajo kolk mas casa izpit za B za A ce si voznik zacetnik te smatrajo kot voznik je eden.

Po tem smatrajo ce naredis prekrsek za vec kot 7 pik ti uzamejo za A za B pa sam prepovejo da nesmes vozt.

Tko kokr si napisala PAJKICA.Jah nimas kej cudni zakoni.Pa voznik zacetnik za B ni do 21 leta ampak 3 leta. Tud za motor

je najbrz 3 leta.

MARJA

Ce si voznik zacetnik pa nimas uplacan ob nesreci da si kriv/a mors kao doplacat 20% od cene skode tok je blp par let nazaj.

P da slucajno zbijes kak avto k je rabln okol 10,000€ pol si pa zmagu.Pol si pa tole doma delas :headbang:

to ne bo držalo, še enkrat preberi kar je prilepil @znj

in tudi za B kategorijo si voznik začetnik 2 leti. ( razen če nardiš pri 18, si 3 leta - logično, saj moraš počakat do 21. leta, kar je drugi kriterij za status "voznik začetnik") A pa itak ne moreš delat prej kot pri 21, oz. po novem pri 24. letih

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A pa itak ne moreš delat prej kot pri 21, oz. po novem pri 24. letih

Lahko pri 20, če maš prej A2 2 leti, tud po novem :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm kr žiučen ratou,a tolk enih kategorij obstaja,sem moral prou v izpit pogledat :whistle:

Kurja,sej za tta zakon bi moral proj na kšn predavanje hoditi,da bi se ga zapomnil :slap: :yawn:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sm kr žiučen ratou,a tolk enih kategorij obstaja,sem moral prou v izpit pogledat :whistle:

Kurja,sej za tta zakon bi moral proj na kšn predavanje hoditi,da bi se ga zapomnil :slap: :yawn:

...hahaha...ja res kar preveč kategorij obstaja...predavanja pa boh ne daj,da bi jih res uvedli... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Pozdrav,

mel sem včeraj primer, ko sem konec naselja (še zmeraj naselje omejijtev 50) prehiteval z motorjem kolono treh vozil in me je ujel radar 93km/h iz grmovja.

Kat. B imam že več kot 10 let, kat. A pa slabo leto.

Kaj lahko pričakujem?

Kazen je po zakonu 1000€ 9 kazenskih točk.

Ali sem začetnik ali ne?

Prebral sem celotno temo pa se mi zdi da si vsak različno razlaga 66. točko 23. člena ZVCP t

Kako je s sodniki/co? Je moja prvi prekršek v 10 letih.

Zanima me predvsem mnenje tistih k so imeli podobni primer in mnenje pravnikov, če je kakšen med nami!

Hvala za odgovore.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

mel sem včeraj primer, ko sem konec naselja (še zmeraj naselje omejijtev 50) prehiteval z motorjem kolono treh vozil in me je ujel radar 93km/h iz grmovja.

Kat. B imam že več kot 10 let, kat. A pa slabo leto.

Kaj lahko pričakujem?

Kazen je po zakonu 1000€ 9 kazenskih točk.

Ali sem začetnik ali ne?

Prebral sem celotno temo pa se mi zdi da si vsak različno razlaga 66. točko 23. člena ZVCP t

Kako je s sodniki/co? Je moja prvi prekršek v 10 letih.

Zanima me predvsem mnenje tistih k so imeli podobni primer in mnenje pravnikov, če je kakšen med nami!

Hvala za odgovore.

Lp

Za kategorijo A si začetnik, nima veze koliko časa imaš že B izpit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za kategorijo A si začetnik, nima veze koliko časa imaš že B izpit.

Se strinjam!

Si voznik začetnik...

Sorry...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si pa potem razlagaš 23.člen ZVCP 66. točka (v zadnem stavku ni izrecno napisano za A ali B kat.)?

»66. voznik začetnik je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G.«.

Aja ali govoriš iz lastnih izkušenj ali si tko razlagaš zakon? Brez zamere,res me zanimajo primeri prakse.

Lp

Popravljeno . Popravil mbiser
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako si pa potem razlagaš 23.člen ZVCP 66. točka (v zadnem stavku ni izrecno napisano za A ali B kat.)?

»66. voznik začetnik je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G.«.

Aja ali govoriš iz lastnih izkušenj ali si tko razlagaš zakon? Brez zamere,res me zanimajo primeri prakse.

Lp

Meni je iz tega zakona jasno, da si za vsak izpit, ki ga opraviš prvič najprej voznik začetnik. Tudi v avtošoli ti tako povedo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni je iz tega zakona jasno, da si za vsak izpit, ki ga opraviš prvič najprej voznik začetnik. Tudi v avtošoli ti tako povedo.

Se 300% strinjam z Aerotom.

Sam ravnokar opravljam izpit A neomejeno in mi je bilo to že vsaj 100x rečeno na predavanju CPP...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se 300% strinjam z Aerotom.

Sam ravnokar opravljam izpit A neomejeno in mi je bilo to že vsaj 100x rečeno na predavanju CPP...

Dobro, kako je pa s podpisom zapisnika. Jaz namreč nisem čisto nič dobil v podpis oz. v pogled, tko da sploh nevem kaj je napisal. V roke pa mi tud ni dal nobene kopije.

A je to vse po črki zakona al ne?

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobro, kako je pa s podpisom zapisnika. Jaz namreč nisem čisto nič dobil v podpis oz. v pogled, tko da sploh nevem kaj je napisal. V roke pa mi tud ni dal nobene kopije.

A je to vse po črki zakona al ne?

Lp

da na tvojo žalost je

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

da na tvojo žalost je

Tukaj se pa nebi strinjal, razen, če je bil radar stacionarni in te je poslikal...

Če je bil ročni in nisi nič podpisal in dobil nobenega papirja, ti pa nemorejo nič!

S čim pa naj dokaže, da si bil tam in da ti je izmeril?

Saj na ročnem nima dokaza, da te je izmeril!

HALO!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si voznik začetnik, torej naj bi imel le 8 KT, če si si jih sedaj prislužil 9 je to odvzem vozniškega dovoljenja (za vse kategorije) in še 1000€ kazni zraven.

Pa še to, če se misliš kje kaj zagovarjati ne omenjaj da si prehiteval več avtov hkrati kajti prehitevanje kolone je z zakonom prepovedano, boš še kaj več kazni dobil.

Vso srečo

Popravljeno . Popravil Prevtzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če voznik v času treh let doseže ali preseže 18 kazenskih točk v cestnem prometu, mu sodišče izreče prenehanje veljavnosti vozniškega dovoljenja za vse kategorije motornih vozil, za katere je storilec imel dovoljenje, ko je storil prekršek, s katerim je dosegel predpisano število kazenskih točk.

http://www.zakonodaja.com/zakoni/v/4/zp_1_upb4/cleni/22.clen/22.clen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!