Skoči na vsebino

DENARNA KAZEN IN TOČKE


peko001

Priporočene objave

Pozdrav,

mel sem včeraj primer, ko sem konec naselja (še zmeraj naselje omejijtev 50) prehiteval z motorjem kolono treh vozil in me je ujel radar 93km/h iz grmovja.

Kat. B imam že več kot 10 let, kat. A pa slabo leto.

Kaj lahko pričakujem?

Kazen je po zakonu 1000€ 9 kazenskih točk.

Ali sem začetnik ali ne?

66. voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti;

http://www.zakonodaja.com/zakoni/viii/4/zvcp_1_upb4/cleni/23.clen/23.clen

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

66. voznik začetnik je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega enaindvajsetega leta starosti in voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil, ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali v tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila v obdobju dveh let od pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil kategorije A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil katerekoli nacionalne kategorije več kot dve leti;

http://www.zakonodaja.com/zakoni/viii/4/zvcp_1_upb4/cleni/23.clen/23.clen

Zanimivo, ampak jaz mislim , da se motite. Zakon se je v avgustu 2009 spremenil in jasno definiral voznika začetnika.

To si preberite:

2. Na novo opredeljen pojem voznik začetnik

Novela ZVCP-1 na novo opredeljuje voznika začetnika, ki je vsak voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti, in sicer dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja. Voznik pa je voznik začetnik tudi, če sicer že ima katero od kategorij AM, A1, B1, F ali G, pa kasneje pridobi kategorijo A2, A ali B. Posedovanje vozniškega dovoljenja in vožnja vozil kategorije AM, A1, B1, F ali G namreč ne zagotavlja pridobitve ustreznih izkušenj v cestnem prometu, saj se s temi vozili ni mogoče udeleževati na vseh vrstah cest (avtoceste, ceste rezervirane za motorna vozila ...), ali pa je omejena njihova konstrukcijsko določena hitrost ali moč motorja.

Sprememba definicije ne vpliva na veljavno ureditev, temveč gre bolj za pojasnjevalno določbo, s katero se pojasni, da je status voznika začetnika vezan na pridobitev katere od kategorij (A2, A, B), kar pa pomeni, da oseba, ki "izčrpa" ta status na primer na kategoriji A, ne postane več voznik začetnik, če kasneje pridobi na primer kategorijo B.

To pa ne velja v primeru, da oseba "izčrpa" status voznika začetnika na kategoriji AM, pa kasneje pridobi kategorijo A. Že zaradi konstrukcijskih oziroma tehničnih lastnosti vozil in načina upravljanja, za katere je zahtevana kategorija AM, ni mogoče šteti, da je voznik s pridobivanjem izkušenj na tej kategoriji pridobil enakovredna in primerljiva znanja (s to kategorijo se voznik namreč ne more udeleževati v cestnem prometu na avtocestah, ni mogoče dosegati višjih hitrosti), zaradi česar je nujno, da postane voznik začetnik, ko pridobi kategorijo A.

Nejasna opredelitev pojma voznik začetnik je povzročala težave pri izvajanju zakona, navsezadnje so na dejstvo, ali je nekdo voznik začetnik vezane določene pravne posledice, tudi glede uporabe sankcij.

VIR: http://www.mnz.gov.si/si/splosno/cns/novica/article/2049/6401/a0b077eb53/

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

»66. voznik začetnik je voznik motornega vozila do dopolnjenega 21. leta starosti in voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja ne glede na to, ali je bilo pridobljeno v Republiki Sloveniji ali tujini. Voznik začetnik je tudi voznik motornega vozila dve leti od prve pridobitve vozniškega dovoljenja za vožnjo motornih vozil katere od kategorij A2, A ali B, čeprav že ima vozniško dovoljenje za vožnjo motornih vozil kategorij AM, A1, B1, F ali G.«.

Meni je iz tega zakona jasno, da si za vsak izpit, ki ga opraviš prvič najprej voznik začetnik. Tudi v avtošoli ti tako povedo.

Jaz pa zgornji člen razumem drugače - če že imaš vozniško dovoljenje za katero od A2, A ali B kategorij več kot dve leti in si star več kot 21 let, nisi voznik začetnik tudi za naknadno narejeno kategorijo A2, A ali B...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav,

mel sem včeraj primer, ko sem konec naselja (še zmeraj naselje omejijtev 50) prehiteval z motorjem kolono treh vozil in me je ujel radar 93km/h iz grmovja.

Kat. B imam že več kot 10 let, kat. A pa slabo leto.

Kaj lahko pričakujem?

Kazen je po zakonu 1000€ 9 kazenskih točk.

Ali sem začetnik ali ne?

Prebral sem celotno temo pa se mi zdi da si vsak različno razlaga 66. točko 23. člena ZVCP t

Kako je s sodniki/co? Je moja prvi prekršek v 10 letih.

Zanima me predvsem mnenje tistih k so imeli podobni primer in mnenje pravnikov, če je kakšen med nami!

Hvala za odgovore.

Lp

Dobro, kako je pa s podpisom zapisnika. Jaz namreč nisem čisto nič dobil v podpis oz. v pogled, tko da sploh nevem kaj je napisal. V roke pa mi tud ni dal nobene kopije.

A je to vse po črki zakona al ne?

Lp

Vse je po črki zakona, v roke ne dobiš NIČ, saj kasneje po pošti prejmeš zapisnik napisan s strani okrajnega sodišča, kjer te seznanijo s prekrškom in zagroženo kaznijo. Na ta zapisnik se lahko nato pritožiš v roku 8 dni.

Tukaj se pa nebi strinjal, razen, če je bil radar stacionarni in te je poslikal...

Če je bil ročni in nisi nič podpisal in dobil nobenega papirja, ti pa nemorejo nič!

S čim pa naj dokaže, da si bil tam in da ti je izmeril?

Saj na ročnem nima dokaza, da te je izmeril!

HALO!

Kr tolaž se ja... vidm da še nisi imel te izkušnje, tko da ne neki na pamet govort :slap:

Policistu ni treba nič posebej dokazovat koga je meril, ker če on reče da je tebe, to velja - uradni sklep iz sodišča: Policist je uradna oseba in ni nobenega razloga da se mu ne verjame :BUA: dve priči in pritožba na okrajno in vrhovno sodišče - NIČ NE POMAGA :BUA:

Si voznik začetnik, torej naj bi imel le 8 KT, če si si jih sedaj prislužil 9 je to odvzem vozniškega dovoljenja (za vse kategorije) in še 1000€ kazni zraven.

Pa še to, če se misliš kje kaj zagovarjati ne omenjaj da si prehiteval več avtov hkrati kajti prehitevanje kolone je z zakonom prepovedano, boš še kaj več kazni dobil.

Vso srečo

Tm še sami ne znajo štet od kdaj si voznik začetnik...

v moje primeru so napisal, da imam vozniški staž 3 leta in 2 meseca za kategorijo A (na dan 10. avgust 2008)

ampak če pogledam datume na mojem vozniškem: A1 1.10.2004??? uglavnm še sami ne znajo zračunat :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz pa zgornji člen razumem drugače - če že imaš vozniško dovoljenje za katero od A2, A ali B kategorij več kot dve leti in si star več kot 21 let, nisi voznik začetnik tudi za naknadno narejeno kategorijo A2, A ali B...

D.

Tudi jaz si tako razlagam, in tako sem trdil tudi cca 2 strani nazaj, ko je bila podobna tematika.

Niti najmanj ni logično (čeprav je v naši državi vse možno), da imaš nek izpit, npr B že 20 let, pa ko narediš kakšno drugo kategorijo, avtomatsko postaneš spet voznik začetnik. Nekateri si sicer tolmačijo, da si potem kao začetnik samo za tisto kategorijo, ki si jo potem pridobil, samo nekako mislim da to ni tako.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, naredil si napako in so te dobili, z raznimi pritožbami ne boš nič dosegel ampak izgubil možnost plačila polovičke. Poskusiš lahko ampak skoraj vedno pritožba ne uspe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, naredil si napako in so te dobili, z raznimi pritožbami ne boš nič dosegel ampak izgubil možnost plačila polovičke. Poskusiš lahko ampak skoraj vedno pritožba ne uspe.

Ne mislim nobenih pritožb pisat, samo zanimal me je če sm voznik začetnik al ne. Po razlagi zakona na MNZ-jevi strani nisem. To je vse kar sm hotu vedt.

Glede zapisnika me je pa samo zanimal kako to da nism nič dobil v pogled oz. za podpisat. Ker kot se spomnim, sem pred desetimi leti dobil zapisnik pod nos in sm ga podpisal še prej pa prebral kaj je napisal. Tud kolegi so mi rekl da so dobil v podpis zapisnik. Sam to sm hotu zvedt kako je to zdej.

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ravno tema o mladih voznikih imam pa tudi jaz eno vprašanje. Prejšnji teden sem zavaroval avto in sem "moral" doplačati za mladega voznika, saj sem mladi voznik na zavarovalnici 3 leta, na policija pa 2 leti (vsaj tako mi je razlagala agentka). Star sem 20 let in imam 2 leti izpit za avto. Sem torej za policiste še mladi voznik ali ne?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da.

Nekdo je napisal, da si potem voznik začetnik za vse kategorije ...

Jaz res nevem kaj tukaj ni jasno napisano!?

Voznik začetnik si do 21 leta starosti oz. dve leti po pridobitvi vozniškega dovoljenja.

Nevem kako je nekomu logično, da bi bil spet voznik začetnik za vse kategorije? Začetnik si za kategorijo, ki si jo opravil in ne za vse ostale.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ravno tema o mladih voznikih imam pa tudi jaz eno vprašanje. Prejšnji teden sem zavaroval avto in sem "moral" doplačati za mladega voznika, saj sem mladi voznik na zavarovalnici 3 leta, na policija pa 2 leti (vsaj tako mi je razlagala agentka). Star sem 20 let in imam 2 leti izpit za avto. Sem torej za policiste še mladi voznik ali ne?

Čudi me, da ima zavarovalnica 3leta policija pa 2leti. Mladi voznik si toliko časa kot piše v zakonu. Zavarovalnice nimajo tu veze, ker so zmožne vsega, da služijo, si izmišljujejo neka dodatna doplačila za vsako neumnost.

Popravljeno . Popravil aero
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko je ravno tema o mladih voznikih imam pa tudi jaz eno vprašanje. Prejšnji teden sem zavaroval avto in sem "moral" doplačati za mladega voznika, saj sem mladi voznik na zavarovalnici 3 leta, na policija pa 2 leti (vsaj tako mi je razlagala agentka). Star sem 20 let in imam 2 leti izpit za avto. Sem torej za policiste še mladi voznik ali ne?

Čudi me, da ima zavarovalnica 3leta policija pa 2leti. Mladi voznik si toliko časa kot piše v zakonu. Zavarovalnice nimajo tu veze, ker so zmožne vsega, da služijo, si izmišljujejo neka dodatna doplačila za vsako neumnost.

LooLekSLO še vedno si voznik začetnik. Kot je bilo že nekajkrat napisano si voznik začetnik do 21 leta oziroma 2 leti, če si že star 21 let ali več. Tako da je vse po črki zakona.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Da.

Nekdo je napisal, da si potem voznik začetnik za vse kategorije ...

Jaz res nevem kaj tukaj ni jasno napisano!?

Voznik začetnik si do 21 leta starosti oz. dve leti po pridobitvi vozniškega dovoljenja.

Nevem kako je nekomu logično, da bi bil spet voznik začetnik za vse kategorije? Začetnik si za kategorijo, ki si jo opravil in ne za vse ostale.

trdim da to ne drži. trdim pa na podlagi tega stavka:

.blabla......da je status voznika začetnika vezan na pridobitev katere od kategorij (A2, A, B ) , kar pa pomeni, da oseba, ki "izčrpa" ta status na primer na kategoriji A, ne postane več voznik začetnik, če kasneje pridobi na primer kategorijo B.......... itd.

vir je že zgoraj pripet.

in če na strani MNZ piše, da kdor izčrpa status začetnika v kategoriji A ne postane več začetnik, če kasneje opravi kategorijo B je - vsaj meni - jasno da velja tudi obratno. (torej da če imaš B več kot 3 leta, in kasneje opraviš A, nisi voznik začetnik)

pa se ponovno vprašajmo komu ni jasno kaj je napisano

LP

Popravljeno . Popravil carmagedon
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

trdim da to ne drži. trdim pa na podlagi tega stavka:

.blabla......da je status voznika začetnika vezan na pridobitev katere od kategorij (A2, A, B ) , kar pa pomeni, da oseba, ki "izčrpa" ta status na primer na kategoriji A, ne postane več voznik začetnik, če kasneje pridobi na primer kategorijo B.......... itd.

vir je že zgoraj pripet.

in če na strani MNZ piše, da kdor izčrpa status začetnika v kategoriji A ne postane več začetnik, če kasneje opravi kategorijo B je - vsaj meni - jasno da velja tudi obratno. (torej da če imaš B več kot 3 leta, in kasneje opraviš A, nisi voznik začetnik)

pa se ponovno vprašajmo komu ni jasno kaj je napisano

LP

To, kar si napisal, tudi meni štima tako kot si povedal, ampak mi je na predavanju CPP pred mesecem dni predavatelj dejal, da kljub temu, da imam B že 16 let, sem voznik začetnik za A kategorijo 2 leti...

Ne vem, kdo ima zdaj prav ! :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne jemati vsega kar trdijo predavatelji in inštruktorji v avtošoli za sveto. Le niso vedno tako verodostojen vir podatkov.

Glej, to kar sem prej omenjal je kopirano iz uradnega zakona, tako da dilema ali ima predavatelj bolj prav ali ne, mislim da odpade :)

Konec koncev tudi na UE včasih referentke ne vejo kako in kaj..

Ali pa bom vprašal malo drugače - kaj se zgodi v primeru, da bi bil voznik začetnik samo za kategorijo, katero si nazadnje opravil.

1. primer

Izpit za avto imam npr. 10 let. Izpit A neomejeno imam npr. 1 leto. Z motorjem nardim neumnost in dobim 6 pik. nato naredim z avtom neumnost in dobim recimo 3 pike. skup 9 pik. pike, kot vemo se ne dodeliijo posameznim kategorijam, ampak se seštevajo skupaj. (logično - saj če bi se pike delile posamezno, bi tisti ki ima opravljenih 5 kategorij lahko teoretično nažgal 5 x 17 = 85 pik in bi še vedno obdržal izpit. ) Torej imam 9 pik, za A kategorijo sem voznik začetnik, za B nisem... kaj zdaj? a mi torej vzamejo samo kategorijo A?

2. podoben primer.

Izpit za B imam 15 let, za A 1 leto. z motorjem dobim 10 pik. Vozniški izpit, pa kot vemo se odvzame za vse kategorije, ne moreš se "odpovedat" samo 1 kategoriji, druge pa vozit dalje. ko pa tisto kategorijo ponovno opraviš, dobiš ponovno izpit nazaj. Torej? kako mi bodo zdaj vzeli izpit, če za A sem voznik začetnik, za B pa nisem in potemtakem pri 10 točkah obdržim vozniško?

Ali obstaja sankcija odvzem samo določene kategorije? :hmm:

Lep pozdrav

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Midva se prejle nisva dobor razumela.

Ko sem napisala, da kaj ni jasno napisano sem mislila na nekoga, ki je rekel, da si voznik začetnik za vse kategorije.

Res sem mal dvoumljivo napisala :rolleyes:

Se pravi če imaš ti vozniško dovoljenje z B kategorijo recimo 8 let in za A kategorijo 2 tedna, potem nisi voznik začetnik!

Je pa res, das si vseeno začetnik četudi imaš od prej kategorije F,G ...

Odvzem določene kategorije ne obstaja, lahko pa se sodišče odloči, da ti določeno kategorijo ne odvzame, če si recimo poklicni voznik in bi s tem izgubil službo.

Popravljeno . Popravil Maja333
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Pozdrav,

mel sem včeraj primer, ko sem konec naselja (še zmeraj naselje omejijtev 50) prehiteval z motorjem kolono treh vozil in me je ujel radar 93km/h iz grmovja.

Kat. B imam že več kot 10 let, kat. A pa slabo leto.

Kaj lahko pričakujem?

Kazen je po zakonu 1000€ 9 kazenskih točk.

Ali sem začetnik ali ne?

Prebral sem celotno temo pa se mi zdi da si vsak različno razlaga 66. točko 23. člena ZVCP t

Kako je s sodniki/co? Je moja prvi prekršek v 10 letih.

Zanima me predvsem mnenje tistih k so imeli podobni primer in mnenje pravnikov, če je kakšen med nami!

Hvala za odgovore.

Lp

V zakonu je pomoje mišljeno tako: Če nekdo opravi vozniški izpit iz kategorije B npr.leta 1995 je logično 2 leti voznik začetnik. Če nekdo opravi vozniški izpit za katgorijo A leta 1995 je tudi logično 2 leti voznik začetnik.

Če nekdo opravi vozniški izpit za kategorijo B leta 1995 in nato leta 2002 naknadno opravi še izpit za kategorijo A, NI VEČ VOZNIK ZAČETNIK za ketegorijo A,ker je že izčrpal status voznika začetnika leta 1997.

Ker,če je mišljeno kakorkoli drugače in to ni res,kar sem napisal potem mi naj kdo razloži,kako je z seštevanjem kazenskih točk.Se pravi jaz imam izpit za avto 15 let za motor pa manj kot leto?

Če si razlagajo po 23.členu ,da sem jaz voznik začetnik za A kategorijo,kako mi bodo seštevali kazenske točke pri A in B kategoriji? Pravijo pa,da se točke štejejo skupaj in ne na posamezno kategorijo.

Tle neki zelooo ne štima?

Primer:Do sedaj imam 3 KT iz Bja in naredim prekršek za 10KT z Bjem torej jih imam skupaj 13.Ker vemo,da se točke ne seštevajo po kategorijah ampak skupaj glede na celotno vozniško to pomeni da mi gre izpit za A kategorijo, (in posledično za vse kategorije,ki jih imam A,B,C,E), v kateri sem po njihovem glupem zakonu začetnik,ker je za začetnika opredeljeno največ 7 točk? Se pravi,da si z Bjem lahko uničim izpit za A(in vse ostale izpite pri katerih sem stari voznik) ???

Torej sledi,da sem za B,C,E kategorijo stari voznik (18KT) za A kategorijo pa voznik začetnik(7KT)? Kako je to lahko mogoče?

Logična varjanta bi bila edino ta,da z pridobitvijo nove kategorije A postanem za vse dosedanje kategorije voznik začetnik??? Se pravi 7KT za vse,ne glede na to kar imam narejeno.To pa pač ne gre,ker ti ne morjo vzeti nečesa,kar si že pridobil,pač jaz sem za te kategorije prestal začetniško dobo in me ne morejo poslati nazaj na začetnika.

Njihov uradni sistem kaznovanja z kazenskimi točkami velja edino tako,da sem za vse kategorije,ki jih imam voznik začetnik ali pa da sem za vse kategorije,ki jih imam stari voznik. Torej je meja 18KT za vse ali pa 7KT za vse.Po sedanji zakonski ureditvi ne more biti meja za B,C,E 18KT za A pa 7KT.

Kdo bi mi znal povedati,kako je s tem?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi če imaš ti vozniško dovoljenje z B kategorijo recimo 8 let in za A kategorijo 2 tedna, potem nisi voznik začetnik!

Je pa res, da si vseeno začetnik četudi imaš od prej kategorije F,G ...

Danes preveril pri inštruktorju - velja tole, kar je gor zapisano...

Voznik začetnik si le, ko imaš le eno kategorijo narejeno (A ali B) prve 2 leti...

Se pravi, če greš delat A in nimaš od prej B, si voznik začetnik ali greš delat B, pa nimaš od prej A...

Če pa imaš od prej B 5 let in greš delat A nisi začetnik KER si že z B prevozil vse kategorije cest in z A boš že vedel kako se vozit po njih...

Če pa imaš od prej F in greš delat A, pa si začetnik, ker se s traktorjem nisi mogel peljat po hitri cesti ali avtocesti, ali pač :naughty:

Upam, da sem dovolj jasno napisal :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes preveril pri inštruktorju - velja tole, kar je gor zapisano...

Voznik začetnik si le, ko imaš le eno kategorijo narejeno (A ali B) prve 2 leti...

Se pravi, če greš delat A in nimaš od prej B, si voznik začetnik ali greš delat B, pa nimaš od prej A...

Če pa imaš od prej B 5 let in greš delat A nisi začetnik KER si že z B prevozil vse kategorije cest in z A boš že vedel kako se vozit po njih...

Če pa imaš od prej F in greš delat A, pa si začetnik, ker se s traktorjem nisi mogel peljat po hitri cesti ali avtocesti, ali pač :naughty:

Upam, da sem dovolj jasno napisal :blush:

Ja se je tudi meni zdelo,da bo tako,kot ti praviš,ker drugače ne more bit.

LP!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Danes preveril pri inštruktorju - velja tole, kar je gor zapisano...

.......

Pa ne jemljite mnenja inštruktorjev, (znancev) policistov,... za 100% merodajne, ker če/ko se zmotijo pri interpretaciji zakona (kar ni redkost), boste vi tisti, ki jih boste dobili po... :bum: Ne oni!

lp

P.S. To ni izrecno letelo na ta primer, ampak je služil zgolj za kuliso.

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi če imaš ti vozniško dovoljenje z B kategorijo recimo 8 let in za A kategorijo 2 tedna, potem nisi voznik začetnik!

??

Se pravi če imam 6 let vozniško za B kategorijo in sem včeraj naredil za A neomejeno NISEM voznik začetnik?

Mater, prebral v eni novi knjigci da sem, fotr reku da sem, na motosvetu dobil 5 različnih info...

Kaj zdej, če maš za A recmo 4 leta in si star 25 in imaš za A 6 mesecev NISI voznik začetnik?

Thx!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se pravi če imam 6 let vozniško za B kategorijo in sem včeraj naredil za A neomejeno NISEM voznik začetnik?

Tako je. Formalno nisi voznik začetnik (kar se kazenskih pik in kazni tiče), na cesti si pa še vedno zelenc :-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!