Skoči na vsebino

DENARNA KAZEN IN TOČKE


peko001

Priporočene objave

Tako je. Formalno nisi voznik začetnik (kar se kazenskih pik in kazni tiče), na cesti si pa še vedno zelenc :-)

hm... pa je to ziher? Lahko še kdo to potrdi?

Kaj pa točke, ki jih dobiš z avtom in motorom se seštevajo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

To kar je mashina napisal zagotovo drži...

AHA!

Pol pravš da sm zelenc?!?

Samo se šalim, mal se morm k je tako vreme :krneki:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

AHA!

Pol pravš da sm zelenc?!?

Samo se šalim, mal se morm k je tako vreme :krneki:

Motorist začetnik(zelenc)- Srbijanci pravjo remac na motoru !!!!

Ps; se mal hecam k je slabu vreme ! :beer2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Pozdravljeni

Danes sem na vožnji čez Metliko -- omejitev 50KM/h prehitel avto nato pa čez nekaj metrov naletel na policistko z ročnim radarjem, ki je skočila iz grmovja in me ustavila. Na radarju je bila cifra 92KM/H. Ko sem opazil policistko sem pogledal na števec in sem imel brzino 66km/h, zgleda, da me je zadela v trenutku ko sem imel največjo hitrost zaradi avta, ki sem ga prehiteval, nato sem pihal 0.0 in tudi preverili so mi izpušni sistem. Na srečo sem teden nazaj dobil homologacijo za predelan izpušni sistem LeoVince.

Po tem ko so me preverili je policistka odšla sedet v avto, ni mi dala nobenega potrdila niti rekla ni da lahko grem, zato sem še pet minut stal na nasprotni strani ceste kot budala preden mi je postalo jasno, da se lahko odpeljem in ne bom dobil nobenega potrdila.

Izpit za kategorijo B imam 9 let, za A sem pa naredil pred 11 meseci. Po zakonu dobim 9 točk in 1000€ kazni. Zanima me, na kaj je najbolje se sklicevat v pritožbi? Nekdo mi je rekel, da bi radar morala imeti na stojalu. Zanima me tudi ali sem mladi voznik za A kategorijo ali ne ? Po forumih je 5 različnih razlag glede tega. Drugače bom pa itak odgovor izvedel iz prve roke pri sodniku čez nekaj dni :))

LP

Popravljeno . Popravil Miheljo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Danes sem na vožnji čez Metliko -- omejitev 50KM/h prehitel avto nato pa čez nekaj metrov naletel na policistko z ročnim radarjem, ki je skočila iz grmovja in me ustavila. Na radarju je bila cifra 92KM/H. Ko sem opazil policistko sem pogledal na števec in sem imel brzino 66km/h, zgleda, da me je zadela v trenutku ko sem imel največjo hitrost zaradi avta, ki sem ga prehiteval, nato sem pihal 0.0 in tudi preverili so mi izpušni sistem. Na srečo sem teden nazaj dobil homologacijo za predelan izpušni sistem LeoVince.

Po tem ko so me preverili je policistka odšla sedet v avto, ni mi dala nobenega potrdila niti rekla ni da lahko grem, zato sem še pet minut stal na nasprotni strani ceste kot budala preden mi je postalo jasno, da se lahko odpeljem in ne bom dobil nobenega potrdila.

Izpit za kategorijo B imam 9 let, za A sem pa naredil pred 11 meseci. Po zakonu dobim 9 točk in 1000€ kazni. Zanima me, na kaj je najbolje se sklicevat v pritožbi? Nekdo mi je rekel, da bi radar morala imeti na stojalu. Zanima me tudi ali sem mladi voznik za A kategorijo ali ne ? Po forumih je 5 različnih razlag glede tega. Drugače bom pa itak odgovor izvedel iz prve roke pri sodniku čez nekaj dni :))

LP

pri današnjih laserskih pištolah se meritev opravi lahko tudi "iz roke" ... videl osebno na nekem zboru , ko mi je policist pokazal kako se izvede pravilna meritev... on pritiska sprožilec , ekran pa mu kaže "error" dokler ni meritev pravilna in uspešna... tukaj ne moreš nič...

ČE pa sumiš , da nisi dosegel hitrosti,ki ti jo pokaže na pištoli ( če si jo si itak pečen ) , je rešitev zelo enostavna...pogledaš na uro in čakaš ... laserska pištola SAMODEJNO izbriše meritev po 15 minutah .. torej mora tudi primerno dolgo časa držati izpisan tvoj rezultat ( minus čas od meritve do takrat ko si pogledal na uro - ali pa vklopil štoparico !!!! ) ... če se izbriše recimo po 7 minutah TO NI BILA TVOJA HITROST temveč hitrost nekoga izmerjenega pred tabo ...

to se je zgodilo meni , ko mi je števec na avtu kazal 63km/h ( fiat punto , ki itak laže v plus 2-4 km na uro ) , pištola pa 72km/h... vendar se je gospod policist ,ki je sedel na sopotniškem sedežu malo zafrknil s svojo osornostjo (na mojo pripombo ,da se bom pač pritožil se je nazaj zadrl : "kaj se BOŠ ?" - če jaz mlajše vikam bodo tudi ONI mene !!! ) in sem želel videti dokument o skladnosti in umerjenosti merilne naprave, ki ga morajo imeti s sabo !! ta dokument se mora ujemati s serijskimi številkami na merilni napravi !! če se ne ujemajo pomeni da goljufajo - opravijo eno meritev dobre naprave in ta dokument uporabljajo tudi za druge naprave... no , v mojem primeru pa tega dokumenta - čeprav je policist trdil , da ga imajo s sabo ! - ni bilo v 10cm debeli mapi ... rekel je , da so ga verjetno POZABILI na policijski postaji ....prometne policije brdo pri ljubljani ... ja seveda so jo....

toliko o tem , kako se je treba držati zakonov .. obojestransko ... jaz osebno se trudim kolikor se le da , da v naseljih vsaj v nekih mejah spoštujem omejitve .. v strnjenem naselju zaradi moje in tuje varnosti , proti koncu naselja , kjer se včasih ceste že lepo odprejo in ni več hiš pa prav zaradi inkasantskih policistov .... lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tudi jaz sem se peljal čez metliko....

jih je bilo kar nekaj..

par 100 m prej je bil parkiran policaj na motorju z walki talki-jem v roki, potem pa policistka z radarjem.

Verjetno je vnaprej sporočal kdaj naj meri....

sem pa na srečo vozil za avtom po omejitvi in se mi ga enostavno ni dalo prehitet, ker sem imel časa na pretek...

lpm

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zanima me tudi, ali je 1000€ fiksna kazen, ali se to prepolovi, če plačam v enkratnem znesku.

Hvala

Lp

kokr se men zdi, je vsaka kazen polovička, če plačaš v zato predvidenem roku(8 dni?). takoj, ko se pritožiš in zgubiš... adijo popust

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se pravi, da je najbolj pametno plačati polovično kazen in mir.

to pa najbolje ti veš, k si bil zraven....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po tem ko so me preverili je policistka odšla sedet v avto, ni mi dala nobenega potrdila niti rekla ni da lahko grem, zato sem še pet minut stal na nasprotni strani ceste kot budala preden mi je postalo jasno, da se lahko odpeljem in ne bom dobil nobenega potrdila.

nevem kako je zdaj ker že nekaj časa nisem nikjer naletel na radar (na srečo) ampak včasih si dobil in podpisal zapisnik. tam je pisalo vse o tem koliko je bilo izmerjeno (s toleranco), na kaki razdalji, kje, itd.

edino pri radarju ki te slika ni bilo tega postopka, pri pištoli je veljalo, če ti niso dali nobenega papirja te niso prijavili in si jo odnesel z moralno pridigo policaja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nevem kako je zdaj ker že nekaj časa nisem nikjer naletel na radar (na srečo) ampak včasih si dobil in podpisal zapisnik. tam je pisalo vse o tem koliko je bilo izmerjeno (s toleranco), na kaki razdalji, kje, itd.

edino pri radarju ki te slika ni bilo tega postopka, pri pištoli je veljalo, če ti niso dali nobenega papirja te niso prijavili in si jo odnesel z moralno pridigo policaja.

po novem ti policaj sploh neda več zapisnika tudi podpisati ne rabiš nič več zapisnik o meritvi pa dobiš ko je primer zaključen se pravi od sodnika dobiš kazen+zapisnik na to pa se lahko potem pritožiš .

Popravljeno . Popravil bna
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se v zadnjem casu ni kaj drasticno spremenilo, lahko polovicko uveljavljas samo pri kazni, ki ti jo izrece policist na mestu prekrska. V primeru, da zadeva roma do sodnika za prekrske, placas zakonsko doloceno kazen + neko povprecnino ali takso (ne spomnim se tocno, kako se imenuje pravilno). Polovicke ni, lahko pa prosis za placilo na obroke.

Napisal sem, da se je lahko kaj spremenilo, kajti pred sodnikom sem stal nekaj let nazaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se v zadnjem casu ni kaj drasticno spremenilo, lahko polovicko uveljavljas samo pri kazni, ki ti jo izrece policist na mestu prekrska. V primeru, da zadeva roma do sodnika za prekrske, placas zakonsko doloceno kazen + neko povprecnino ali takso (ne spomnim se tocno, kako se imenuje pravilno). Polovicke ni, lahko pa prosis za placilo na obroke.

Napisal sem, da se je lahko kaj spremenilo, kajti pred sodnikom sem stal nekaj let nazaj.

Točno tako, čim je v igri sodnik za prekrške ni polovičke, ampak denarna kazen + povprečnina, lahko se samo zaprosi za obročno odplačevanje. Pravtako, če je prekršek za sodnika za prekrške se od policista ne dobi nobenega potrdila, ampak vse pride po pošti (vabilo za sodnika).

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

zanima me, če kdo mogoče ve, če dobiš kazenske točke v Nemčiji, ali te veljajo tudi pri nas,?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo prišel z dopusta in doma me je pričakalo priporočeno pismo z vabilom na obravnavo-_- Slikala me je samodejna merilna naprava za nadzor prometa, ampak problem je v tem da js te slike nisem dobil priložene. Zej me pa zanima al js to sliko vidim šele ko pridem na obravnavo al kako je s tem? Ko sm narobe parkiral sem dobil sliko po pošti zraven.

Hvala za odgovore

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni

Danes sem na vožnji čez Metliko -- omejitev 50KM/h prehitel avto nato pa čez nekaj metrov naletel na policistko z ročnim radarjem, ki je skočila iz grmovja in me ustavila. Na radarju je bila cifra 92KM/H. Ko sem opazil policistko sem pogledal na števec in sem imel brzino 66km/h, zgleda, da me je zadela v trenutku ko sem imel največjo hitrost zaradi avta, ki sem ga prehiteval, nato sem pihal 0.0 in tudi preverili so mi izpušni sistem. Na srečo sem teden nazaj dobil homologacijo za predelan izpušni sistem LeoVince.

Po tem ko so me preverili je policistka odšla sedet v avto, ni mi dala nobenega potrdila niti rekla ni da lahko grem, zato sem še pet minut stal na nasprotni strani ceste kot budala preden mi je postalo jasno, da se lahko odpeljem in ne bom dobil nobenega potrdila.

Izpit za kategorijo B imam 9 let, za A sem pa naredil pred 11 meseci. Po zakonu dobim 9 točk in 1000€ kazni. Zanima me, na kaj je najbolje se sklicevat v pritožbi?

A to v mestu? Pa saj ti je jasno, da naj se v mestu ali naselju ne bi premikali z motornimi vozili s hitrostjo, večjo od 50 km/h (ali, če je označeno, 60 ali 70 km/h)?

Sklicuj se na to, da si bolj "počasen" ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdrav

Neki me zanima k je lh taka tema(recimo)

Kaj pa z ročnim radarjem k ga ma policaj-a te lahko slika?

Kako pa je s tem recimo da se pelješ mimo radarja, ki meri v nasprotni smeri tvoje vožnje

(ti greš gor on meri nasproti vozeča vozila)

pa ti greš malo hitro mimo njega, a te lahko pol slika,k vidi tablico pa ti pošljejo kazen?al ne?

Al samo pomahaš in greš mimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!