Skoči na vsebino

DENARNA KAZEN IN TOČKE


peko001

Priporočene objave

Hvala za odgovore. Samo to me je zanimalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor nisi nič podpisal.... ne bo nič.

Podpišeš samo, da si prejel zapisnik v roke, če ne mislim, da ga po pošti s položnico dobiš...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem pa te dni dobil priporočeno pošiljko iz Celovca (ni me bilo doma, pa sem dobil samo obvestilo!) in predvidevam da je kakšna kazen za prometni prekršek, saj sicer nimam nobene zveze s Celovcem, razen da sem parkrat peljal skozi v začetku meseca (verjetno prehitro).

A slučajno kdo ve, kako je s tem, če pošiljke ne dvignem? Ali lahko na kak način izterjajo kazen? Ima kdo izkušnje s tem oz. s prispelimi kaznimi od stacionarnih radarjev ipd.?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A slučajno kdo ve, kako je s tem, če pošiljke ne dvignem? Ali lahko na kak način izterjajo kazen? Ima kdo izkušnje s tem oz. s prispelimi kaznimi od stacionarnih radarjev ipd.?

Ti kar glavo v pesek zakopli ... saj živimo še vedno v 18. stoletju in če pošte ne dvigneš, ti itak ni bla poslana ... verjetno tudi nikoli več ne boš še v Avstrijo, right? ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem pa te dni dobil priporočeno pošiljko iz Celovca (ni me bilo doma, pa sem dobil samo obvestilo!) in predvidevam da je kakšna kazen za prometni prekršek, saj sicer nimam nobene zveze s Celovcem, razen da sem parkrat peljal skozi v začetku meseca (verjetno prehitro).

A slučajno kdo ve, kako je s tem, če pošiljke ne dvignem? Ali lahko na kak način izterjajo kazen? Ima kdo izkušnje s tem oz. s prispelimi kaznimi od stacionarnih radarjev ipd.?

zgleda, da bodo korošci mao popucal predale in poskusl dobit še kakšn € od nas... tud sam dobu. kva zdej, nej jokam? tisto uro tistega dne sem bil v tistem kraju in po mojem zna bit tud to res, da sm bil prehiter. plačov. (ma sej se tok precej vozm tam)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ti kar glavo v pesek zakopli ... saj živimo še vedno v 18. stoletju in če pošte ne dvigneš, ti itak ni bla poslana ... verjetno tudi nikoli več ne boš še v Avstrijo, right? ...

Mater si brezkoristen s takimi posti. Vem, da ko dobiš kazen, se pač plača. Sprašujem le, če obstaja kakšna luknja v sistemu, da se izogneš plačilu brez negativnih posledic. Kaj ti ni jasno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater si brezkoristen s takimi posti. Vem, da ko dobiš kazen, se pač plača. Sprašujem le, če obstaja kakšna luknja v sistemu, da se izogneš plačilu brez negativnih posledic. Kaj ti ni jasno?

Jaz ti lahko opišem izkušnjo mojega bratranca,ko ni plačal kazen, čez en mesec je dobil dvojno porcijo in potem je takoj plačal!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Jaz sem pa te dni dobil priporočeno pošiljko iz Celovca (ni me bilo doma, pa sem dobil samo obvestilo!) in predvidevam da je kakšna kazen za prometni prekršek, saj sicer nimam nobene zveze s Celovcem, razen da sem parkrat peljal skozi v začetku meseca (verjetno prehitro).

A slučajno kdo ve, kako je s tem, če pošiljke ne dvignem? Ali lahko na kak način izterjajo kazen? Ima kdo izkušnje s tem oz. s prispelimi kaznimi od stacionarnih radarjev ipd.?

Tudi jaz sem dobil čestitko od Žandarjev iz Celovca za 45 eur.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

še to ne morjo, če si hitrejši od metka :P

Ampak resno, zakaj za vraga enkrat ne uporabljajo zakona, takšen kot je. S samimi spremembami in zviševanjem kazni, ne bodo ničesar dosegli. S tem ne bodo preprečili ničesar. Se ve, kaj se bi se moralo zgoditi s človekom, ki je kontra po avtocesti vozil pijan in ubil tri mlada dekleta. Naj ga sodišče obsodi, kot narekuje zakon. Novi zakon tega ne bo preprečil.

Uf... res sem malo jezen, ampak, če bi se sedanji zakon dosledno uporabljal in vse kazni izterjal, ni nibenega razloga za tako drastično zvišanje kazni.

Jaz osebno, se poskušam držati, vsaj osnovnih pravil, CPP-ja (kolikor se pač da :P ), zato se niti ne bojim toliko teh kazni, se mi pa vseeno zdi zamalo, da že v sedanjem zakonu, ne najdejo dovolj vzvodov in moči, da pijance in težke prekrškarje, spravijo iz ceste.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mater si brezkoristen s takimi posti. Vem, da ko dobiš kazen, se pač plača. Sprašujem le, če obstaja kakšna luknja v sistemu, da se izogneš plačilu brez negativnih posledic. Kaj ti ni jasno?

Ja, obstaja. Rečeš, da je nekdo drug bil, ta drug tudi podpiše in priča, da je on bil - tako se ti izogneš plačilu in zate negativnih posledic ni - razen, če te dobijo, da si pod prisego lagal ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če iz pipe kaplja voda in nad njo obesiš napis "Pazi kaplja voda!" nisi naredil nič.

Pipo je potrebno popravit!

Politika pa pač ne zna popravljat, znajo pa ... kaj pa vem če sploh kaj znajo.

Če se pelješ po AC 200 pa res nisi tak kriminalc, da bi ti moral izpit vzet in plačo od cele ulice.

Pa saj se ne splača jamrat, takle smo hoteli, zdaj pa imamo! _ Dokler ne bo počilo uornk.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako zakon o pravilih cestnega prometa uvaja obvezno uporabo zaščitne čelade za vse kolesarje in obvezna zaščitna oblačila motoristov. :):P Ali se bomo vozili tudi poleti vedno v kombinezonih :D

Popravljeno . Popravil PERO58
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako zakon o pravilih cestnega prometa uvaja obvezno uporabo zaščitne čelade za vse kolesarje in obvezna zaščitna oblačila motoristov. :):P Ali se bomo vozili tudi poleti vedno v kombinezonih :D

Ne samo to, dovoljeni bodo rumeno fluorescentni kombinezoni, pogojno še oranžni. whistle.gif

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako zakon o pravilih cestnega prometa uvaja obvezno uporabo zaščitne čelade za vse kolesarje in obvezna zaščitna oblačila motoristov. :):P Ali se bomo vozili tudi poleti vedno v kombinezonih :D

Pa niso govorili, da je (čelada za kolesarje) po zakonu obvezna, vendar pa ni predpisana nobena kazen če je ne nosiš?

Mogoče bo enako z obleko?!?

lp

P.S. Nisem pa preverjal zgornjih tditev, tako da...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tako zakon o pravilih cestnega prometa uvaja obvezno uporabo zaščitne čelade za vse kolesarje in obvezna zaščitna oblačila motoristov. :slap::? Ali se bomo vozili tudi poleti vedno v kombinezonih :?

Ja če boš hotu it samo en giro na eno :beer1: boš mogu kar kombinezon oblejč tudi če bo odaljeno samo 1 km :headbang: .In si predstavljaš tiste stare babice ki gredo s kolesom zjutraj v market,da si bodo dajale čelado gor :slap: .Kam bo to peljalo?

L.P. :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja če boš hotu it samo en giro na eno :beer1: boš mogu kar kombinezon oblejč tudi če bo odaljeno samo 1 km :headbang: .In si predstavljaš tiste stare babice ki gredo s kolesom zjutraj v market,da si bodo dajale čelado gor :slap: .Kam bo to peljalo?

L.P. :)

al pa hah, ko grejo zjutraj k maši, pa vse povrsti s čeladami HAHAHA

samo da si polnijo žepe, ker jim 5000eur+++ na mesec ni dovolj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ADIJOPAMET :slap:

čeprav bo pa prekleto zanimivo videt če že bo cagar kakih 10 čez omejitev pokazal.....kako bo policaj (namesto sedaj 1 debele skripte o kaznih- jbg....so me dobili zadnjič 10 čez omejitev.....-pa se običajno skušam držati omejitev hitrosti... :glare: ....ku+c pa tak štrajk..... sam....kj češ....če ga vserješ.... nimaš kaj palamudit..... ) privlekel na plano 4 fascikle, da bo vedel kaj napisat :naughty: ....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ADIJOPAMET :slap:

čeprav bo pa prekleto zanimivo videt če že bo cagar kakih 10 čez omejitev pokazal.....kako bo policaj (namesto sedaj 1 debele skripte o kaznih- jbg....so me dobili zadnjič 10 čez omejitev.....-pa se običajno skušam držati omejitev hitrosti... :glare: ....ku+c pa tak štrajk..... sam....kj češ....če ga vserješ.... nimaš kaj palamudit..... ) privlekel na plano 4 fascikle, da bo vedel kaj napisat :naughty: ....

A te ni samo opomnil?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!