Skoči na vsebino

DENARNA KAZEN IN TOČKE


peko001

Priporočene objave

A te ni samo opomnil?

jok, brate....padla kazen prejšnji torek.... :sleep2: Sem vprašala, če je mogoče kaka možnost za opozorilo....pa je gladko odvrnil, da za prekoračitev hitrosti ne..... mah sej (v končni fazi je samo opravljal svoje delo......zasrala sem ga pač sama.... )

Popravljeno . Popravil mačka27
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

jok, brate....padla kazen prejšnji torek.... :sleep2: Sem vprašala, če je mogoče kaka možnost za opozorilo....pa je gladko odvrnil, da za prekoračitev hitrosti ne..... mah sej (v končni fazi je samo opravljal svoje delo......zasrala sem ga pač sama.... )

Razmišljaš čisto realno..glede tega kapo dol.

Tisti, ki ti je napisal globo je pa še vedno štrajkbreher cool.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaji redno kasirajo.

včeraj pred tablo za konec naselja (+ na vsaki strani 1,5m pločnik),

danes pa na avtocesti mb-lenart kjer so dela na cesti.

vsaka jim čast. kreteni!

se pa že znotraj med sabo kregajo. eni štrajkajo, drugi so pič** in kasirajo,... ni enotnosti. sami ne vejo kaj bi radi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

policaji redno kasirajo.

včeraj pred tablo za konec naselja (+ na vsaki strani 1,5m pločnik),

danes pa na avtocesti mb-lenart kjer so dela na cesti.

vsaka jim čast. kreteni!

se pa že znotraj med sabo kregajo. eni štrajkajo, drugi so pič** in kasirajo,... ni enotnosti. sami ne vejo kaj bi radi.

o kaki enotnosti sanjaš... to je slovenija ;)

puni žakle in bjži ;)

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Razmišljaš čisto realno..glede tega kapo dol.

Tisti, ki ti je napisal globo je pa še vedno štrajkbreher cool.gif

ali pa se je hotel pohazati da je "dedec" pred ubogim "dekletcem"

pri takih prekrških vedno bolje zaleže opozorilo kot kazen

saj pravite da so policaji tudi "psihologi"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je peljal nekaj čez 130km/h na 90 omejitve (sneman s provido), pa je dobil 9 pik pa 500€, ker pa je bil mladi voznik so mu vzeli vozniško, tako da sedaj ponovno opravlja izpit

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kakšno kazen lahko pričakujem za 110 km/h pri 70 omejitve?

Hvala za odgovore

V naselju ali izven naselja? Morda na avtocesti ali cesti, rezervirani za motorna vozila? Kazni niso povsod enake...

V vsakem primeru pa bo dokaj visoka...

D.

PS: Lahko pa si prebereš 32. člen ZVCP...

Popravljeno . Popravil danci1973
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V naselju ali izven naselja? Morda na avtocesti ali cesti, rezervirani za motorna vozila? Kazni niso povsod enake...

V vsakem primeru pa bo dokaj visoka...

D.

PS: Lahko pa si prebereš 32. člen ZVCP...

izven naselja

hvala za odgovor

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kolega je peljal nekaj čez 130km/h na 90 omejitve (sneman s provido), pa je dobil 9 pik pa 500€, ker pa je bil mladi voznik so mu vzeli vozniško, tako da sedaj ponovno opravlja izpit

Pa je dobil zraven prehitre vožnje še katero kazen ker kot je meni znano je za več kot 40km/h izven naselja 9pik pa 380€. Mogoče pa mam jst stare podatke.

edit: sm si prebral 32 člen in piše najmanj 380€ :sleep2:

Popravljeno . Popravil yourfriend11
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 tedne pozneje...

Dobil sem pošto iz medobčinskega redarstva :headbang: :headbang:

Rezultat je prekoračitev hitrosti v naselju za 15km/h :unsure: :unsure:

Avta nisem vozil jaz, ampak nekdo drug iz družine. Vozilo v prekršku je pa slikano od zadaj, tako da se voznika ne vidi.

Se splača kaj pritoževat a bom potegnil takratko?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dobil sem pošto iz medobčinskega redarstva :headbang: :headbang:

Rezultat je prekoračitev hitrosti v naselju za 15km/h :unsure: :unsure:

Avta nisem vozil jaz, ampak nekdo drug iz družine. Vozilo v prekršku je pa slikano od zadaj, tako da se voznika ne vidi.

Se splača kaj pritoževat a bom potegnil takratko?

sam najdet morš enga da se žrtvuje za pike O:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sam najdet morš enga da se žrtvuje za pike O:-)

Tega že imamo :rolleyes:

Zanima me če se lahko kako izognem plačilu kazni?

V vsakem primeru bom pa napisal nek dopis, kjer bom objasnil kdo je vozil avto in kdo naj tudi nosi posledice za brezglavo divjanje :yea1:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tega že imamo :rolleyes:

Zanima me če se lahko kako izognem plačilu kazni?

V vsakem primeru bom pa napisal nek dopis, kjer bom objasnil kdo je vozil avto in kdo naj tudi nosi posledice za brezglavo divjanje

Saj nisi ti vozil, ne vem, zakaj bi se ti "izognil" ... Zgleda, da blefiraš ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, ali plačam jaz al pa mama, v vsakem primeru gre iz družinskega proračuna.

Samo zanima me, če obstaja kakšna pravna podlaga za pritožbo? Pike bo pa tako ona pokasirala...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, ali plačam jaz al pa mama, v vsakem primeru gre iz družinskega proračuna.

Samo zanima me, če obstaja kakšna pravna podlaga za pritožbo? Pike bo pa tako ona pokasirala...

Razlogi za pritožbo so:

1) bistvene kršitev določb kazenskega postopka;

2) kršitev kazenskega zakona;

3) zmotno ali nepopolno ugotovljeno dejansko stanje;

4) zaradi odločbe o kazenskih sankcijah, o odvzemu premoženjske koristi, o stroških kazenskega postopka, o premoženjskopravnih zahtevkih in zaradi odločbe o objavi sodbe v tisku, po radiu ali po televiziji.

Iz prakse ti povem, da pri prekrških skoraj ni pritožbe, ki bi bila uspešna, ker sodišča verjamejo policajem in tvoja beseda proti njihovi ne velja 0. Predlagam, da se doma zmente kdo bo pokasiral pike in plačate to polovičko pa basta mir.

Drugač pa če te potolaži Kranjski medobčinski inšpektorat je v tem mesecu poslal 6800 :blink: plačilnih nalogov za obdobje dec 2009 do nov 2010, ker prej niso imel dovoljenja MNZ za to vrsto radarja, sedaj pa filajo proračun s kaznimi za nazaj, zastaralni rok za te zadeve pa je 2 leti tako da so vsi najebali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa če te potolaži Kranjski medobčinski inšpektorat je v tem mesecu poslal 6800 :blink: plačilnih nalogov za obdobje dec 2009 do nov 2010, ker prej niso imel dovoljenja MNZ za to vrsto radarja, sedaj pa filajo proračun s kaznimi za nazaj, zastaralni rok za te zadeve pa je 2 leti tako da so vsi najebali.

Ne morem verjet, da bodo za obdobje, za katerega niso imeli dovoljenja, pošiljali kazni :wacko:

Mislim, da je lahko tukaj kazen za pritožbo. Od dneva, ko so dobili dovoljenje dalje, jim dovoljenje velja.

To je moje mnenje :P

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne morem verjet, da bodo za obdobje, za katerega niso imeli dovoljenja, pošiljali kazni :wacko:

Mislim, da je lahko tukaj RAZLOG za pritožbo. Od dneva, ko so dobili dovoljenje dalje, jim dovoljenje velja.

To je moje mnenje :P

enmjčknpopravek :blush:

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Drugač pa če te potolaži Kranjski medobčinski inšpektorat je v tem mesecu poslal 6800 :blink: plačilnih nalogov za obdobje dec 2009 do nov 2010, ker prej niso imel dovoljenja MNZ za to vrsto radarja, sedaj pa filajo proračun s kaznimi za nazaj, zastaralni rok za te zadeve pa je 2 leti tako da so vsi najebali.

Popravek:

Inšpektorat ni imel urejenih pogodbenih odnosov z MNZ in ministrstvom za pravosodje, zato niso mogli obdelovat podatkov o vozniških dovoljenjih in kazenskih točkah.

Pa še primer ki je nastal s temi kaznimi za nazaj: Dec se je vozu v službo vsak dan po isti poti, ki je sicer v "naselju" ampak teče mimo smetišča in čistilne naprave in tam redkokdo pelje 50. Sedaj je dobil vsak dan pošto s kaznijo 250€ in 3 pike in sicer kar 6x to pa pomeni odvzem vozniškega dovoljenja :SS Problem je v tem, da če bi tip dobil prvo kazen takrat ko jo je storil bi sigurno bolj pazil in se držal omejitve. Če pa to ni inkasantstvo poj pa ...

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Popravek:

Inšpektorat ni imel urejenih pogodbenih odnosov z MNZ in ministrstvom za pravosodje, zato niso mogli obdelovat podatkov o vozniških dovoljenjih in kazenskih točkah.

Pa še primer ki je nastal s temi kaznimi za nazaj: Dec se je vozu v službo vsak dan po isti poti, ki je sicer v "naselju" ampak teče mimo smetišča in čistilne naprave in tam redkokdo pelje 50. Sedaj je dobil vsak dan pošto s kaznijo 250€ in 3 pike in sicer kar 6x to pa pomeni odvzem vozniškega dovoljenja :SS Problem je v tem, da če bi tip dobil prvo kazen takrat ko jo je storil bi sigurno bolj pazil in se držal omejitve. Če pa to ni inkasantstvo poj pa ...

Js sm pa mislu, da skrbijo za našo varnost. wallbash.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glej, ali plačam jaz al pa mama, v vsakem primeru gre iz družinskega proračuna.

Samo zanima me, če obstaja kakšna pravna podlaga za pritožbo? Pike bo pa tako ona pokasirala...

Zakaj že bo ona pike pokasirala?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa še primer ki je nastal s temi kaznimi za nazaj: Dec se je vozu v službo vsak dan po isti poti, ki je sicer v "naselju" ampak teče mimo smetišča in čistilne naprave in tam redkokdo pelje 50. Sedaj je dobil vsak dan pošto s kaznijo 250€ in 3 pike in sicer kar 6x to pa pomeni odvzem vozniškega dovoljenja :SS Problem je v tem, da če bi tip dobil prvo kazen takrat ko jo je storil bi sigurno bolj pazil in se držal omejitve. Če pa to ni inkasantstvo poj pa ...

Še dobro, da mu bog ni dal 1 ali 2 očes, da bi morda lahko videl prometni znak, ki omejuje hitrost?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da mu bog ni dal 1 ali 2 očes, da bi morda lahko videl prometni znak, ki omejuje hitrost?

Inkasanstvo vs. vzgoja vs. preventiva... :slap:

Če se ti to zdi primeren način, imam jaz še boljši predlog. Naj nasploh nehajo ustavljat in 'sproti' kaznovat - prekrške in kazni naj lepo seštevajo, račun pa naj prinesejo kar na britof... :alien1:

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še dobro, da mu bog ni dal 1 ali 2 očes, da bi morda lahko videl prometni znak, ki omejuje hitrost?

Hja. Mashina, ne zdi se mi tako simpel. Jaz vedno bentim na Lj obvoznici, kjer so na stečiščih različnih smeri (na primorsko, dolenjsko itd.) omejitve 80km/h. Naj se še tako trudim, je to težko izvajati, brez da bi ogrožal sebe in druge. Fukneni DARS in policija se na to požvižgajo. Ali naj table z omejitvijo odstranijo, ali pa zagotovijo da se bo tudi tam spoštovala omejitev!

Dokler takih reči ne uredijo so tudi zame samo usrani inkasanti, ki se skrivajo za radarji!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!