Skoči na vsebino

DENARNA KAZEN IN TOČKE


peko001

Priporočene objave

Takole, malo posplošeno, kar se "inkasantstva" tiče, točk (tudi v lastni glavi) ipd;

Če si prehiter, si prehiter!! Posebno v naselju. To je greh! In zanj je treba odgovarjati pred "bogom"!

Kot drugo, pa je odnos do tistega, ki te ustavi.

Če boš po svojem kiksu, ki je le tvoj, še aroganten do osebe, ki varuje red, je čisto jasno, da te bo "oklestil"!

Če boš z njim vzpostavil dialog kot Človek, in bo videl, da si se (morda) le nekoliko "zakalkuliral, ti zna nekoliko pogledati skoz prste. Še predvsem če vidi, da obžaluješ to, kar si zakrivil.

Popolnoma zbrisati dejanje pa se ne da!

In če bi v tem dialogu potekala relacija motorist & policist, bi bil to začetek tistega, da bi imeli motoristi s policaji manj problemov - in obratno!

Samo malo sem razmišljal.

Upam, da ne napačno?! Vsaj preteklost je tako pokazala. (In "cestarska ablast" enako.) :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, malo posplošeno, kar se "inkasantstva" tiče, točk (tudi v lastni glavi) ipd;

Če si prehiter, si prehiter!! Posebno v naselju. To je greh! In zanj je treba odgovarjati pred "bogom"!

Kot drugo, pa je odnos do tistega, ki te ustavi.

Če boš po svojem kiksu, ki je le tvoj, še aroganten do osebe, ki varuje red, je čisto jasno, da te bo "oklestil"!

Če boš z njim vzpostavil dialog kot Človek, in bo videl, da si se (morda) le nekoliko "zakalkuliral, ti zna nekoliko pogledati skoz prste. Še predvsem če vidi, da obžaluješ to, kar si zakrivil.

Popolnoma zbrisati dejanje pa se ne da!

In če bi v tem dialogu potekala relacija motorist & policist, bi bil to začetek tistega, da bi imeli motoristi s policaji manj problemov - in obratno!

Samo malo sem razmišljal.

Upam, da ne napačno?! Vsaj preteklost je tako pokazala. (In "cestarska ablast" enako.) :worship:

kaj naj na tole zapišem? :worship: vsak naj svoje grehe plača! slejkoprej jih vsak.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takole, malo posplošeno, kar se "inkasantstva" tiče, točk (tudi v lastni glavi) ipd;

Če si prehiter, si prehiter!! Posebno v naselju. To je greh! In zanj je treba odgovarjati pred "bogom"!

Kot drugo, pa je odnos do tistega, ki te ustavi.

Če boš po svojem kiksu, ki je le tvoj, še aroganten do osebe, ki varuje red, je čisto jasno, da te bo "oklestil"!

Če boš z njim vzpostavil dialog kot Človek, in bo videl, da si se (morda) le nekoliko "zakalkuliral, ti zna nekoliko pogledati skoz prste. Še predvsem če vidi, da obžaluješ to, kar si zakrivil.

Popolnoma zbrisati dejanje pa se ne da!

In če bi v tem dialogu potekala relacija motorist & policist, bi bil to začetek tistega, da bi imeli motoristi s policaji manj problemov - in obratno!

Samo malo sem razmišljal.

Upam, da ne napačno?! Vsaj preteklost je tako pokazala. (In "cestarska ablast" enako.) :worship:

Dokler bodo kretensko postavljene table in dokler bodo modri stali na keš točkah ne bo prav nič vzgojno ampak bo še vedno inkasanstvo. Plačat 500€+5kt (na pol v 8 dneh), za 74 km/h zunaj naselja (ampak tabla 50 pač je) je čisti kretenizem in absolutno nič vzgojnega in pozitivnega kar se mene tiče. No pa naj bo, sem plačal da bo imela Kresalka za eno črtico več. Se vprašam pa tudi o realnosti višin kazni. V Italiji bi plačal 175€. Je vseeno razlika mar ne.Kar se tiče vzgojnosti, sem namreč imel v zadnjih dneh možnosti vožnje po starih regionalkah, folk je najmanj paranoičen, kjer je omejitev 90 vozi 70, in kjer je 50 vozi max 40. Samo kam gremo s temi kaznimi. In 100% sem, da nihče med nami ni sposoben voziti brez napak. Vsakemu lahko hitrost pobegne, vsak lahko malce nespretno se vključi na cesto, vsak....bistvo vsega je, da sem tudi jaz sposoben tolerirati in opaziti napake drugih(ter pravilno reagirati), ki falijo, da ne nastane prometna nesreča. In kazni naj le bodo, samo višine naj bodo normalne.

Verjemi, da zadnje čase policaji ne popuščajo, ker morajo pokriti razliko zaradi štrajka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in če policaj že nekako pristopi k tebi rahko namrgoden (spet en motorist divjak, si misli), ti pa lepo pozdraviš -skratka se lepo človeško obnašaš, ni vrag da tudi on ne spremeni odnosa do tebe. Pri meni vedno deluje (hvala bogu, me ne ustavljajo zaradi prekrškov, ampak zgolj kontrole). Pa še kakšno pametno lahko rečeta potem. Me je enkrat ustavila ena kontrola, pa mi reče '' a ti si pa tisti, ki vedno pozdravi, kadar sem na motorju''. Je bil drugače tudi motorist, privat in službeno...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in če policaj že nekako pristopi k tebi rahko namrgoden (spet en motorist divjak, si misli), ti pa lepo pozdraviš -skratka se lepo človeško obnašaš, ni vrag da tudi on ne spremeni odnosa do tebe. Pri meni vedno deluje (hvala bogu, me ne ustavljajo zaradi prekrškov, ampak zgolj kontrole). Pa še kakšno pametno lahko rečeta potem. Me je enkrat ustavila ena kontrola, pa mi reče '' a ti si pa tisti, ki vedno pozdravi, kadar sem na motorju''. Je bil drugače tudi motorist, privat in službeno...

Kot praviš lepa beseda lepo mesto najde!!!

Sicer pa so kazni ZELO vzgojne imam kolega, ki je pošteno plačal 1K € verjetno je takoj plačal 1/2 pa tudi precej kazenskih pik je blo, danes vozi tako, da je vsem v klubu za vzor !!! :whistle:

Popravljeno . Popravil Bremzer
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

... kjer so na stečiščih različnih smeri (na primorsko, dolenjsko itd.) omejitve 80km/h. Naj se še tako trudim, je to težko izvajati, brez da bi ogrožal sebe in druge. Fukneni DARS in policija se na to požvižgajo. Ali naj table z omejitvijo odstranijo, ali pa zagotovijo da se bo tudi tam spoštovala omejitev!

Ne zameri, a meni ni tega prav nič težko izvajati. Enostavno peljem 80, pa je vse OK. In občutek imam, da s tem ne ogrožam ne sebe ne drugih. Če peljem 80 tistih 100 ali 200 metrov, kolikor je omejitev, ne bom na cilj prišel čisto nič kasneje kot tisti, ki gre 150. In ravno ta je tisti, ki me ogroža, pa druge tudi!

In kako naj policaji zagotovijo, da bodo ljudje spoštovali omejitve, če že to zahtevaš od njih? Si morda kdaj pomislil, da je to dolžnost voznikov in ne policajev?

Žal je pri nas problem v vozniški kulturi, ki je pod vsako kritiko. In dokler bodo ljudje pizdili zaradi visokih kazni, namesto da bi vozili po predpisih, toliko časa se ne bo nič spremenilo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne zameri, a meni ni tega prav nič težko izvajati. Enostavno peljem 80, pa je vse OK. In občutek imam, da s tem ne ogrožam ne sebe ne drugih. Če peljem 80 tistih 100 ali 200 metrov, kolikor je omejitev, ne bom na cilj prišel čisto nič kasneje kot tisti, ki gre 150. In ravno ta je tisti, ki me ogroža, pa druge tudi!

In kako naj policaji zagotovijo, da bodo ljudje spoštovali omejitve, če že to zahtevaš od njih? Si morda kdaj pomislil, da je to dolžnost voznikov in ne policajev?

Žal je pri nas problem v vozniški kulturi, ki je pod vsako kritiko. In dokler bodo ljudje pizdili zaradi visokih kazni, namesto da bi vozili po predpisih, toliko časa se ne bo nič spremenilo.

se popolnoma strinjam z "andi1" !!!

Popravljeno . Popravil idelta
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo mal bom menjou temo glede kulture itd.

zanima me kaj mi lahko policaj naredi oz kakšna je kazen če me dobijo brez prve pomoči( na motorju ni prostora tut za eno krpo spravt kaj šele prvo pomoč, usakič se mi pa tut neda nahrbtnika sabo nost zato da bom meu uno škatlco not :D )

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo mal bom menjou temo glede kulture itd.

zanima me kaj mi lahko policaj naredi oz kakšna je kazen če me dobijo brez prve pomoči( na motorju ni prostora tut za eno krpo spravt kaj šele prvo pomoč, usakič se mi pa tut neda nahrbtnika sabo nost zato da bom meu uno škatlco not :D )

Lp

Še nisem naletel na model motorja v-na katerega ne bi spravil prve pomoči(za dragstar se ne spomnim)...če ne drugam jo prilepiš v notranjost maske...

Kazen ne vem...jz jo imam vedno in je še nikoli nisem rabil pokazat.Sploh pa je unih par vlik noter bolj kot ne neuporabnih...

Kaj pa voziš,da ni prostora?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

živjo mal bom menjou temo glede kulture itd.

zanima me kaj mi lahko policaj naredi oz kakšna je kazen če me dobijo brez prve pomoči( na motorju ni prostora tut za eno krpo spravt kaj šele prvo pomoč, usakič se mi pa tut neda nahrbtnika sabo nost zato da bom meu uno škatlco not :D )

Lp

jaz sem 2 ali 3 zavojčke in neko alufolijo ven vrgel tak da zdaj s težavo sklačim pod zic. mad.gif

mislim da je kazen če je kateremu izmed artiklov pretekel rok uporabe (eni majo samo 3 leta!!!) 125€.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nisem naletel na model motorja v-na katerega ne bi spravil prve pomoči(za dragstar se ne spomnim)...če ne drugam jo prilepiš v notranjost maske...

Kazen ne vem...jz jo imam vedno in je še nikoli nisem rabil pokazat.Sploh pa je unih par vlik noter bolj kot ne neuporabnih...

Kaj pa voziš,da ni prostora?

yamaha yzf r125 edina vrjanta je da jo nalepm na notranjo stran maske ozplastik pa se to bo tezka ke je motor pousod zaprt

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

yamaha yzf r125 edina vrjanta je da jo nalepm na notranjo stran maske ozplastik pa se to bo tezka ke je motor pousod zaprt

Še veliko varijant je npr: nahrbtnik,tank torba(lahko tudi najmanjša),taškice za na krmilo,Luis ima lepo zadnjo taško nastavljivo po višini Vanuci,ki jo pritrdiš na zadnji sedeš ali prtlažnik. :hmm:

Ps;če kupiš motor je VEDNO potrebno vsaj malo dodatne opreme !! :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še veliko varijant je npr: nahrbtnik,tank torba(lahko tudi najmanjša),taškice za na krmilo,Luis ima lepo zadnjo taško nastavljivo po višini Vanuci,ki jo pritrdiš na zadnji sedeš ali prtlažnik. :hmm:

Ps;če kupiš motor je VEDNO potrebno vsaj malo dodatne opreme !! :P

Točno tako, set za krpanje pnevmatik, vsaj ene klešče in kombiniran izvijač, rezervna žarnica, plastične vezice in prva pomoč. Vse to in verjetno še kaj lahko stlačiš v torbico na zadnji sedež, ali malo tank torbico.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Točno tako, set za krpanje pnevmatik, vsaj ene klešče in kombiniran izvijač, rezervna žarnica, plastične vezice in prva pomoč. Vse to in verjetno še kaj lahko stlačiš v torbico na zadnji sedež, ali malo tank torbico.

Če boš imel vse s sabo sigurno ne boš NIČ rabil, če nimaš je pa j.....

lp

Popravljeno . Popravil blackaces
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Še veliko varijant je npr: nahrbtnik,tank torba(lahko tudi najmanjša),taškice za na krmilo,Luis ima lepo zadnjo taško nastavljivo po višini Vanuci,ki jo pritrdiš na zadnji sedeš ali prtlažnik. :hmm:

Ps;če kupiš motor je VEDNO potrebno vsaj malo dodatne opreme !! :P

ne ne, bolje da si kupi pedertašno od lacosta ;) bo vsaj bolj zajeban pa večji frajer

Popravljeno . Popravil Sky
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!