Skoči na vsebino

Popravilo tanka....


Borut81

Priporočene objave

Lep pozdrav....

Danes sem prvič mel nesrečo z motorjem. Sicer nič ravno hudega ampak vseeno. Tipson mi je na križišču na hitro zapremzal, jst zapremzam, odvijem v levo ampak ni šlo drugače....kot kreš... z desnim kolenom sem mu razbil zadnjo levo luč, na motorju pa nič drugega, k sreči, kot to da sem v predelu kjer se koleno tišči tanka, naredil udrtino v tank.

Zdej me pa zanima, na kakšen način to udrtino spravit vn, oziroma kdo kej take stvari naredi poceni in dobro.

Razmišljal sem že da bi zadevo vn potegnil kar z uno stvarjo k je za odtoke odmaševat....Na samem plehu na tanki ni tistih cviklov al kak se to strokovno reče, torej bi zadevo tako rešil brez večjih stroškov štrihanja, ravnanja in teh stvari.

Kakšni predlogi ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji v kakšno delavnico kjer popravljajo udrtine od toče. Ti bodo nahitro in poceni rešili, če je tako kot praviš.

Drugač pa fajn slišat, da ni blo kej hujšga, če se je že moglo zgodit

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pelji v kakšno delavnico kjer popravljajo udrtine od toče. Ti bodo nahitro in poceni rešili, če je tako kot praviš.

Drugač pa fajn slišat, da ni blo kej hujšga, če se je že moglo zgodit

Ja k sreči je predno sem udaril v zadnji bok avtomobila, z zadnjim kolesom naredu špuro in sm v bistvu prletu v bok postrani, tako da sm direktno s kolenom nabil v zadnjo luč. In itak mi je koleno nabilo v tank in nastala je udrtina. Sploh ni tolk opazna ampak mene pa FULLL moti k vem. Kaj pa če bi spraznil tank, odmontiral ključavnico zgoraj in poskusil od znotrej navzven potisniti pleh....bo to šlo ??? ( če je že kdo kej brskal po tanku :-) )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zdele te škoda še srbi, čez en teden te ne bo več toliko motilo. Če boš takrat še vedno hotel popravljat pelji enmu majstru sam nimaš kej delat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja k sreči je predno sem udaril v zadnji bok avtomobila, z zadnjim kolesom naredu špuro in sm v bistvu prletu v bok postrani, tako da sm direktno s kolenom nabil v zadnjo luč. In itak mi je koleno nabilo v tank in nastala je udrtina. Sploh ni tolk opazna ampak mene pa FULLL moti k vem. Kaj pa če bi spraznil tank, odmontiral ključavnico zgoraj in poskusil od znotrej navzven potisniti pleh....bo to šlo ??? ( če je že kdo kej brskal po tanku :-) )

Fredn je poskušal od znotrej s palčko. In vse kar je naredil je to da se mu je poznalo kje je tiščal.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikar ne poskušaj sam ničesar, samo slabše še bo :wallbash::P

naredi tako kot ti je svetoval že borut 81

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

nikar ne poskušaj sam ničesar, samo slabše še bo :wallbash::P

naredi tako kot ti je svetoval že borut 81

No sam seb pač ne morem svetovati :-) bi rekl da sm nor hehehehe mal heca, mal si pomešal. Bo se šel pozanimat ja .... sm sam neki poskušal pa mi ni ratalo. Sem enkrat enga gledu kako popravlja luknje od toče, naredil sam isti princip kladiva za vn tolčt ampak tista plastika ki jo daš na pleh in nato gor tisto kladivo, ni blo ok...

Bom se kr tja gor zglasil pa bodo sami povedali al se da al ne. Sej tolk opazno spet ni, če pa pod kotom pogledaš se pa vidi udrtina...

Morm pa rečt da me pa koleno že kr dobr boli od udarca...no sej tipsoni sem sesul celo zadnjo luč na Meganu karavanu...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pejt k jerebu je tut motorist pa še avtoklepar pa tut udrtine od toče popravla,ti bo najbol znal povedat kako pa kaj,pa še iz zagurja si

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz imel nesrečo in motor potem prodal. So zrihtali tale tank nazaj. Res da z barvanjem ampak vseeno.

PS! še mam vse na svojem mestu med nogami :)

Drugače pa se zapelji k enem mojstru ko točo rihta. Fotri je streho na avtu precviknilo ko se je sneg gor vsipal. Pa je zrihtal za 100, pa se vidi tolko glih če veš kam moreš gledat na soncu. Na porsheju maribor ocenli 5-8k škode(menjava strehe).

post-4575-127437556933_thumb.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem jaz imel nesrečo in motor potem prodal. So zrihtali tale tank nazaj. Res da z barvanjem ampak vseeno.

PS! še mam vse na svojem mestu med nogami :)

Drugače pa se zapelji k enem mojstru ko točo rihta. Fotri je streho na avtu precviknilo ko se je sneg gor vsipal. Pa je zrihtal za 100, pa se vidi tolko glih če veš kam moreš gledat na soncu. Na porsheju maribor ocenli 5-8k škode(menjava strehe).

Ojej.....To kar se meni pozna na tanki je nula proti temu kar ti meni tu kažeš.

Pr men je samo malce udrto notri od kolena, k sm mel praktično koleno vmes med avtom in motorjem.

Sm klicu k Jerebu, pa mi je reku dec da se bo to teško nazaj zrihtal z vakumam pa tistim pikanjem po pločevini, kr je kao to trdnejši pleh kakor od pleha na avti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ne zgleda vse skupaj nic.

S spoterjem bi tukej sam sranje naredu, oz. bi mogu pol se brusit in strihat na novo.

Pa ne klic teh majstrov, ampak se enostavno tja pripelji, pa ti bo mogoce zrihtal takoj na licu mesta.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole ne zgleda vse skupaj nic.

S spoterjem bi tukej sam sranje naredu, oz. bi mogu pol se brusit in strihat na novo.

Pa ne klic teh majstrov, ampak se enostavno tja pripelji, pa ti bo mogoce zrihtal takoj na licu mesta.

lp

No sej sm omenil da ni toliko opazno ampak da se pa vidi če dobro pogledaš oziroma mene moti ko vem. Da pa samga kolena rajši ne pokažem, kot drevje v jeseni ko ima od zelene do rdeče in rumene barve...

Sej zato ko ni tako velika udrtina sem mislil da bi se to dalo z vakumam vn potegnt al pa s kako stvarjo....

A da pridem v tank, moram samo zgornje imbus vijake odvit in enega ko odpreš rezervar s ključem, da prideš v notranjost....bi poskusil samo z roko mal vn prtisnt....bi to šlo ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fredn je poskušal od znotrej s palčko. In vse kar je naredil je to da se mu je poznalo kje je tiščal.

ja ker je videl da tipi ki popravljajo točo uporabljajo palčke. samo tiste palčke so različne trdoteclosedeyes.gif pač glede na velikost luknjice.

problem je da je malce tesko 1,20m palico spravit v odprtino za nalivanje gorivarolleyes.gif

tako da.........

tako žal ne bo šlo kot si je jure zamislil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole ni šans, da bi se zrihtalo brez barvanja...zadeva je spodaj pri robu tolko trda da je ne povlečeš ven...z raznim pritiskanjem od znotraj bo samo še večje sranje

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tole ni šans, da bi se zrihtalo brez barvanja...zadeva je spodaj pri robu tolko trda da je ne povlečeš ven...z raznim pritiskanjem od znotraj bo samo še večje sranje

Torej, če nebo šlo drugače vn, se bom pač odločil za barvanje ( vrjetno po sezoni, se pravi čez zimo ) . Me pa še nekaj zanima okol barvanja. Če se odločim za airbrush celega tanka, je potrebno potem to kaj vpisovati v homologacijski kartonček ? Samo razmišljam za enkrat o tem....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če nebo šlo drugače vn, se bom pač odločil za barvanje ( vrjetno po sezoni, se pravi čez zimo ) . Me pa še nekaj zanima okol barvanja. Če se odločim za airbrush celega tanka, je potrebno potem to kaj vpisovati v homologacijski kartonček ? Samo razmišljam za enkrat o tem....

Zgoraj omenjenega so popravili tako daso dali v tank kot neko žogo in jo napihnili na nevem kolko barov. Ampak tvoj je res da na strani stišnjen. Jaz se nebi preveč sekiral pa fural tak ko je. Ker se nevidi tako zelo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No sej sm omenil da ni toliko opazno ampak da se pa vidi če dobro pogledaš oziroma mene moti ko vem. Da pa samga kolena rajši ne pokažem, kot drevje v jeseni ko ima od zelene do rdeče in rumene barve...

Sej zato ko ni tako velika udrtina sem mislil da bi se to dalo z vakumam vn potegnt al pa s kako stvarjo....

A da pridem v tank, moram samo zgornje imbus vijake odvit in enega ko odpreš rezervar s ključem, da prideš v notranjost....bi poskusil samo z roko mal vn prtisnt....bi to šlo ?

Ne sekiraj se ti za "pleh" boš prodal in pozabu (razen če ni prva ljubezen).

Koleno te bo pa opozarjalo na vsako spremembo vremena, če ne takoj pa sigurno v "zrelejših" letih - ti povem iz lastnih izkušenj :whistle: pa nisem vse "fasal" na motorju.

ajd pa srečno z popravilom "pleha".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, če nebo šlo drugače vn, se bom pač odločil za barvanje ( vrjetno po sezoni, se pravi čez zimo ) . Me pa še nekaj zanima okol barvanja. Če se odločim za airbrush celega tanka, je potrebno potem to kaj vpisovati v homologacijski kartonček ? Samo razmišljam za enkrat o tem....

po moje je tole totalno brez veze popravlat, ker se skor nič ne vidi. Dob ro baravanje tudi ni tok pocen+nalepke. pa še ko ga boš prodajal bo kdo mislu da je biu na tleh itd. za airbrush ne rabiš nič vpisovat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na pm ti lahko pošlem od kolega številko,je klepar pa je že kr neki kestlu popravljal je pa iz čemšenika tko da maš bliz

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na pm ti lahko pošlem od kolega številko,je klepar pa je že kr neki kestlu popravljal je pa iz čemšenika tko da maš blizm

No pa mi pošl,da vidm kva bo dec reku. Najrajš bi vidu da bi se to kr nekak na vakum vn potegl k ni tok velik,sam zarad tega se mi ga zdi brez veze dajat kitat pa štrihat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

Iščem preverjeno dobrega kleparja v Ljubljani ali bližnji okolici. Ne, nisem razsul mopeda, samo nekaj bi rad modificiral na tanku.

Hvala za namige, telefonske številke, reference in ostalo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem preverjeno dobrega kleparja v Ljubljani ali bližnji okolici. Ne, nisem razsul mopeda, samo nekaj bi rad modificiral na tanku.

Hvala za namige, telefonske številke, reference in ostalo.

Ta je dobra "modificiral"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Iščem preverjeno dobrega kleparja v Ljubljani ali bližnji okolici. Ne, nisem razsul mopeda, samo nekaj bi rad modificiral na tanku.

Hvala za namige, telefonske številke, reference in ostalo.

Za boljšo predstavo:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 4 tedne pozneje...

iščem predloge : na mopedu mi kovinski tank počasi pušča na spodnjem delu kjer je sestavljeno dno tanka ( na zvaru ) , nebi ga rad varil ker bi poškodoval barvo . ima kdo kako idejo z čim bi ga premazal da bi to držalo ?

Popravljeno . Popravil mig72
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

iščem predloge : na mopedu mi kovinski tank počasi pušča na spodnjem delu kjer je sestavljeno dno tanka ( na zvaru ) , nebi ga rad varil ker bi poškodoval barvo . ima kdo kako idejo z čim bi ga premazal da bi to držalo ?

Tekoča kovina. Z tem sem jaz popravil tank od Jawe z podobnim problemom pa zadeva lepo drži

Dobi se pa v Merkurju. Maš več različnih, ti uporabi FE (jaz sem kar alu, ker sem imel zadevo ravno doma :) )

post-20343-075849800 1279580575_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil trojan69
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!