Skoči na vsebino

Najdaljše potovanje na 125 kubičnem motorju?


unknownsolider

Priporočene objave

Pozdravljeni!

S kolegom sva razmišljala o dolgih turah na 125 kubičnih motorjih, koliko kilometrov, kam, kako dolgo, povprečna kilometrina na dan,... Na internetu nisva našla nobenega konkretnega podatka o tem kako dolga je bila do sedaj narejena najdaljša tura z 125 kubičnim motorjem, zato sva se obrnila na vas če kdo poza kaj tašnega. Tema je odprta zdaj pa navali narod z informacijami in svojimi predlogi, idejami, + ter - takšne ture,...

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale dva z LINKA pomojem zmagata, ne glede na vse :)

ajd

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

MOja najdalša tura je bila na Dansko in nazaj 1 leto drugo pa Nizozemska in nazaj.

Motor ki sem ga trpinčil je bil Honda NSR 125 R :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

S kolegom sva razmišljala o dolgih turah na 125 kubičnih motorjih, koliko kilometrov, kam, kako dolgo, povprečna kilometrina na dan,... Na internetu nisva našla nobenega konkretnega podatka o tem kako dolga je bila do sedaj narejena najdaljša tura z 125 kubičnim motorjem, zato sva se obrnila na vas če kdo poza kaj tašnega. Tema je odprta zdaj pa navali narod z informacijami in svojimi predlogi, idejami, + ter - takšne ture,...

Lep pozdrav!

Menim, da se nimata česa bati. Kvaliteta večine štiritaktnih(!) 125-kubičnih mopedov je povsem primerljiva kvaliteti močnejših in večjih motorjev. Na dan sem s svojim MZ-jem (slava mu) prevozil tudi po 1000 kilometrov, kar zanj ni predstavljalo posebnega problema.. zame - no, to je že druga zgodba. Velika prednost pri tako resnih podvigih kot jih načrtujeta s svojim kolegom, zna biti majhna poraba bencina in obraba pnevmatik. Stroškovno je torej zadeva veliko bolj ugodna kot vožnja s "tavelikimi". Če hočeš kam priti, je potrebno iglo obratomera pogosto držati v rdečem polju. Tudi na raznih prelazih pri vožnji navzgor ni za pričakovati kakšnih hudih hitrosti - a bojazni, da bi kaj crknilo, ni. MZ je bil kar nekajkrat brez težav kos celodnevnemu podenju po Dolomitih.

Le pogumno. ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jaz mam tud u planu malo potovat z mojim mopedom. počutim se odlično ko se peljem ni važno kam samo da se.privlači me to da je to najcenejša oblike prevoza, pa še greš kamor ti srce poželi. imam ene par prijateljev ki vozijo 125ke po mestu 20km turca in to je to. bojijo se da bi jim kaj crknilo. jaz se tega ne bojim pa tud če bi crknilo saj imaš s seboj duct tape in z njemu vse popraviš (tudi gumo sem že z njemu za silo zaflikal in to na nekem starem mopedu :P) no uglavnem ti sam pejt :P meni ybr-ka tudi čisto normalno dela, sicer ne moreš prehitevat ampak pelješ se pa. zmatram se pa jest ponavadi hitreje od mopeda. no mogoče gremo pa še gdaj na kakšno turco skupaj :P

@ misek : in ti je ratalo brez okvar ali si kaj popravlju med potjo? vem da je nsr-ka dost zanesljiva ampak vseen?

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale dva z LINKA pomojem zmagata, ne glede na vse :)

ajd

ja jaz sem se tudi čudil ko sem to videl. sta carja pa še če si vzameš cajt in pogledaš fotke ti nebo žal. pa sej to ni toliko slaba ideja saj nista imela praktično nič stroškov z motorjem

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toma Križnarja vprašaj, kam se da s tako pralco priti?! :hmm:

Ampak to je bilo toliko let nazaj, da se je "že pozabilo..."

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Toma Križnarja vprašaj, kam se da s tako pralco priti?! :hmm:

Ampak to je bilo toliko let nazaj, da se je "že pozabilo..."

kam je pa šel in z katerim motorjem ? sj križnar se zdaj neki po sudanu jaga kot jaz vem? pa ja ni šel z 125 ko v sudan :surrender:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam je pa šel in z katerim motorjem ? sj križnar se zdaj neki po sudanu jaga kot jaz vem? pa ja ni šel z 125 ko v sudan :surrender:

LP

Veš... To je bilo pa takrat, daaaaleč pred tem, ko se ti še rodil nisi... In to so bili visoki Andi, 5-6 tisočaki, džungla in Indijanski zaselki, katere so šele odkrivali v tistem času itd... itd...

Če kdo misli, da bo danes podiral rekorde, mu moram žal povedati, da je za to zelooo, zelooo prepozno!!!

To so bili časi, ko si šel, in "te ni bilo", dokler se nisi vrnil med civilizirane ljudi.

Ja... Tako je b'lo (takrat). :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veš... To je bilo pa takrat, daaaaleč pred tem, ko se ti še rodil nisi... In to so bili visoki Andi, 5-6 tisočaki, džungla in Indijanski zaselki, katere so šele odkrivali v tistem času itd... itd...

Če kdo misli, da bo danes podiral rekorde, mu moram žal povedati, da je za to zelooo, zelooo prepozno!!!

To so bili časi, ko si šel, in "te ni bilo", dokler se nisi vrnil med civilizirane ljudi.

Ja... Tako je b'lo (takrat). :yes:

hvala ti za tole zgodbico za lahko noč, zdej bom lažje zaspal :P sj vem da je mal prepozno za odkrivat svet... :naughty: samo sej ni važno če je svet že odkrit jest ga še nisem vidu upajmo da ga bom :P

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@ misek : in ti je ratalo brez okvar ali si kaj popravlju med potjo? vem da je nsr-ka dost zanesljiva ampak vseen?

LP

Morem rečt da nisem mel nikakršnih problemov.

Na poti na Dansko in nazaj popolnoma nič samo tankal sem bencin in olje in to je blo to.

Naslednje leto ko sem bil na Nizozemskem, sicer je NSR-ko vozil brat, jaz pa sem bil z potovalnikom poleg, pa je bil nek problem z zajlo za gasm vendar sem v slabi urci šrafanja na počivališču ob AC zadevo popravil.

Je pa zanimivo, da ko sem se peljala na Dansko, sem prakticiral da sem vozil (govirim na pamet)50km z 150km/h in pol recimo 10km z 100km/h, da sem kao dal motorju mal časa da "počije" no pa tut sam sem rabil kak počitek :)

Ko sva šla pa z bratom iz Nizozemske naslednje leto domov ajaja ... on pa žal nimam pretiranega občutka za te stvari in je celo pot po avto cesti ga ožemal kar mu je duša dala cca. 150 -160 km/h

In motor je preživel! 2 leti sem se vozil še z istim batom, pa je tistega dne naredil motorček 1200km+ v enem samem dnevu!

Takrat sem pa resno reku KAPO DOL da je to zdržal no pa bratu sem isto reku da je bil to fizično sposoben , ker če ne bi bil polek ne bi verjel.

Popravljeno . Popravil Misek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni!

S kolegom sva razmišljala o dolgih turah na 125 kubičnih motorjih, koliko kilometrov, kam, kako dolgo, povprečna kilometrina na dan,... Na internetu nisva našla nobenega konkretnega podatka o tem kako dolga je bila do sedaj narejena najdaljša tura z 125 kubičnim motorjem, zato sva se obrnila na vas če kdo poza kaj tašnega. Tema je odprta zdaj pa navali narod z informacijami in svojimi predlogi, idejami, + ter - takšne ture,...

Lep pozdrav!

Koliko dolgo turco sta pa mislila približno.

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kam je pa šel in z katerim motorjem ? sj križnar se zdaj neki po sudanu jaga kot jaz vem? pa ja ni šel z 125 ko v sudan :surrender:

LP

če se prov spomnm, je križnar gonu tomos electronic 90 :?:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Koliko dolgo turco sta pa mislila približno.

Najprej je padla ideja da bi šla okrog po meji evropske unije, brez vzhodnih držav, se pravi okrog italije, po južni strani francije, okrog španije ter portugalske, gor do nizozemske pa po vzhodni meji nemčije nazaj dol. Ampak to bi biv kar velik finančni zalogaj zato sedaj razmišljava o balkanu pa proti grčiji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hvala ti za tole zgodbico za lahko noč, zdej bom lažje zaspal :P sj vem da je mal prepozno za odkrivat svet... :naughty: samo sej ni važno če je svet že odkrit jest ga še nisem vidu upajmo da ga bom :P

LP

motolov!

Nisem te hotel užaliti s tem in upam, da te nisem? Če si mlad, je to le privilegij! - Ampak, tako je pač bilo.

Ti kar odkrivaj svet. Se splača. Boš nekoč "bogat"! In tega bogastva, ti ne bo mogel nikoli nihče vzeti!

Pa še nekaj; Križnar je imel 50 kubičnega Tomosa.

LpM

Popravljeno . Popravil moto rider
  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej je padla ideja da bi šla okrog po meji evropske unije, brez vzhodnih držav, se pravi okrog italije, po južni strani francije, okrog španije ter portugalske, gor do nizozemske pa po vzhodni meji nemčije nazaj dol. Ampak to bi biv kar velik finančni zalogaj zato sedaj razmišljava o balkanu pa proti grčiji.

:worship: facona :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motolov!

Nisem te hotel užaliti s tem in upam, da te nisem? Če si mlad, je to le privilegij! - Ampak, tako je pač bilo.

Ti kar odkrivaj svet. Se splača. Boš nekoč "bogat"! In tega bogastva, ti ne bo mogel nikoli nihče vzeti!

Pa še nekaj; Križnar je imel 50 kubičnega Tomosa.

LpM

ma sej me nis užalu ni panike. :OK: da je pa z mopedom šel pa samo RESPECT

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

....Ampak to bi biv kar velik finančni zalogaj zato sedaj razmišljava o balkanu pa proti grčiji.

Vseeno poskusita še z malo Bolgarije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Menim, da se nimata česa bati. Kvaliteta večine štiritaktnih(!) 125-kubičnih mopedov je povsem primerljiva kvaliteti močnejših in večjih motorjev. Na dan sem s svojim MZ-jem (slava mu) prevozil tudi po 1000 kilometrov, kar zanj ni predstavljalo posebnega problema.. zame - no, to je že druga zgodba. Velika prednost pri tako resnih podvigih kot jih načrtujeta s svojim kolegom, zna biti majhna poraba bencina in obraba pnevmatik. Stroškovno je torej zadeva veliko bolj ugodna kot vožnja s "tavelikimi". Če hočeš kam priti, je potrebno iglo obratomera pogosto držati v rdečem polju. Tudi na raznih prelazih pri vožnji navzgor ni za pričakovati kakšnih hudih hitrosti - a bojazni, da bi kaj crknilo, ni. MZ je bil kar nekajkrat brez težav kos celodnevnemu podenju po Dolomitih.

Le pogumno. ;)

Igor! teli tvoji enodnevni dolomiti me zelo zanimajo! vem da obstaja tema o dolomitih a vseeno a bi lahko napisal kakšen krog si ti naredil.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!