Skoči na vsebino

Cena ure vožnje


Ayma

Priporočene objave

Pozdravljeni!

Zanima me, če morda kdo ve koliko stane ura vožnje pri avtošoli z lastnim motorjem? Normalna cena se mi zdi, da je nekje 30 € ali? Kaj se bolj splača, delati izpit s svojim ali njihovim motorjem? Kaj priporočate?

LP Ayma

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za ceno pokliči avtošolo. deli izpit oz vožje na njihovem motorju. padel ti bo pa bo peezdarija s popravili. tvoj motor mora v tem primeru biti kasko zavarovan.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z lastnim motorjem je cca. 25 - 30 €. Ne priporočam, je boljš avto šolinega po tleh metat, kot svojega - sploh na poligonu se pogosto zgodi.

Ko sem tudi sam premišljeval ali naj grem z lastnim motorjem delat, ni bilo v avto šoli nobenega govora, da je potrebno kasko zavarovanje. Tudi ne vidim smisla v tem, če ga sesuješ, če se v koga zaletiš, gre iz tvojega obveznega zavarovanja, ne vem zakaj bi rabil kasko. če pa pač svoj motor sesuješ, si pa tudi čisto sam kriv in noben drug.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor se nekdo odloči delati izpit za motor pri meni, je cena ure 48€, ne glede na to s čigavim motorjem dela izpit.

Lp, Blaž

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor se nekdo odloči delati izpit za motor pri meni, je cena ure 48€, ne glede na to s čigavim motorjem dela izpit.

Lp, Blaž

si pa optimist

vsaka normalna šola ima ceno okoli 32 €

kaj pa nudiš tako posebnega za 48 € ?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pa optimist

vsaka normalna šola ima ceno okoli 32 €

kaj pa nudiš tako posebnega za 48 € ?

si vrjetno razmišljal za to ceno nudi zelo veliko ( tehničnega kot praktičnega znanja)

po tem kar sem videl ( bi lahko se več kasiral:closedeyes:)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Priporočam šmarco, 40€, če se kupi paket ur je še na to ceno 15% popust, dobi se vso opremo lahko. CPP tečaja se ne plačuje kot drugod, inštruktorji zelo vredu-priporočam Boruta Ž.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V kolikor se nekdo odloči delati izpit za motor pri meni, je cena ure 48€, ne glede na to s čigavim motorjem dela izpit.

Lp, Blaž

Ker vem, koliko pomemno je, da imaš inštruktorja, ki tudi praktično ve, kaj je potrebno vedeti pri vožnji in vzdrževanju motorja, če bi moral še enkrat delati izpit, sigurno delam pri tebi, pa tud če bi bilo kakšen evro dražji. Ponavadi se bližnjice ne izplačajo in se to obrestuje kasneje.

Ni reklama za Bladzota, ker se običajno ne strinjava glede marsikatere stvari, vendarle še vedno upoštevam njegovo mnenje. Kar je res, je res.

p.s. .. moj inštruktor je bil oče in me je zelo matral tudi na izpitu za avto (ni me spustil na vožnjo in sem moral imeti 75 ur vožnje), ker bi mu bilo žal, da bi zaradi mojega neznanja, naredil neumnost na cesti. Rekel je, da si ne bi nikoli oprostil, da me ni vsega naučil. Aja... mamo je pa enkrat vgel na izpitu, čeprav je potem nekaj časa slika bila, tona pa ne, se je pa vsaj naučila vozt :P

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si pa optimist

vsaka normalna šola ima ceno okoli 32 €

kaj pa nudiš tako posebnega za 48 € ?

Doživljensko garancijo!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj...

Za 32€ te bodo verjetno spravili tako ali drugače le do izpita. Če je to edini cilj tistega, ki se odloči motorirat, potem OK! Jaz tega ne počnem. Moj cilj je naučit vozit in preživeti na motorju (Do izpita pa pride kandidat mimogrede)

Sicer pa nikogar ne silim, da se odloči učit pri meni.

Za vse, ki želite poceni in sigurno do izpita, priporačam, da se odločite tudi za izpitni center brez potrebne cestne infrastrukture (recimo Litija, Kočevje in podobno...) )!

Lp

Popravljeno . Popravil bladzo
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj...

Za 32€ te bodo verjetno spravili tako ali drugače le do izpita. Če je to edini cilj tistega, ki se odloči motorirat, potem OK! Jaz tega ne počnem. Moj cilj je naučit vozit in preživeti na motorju (Do izpita pa pride kandidat mimogrede)

Sicer pa nikogar ne silim, da se odloči učit pri meni.

Za vse, ki želite poceni in sigurno do izpita, priporačam, da se odločite tudi za izpitni center brez potrebne cestne infrastrukture (recimo Litija, Kočevje in podobno..wink.gif )!

Lp

Najbrž veš kaj počneš. Pri tej ceni bi se meni osebno precej mudilo narest izpit. Mislim da na motorju predvsem vaja dela mostra, ampak bi si teh vaj lahko privoščil precej manj. Ne dissam te, ker te ne poznam, ampak razmišljam "na glas". Mogoče bi te razumel če bi se ti ljubilo razložiti s čim dopolneš predpisane vaje da si cca 30 % boljši.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

res veliko pomeni, da imaš inštruktorja kateri je sam dolgoletni izkušen motorist, saj ti lahko da marsikateri nasvet katerega ti "normalen" inštruktor ne more dat

sam sem tudi imel takega inštruktorja in lahko samo pohvalim

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Še nekaj...

Za 32€ te bodo verjetno spravili tako ali drugače le do izpita. Če je to edini cilj tistega, ki se odloči motorirat, potem OK! Jaz tega ne počnem. Moj cilj je naučit vozit in preživeti na motorju (Do izpita pa pride kandidat mimogrede)

Sicer pa nikogar ne silim, da se odloči učit pri meni.

Za vse, ki želite poceni in sigurno do izpita, priporačam, da se odločite tudi za izpitni center brez potrebne cestne infrastrukture (recimo Litija, Kočevje in podobno...) )!

Lp

Splošno znano je,pa naj bo to motor ali pa avto,IZKUŠNJE v avtošoli NEMOREŠ pridobit.Pridobiš jih lahko samo s kilometrino,pardon veliko kilimetrino in pa v prvi vrsti s pametjo.Marsikdo misli,sedaj imam pa izpit pa po gasu,NAPAKA po svojih zmožnostih in znanju .)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 13-timi leti samo obveznih 8 ur z motorjem Kawasaki ER-500-N in z 18-timi izpit A kategorije brez kakršnih koli omejitev.

KJE SO TI ČASI, KI SO VČASIH BILI !!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 33 leti sem po opravljenem pisnem delu dobil "L" tablico in 14 dni časa (brez inštruktorja seveda, cena :? koliko YU DIN je prišlo). To so bili časi.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pred 33 leti sem po opravljenem pisnem delu dobil "L" tablico in 14 dni časa (brez inštruktorja seveda, cena :? koliko YU DIN je prišlo). To so bili časi.....

Jap isto. A to pomen da sva stara :worship: :naughty:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj Bladzo, ti se pa ceniš v Bogove al ti to resno misliš, kar praviš? Povej prosim, kaj ti nudiš, česar nihče drug ne more, saj mi res ni jasno in bom zelo vesel razsvetljenja. Moje mnenje namreč je, da je izbira avtošole popolnoma nepomemben faktor, kako dober inštruktor je... ker njihov namen je, da te naučijo šaltat, gledat znake, pospešit in prbremzat in to je to. Kaj pa te bojo še drugega, itak si pri teh letih in znanju (bolje neznanju) navaden lolek, ki res nima nikakršnega pojma in v enem mesecu niti slučajno ne moreš osvojit ničesar drugega kot to, kar ti oni ponudijo. Izjemno modro bi bilo, da bi vsako leto obiskali kakšno delavnico varne vožnje, se udeležiti AMZS delavnice na Vranskem... saj tam (ko je nekaj tisoč KM že za nami) res lahko napredujemo. Na začetku, ko pa ne znamo niti OK šaltat, ne znamo dat noge na tla, nimamo časa gledat v špegle in sočasno dat gas ali bremzat... pa nimamo možnosti napredovat, kot to morda (za moje pojme naivno) nekateri mislijo. Pač nekaj tisoč varnih kilometrov mora preteč, da se znamo kolko tolko obnašat na cesti, potem pa lahko pride na vrsto novo izobraževanje na poprej omenjene načine (lahko potem tudi Bladzo pride v igro :) ). Seveda pa so izkušnje 98%, več kot ti kdorkoli lahko da.

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

koliko ur pa je približno potrebnih za izpitno vožnjo?

Po novem zakonu 21,22.izpitna,če se ne motim :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Joj Bladzo, ti se pa ceniš v Bogove al ti to resno misliš, kar praviš? Povej prosim, kaj ti nudiš, česar nihče drug ne more...

Hola mojster,

tule si sfalil na celi črti; ne samo pri motorizmu, pri vsaki stvari je pomembno kako začneš - če že na začetku štartaš narobe, se boš (po nekaj tisoč km) veliko težje in veliko dlje učil popravljat svoje napake, ki ti bodo prišle v navado

če bi se kdaj udeležil (brezplačne) Maksijeve delavnice (letos smo imeli dve) ki jo vodi bladzo, sem prepričan da ne bi napisal zgornje neumnosti

pa brez zamere

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Hola mojster,

tule si sfalil na celi črti; ne samo pri motorizmu, pri vsaki stvari je pomembno kako začneš - če že na začetku štartaš narobe, se boš (po nekaj tisoč km) veliko težje in veliko dlje učil popravljat svoje napake, ki ti bodo prišle v navado

če bi se kdaj udeležil (brezplačne) Maksijeve delavnice (letos smo imeli dve) ki jo vodi bladzo, sem prepričan da ne bi napisal zgornje neumnosti

pa brez zamere

Kaka zamera, pa saj zato je forum, da krešemo mnenja in si drug drugemu odpiramo obzorja!

Bladzotove delavnice se nisem še udeležil, sem se pa marsikatere druge, kjer smo imeli odlične inštruktorje (ma sigurno ne tok dobre kot je Bladzo, pa vseeno odlične). In ja, na teh delavnicah sem se naučil kar precej, pa čeprav imam za seboj okoli 100.000km motoriranja! To sem tudi napisal in zato stavek, da sem falil na celi črti ni popolnoma ustrezen (po mojem mnenju).

Seveda je pomembno kako začneš, a menim, da v tistih nekaj urah, ki jih imaš pred izpitno, ne moreš spoznat in se naučit "preživetja", da ti nekdo da "doživljenjsko garancijo" in ne vem kaj je še pisal Bladzo. Vejamem, da fant ima izkušnje in da ti lahko da malo več kot pa nekdo, ki jih ima manj kot on, a da ti da garancijo in te nauči preživetja je pa bullšit. To je to.

Kot sem napisal, najprej je potrebno opraviti tistih nekaj ur, da sploh znaš sedeti, da veš na kateri strani je sprednja in kje zadnja bremza, da morda celo znaš to dvoje uporabljati kolko tolko. Če znaš dokaj tekoče prestavljati je tako ali tako že ohoho veliko znanja! Več kot to se nihče iz čiste nule v enem mesecu ne mora naučit! Potem se naredi izpit in še vedno nimaš pojma o preživetju - pa o kakem preživetju govorimo, če pa ta začetnik še šaltat orenk ne zna, jao. Potem pa greš na cesto in z veliko umirjenosti in prepočasne vožnje ter kančkom sreče narediš nekaj tisoč KM. Potem pa bi nujno moral nastopiti nek Bladzo in ti dati nove lekcije - tu pa je modro porabljenih 48€/uro, zagotovo! Prej je po mojem mnenju popolnoma nepomembno in nepotrebno (kvečjemu metanje denarja stran), ker ni moč absorbirati toliko informacij in jih tudi udejaniti, preden nam določene reči vožnje niso samoumevne. In prvih nekaj 1000km ti žal ni samoumevno prestavljanje, gledanje v špegle, pravočasno bremzanje...osnove pač, za katere potrebuje začetnik kar nekaj 1000km.

ajd

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bilo bi tudi odlično, če bi se Bladzo (ki je že najmanj 2x povohal to temo, ta čas kar mi pišemo nadaljne poste) oglasil in resno napisal, kaj on ponudi za to ceno, saj sva ga to z ETV1000 oba že pozvala in resno me zanima to.

Sicer pa @Suzuki, seveda je pomembno kako začneš in če začneš popolnoma narobe, bo dalj časa trajalo, da se česa novega naučiš, a kar sam poznam instruktorjev in kar vem o vožnji novopečenih bajkerjev/bajkeric, ki jih jz poznam, še nisem našel primera, ki bi bil popolnoma narobe podučen o vsaki stvari in tudi o inštruktorjih za motocikle si mislim v večini pozitivne reči - zato tudi imam takšno mnenje kot ga imam.

Možno pa, da tudi obstajajo tako slabi inštruktorji, ki ti dejansko vse razložijo narobe, a kaj vse bi to v tistih nekaj urah lahko bilo, mi pa še vedno ni jasno - če lahko pomagaš bom res vesel.

ajd

Popravljeno . Popravil suhi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj se tolko obremenjujete kaj bladzo nudi...če se ljudje odločijo zanj že vedo zakaj, in če ima dovolj interesentov pomeni, da je cena primerna. Na maxijevih delavnicah sem se na lastne oči prepričal, kako vneto se je neznanemu motoristu posvetil in to brezplačno. Za naredit izpit, moreš tudi pokazat znanje o obvladovanju motorja na poligonu in če se iz prve takoj naučiš dobro obvladovanje motorja, bo tudi vse ostalo kasneje veliko lažje. V drugih temah smo jokali, kako slabo in površno nas v avtošolah naučijo in izobrazijo. Sedaj, ko je ponujena alternativa ter nek napredek, pa spet jočete, ker je ura dražja. Ja hvalabogu, da je dražja. Lahko pa se bodoči motoristi sami odločijo, ali se jim splača ali ne. Če se vam pa zdi, da je predobro plačan, pa razmislite o temu kot priložnost in še sami začnite s tem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tudi cene motorjev so različne v odvisnosti, kaj želiš oziroma, kaj si lahko privoščiš. Vsi imajo dve kolesi, eno mašino odspod, balanco, luči, šaltnge, bremze.

Kaj, različni motorji, nudijo :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!