Skoči na vsebino

Cena ure vožnje


Ayma

Priporočene objave

In kaj ti tu ni jasno?

D.

Bolj direktno ne znam vprašat. In tvoj odgovor mi tu ne pomaga. Čisto zares sem hotel z višjecenovnim (tistim ki se visoko ceni) inštruktorjem prevetriti kaj je dober balans med avtošolo in pridobivanjem znanja na cesti. Sled ki bi jo tu pustili bi bila zanimiva za vse ki se zanimajo kje in kako začeti. Cena ure ne more biti edini pogoj. Res z iskrenim namenom priti do kvalitetne vsebine in brez namena predrkavanja kaj je drago in kaj poceni.

Pač bo to ostala še ena mistična veščina. Kung fu, šaolin, in bladzo-kan trance_09_box.gif . Hec.

Res ne bom pisal čisto res, naj mi sprednja ne prime če v to temo še kaj dodam.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tako velika cena lahko mogoče "užge", kje v Ljubljani, ker predvidevam, da je potencialnih šolnikov dosti več in so tudi gneče za opravljanje izpitov dosti večje. Vsekakor pa ne kje izven LJ. Tudi kar se tiče usposobljenosti menim, da razen v kolikor je ni mogoče dokazati s kakšnimi tečaji/dosežki itd. je vse skupaj bolj kot ne samopromocija posameznega inštruktorja. Verjamem, da imamo v naši državi še veliko enakovredno, če ne celo bolje usposobljenih inštruktorjev, ki svoje znanje delijo za manjšo ceno. Vse je seveda odvisno od trga in trženja posameznika. Zakaj pa ne, če so ljudje pripravljeni plačati. Razlika se ponavadi naredi že s tem, da nekdo ponuja dosti boljši motor za opravljanje izpita, ali pa mogoče vštet najem celotne opreme, to bi vsekakor naredilo razliko v ceni.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

no če jaz teko recimo malo razmišljam z "če-ji", če bi recimo komu sedaj svetoval glede opravljanja izpita:

- če bi imel preverjeno dobrega inštruktorja za nižjo ceno bi mu rekel naj gre tja

- če bi inštruktorji bili taki kot v mojem primeru bi svetoval bladzota

- če pa računaš, da bi bilo po izpitu vseeno pametno še it na vransko na šolo (pa plačat 150€), da se malo naučiš pravilnih tehnik je računica nekje tu pri bladzotu.

vsekakor pa dvomim (razen redkih izjem), da te v avtošoli naučijo pravilnega zaviranja, tehnik vožnje, izogibanja itd.

če ti bladzo to da ob redni pripravi na izpit (pasti komisije, predpisi, itd.) je itak jasno da je to kot da bi imel obvezne ure + (priporočljivo) šolo varne vožnje v enem.

to samo ugibam ker nisem bil pri bladzotu, ampak vem da če hoče lahko da to znanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vranskem je 150€/dan, Bladzo pa ima 48€/uro, s tem, da nas je po AMZS-poligonu fural večkratni državni prvak v spretnostni vožnji poskusili pa smo tudi vožnjo s trialom. Res je tudi, da nas je bilo tam 6 v skupini ampak sem bil pošteno presenečen ko sem tekom dneva počasi izvedel kaj vse še ne znam...

Sicer malo dvomim, da bom dobil en realen odgovor ampak vseeno - tudi mene zanima kaj bi se več naučil pri Bladzotu v treh urah kot na Vranskem v celem dnevu?

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

- če pa računaš, da bi bilo po izpitu vseeno pametno še it na vransko na šolo (pa plačat 150€), da se malo naučiš pravilnih tehnik je računica nekje tu pri bladzotu.

vsekakor pa dvomim (razen redkih izjem), da te v avtošoli naučijo pravilnega zaviranja, tehnik vožnje, izogibanja itd.

če ti bladzo to da ob redni pripravi na izpit (pasti komisije, predpisi, itd.) je itak jasno da je to kot da bi imel obvezne ure + (priporočljivo) šolo varne vožnje v enem.

to samo ugibam ker nisem bil pri bladzotu, ampak vem da če hoče lahko da to znanje.

Si vsaj prvi napisal, da ugibaš, ker nisi bil pri bladzotu, nekateri višje so izgleda opravljali izpit po celi Sloveniji pri večih inštruktorjih, da lahko dajejo tako objektivna mnenja.

Zanima pa me, glede na to da si primerjal bladzo-tovo šolo vs šola na Vranskem, kje bladzo poučuje o tehnikah(pravilnega zaviranja, tehnik vožnje, izogibanja), dvomim da to počne na javnih cestah? ali pač?

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No jst lahko priporočim še enega, Alojz Pavlič, deluje v okolici Novega mesta. Jaz sem sicer pri njemu delal izpit za avto, pa mi je žov da nisem še za motor (sem naredil preden sem zvedel za njega).

Pač obvlada motoriranje, bivši dirkač, nasvete, ki jih dobiš so iz prakse, ne nekaj kar ti more povedat. Pa še zanimivo se je mal pogovarjat, kaj je bilo za vikend pri motoGpju :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za vse tiste ki vam še vedno ni jasno za kaj gre, dajte malo poiskat tudi v temi MAKSIJEVA delavnica (ali kako se že reče)varne vožnje....BTW vsako leto vam POLICIJA zastonj nudi kakšno popoldne ali dopoldne na poligonu z akcijo VARNA VOŽNJA....pa se vas delavnic udeleži KOLIKO?? Eno samo sprenevedanje.....očitno ne znate niti tega vzet iz talerja, kar se vam nudi zastonj....evilgrin.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mišljenja, da je treba v relativno varnih okoliščinah preizkusit svoje meje in meje motorja. Naj bo to na dirkališču, poligonu, parkirišču...

Po tem se zdi "običajna" vožnja oz. vsaj navidezno obvladovanje motorja nekaj čisto enostavnega, sposobnost predvidevanja in "branja" ceste ter okolice pa pride več ali manj šele s kilometri.

Jest se v motošoli nisem nič posebnega naučil, razen uporabe zadnje bremze pri počasni vožnji in pa to da sem skoraj odletel z viragotom, ko sem zapel s tačko pri izogibanju oviri na poligonu. :wacko:

Popravljeno . Popravil simonsi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na Vranskem je 150€/dan, Bladzo pa ima 48€/uro, s tem, da nas je po AMZS-poligonu fural večkratni državni prvak v spretnostni vožnji poskusili pa smo tudi vožnjo s trialom. Res je tudi, da nas je bilo tam 6 v skupini ampak sem bil pošteno presenečen ko sem tekom dneva počasi izvedel kaj vse še ne znam...

Sicer malo dvomim, da bom dobil en realen odgovor ampak vseeno - tudi mene zanima kaj bi se več naučil pri Bladzotu v treh urah kot na Vranskem v celem dnevu?

Hej, če tko pogledaš -tudi izpit v avtošoli te je koštal nekajkrat več, kot en "dan na Vranskem" ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelo zanimivo, še noben junak ni povedal kaj naredi tako zelo posebnega kot drugi inštruktorji razen to, da ima višjo ceno. Torej kaj pove kar drugi inštruktorji ne?

Lej, so stvari, ki ti jih drugi ne morejo opisat - moraš jih sam izkusit.

Bladzo je za moje pojme No1 (ali pa top10) izbira med inštruktorji v Sloveniji.

Ima veliko izkušenj, obvlada, ima dober, pogosto izviren in sproščujoč pristop do ljudi in še bi lahko naštevali. Ima veliko izkušenj z učenjem oziroma predajanjem znanja - je pozoren na podrobnosti in vidi celo sliko, pozna težave, s katerimi se začetniki ali manj spretni ljudje soočajo na motorjih, in je dovolj pošten, da bi komu tudi rekel "poglej, morda ni dobro, da se voziš z motorjem, če se imaš vsaj malo rad".

Dodajam še - pozna tudi tehniko, vozil je bezbroj motorjev, gum, če rečem "vse mu je jasno", ne usekam daleč mimo.

Popravljeno . Popravil mashina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

hja, bencin, obraba gum, amortizacija motorja, cas.......... kaksnih 350-400 ojrof.

seveda enkrat ko imas izpit. :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jest bom samo to dodal v temo, ko je ravno govora o tem kje imajo dobre instruktorje in kje te veliko naucijo in veliko povejo.. S kolegom sva delala izpit letos pri Brulcu v LJ in so nama vsi trije instruktorji ki sva jih imela v casu tecaja veliko znali povedati o voznji, veliko smo delali na poligonu razne izogibe oviri in pravilno zaustavljanje in vse te stvari, stalno so bili vmes razni nasveti.. V glavnem, oba sva bla zelo zadovoljna in odnesla veliko od avtosole, seveda pa to ni vse.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 leto pozneje...

Zanimiva debata o Blažu. Blaž se trudi po svojih močeh. V življenju smo vsi odvisni od svojega dela . Blaž se zaveda, da uči dobro in večina motoristov ki vozi ali se uči pri njem, je v dobrih rokah. V Ljubljani pa je še nekaj učiteljev motoristov, ki se trudijo po svojih močeh, se izobražujejo in delajo na svojih kvalitetah. Med sabo si nismo konkurenčni s celo pogovarjamo in izmenjujemo izkušnje. Večkrat tudi konkretno skupaj s kandidati. Z Blažom se vidimo manj, ker ne uporabljamo istega poligona. res pa je da si morate pri zibiri svojega učitelja izbrati motorista, ki naj vas spremlja z motociklom, vam z njim kaže veščine, se z vami zapelje na relacijsko vožnjo. Da si je postavil pošteno ceno je tržno. Orje ledino za vse nas, ki se premalo cenimo o sebi pa mislimo, da ne zaostajamo prav veliko za Blažom. Zanimivo, da ni nikogar, ki bi se umešal v vajino debato.

Blaž je uspešno ib v bodoče bo uspešno izvajal nekaj kar je veliko bolj pozitivno kot je videti in slutiti med prebiranjem foruma. Blaž želim ti še veliko uspeha pri tvojem delu. Kolega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!