Skoči na vsebino

Zagovor pri sodniku (was: Kazen 98.000 SIT, A do 350)


Speedo

Priporočene objave

Ko sem ze vendarle mislil, da je zadeva mimo, sem danes dobil domov odlocbo sodnika za prekrske in placilni nalog 98.000 SIT. :shock: :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:

Zacelo pa se je takole:

Junija letos so me na moji Suziki (GSX 750F) "dvignili" ta plavi (pro-vida). Prekrški so bili očitni, vendar "lažje" narave (prevožena polna črta, prekoračitev hitrosti max 18 km/h). Znesek tistih nekaj kSit sem poravnal takoj. :? :? :?

Ko pa sem se že poslavljal in mi je policist že izročal prometno dovoljenje, je opazil na zadnji strani tisto "grdo" oznako: omejitev A do 350 ccm, ter mi mimogrede omenil, da bo zaradi tega napisal še predlog sodniku za prekrške. Mislil sem, da je to zgolj pripomba, ki je ne bo ravno vzel resno. Vendar sem danes na moje veliko presenečenje dobil odločbo od sodnika: Kazen 90.000 SIT + 8.000 SIT povprecnine. :crazyeyes:

Ko sem kupoval mocnejsi motor sem se bil takrat pozanimal tudi pri policistih, kako je s prekrskom v zvezi s podhranjenim izpitom (A do 350), ce vozis motor z vecjo prostornino. Rekli so, da naceloma ne bi smelo biti problemov in da tukaj v glavnem pogledajo skozi prste – ker je zakon v tem primeru zelo neumen in smo v prehodnem obdobju, kjer bomo vsi imetniki A do 350 v kratkem postali neomejeni. Pa vendar sem ga najeb… :evil: :evil: :evil:

Če ima kdo kakšen predlog za pravno utemeljeno pritožbo, bi ga lepo prosil, da mi ga pošlje.

Kakrsnikoli pravni nasvet bi tudi bil zelo dobrodosel.

Hvala vsem in lep pozdrav

Speedo :roll:

P.S.: Ce ve kdo za odvetnika, ki se dobro spozna na te zadeve in bi napisal dobro pritozbo, bi prosil, da mi poslje kontakt. :idea:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakon ni nikoli pravnomočen, tako kot upam da še ni tvoja odločba sudije za prekršaje. Če ni, lepo piši na pritožbeni senat, da si bil zaveden, npr. v časopisu, da ti je to povedal sosed policaj, da se lahko voziš in podobno kvasovje. Naprosi jih za izredno omilitev kazni, ker si cerkvena miš ali pa vsaj na 12 obrokov. Če boš srečkovič in če boš malo pozabljal dvigat pošto, boš mogoče stelovadil zastaranje. Pritožbo piši sam in odvetnike pozabi, ker bo sicer še dražje. Tako, dovolj zastonj pravnih nasvetov.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

naceloma ne bi smelo biti problemov in da tukaj v glavnem pogledajo skozi prste – ker je zakon v tem primeru zelo neumen in smo v prehodnem obdobju, kjer bomo vsi imetniki A do 350 v kratkem postali neomejeni.

No ja, tole je bolj jalov izgovor... nekateri mogoče res pogledajo čez prste, večina pa ne... Se strinjam z YZF, pa tudi s cecom... poskusit pritožvat se ni greh :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pritožbo???

Zakon je pravnomočen. Ravnal si v nasprotju z zakonom. Tu se ni kaj pritožiti. Največ kar lahko narediš je, da se zmeniš za obročno odplačevanje.

_________________

Pri naši butasti državi še zmeraj vžge če se še sam narediš malce omejenega (po pameti).Najdi eno napako , magari če se je policaj zmotil v št. vozniškega dovoljenja in potem samo goni svoje in piši pritožbe.

Ponavadi zadeva zastara, na slabšem nisi v nobenem primeru.

LP

Leteči

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se se tudi vozim z voznisko A-do 350 ccm, pa mi do sedaj se noben policaj tega se niti omenil ni!Pa so me ustavli 5 krat!Ma pritozi se, mogoce kaj shandlas! :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz se se tudi vozim z voznisko A-do 350 ccm, pa mi do sedaj se noben policaj tega se niti omenil ni!Pa so me ustavli 5 krat!Ma pritozi se, mogoce kaj shandlas! :D

Tudi meni ni jasno, s cim sem jih tako razpi...

Ma jasno, da se bom pritozil. V zapisniku sem ze nasel nekaj napak: npr. napacno vpisana oznaka mojega motocikla, v policijskem zapisniku omenjeni le manjsi prekrski, nikjer nic o A-350, A do 350 v tistem casu ni bila vec relevantna kategorija, saj se je malo pred tem spremenil zakon in naj bi se racunalo v kw oz kw/kg....

Se vedno pa zbiram tudi vase predloge.

Imam pa eno konkretno vprasanje (morda bo bolje vedel kaksen pravnik) pa vendar:

Ali je v pritozbo smiselno vpisati vse kar ti pade na pamet, tudi "olajsevalne" okoliscine, obrocno odplacevanje.... Ali s taksnimi dejstvi zgolj na nek nacin priznas svojo krivno oz.

ali se je bolje osredotociti samo na dejstvo, ki ima najvecjo tezo in ga poskusiti utemeljiti.

V primeru, da prva pritozba ni uspesna, ali je sodba ze pravnomocna oz. kaksna je nadaljna sodna pot?

Lepa hvala za odgovore.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

"Ma jasno, da se bom pritozil. V zapisniku sem ze nasel nekaj napak: npr. napacno vpisana oznaka mojega motocikla, "

Ki pa ga ti nisi vozil.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se pritožiš zaradi sledečega:

v ZVCP-B (Ur. l. RS 21/2002) (to je takrat veljavni ZVCP, sedaj ga je prekril že ZVCP-C) ni nikjer omenjeno, da se v vozniško dovoljenje pod opombe vpisuje zaznamba "A do 350 ccm", nekaj takega imaš ti notri vpisano in da ZVCP-B ne pozna podkategorije do 350 ccm, torej ta sploh ne obstaja in zato je vpis A do 350 ccm v tvoje vozniško dovoljenje brezpredmeten.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Speedo,

danes popoldne bom objavil šimlc pritožbe /žal ga trenutno nimam dosegljivega/, ki sicer velja za prehitro vožnjo. Z pritožbo spodbijaš odločbo sodnika za prekrške kot neutemeljeno in podredno (če vsebine kazni vseeno nisi uspel podreti) milostno prosiš za obročno odplačevanje. V obrazložitvi pa naklobasaš, zakaj jo spodbijaš in dodaj tvoje premoženjsko stanje cerkvene miši /zadeve rešujejo sodnice in ne sodniki, te pa imajo večjo stopnjo socialnega čuta). Nikoli, ampak res nikoli na koncu ne napiši, da naslov naprošaš za ugodno rešitev pritožbe, ker smo vsi pravniki alergični na take zadeve, ampak napiši: S tem je pritožba utemeljena. Pa podpiši se in pošlji vsaj priporočeno.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se pritožiš zaradi sledečega:

v ZVCP-B  (Ur. l. RS 21/2002) (to je takrat veljavni ZVCP, sedaj ga je prekril že ZVCP-C) ni nikjer omenjeno, da se v vozniško dovoljenje pod opombe vpisuje zaznamba "A do 350 ccm", nekaj takega imaš ti notri vpisano in da ZVCP-B ne pozna podkategorije do 350 ccm, torej ta sploh ne obstaja in zato je vpis A do 350 ccm v tvoje vozniško dovoljenje brezpredmeten.

Točno tako.

Pa ne mešaj zraven vse ostale solate.

8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pritožbo ima časa 8 dni od dne, ki je poštarju podpisal prevzem pisemca tako, da ura dela tik tak in teče. Počasi bo potreba izbrati smer pritožbe in izoblikovati pisanje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Za pritožbo ima časa 8 dni od dne, ki je poštarju podpisal prevzem pisemca tako, da ura dela tik tak in teče. Počasi bo potreba izbrati smer pritožbe in izoblikovati pisanje.

Se enkrat hvala vsem za predloge.

Posto sem dvignil v ponedeljek, 11.11.2002, tako da imam cas do naslednjega ponedeljka, da nekako dokoncno oblikujem pritozbo. Vsi predlogi so seveda se naprej dobrodosli, na koncu (nekje v petek) pa bom zbral tiste najbolj uporabne in jih zlozil v koncno obliko PRITOZBE. Cakam se na odgovor Trishe, ki je bila svoje case zelo dobro podkovana (oz. verjetno se vedno je dobro podkovana) in je nekoc namignila, da ce bom kdo potreboval taksno uslugo, mu bo skusala pomagati.

Trenutno imam v glavi naslednjo smer:

1. Omenjena krsitev mi ni bila vrocena pisno (na licu mesta sem bil pisno obvescen samo o drugih "lazjih" prekrskih)

2. Kategorija A do 350 tisti cas ni bila vec aktualna, ampak se je ze govorilo o kw/kg; na podlagi tega izracuna pa mi ni bil izrecen ukrep

3. Na odlocbi je napacno naveden naziv mojega motocikla in v izvedbi, v kakrsni je zapisan sploh ne obstaja - torej ga ni! In tako sploh ni mogoce ugotavljanje kw/kg

4. Kot je omenil Brrrm v ZVCP-B ni nikjer omenjeno, da se v vozniško dovoljenje pod opombe vpisuje zaznamba "A do 350 ccm

5. ..... (zbiram predloge)

Vec glav vec ve.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

1. stranki ni bil predočen prekršek na pravilni način in ni bil napisan zapisnik (napaka policaja)

2. stranka v postopku pred izdajo odločbe ni bila zaslišana (napaka sodnika)

3. če je navedeno napačno vozilo, je mogoče to lahko tudi kakšno vozilo do 350 ccm

4. zakon ne predpisuje upoštevanja omejitev, ki so vpisana v opombe (ZVCP - B), kar pa je podkrepljeno tudi z dunajsko konvencijo, ki je mednarodni pravni akt (ZVCP-C je to nekak uvedu, vendar ne vem če zdrži, ker je slovenija tud podpisnica dunajske konvencije)

5. vedno se upošteva kazenska določba, ki je milejša (ustava)

6. treba je le paziti, da je pritožba pravočasna, vendar bi jaz na začetku se zagovarjala le po 1. in 2. točki...... ostalo bi povedala na zaslišanju... če sodnik ne bi v odločbi se opredelil o vseh mojih pripombah, pa pritožba zopet naprej na senat...

7. prekršek zastara, če v dveh letih od prekrška ni izdan pravnomočen akt..... torej lepo počasi

tolk na hitrco...... drugač je pa treba konkretno pregledat odločbo in se pogovorit s stranko........ jest upam, da bom tud lahko kaj pomagala

mislm, če je Zarji uspel, pol more tud Speedotu....... grem koj še gune člene od zakona o prekrških še enkrat prečekirat........ sej veste... neprištevnost, zmotnost.... etc

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

haloooooooo ...... tole je pa kr grdo....... če bom mela cajt, se že dons lotm dela in jutr prnesem ......khm..... kam že....... OLP al OTP al..... joj to je pa tud zmešan......

prve zadeve k so mi u uči padle........

voznik začetnik?????????

nadaljna vožnja mu je bila prepovedana????????????

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš kaj zgubit če se pritužiš- pa ne samo enkrat, to morš ponavadi vleč naprej da ti zastara. Če ja sploh še tak zakon :?: ker so ga baje nekaj spreminjal glede tega zastaranja :?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim da je Zarja pa še nekdo s foruma prišel skozi ta prekršek za približno 30 ksit. Samo mislim pa da nista naredila prekrškov kot ti pa čeprav so tudi tvoji praktično banalni. Skratka pritoži se jaz bi se na tvojem mestu na nepravilno oznako motorja in na to v zapisniku o prekršku ni nič zavedeno da si kršil glede izpita. Ampak upoštevaj rajši bolj strokovna mnenja.(trisha, brmmmm, ceco

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko se pritožiš zaradi sledečega:

v ZVCP-B  (Ur. l. RS 21/2002) (to je takrat veljavni ZVCP, sedaj ga je prekril že ZVCP-C) ni nikjer omenjeno, da se v vozniško dovoljenje pod opombe vpisuje zaznamba "A do 350 ccm", nekaj takega imaš ti notri vpisano in da ZVCP-B ne pozna podkategorije do 350 ccm, torej ta sploh ne obstaja in zato je vpis A do 350 ccm v tvoje vozniško dovoljenje brezpredmeten.

Meni ja tale Brrrm-ov nastvet najbolj všeč. Verjetno bi moral zadostovati za uspeh pritožbe.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če hočeš, lahko življenje sodstvu zapleteš v nedogled.

Lahko izjaviš, da ne veš, kaj pomeni oznaka A do 350 ccm. Predvsem, da ne poznaš pomena kratice ccm. Oznake ccm za kubični centimeter ni v sestavi dovoljenih enot, ne verjamem pa tudi, da jo kateri koli upravni akt razlaga, ker se vsem zdi samoumevna in vsem razumljiva. Mislim, da ti ne bodo mogli pokazati in dokazati, da oznaka ccm uradno obstaja in da ima zaradi tega kak pravni pomen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

brrrm...... tud to bi se dal napisat, sam je bl za lase prvlečen.... itak da nepoznavanje zakona in nevednost škodita.....

pa škoda je tudi s tem se zapletati, ker je dovolj zakonskih določb, ki so neusklajene in zato tudi spodbijajoče......

uh kolk jest to uživam...... mam že skup zbrano, samo še v smiselno zaporedje povežem...

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam sem z enaki izpitom prehitro vozil (radar) in dobil brez zaslišanja od sodnika za prekrške 90K sit kazni + 16k sit za radar. Po pritožbi, na točno enak način kot piše brrm (za takrat hvala brrm in trisha), sem plačal samo 16k Sit za radar. O 90 jurjih ni ne duha ne sluha, dobil sem le odločbo o razveljavitvi postopka. Če pogledaš ZVCP PRED!!! spremembo, ni kategorija A nikjer razdeljena na več delov (A, A-350), zato sem na ta način prišel skozi samo z A-350, ker sem imel pod A pač "štempl". Opombe niso veljale popolnoma nič...to je primer iz prve roke.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!