Skoči na vsebino

Zagovor pri sodniku (was: Kazen 98.000 SIT, A do 350)


Speedo

Priporočene objave

V uradnem listu je bil 23.1.2003 objavljen nov Zakon o prekrških (ZP-1), ki v zadnjem členu navaja:

Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu

Republike Slovenije, uporabljati pa se začne 1. januarja 2005.

...in sedaj naj nekdo razloži, kakšna je razlika med pričetkom veljave zakona in pričetkom njegove uporabe :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V uradnem listu je bil 23.1.2003 objavljen nov Zakon o prekrških (ZP-1), ki v zadnjem členu navaja:

Ta zakon začne veljati petnajsti dan po objavi v Uradnem listu

Republike Slovenije, uporabljati pa se začne 1. januarja 2005.

...in sedaj naj nekdo razloži, kakšna je razlika med pričetkom veljave zakona in pričetkom njegove uporabe :?:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce jest kej prou vem, so ti zaracunali tako kazen, kot da si sploh brez izpita. Tko da ti lahko sodnica kazen tud zmanjsa, ker izpit imas in se nisi vozu naokol brez izpita.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...in sedaj naj nekdo razloži, kakšna je razlika med pričetkom veljave zakona in pričetkom njegove uporabe  :?:

v tvojem primeru bi rekel skoraj dve leti razlike.. :idea: :)

zakon prične veljati, ko je objavljen v uradnem listu...dejansko pa se ga začne uporabljati (izvajati v praksi) nekaj kasneje

samo ga v vmesnem obdobju absolutno lahko že kršiš, ker pač že obstaja...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot je razvidno ze iz popravljenega naslova:

S svojo pritozbo sem si izposloval zagovor pri sodniku (pravzaprav sodnici) za prekrske  

(ali je to dobro ali ne, nimam pojma...) :roll:  :roll:  V glavnem, v torek se moram tam narisati.

Ima kdo morda kaksno "pametno" idejo (koristen nasvet) kako se tam obnasat, kaj povedat, kaj zamolcat,  

skratka na katere strune "brenkati"?  :oops:  :oops:  

:idea: Prosim zgolj za resne nasvete - hvala! :idea:  

Nasvet številka ena: pokliči sodnico in povej, da tisti dan ne moreš na obravnavo, da naj ti da drugi termin. Kajti zaslišati te mora - zato bo prestavila... Saj njej je "vseeno"...

Poleg tega imaš vedno, ko se ti kaj dogaja s sodniki za prekrške, zahtevati, da te zaslišijo: a) v kraju, kjer imaš stalno prebivališče; B) v kraju, kjer si storil prekršek...

Recimo, da si lahko enkrat bolan, enkrat zadevo prestavil v drug kraj, potem si še enkrat "službeno odsoten"... Potem pa zadeva počasi zastara...

Baje pomaga.

Jaz pa običajno grem na obravnavo, vzamem kazen, kolikorkoli je že je, in jo plačam...

"Strune" pa tukaj nič ne pomagajo... Realno ti lahko da najmanjšo možno ali največjo možno kazen, odvisno, s katero voljo je vstala. Skupaj bosta verjetno poiskala "olajševalne okoliščine", ali si že bil kdaj kaznovan, kako dolgo voziš, kakšen je tvoj socialni status, kako gledaš na življenje ipd...

Večina mojih prijateljev bi rekla - zavlačuj, dokler se da.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

tud men se je zgodl neki neprijetnga,imam izpit za 125 in 11kw,motor ki ga vozm pa ma 125 kubikov in 23kw,in so ma policaji ustavl na koncu sezone in me predlagal k sodniku.Največja tragedija je to da so me ustavl 10 kilometrov od doma,prej pa celo sezono nič,pa sem bil z motorjem v Udinah na zboru,v Puli in na motohapeningu na Grobniku pa se noben ni vtikal v moj izpit. :x :evil:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

Speedo, so te zaprli al si se na prostosti. Daj povej kaj si zrihtau :arrow:

V glavnem, v torek se moram tam narisati.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Speedo, so te zaprli al si se na prostosti. Daj povej kaj si zrihtau :arrow:

Ker stvar se ni zaklucena, se nisn hotu "prehitero" hvaliti in dajati za pijaco, vendar vse skupaj zgleda precej optimisticno. :lol: :lol:

Ergo: prisel na zagovor, povedal svoje;

:arrow: ponovil pisni zagovor, zrecitiral tri strani dolg ustni zagovor, ki sem si ga bil poprej pripravil, nalozil se nakaj novih fint

:arrow: sodnica ostala brez besed, na koncu je izjavila samo: gospod, kar ste rekli je vse cisto res, v zakonu je bila luknja, mi vas ne moremo kaznovati.....

Vendar je to vse skupaj se vedno samo njeno "subjektivno" mnenje, saj me je na zagovor k sodnici za prekrske v domacem kraju poklical sodnik iz kraja, kjer je domnevni prekrsek bil storjen. Tako da sedaj cakam na pismo tega sodnika in upam na najboljse, potem pa

:onfire: :drinking: :drinking: :drinking: :onfire:

Naj se na tem mesu se enkrat vsem, ki so mi kakorkoli pomagali (predvsem s koristnimi nasveti) lepo zahvalim. Ko bo stvar zakljucena, pa pijaca itak sledi. 8) 8)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.



×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!