Skoči na vsebino

Zelena karta


Jado

Priporočene objave

Tole me zanima - kjerkoli sem vprasal, povsod sem dobil drugacen odgovor - kaj se zgodi, ce imam slucajno v tujini (Hrvaska, Italija, Avstrija ...) karambol in nimam zelene karte? Zanima me za situacijo, ko sem sam kriv ali ko je kriva druga oseba.

mejte se!

jado

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

si v riti!!!

zelena karta sicer ni obvezna za prehod meje ampak v primeru nesrece jo mores imet, drugace si samoplacnik. zavarovalnice ZELO komplicirajo od nesrecah v tujini tudi ce mas z. karto. brez nje pa pozabi na odskodnine in placaj skodo ki jo povzrocis oz. odpisi skodo ki jo drugi povzroci tebi. no mogoce ti uspe kaj po 5 letih tozenja in milijonih za odvetnike.

moj foter ma probleme in bo mogoce moral tozit lastno zavarovalnico zaradi nesrece v italiji ki jo je povzrocil drug (pa ima z. karto).

je draga ampak jaz jo vedno imam!

SUPPORT YOUR LOCAL PERVERT!!!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Zelena karta je okol jurja. Sej to ni dost v primerjavi z ~70k kolkr pride zavarovanje...

--

"When in doubt hit the gas..."

Jok brate...

Zelena karta je res jurja (obrazec), ampak tega jurja placaa potem, ko si le placal zavarovanje za uporabo vozila izven meja R Slovenije, kar pa znaaa dodatnih 11% od osnovne zavarovalne premije (7.700 SIT v tvojem primeru).

Pa tudi to ni ne vem kaksne vsota, ce pomislis na "sranje", ki si ga lahko nakopljes na glavo ob neljubi situaciji.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa ae to:

Ko sem se pred kakanim letom sam ubadal z enakim vpraaanjem sem tudi dobival razlicne odgovore in sicer:

S STRANI ZAVAROVALNICE:

"Veste, zelena karta je v vsakem primeru potrebna, ko prekoracite meje R. Slovenije, ker boste drugace ob neljubem dogodku (nesreci) imeli straaanske probleme s povrnitvijo odakodnine. Le kdo vam je natvezil, da zelena karta za sosednje drlave ni vec obvezna...???"

S STRANI OSEBE NA UPRAVI OBMEJNE POLICIJE:

"Veste, sedaj po novem zelena karta za sosednje drlave ni vec obvezna, saj imajo zavarovalnice sklenjen nekakaen meddrlavni sporazum in vam tudi brez zelene karte krijejo stroake, ki ste jih morebiti povzrocili drugim udelelencem nesrece."

VPRA©ANJE JE, KOMU SEDAJ VERJETI???

Jaz se s tem vpraaanjem nisem vec ubadal in nisem raziskoval zadeve naprej ter placal tistih nekaj jurjev za zavarovanje (in zeleno kartno)...

Ziher je ziher!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zelena karta je mednarodni dokument, ki potrjuje da je vozilo zavarovano in to pri zavarovalnici, ki je vclanjena v mednarodno zdruzenje zavarovalnic. (Tako kot mednarodno voznisko dovoljenje v tujini dokazuje, da imate izpit) S tem je zagotovljena povrnitev skode, ki ste jo povzrocili v tujini. Motor ni zato nic bolj zavarovan, lahko pa da te kje ne spustijo cez mejo, ker tako vsaka drzava sciti svoje ljudi pred tujci ki bi povzrocili nesreco pa nimajo ustrezno zavarovanega vozila.

Glavni kec pa se skriva v tistih 11% doplacila. Ce ga nimate in v tujini povzrocite nesreco, bo zavarovalnica krila le 89% skode, ki ste jo povzrocili ostalih 11% pa krijete iz svojega zepa!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res je tako!

Potem naj pa vsak sam presodi kaj se mu najbolj splaca!

Placati 11% doplacila ali raskirati doplacilo pri nastali škodi!

LP

Pihi

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

quote:

Res je tako!

Potem naj pa vsak sam presodi kaj se mu najbolj splaca!

Placati 11% doplacila ali raskirati doplacilo pri nastali škodi!

LP

Pihi

Ce se dost vozis po tujini, pol zihr "PLACATI".

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

za BiH je obvezna! mi je kiflc rekel,da motorjev brez z.karte ne spuscajo cez mejo.

-----------

at 200 mph you have no friends

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 3 let pozneje...

Ni obvezna, če je pa nimaš in povzročiš nesrečo plačaš 10% vrednosti popravila oz. stroškov ti !! :BUA: sicer krije vse zavarovalnica :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih si ob odločitvi za zeleno karto moral plačati še vrednost ki je ustrezala 11% osnovnega zavarovanja, sedaj tega ni več in strošek zelene karte je celega jurja. Mislim da se ne splača ravno znanosti zganjat in stiskat tistega prešerna zato da boš vsakič v tujini cvikal kaj pa če...........

JAz jo vzamem zraven in to je to, nimaš kej zajebat.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včasih si ob odločitvi za zeleno karto moral plačati še vrednost ki je ustrezala 11% osnovnega zavarovanja, sedaj tega ni več in strošek zelene karte je celega jurja. Mislim da se ne splača ravno znanosti zganjat in stiskat tistega prešerna zato da boš vsakič v tujini cvikal kaj pa če...........

JAz jo vzamem zraven in to je to, nimaš kej zajebat.

Ej, to pa nisem vedu. Od kdaj pa je to? A je taka cena tut, če jo kupiš naknadno?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to, da v primeru, da nimas zelene karte placas 10% skode mislim, da ni res, vsaj logicno ni. vcasih si ob zeleni karti placal se 11% za zavarovanje v tujini in si se s tem izognil placila 11% kritja povzrocene skode (ostalo je krila zavarovalnica). sedaj pa je placilo teh 11% obvezno (ni samo opcija) in bi ti potemtakem morala zavarovalnica kriti celotno povzroceno skodo, le brez zelene karte naj bi bilo malo vec papirologije.

morda se motim in se pustim pouciti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to, da v primeru, da nimas zelene karte placas 10% skode mislim, da ni res, vsaj logicno ni. vcasih si ob zeleni karti placal se 11% za zavarovanje v tujini in si se s tem izognil placila 11% kritja povzrocene skode (ostalo je krila zavarovalnica). sedaj pa je placilo teh 11% obvezno (ni samo opcija) in bi ti potemtakem morala zavarovalnica kriti celotno povzroceno skodo, le brez zelene karte naj bi bilo malo vec papirologije.

morda se motim in se pustim pouciti.

Nope, se ne motš...od zadnje tihe podražitve zavarovanja za 11% je tako.... in nič drugače... Torej, plačaš...rabiš ali ne...doplačilo za obrazec je pa prešerna....madonca, jest bi tud take obrazce za jurja tiskou :yea2:

Popravljeno . Popravil lojzi
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če imaš vozilo registrirano še pred vstopom v EU, pa takrat pač nisi hotel doplačati 11% za tujino? A zdaj lahko grem na zavarovalnico in prosim za zeleno karto, ne da bi doplačal za tujino?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ne mešati zelene karte in doplačila za tujino.

Doplačilo za tujino je pač doplačilo za tujino in če je sedaj le-to že integrirano v obvezno zavarovanje, niti to ni več.

Zelena karta je pa zgolj papir, ki izven meja SLO dokazuje, da je vozilo registrirano v državi, katere zavarovalnice so v mednarodnem združenju zavarovalnic in da je zavarovano za škodo, storjeno tretji osebi, oziroma obvezno zavarovano, po domače.

Nekdaj je bila obvezna za prav vsako tujino in za nekatere tujine je gor pisalo, da ne velja.

Potem so na združenju zavarovalnic prišli malo k sebi in ugotovili, da je prav tako močno zagotovilo, kot je proti ponarejanju ne preveč prepričljiva zelena karta, tudi registrska tablica in prometno dovoljenje.

Zato so državna združenja zavarovalnic med seboj pričela podpisovati sporazume, ki so odpravili obveznost zelene karte.

In tako za EU sedaj velja, da zelena karta ni več obvezna, da je za SLO vozila dovolj stara registrska tablica in nalepka SLO in veljavno prometno dovoljenje (nalepka) in veljavna polica obveznega zavarovanja oziroma, nova registrska tablica z modrim robom in veljavno prometno dovoljenje (nalepka) in veljavna polica obveznega zavarovanja.

Zeleno karto je na zavarovalnici možno dobiti in ti jo k zavarovalni polici kar sami ponujajo zraven, ker za tisti obrazec, vreden max 50 tolarjev pokasirajo 1000 tolarjev. Pri tem teh 1000 tolarjev ni nikakršna zavarovalnina, temveč le stroški izdaje obrazca, ki ga niti ne potrebuješ. Z ali brez zelene karte si enako zavarovan.

Je pa potem drugače na terenu, če butneš v tujini kakšnega tujca. Je potem s tujim voznikom in tujim policajem močno lažje komunicirati v prisotnosti zelene karte.

Za nekatere tujine je pa še vedno obvezna, vendar ne vem za katere.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Mislim, da za vse tujine, ki niso EU in so članice zelene karte. Dejansko pa ti jo začnejo gledati šele v SCG, BiH oz. RO, če greš v tisto smer.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi dedek mraz,

zelim si, da bi vsaj enkrat en zacetnik na forumu najprej prebral navodila in uporabil iskalnik.

:topic:

sanjasvinjakukuruzpress

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi dedek mraz,

zelim si, da bi vsaj enkrat en zacetnik na forumu najprej prebral navodila in uporabil iskalnik.

:topic:

sanjasvinjakukuruzpress

Dragi gospodic Ice,

Za letos mi je nazalost zmanjkalo daril.

Zivi v upanju za naslednje,e,e,e,e,e,e leto.

Tvoj dedek mraz.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

dragi dedek mraz,

nasel sem se eno zeljo: ko vsaj ne bi vsi vsak post citirali.....

(ampak to je pa ze res prevec zahtevano).

vseeno hvala.

:P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kaj pa če imaš vozilo registrirano še pred vstopom v EU, pa takrat pač nisi hotel doplačati 11% za tujino? A zdaj lahko grem na zavarovalnico in prosim za zeleno karto, ne da bi doplačal za tujino?

To je bil moj primer, pa sem šel po parih mesecih na AMZS plaču 1000 in dobil zeleno karto.

Heh Catch 22, ... nisem plaču dodatnih 11%, ampak dobil zeleno karto za 1000 SIT. :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!