Skoči na vsebino

Ogrožena vrsta na slovenskih cestah


Klaus75

Priporočene objave

OGROŽENA VRSTA NA SLOVENSKIH CESTAH

Ne morem si kaj… ne, ne morem si pomagati, da ne bi napisal članka, oziroma spregovoril par besed o »moriji » motoristov na slovenskih cestah. Motoristi smo dandanes »ogrožena vrsta« na cestah naše priljubljene dežele, saj se vozniki avtomobilov vozijo po cestah, kakor bi bili edini udeleženci v prometu. Statistično gledano je v prometnih nesrečah, kjer sta udeležena voznik avtomobila in motorja, je 90% krivih voznikov avtomobilov, ker posledično niso pozorni, kaj se pravzaprav dogaja na cesti pred ali za njimi. Ostalih 10% je pa tudi treba priznati, položiti roko na srce, so pa krivi sami motoristi, ki izzivajo usodo, dirkajo na cestah in ne na dirkališčih, ki ga pa tudi žal v Sloveniji še ni…

Avtomobili so danes zasnovani že do takšne mere, da je školjka avtomobila izolirana tako, da še tovornega vozila ne slišiš, če se pelje mimo, kaj šele motorno kolo…in tukaj nastopi naša »vrla policija«, ki nas motoriste oglobi z 400€ kazni, ker imamo odprte izpušne sisteme in s tem baje moteče vplivamo na okolico, večje neumnosti pa še nisem slišal... To imamo samo in izključno zaradi tega, da nas drugi udeleženci v prometu slišijo, ko se pripeljemo blizu njih, ker ogledala, ki jih imajo v avtomobilih, uporabljajo tako ali tako samo za vzvratno obračanje ali pač samo za okras, oziroma, da si nežnejši spol popravi make up ali pričesko… Za vzor bi si morali vzeti sosednje države, kot so Avstrija ali Italija, ker je disciplina udeležencev v prometu, dosti na višjem nivoju kot pri nas, tam se motorist počuti varnega na cestah. Ne pa tako kot pri nas, ko nikoli ne veš ali boš prišel na cilj v enem kosu ali sploh ne več...žal je motorizem postal že skoraj loterija življenja in ne več užitek, vonj po bencinu, veter v laseh in še bi lahko našteval…

Na mojo veliko žalost, sem tudi jaz izgubil dobrega prijatelja, vzornega motorista , zaradi nezbranosti, samovolje, oziroma objestnosti voznika avtomobila in ta zgodba se ponavlja že vsak teden, skoraj vsak vikend izgubi življenje en motorist, povem vam, to je že naravnost grozljivo, nepojmljivo…

Gospe in gospodje, motoristke in motoristi, moto klubi, moto zveza…..tej zadevi se je treba upreti,ne samo kot posamezniki, združiti je treba moči in preprečiti nadaljnje tragedije na naših cestah in to takoj! Očitno je vladi, oziroma državi Sloveniji vseeno za nas motoriste, oziroma kaj se dogaja, zato združimo moči in za božjo voljo enkrat za vselej naredimo konec , tem tragedijam na naših cestah širom prelepe Slovenije.

Zgrožen in ogrožen motorist

Klaus

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OGROŽENA VRSTA NA SLOVENSKIH CESTAH

…in tukaj nastopi naša »vrla policija«, ki nas motoriste oglobi z 400€ kazni, ker imamo odprte izpušne sisteme in s tem baje moteče vplivamo na okolico, večje neumnosti pa še nisem slišal... To imamo samo in izključno zaradi tega, da nas drugi udeleženci v prometu slišijo, ko se pripeljemo blizu njih,

A ti to resno?

Popravljeno . Popravil Tedybear
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lepo napisano, res pa je vprasanje kaj lahko sploh naredimo za to, da bi bili malo bolj varni?

Hmmm hoteli so ze organizirati opozorilni shod, se se spomnite? Na prvi datum je bilo slabo vreme, na prestavljeni termin, pa sem samo jaz kot neumen cakal na dolgem mostu, ostali pa ste se samo mimo vozili?

Sicer pa naketerim varnost nic ne pomeni, ali pa se varno pocutijo, v kratih hlacah in kratki majici, za povrh pa se brez celade in na polno v ovinek po naspotnem pasu, zato se sprasujem kaj sploh pomeni kak clanek na to temo, saj bi lahko zapolnil celi casopis z takimi clanki, ampak na koncu bi se vedno vse clanke prekril nek posameznik!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

OGROŽENA VRSTA NA SLOVENSKIH CESTAH

Ne morem si kaj… ne, ne morem si pomagati, da ne bi napisal članka, oziroma spregovoril par besed o »moriji » motoristov na slovenskih cestah. Motoristi smo dandanes »ogrožena vrsta« na cestah naše priljubljene dežele, saj se vozniki avtomobilov vozijo po cestah, kakor bi bili edini udeleženci v prometu. Statistično gledano je v prometnih nesrečah, kjer sta udeležena voznik avtomobila in motorja, je 90% krivih voznikov avtomobilov, ker posledično niso pozorni, kaj se pravzaprav dogaja na cesti pred ali za njimi. Ostalih 10% je pa tudi treba priznati, položiti roko na srce, so pa krivi sami motoristi, ki izzivajo usodo, dirkajo na cestah in ne na dirkališčih, ki ga pa tudi žal v Sloveniji še ni…

Avtomobili so danes zasnovani že do takšne mere, da je školjka avtomobila izolirana tako, da še tovornega vozila ne slišiš, če se pelje mimo, kaj šele motorno kolo…in tukaj nastopi naša »vrla policija«, ki nas motoriste oglobi z 400€ kazni, ker imamo odprte izpušne sisteme in s tem baje moteče vplivamo na okolico, večje neumnosti pa še nisem slišal... To imamo samo in izključno zaradi tega, da nas drugi udeleženci v prometu slišijo, ko se pripeljemo blizu njih, ker ogledala, ki jih imajo v avtomobilih, uporabljajo tako ali tako samo za vzvratno obračanje ali pač samo za okras, oziroma, da si nežnejši spol popravi make up ali pričesko… Za vzor bi si morali vzeti sosednje države, kot so Avstrija ali Italija, ker je disciplina udeležencev v prometu, dosti na višjem nivoju kot pri nas, tam se motorist počuti varnega na cestah. Ne pa tako kot pri nas, ko nikoli ne veš ali boš prišel na cilj v enem kosu ali sploh ne več...žal je motorizem postal že skoraj loterija življenja in ne več užitek, vonj po bencinu, veter v laseh in še bi lahko našteval…

Na mojo veliko žalost, sem tudi jaz izgubil dobrega prijatelja, vzornega motorista , zaradi nezbranosti, samovolje, oziroma objestnosti voznika avtomobila in ta zgodba se ponavlja že vsak teden, skoraj vsak vikend izgubi življenje en motorist, povem vam, to je že naravnost grozljivo, nepojmljivo…

Gospe in gospodje, motoristke in motoristi, moto klubi, moto zveza…..tej zadevi se je treba upreti,ne samo kot posamezniki, združiti je treba moči in preprečiti nadaljnje tragedije na naših cestah in to takoj! Očitno je vladi, oziroma državi Sloveniji vseeno za nas motoriste, oziroma kaj se dogaja, zato združimo moči in za božjo voljo enkrat za vselej naredimo konec , tem tragedijam na naših cestah širom prelepe Slovenije.

Zgrožen in ogrožen motorist

Klaus

Prepovedat avtomobile pa bo večji red na cestah! :yea2:

Mislim,da je res mnogo bolj nevarno biti motorist v sedanjem času a vendar ni to nevemkakšen baubau in statistika kaže,da nasrkajo v večini primerov motoristi samomorilci oz cestni metki brez možganov.Ti udeleženci znajo samo gas priviti ne poštudirajo pa kako se bodo ustavili oz. kaj če to prileti,kaj če maček skoči,kaj če to uno tretjo itd. itd. Menim,da če voziš kolker tolk po predpisih in si res pozoren na ostale udeležence,da ti ni hudega kot motoristu.Dejstvo pa je,da se minljivosti življenja vsi premalo zavedamo in mislimo,da je to nakje daleč stran in češ kje je še to ko bom jaz umrl.Dejstvo pa je,da smo vsako sekundo svojega življenja tarče smrti.Lahko si povsem na varnem in te zadene infarkt.V vsakem trenutku se ti lahko zgodi,tisto najbolj nezaželeno:Si pa te ni ! Smrt je sestavni del življenja in prej ko se sprijaznimo z njo prej postanemo nesmrtni.Res pa je,da ni najbolj primerno,da bi jo vnovčili na cesti in po možnosti še zaradi kakega Audijaša,Bemvejaša ali Golfista. :bum:

PS:Ja čedalje bolj opažam konzervirane voznike,ki se hočejo nekaj dokazovati pred motoristi.:BUA:Taki nadebudneži mi grejo res pošteno na K.... in jaz se odzovem tako,da sem še bolj previden in niti pod razno ne grem v dvoboj z njimi.Če se mi kakšen šumaher pripopa za rit še dodatno zmanjšam in vozim striktno po predpisih,če to ne pomaga postopoma prilagodim svojo hitrost njegovi varnostni razdalji.Ne jebem avtomobilistov 5%, ko jih J.... :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Statistično gledano je v prometnih nesrečah, kjer sta udeležena voznik avtomobila in motorja, je 90% krivih voznikov avtomobilov, ker posledično niso pozorni, kaj se pravzaprav dogaja na cesti pred ali za njimi. Ostalih 10% je pa tudi treba priznati, položiti roko na srce, so pa krivi sami motoristi, ki izzivajo usodo, dirkajo na cestah in ne na dirkališčih, ki ga pa tudi žal v Sloveniji še ni…

ne valjajo ti procenti, po mojem .... No, samo, da niso motoristi krivi ... zdaj bom šel z lažjim srcem zjutraj rajdat mašino ...

Bolj malo ja, ampak če bomo tečn in več podobnih člankov v medije stišal,se bo pa mogoče kej spremenilo na boljš

Upam, da ti nihče ne bo nič od tega objavil. Ker so same bučke v en lonc nametane ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem le, da Nemci in Avstrijci ne vozijo z odprtimi izpušnimi sistemi. Le zakaj????

A ti še nisi bil v Nemčiji ali Avstriji? :eek:

Ker tam prav lepo vozijo tudi z odprtimi izpušnimi sistemi. Seveda ne vsi - ampak saj tudi pri nas ne vsi...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ker tam prav lepo vozijo tudi z odprtimi izpušnimi sistemi. Seveda ne vsi - ampak saj tudi pri nas ne vsi...

Ja, država prepoveduje odprte rore na cestah, zato, ker očitno hoče, da se motoristi čimprej pobijejo (pa ne po svoji krivdi).

pa take fore ...

:-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

A ti še nisi bil v Nemčiji ali Avstriji? :eek:

Ker tam prav lepo vozijo tudi z odprtimi izpušnimi sistemi. Seveda ne vsi - ampak saj tudi pri nas ne vsi...

D.

teh je pa zelo malo, sploh v Avstriji... so pa kazni hude, in tut polcaji majo dB merilc zravn whistle.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tista, z odprtimi izpuhi zaradi varnosti,je malo na trhlih nogah... Včasih sem tudi sam imel totalno odprte izpuhe, samo te ušesa bolijo po daljši turi. Zaradi varnosti.., no ja. Če prižvižgaš 200 za enim avtom in ga hočeš prehitet, ne vem, če te bo ravno slišal pravi čas. Sem pa vsekakor zagovornik malo glasnejših izpuhov, kot recimo original Honda...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...

Zgrožen in ogrožen motorist

Klaus

Človek je lahko zgrožen tudi, ko prebira to tvoje nakladanje. Saj lepo in prav, da razmišljaš in si zaskrbljen a sprehodi se do teme Predvidevanja, nasveti in osebna varnost in boš morda kaj pametnega pobral. Najlažje spremeniš sebe in največ lahko narediš za svojo varnost sam. In četudi je včasih problem v vozniku drugega vozila ali neprimerno vzdrževanem vozišču je to dosti težje spremeniti in dokazovati kot pa npr. prilagoditi hitrost razmeram na cesti.

Ogrožena vrsta so predvsem nizkoleteči izstrelki. Deklino statistiko lahko nateguješ nekaj časa vendar ji je prej ali slej dovolj in preda zadevo teti Matildi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Človek je lahko zgrožen tudi, ko prebira to tvoje nakladanje. Saj lepo in prav, da razmišljaš in si zaskrbljen a sprehodi se do teme Predvidevanja, nasveti in osebna varnost in boš morda kaj pametnega pobral. Najlažje spremeniš sebe in največ lahko narediš za svojo varnost sam. In četudi je včasih problem v vozniku drugega vozila ali neprimerno vzdrževanem vozišču je to dosti težje spremeniti in dokazovati kot pa npr. prilagoditi hitrost razmeram na cesti.

Ogrožena vrsta so predvsem nizkoleteči izstrelki. Deklino statistiko lahko nateguješ nekaj časa vendar ji je prej ali slej dovolj in preda zadevo teti Matildi.

In? Kako veš da si prilagodil hitrost razmeram na cesti? Po moje da se držiš omejitev. Meni to ni pomagalo;-)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

se mi zdi ta tema nesmiselna, ker ce tako mislis, najbolje da prodas moped..

tako, kot jih je nekaj napisalo..najbolj ogrozena vrsta so cestni izstrelki. Avtomobilisti mogoce res niso najbolj pozorni in vzorni (ko je kaka polna luna/mlaj se malo bolj), ampak mi to vemo in moramo pazit v prvi vrsti na sebe!

Ghibli je sicer napisal, da mu voznja po omejitvah ni pomagala; spet pa vsi vemo, da se lahko peljes tudi 40km/h, pa ce en kreten zapelje vate, tudi to ne pomaga...ce te je tega strah, prodaj motor!

Odprti rori na cesti so samo sminka in veselje do dobrega 'sounda' motorja...tistih nekaj KM, ki jih dodajo, tako ali tako ne mores izkoristit na nasih cestah, kar se pa varnosti tice-ponavadi takega slisis sele , ko je mimo.

Nimamo kaj, ce se hocemo vozit, moramo biti pazljivi in pozorni...ostalo so odlocitve ter reakcije posameznikov v raznoraznih situacijah pa mal srece in usodesleep.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Včeraj popoldne je na radiu bila ena pogovorna oddaja glede nesreč v prometu. Sem ujel ravno tam, ko je en gospod razlagal, da je na enem odseku bilo nenormalno veliko nesreč. Po preplastitvi cestišča pa nobene več. Prej so policaji vedno zapisali neprilagojena hitrost...

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja, država prepoveduje odprte rore na cestah, zato, ker očitno hoče, da se motoristi čimprej pobijejo (pa ne po svoji krivdi).

pa take fore ...

:-)

Zdej ste se upiknal na odprte rore, dejstvo je, da te z neko normalno hitrostjo in z odprtimi rori, avtomomobilist prej sliši kot pa ne...in ne jebem policajev pa decibele :angry: , gre se mi samo zato , da bi se še rad kr neki časa vozu z motorjem, pa mislim da nisem edini, ki tako misli... :trance_27_notworthy: :yea2:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Procenti so bolj v stilu 50:50. Glede na število motorjev na cesti je posledično več nesreč. Se pa kultura vožnje in odnos do motociklizma tudi pri nas počasi spreminja na bolje.

Just my humble opinion

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zdej ste se upiknal na odprte rore, dejstvo je, da te z neko normalno hitrostjo in z odprtimi rori, avtomomobilist prej sliši kot pa ne...in ne jebem policajev pa decibele :angry: , gre se mi samo zato , da bi se še rad kr neki časa vozu z motorjem, pa mislim da nisem edini, ki tako misli... :trance_27_notworthy: :yea2:

T-Shirt+1+Back+PJ.jpg

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...tudi statistika je večkrat kar tako "na počez"... Sem že enkrat napisal... zanimivo bi bilo pogledati koliko je med mrtvimi (ali zgolj ponesrečenimi) čoperistov, big kruzerjev, potovalnih endur, sport touring motorjev, nakedov, maxi skuterjev in supersportnikov... lahko samo predvidevam katerih je največ, a ne bom napisal, da me kdo ne popljuva... se pa vprašam, če je res en tip motoristov bolj ogrožen - ZAKAJ? :surrender:

... A avtomobilist (raje) spregleda le en tip motorjev? ...in to tistega, ki ima načeloma najboljše bremze?... Samo ugibam.... In da se "posujem s pepelom" tudi sam vozim povprečno 10 do 20 % nad omejitvijo... v naselju 60, na odprti cesti 110 - 130, na AC 150... in ko na relaciji Ljubljana Trojane pri 130 mimo švigne "raketa" se tudi sam malo vprašam, "kaj ima v glavi...", pa pred semaforji se vedno gužvam naprej, pa na križiščih in po pasu za zavijanje redno prehitevam, vedno tudi čez polno črto..:blush:. In se vseeno "imam" za nekako "normalnega" motorista, ki padca še hvalabogu ni okusil...

Na drugi strani pa "šimfamo" kruzerje, ki imajo "kao" najbolj zanič bremze, so najmanj okretni in njihovi vozniki (baje) najraje posežejo po piru in špricerju... Tako da, sam osebno na statistiko v stilu "90% nesreč zakrivijo avtomobilisti..." NE DAM NIČ! Osebno menim, da je vsaj polovica teh "spregledanj" posledica nepremišljene in (pre)hitre vožnje motociklistov...:headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

S takimi reakcijami, ko je treba pisca teme zatrt in boh nedaj kako dobro stvar rect, se kaze nasa nestrpnost med nami. Isto se dogaja na cesti, sluzbi, ma prakticno povsod. Pesimizem dandanes zmaga, vedno vec je nergacov. Ce pa bi taka akcija uspela, bi se zopet nasli isti, ki bi pluval v stilu, sej sem jest tut to predlagu, to ni nc novga in bi pokal od fovsije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz ne bom razglabljal o statistiki in o tem kaj se dogaja, bom raje povedal primer, ki se mi dokaj redno dogaja (statistično vsaj 50%) na relaciji Ajdovščina-Vipava.( na relaciji 7km) Ni bistveno s katerim motorjem se vozim, kajti enake probleme sem imel tudi na skuterju.

Nekako skoraj vsako drugo vožnjo me iz stranske ceste izsilijo, pa ni važno ali grem 70 ali 130km/h. Lahko mu trobim, blendam, žugam, lahko se iz protesta zažgem, pa ne pomaga. Ta folk je navajen tako voziti. In ni mi preostalo drugega, kot vedno pričakovati, da bom izsiljen.

Kaj mi preostane drugega kot da se naučim 2. modrosti: pričakuj nepričakovano in boj se stricev s klobuki in tet z očali.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!