Skoči na vsebino

Padec


sajina

Priporočene objave

No,danes sem na cesti pred hišo padel z motorjem...čisto brezveze,ker sem ga ganjal po zadnjem. Pričakoval sem podoben padec,vendar sem ustrajal z pi*****jami...Ni se zgodilo ravno najhujše, saj sem padel na stran in kljub odrgninam po rokah ter malček večjo odprtino v roki sem odšel na urgenco. Tam me je "previla" neka tečna zdravnica, ki je celo težila, da bo poklicala policijo. Tega se nisem bal, ker je motor osnovno zavarovan, ni bilo na glavni cesti pač del ceste, kateri pelje do naše hiše je asvaltiran, naprej gre makadam v vas. No,pričakoval sem,da bo zadevo prijavila policiji, vendar sem na koncu dobil potrdilo na katerem je zdravnica napisala,da je šlo za padec z kolesom?! Ko sem bral tole potrdilce je prišla neka starejša gospa z rešilcem. Verjetno je šlo za kakšno urgentno zadevo, ter nisem niti spraševal kaj in kako. Sedaj pa me zanima ali lahko z tem zdravniškim potrdilom, na katerem piše da je šlo za padec z kolesom, sploh kaj zahtevam od zavarovalnice, da mi izplača vsaj nekaj denarja, da bo za popravilo motorja?

Hvala za odgovore,

Lep pozdrav!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uffff tole pa nisi dobr naredil. Brez policijskega zapisnika ne moreš nič. Z potrdilom da si padu z kolsom pa itak ne morš kr zahhtervat zavarovalnine za motor-logish

P.S.Zdravnica bi po uradni dolžnosti morala obvestit policijo.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vem, da je blo neumno,vendar nisem imel namena, ker pol bi se policaj delu pametnega, itd.,pa še neko nončko,ki je padla z postle je rešilc prpelju,tko da v zdravstvenem dobu je bila samo ena zdravnica, 1 sestra,ter voznik rešilca...Misliš,da če grem sedaj do nje,lahko spremeni potrdilo oz. da kako drugače rešimo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No,danes sem na cesti pred hišo padel z motorjem...čisto brezveze,ker sem ga ganjal po zadnjem. Pričakoval sem podoben padec,vendar sem ustrajal z pi*****jami...Ni se zgodilo ravno najhujše, saj sem padel na stran in kljub odrgninam po rokah ter malček večjo odprtino v roki sem odšel na urgenco. Tam me je "previla" neka tečna zdravnica, ki je celo težila, da bo poklicala policijo. Tega se nisem bal, ker je motor osnovno zavarovan, ni bilo na glavni cesti pač del ceste, kateri pelje do naše hiše je asvaltiran, naprej gre makadam v vas. No,pričakoval sem,da bo zadevo prijavila policiji, vendar sem na koncu dobil potrdilo na katerem je zdravnica napisala,da je šlo za padec z kolesom?! Ko sem bral tole potrdilce je prišla neka starejša gospa z rešilcem. Verjetno je šlo za kakšno urgentno zadevo, ter nisem niti spraševal kaj in kako. Sedaj pa me zanima ali lahko z tem zdravniškim potrdilom, na katerem piše da je šlo za padec z kolesom, sploh kaj zahtevam od zavarovalnice, da mi izplača vsaj nekaj denarja, da bo za popravilo motorja?

Hvala za odgovore,

Lep pozdrav!

Imaš zavarovan ao+. V tem primeru boš dobil neko malenkost. Če je pa osnovno pa skoraj nič oz. nič.

Če bi policija prišla bi dobil 5 pik + 500. Ker nisi prilagodil hitrosti cestnim razmeram.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš zavarovan ao+. V tem primeru boš dobil neko malenkost. Če je pa osnovno pa skoraj nič oz. nič.

Če bi policija prišla bi dobil 5 pik + 500. Ker nisi prilagodil hitrosti cestnim razmeram.

Dajo 6pik + 540€, eno piko manj za odvzem, z razlogom, ker predhodno nisi naredil nobenega prekrška kot voznik začetnik. Drugače gre tukaj avtomatsko za odvzem vozniškega...

Popravljeno . Popravil HyperJack
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Imaš zavarovan ao+. V tem primeru boš dobil neko malenkost. Če je pa osnovno pa skoraj nič oz. nič.

Če bi policija prišla bi dobil 5 pik + 500. Ker nisi prilagodil hitrosti cestnim razmeram.

Nimam ao+... :doze:

Ja sej tud zaradi tega mi niso všeč naše plave "riti"...Zadnjič se je kolega z avtomatikom vozu po cesti,mimo tovornjak, njega je malček zaneslo in se je prevrnil v grme dol s ceste.Voznik tovornjaka nič kriv,njemu pa naložili kao da ni prilagodil hitrosti...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Nimaš AO+... Vidiš, če bi ga imel, bi pokasiral. Samo, napisati bi morali po resnici, padec z motorjem. Če so poškodbe kolikor toliko. Kazen 500-540 evrov? Plačal bi le povprečnino pri sodniku, če bi napisal dober zagovor.

Tisto, o tvojem kolegu, pa nekako ne verjamem. Je že res vozil po celi cesti..

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Čak mal.. Praviš, da imaš motor osnovno zavarovan, torej sklepam, da kaska nimaš in iz tega naslova itak ne moreš uveljavljat zavarovalnine. AO+ pa tudi praviš, da nimaš..

Na podlagi česa pa bi ti potem uveljavljal zavarovalnino, da bi si kril popravilo motorja?? Al sem spregledal, pa imaš mogoče kasko?

Ker če imaš samo osnovno, si lahko le fajn vesel, da je šlo vse mimo brez policije, ker ni nobene podlage za uveljavljanje kakršnekoli zavarovalnine v tem primeru, sam veliko kazen bi dobil in precej kazenskih pik.

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja zraven me ni blo,usaj takšna je njegova verzija :)

Nekako da je z frčijem vozil pri robu ceste, ter tovornjak se ga je lotil prehitevat in verjetno se je sunka ustrašil pa zavil s ceste (usaj tko jaz mislim) on pa kar trdi, da je vozil preblizu tovornjaku ker ni blo placa, pa take :D

Za kazen pa sem 100% da je dobil,ker je celo poletje drsal šipe na OMV-ju :D

Imam osnovno,pa še neke dodatke...mislim, da za voznika, pa še za motor (sam bom še u ponedeljk preveru na zavarovalnici)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

najprej se ganjaš in izzivaš padec.. pol bi pa še rad kasiral keš!???... vesel bot da ti nč ni, in da so te pridni dohtarji pokrpal.. butl!

Dobr se je zavedu padca...Sam a ti bi pa motor šou na lastne stroške popravlat če bi meu možnost da krije zavarovalnca? I dont think so... :headbang:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja brez kaska itak da ne boš nič dobu za motor. Če nimaš AO+, kot so drugi rekli, tudi za poškodbe ne boš dobu nič. Če si pa nezgodno zavarovan (kot dijak/študent) pa lahko tam kej dobiš za telesne poškodbe...če ti je zdravnica napisala, da si s kolesom fasal poškodbe, bo še toliko lažje...Bodi vesel da ni kazni, drugič pa po pameti, pa z ustrezno zaščito na motor. .)

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr so men rekl ne rabiš policije klicat ... ampak pač zavarovalnico. Nevem zakaj nisi tega naredu v vsakem primeru že takoj?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni čudno, da zavarovanje tolk pride, če vsak johan pričakuje odškodnino :)...ni kaj fant, zgledovat se po kolegu in na OMV šipe drsat za popravilo motorja ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si v šoli nezgodno zavarovan zahtevaj odškodnino ker si se poškodoval (pri padcu s kolesom :D ). In boš mel nekaj za plastike nove.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fant fant....če ni kaska, ao+ ne bo nič. Zdravnici si pa lahko še malo hvaležen, da ni prijavila, ker potem bi bilo še slabše, ko bi plačeval še policiji. Raje bodi tiho in delaj, da boš motor popravil :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem fasal le nekaj odrgnin, ter malce večjo rano na roki,ki ni nič posebnega. Na urgenco sem odšel samo zato,ker so bili notri še kamenčki,pa mi jih je z iglo pobrala dol... Drugače na motorju ni precej škode, prvi blatnik pa balanca, masko pa bom kar sam doma pokital. .)

hvala vsem za trud, prva takšna izkušnja :D

Ko smo že pri teh poškodbah...Mogoče kdo svetuje kakšno dobro mast za odrgnine? Uporabljam bepanten, vendar je kakšna prav za odrgnine?

LP

Popravljeno . Popravil sajina
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem fasal le nekaj odrgnin, ter malce večjo rano na roki,ki ni nič posebnega. Na urgenco sem odšel samo zato,ker so bili notri še kamenčki,pa mi jih je z iglo pobrala dol... Drugače na motorju ni precej škode, prvi blatnik pa balanca, masko pa bom kar sam doma pokital. .)

hvala vsem za trud, prva takšna izkušnja :D

Ko smo že pri teh poškodbah...Mogoče kdo svetuje kakšno dobro mast za odrgnine? Uporabljam bepanten, vendar je kakšna prav za odrgnine?

LP

Bepanthen bo ok. Z rane bo verjetno malo teklo. Če se ti slučajno zagnoji čez nekaj dni priporočam trpotec-najbrž veš katera rastlina je to. Liste te rastline oprane položiš na rano in daš čez prevezo, čez nekaj ur liste odstraniš skupaj z gnojem, to ponavljaš par dni in rana se očisti. Veliko hitreje kot z raznimi lekarniškimi zadevami in tudi rana bo lepše zaceljena :blush:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Bepanthen bo ok. Z rane bo verjetno malo teklo. Če se ti slučajno zagnoji čez nekaj dni priporočam trpotec-najbrž veš katera rastlina je to. Liste te rastline oprane položiš na rano in daš čez prevezo, čez nekaj ur liste odstraniš skupaj z gnojem, to ponavljaš par dni in rana se očisti. Veliko hitreje kot z raznimi lekarniškimi zadevami in tudi rana bo lepše zaceljena :blush:

Hvala za nasvet :OK:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prihodnje pa razmisli o AO+. Bognedaj, ampak če kdaj pride do hujšega padca, si z odškodnino za bolečine kriješ popravilo motorja in še ostane.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

kokr so men rekl ne rabiš policije klicat ... ampak pač zavarovalnico. Nevem zakaj nisi tega naredu v vsakem primeru že takoj?

Na urgenci so po dovžnosti primorani klicati policijo in obvestiti o dogotku, saj se lahko zgodi, da ni bil samo poškodovan on ampak še mimoidoči, ali kaj podobnega.... Na takšne načine se potem izmažejo tisti tadivji :S, pa ne mislit, da zdaj malega obsojam, sam skoraj vedno je tako, če sami izzivamo se slej kot prej nekaj slabega pripeti :(

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V prihodnje pa razmisli o AO+. Bognedaj, ampak če kdaj pride do hujšega padca, si z odškodnino za bolečine kriješ popravilo motorja in še ostane.

Sem imel prometno. Po kateri bi dobil odškodnino nekaj 10k€(cca 40-50). Ampak ker sem imel le neko osnovno za invalidnost bom dobil/če bom dobil za 25% invalidnost 2-3k€. Je za zamislit.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem fasal le nekaj odrgnin, ter malce večjo rano na roki,ki ni nič posebnega. Na urgenco sem odšel samo zato,ker so bili notri še kamenčki,pa mi jih je z iglo pobrala dol... Drugače na motorju ni precej škode, prvi blatnik pa balanca, masko pa bom kar sam doma pokital. .)

hvala vsem za trud, prva takšna izkušnja :D

Ko smo že pri teh poškodbah...Mogoče kdo svetuje kakšno dobro mast za odrgnine? Uporabljam bepanten, vendar je kakšna prav za odrgnine?

LP

Najboljša je leskova veja,pa fotr naj te vsakih 5 ur čez rit užge.To zihr najbolj pomaga :wallbash:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!