Skoči na vsebino

Padec


sajina

Priporočene objave

Jst sem pred kakimi dvemi leti padu, materialne škode na drugih vozilih ni bilo. reševalci so rekli da je potrebno nujno klicat policijo. S tem so mi ubistvu naredili usslugo, ker sem bil AO+ zavarovan in brez zapisnika nebi moru uveljavljati zahtevka. Dobil sem okoli 1600eur pa kazen 40eur, ki sem jo plačal v roku 8 dni polovično. Pik mi niso vzeli.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najboljša je leskova veja,pa fotr naj te vsakih 5 ur čez rit užge.To zihr najbolj pomaga :wallbash:

ne morem rečt da se lih strinjam, ampak nasmejal pa me si! slap.gif

@trojan69

1600€ si dobil kaj? kazen ali dnar od zavarovalnice.

kazen samo 40€ se mi zdi nekam nizka v tej naši državi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem imel prometno. Po kateri bi dobil odškodnino nekaj 10k€(cca 40-50). Ampak ker sem imel le neko osnovno za invalidnost bom dobil/če bom dobil za 25% invalidnost 2-3k€. Je za zamislit.

glede na to, da je po defaultu max vsota pri AO+ 50000eur, bi moral recimo bit 100% invalid da bi dobil to vsoto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da je po defaultu max vsota pri AO+ 50000eur, bi moral recimo bit 100% invalid da bi dobil to vsoto.

Na invalidnost dobiš max 50k. Potem pa še dobiš odškodnine za vsako drugo poškodbo(ki jih ni blo malo). Za trajanje terapij. Ki so bile 4 krat na dan, 5 dni v tednu, več kot eno leto Mogoče res nebi dobil 50k bi pa dobil kar nekaj več kot zdaj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

ne morem rečt da se lih strinjam, ampak nasmejal pa me si! slap.gif

@trojan69

1600€ si dobil kaj? kazen ali dnar od zavarovalnice.

kazen samo 40€ se mi zdi nekam nizka v tej naši državi.

od zavarovalnice. 40 je bla kazen, ampak je blo razvidno da nisem vozu prehitro pa še neki peska je blo na cesti, poleg sta bal pa tud uredu policista in sem se z njimi lepo zmenu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Po eni strani si lahko hvaležen zdravnici da je tako naredila.Ker če bi klicala policijo bi naredila zapisnik in dobil bi kazen zaradi neprilagojene vožnje.

Kolega je padel z motorjem po asfaltirani cesti in se je pobral in odpeljal domov.Nobenemu ni nič storil vendar poškodovla je sebe in motor.Žvečer ga začne roka vedno bol bolet in gre v bolnico na pregled da vidijo kaj je narobe.

Ko pride v bolnico ga vprašajo kaj je delal...povedal je da je padel z motorjem...ni minilo 5 minut in so že bili policaji v bolnici.Motor je imel popraskane plastike, njega pa je bolela roka in par udrgnin..na srečo nič hujšega.

Policaji so mu napisali kazen zaradi neprilagojene vožnje in ogrožanja drugih udeležencev...pa še 6 pik je dobil.Tako da se je doma tepel po glavi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

glede na to, da je po defaultu max vsota pri AO+ 50000eur, bi moral recimo bit 100% invalid da bi dobil to vsoto.

Ni treba bit 100% invalid, dovolj je kakšna poškodba, ki se zelo dolgo vleče in se nabere vsota blizu temu znesku. Vem za dve veliki izplačili. Je pa tako, da zdravja ne nadomesti noben denar, tako da s tega vidika je tut 1.000.000€ premalo.. Ampak če si pa že polomljen, je pa vsekakor fajn, da vsaj nekaj dobiš in si olajšaš celotno zadevo, izpad dohodka, itd..

Popravljeno . Popravil Jure
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tole vse skupaj berem se sprašujem-ali se vsem zdi logično, da mulc sprašuje po odškodnini zaradi padca, za katerega celo sam prizna, da si ga je ''pridelal'' z izzivanjem usode?

Če mene vprašate-najmanj, kar bi bilo potrebno bi bilo takim ''cvetkam'' vsem izpite za pobrat', saj s svojim obnašanjem evidentno kažejo na nezrelost! Ko bo pa naslednjič na prehodu za pešce snel mamico z vozičkom bo pa najgrši motorist, ki meče slabo luč na nas ''poštene''.

Kar nasvete na dan, kako naj se pride do odškodnine, kar povejte, samo ne potem jamrat', ko bodo spet zvišali kazni in zavarovalnino...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko tole vse skupaj berem se sprašujem-ali se vsem zdi logično, da mulc sprašuje po odškodnini zaradi padca, za katerega celo sam prizna, da si ga je ''pridelal'' z izzivanjem usode?

Če je ustrezno zavarovan - zakaj pa ne? A ni to ravno smisel zavarovanja!?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo, da se še jaz podpišem...

Policist sem že 5 let, motor pa vozim šele drugo leto. Že od malega sem se preganjal z krosko po gozdovih in za mojo službo, vem kako voziti motor.

Ko so nas šolali na poligonih, nam je inštruktor dejal: Voznik mora dobro poznati motor, katerega vozi. Sedaj, nekateri to razumejo kot: gas do "daske" na dirkališču, drugi ( kot v tem primeru pubeca) z vožnjo po parkiriščih, kjer delajo osmice, pa malček na prvo kolo, pa po zadnjem,...Vse vredu in prav,dokler se ne pretirava. Ne obsojam tegale pubeca, da ni ravnal prav. Šola za drugič. Verjetno bo dvakrat premislil preden bo šel spet po zadnjem. Zelo neumno pa je bilo to, da si šel verjetno brez ustrezne zaščite, ter zagotovo je bil recimo temu "javni nastop". S tem si ogrožal sebe,gledalce,motor,... Vedno se zgodi kaj podobnega pred publiko, ker si več upaš, boš več pokazal. Šola tega neumnega dejanja so obisk zdravnice (ki se je dobro končal), nekaj odrgnin (maži z bepantenom!), ter popravilo motorja. Pa še glede zavarovanja. Nujno potrebno je poročilo. Sedaj je vse odvisno od policista, na katerega naletiš, jaz razumem takšne mulce, ker sem bil isti. Če imaš znanca v policiji, ga lahko prosiš, da skupaj izpolneta prijavo, v kateri bo obkrožil, da odstopa od ogleda kraja nesreče, ter nadaljuješ svojo pot na zavarovalnici.

Pamet v glavo (velja za vse motoriste), ter naslednjič dvakrat premisli in se zavedaj posledic, katere sedaj poznaš, vendar pričakuj najhujše.

Srečno vožnjo!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Če imaš znanca v policiji, ga lahko prosiš, da skupaj izpolneta prijavo, v kateri bo obkrožil, da odstopa od ogleda kraja nesreče, ter nadaljuješ svojo pot na zavarovalnici.

Aja? In če nimaš znanca v policiji?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš znanca v policiji je vse odvisno na koga naletiš. Nekateri vztrajajo pri ogledu kraja, vozila,...

Naknadno je mogoče, vendar spet vse odvisno dogodka. Lahko pišeš ZS, pa ti svetujem.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če nimaš znanca v policiji je vse odvisno na koga naletiš. Nekateri vztrajajo pri ogledu kraja, vozila,...

Naknadno je mogoče, vendar spet vse odvisno dogodka. Lahko pišeš ZS, pa ti svetujem.

LP

Takega policaja kot si ti pa ne srečaš vsak dan... :worship:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Veliko je takšnih le pravi odnos moraš imeti do njih. ne nekaj v smislu kaj boš ti meni policaj....s kulturo se daleč pride.

Dejstvo je, da odnos policistov do državljanov ne bi smel biti odvisen od nastopa državljanov samih, ampak bi takoimenovana "kultura" morala biti del policijske delovne etike ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da odnos policistov do državljanov ne bi smel biti odvisen od nastopa državljanov samih, ampak bi takoimenovana "kultura" morala biti del policijske delovne etike ...

Res je ampak nekateri ljudje imajo tak odnos da...če narediš prekršek ti spregledajo, če boš normalen, če boš začel policaja tam je... bo pa dal brez problema kazen in še kaj poiskal.

Poznam policaja, ki ga je mulc je... in mu ni mogel nič dati, na koncu mu je v prvi pomoči štel knofce in dal kazen, ker jih ni bilo toliko kot bi jih moralo biti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poznam policaja, ki ga je mulc je... in mu ni mogel nič dati, na koncu mu je v prvi pomoči štel knofce in dal kazen, ker jih ni bilo toliko kot bi jih moralo biti.

In zakaj policaj ustavlja mulca, kateremu 'ne more nič dati'?

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dejstvo je, da odnos policistov do državljanov ne bi smel biti odvisen od nastopa državljanov samih, ampak bi takoimenovana "kultura" morala biti del policijske delovne etike ...

No ja, nič ne bi bilo narobe, če bi bila takoimenovana "kultura" del etike slehernika.

Če nimaš znanca v policiji je vse odvisno na koga naletiš. Nekateri vztrajajo pri ogledu kraja, vozila,...

Naknadno je mogoče, vendar spet vse odvisno dogodka. Lahko pišeš ZS, pa ti svetujem.

LP

Ne bo potrebe, me je zanimalo samo teoretično. Vseeno hvala.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem lani konec julija padel in si zlomil gleženj. Padel sem povsem po svoji krivdi, pred ovinkom je bila lepa cesta in znak omejitev 30. Sem si mislil pa saj bo šlo ampak glej ga zlomka, sredi ovinka je tista lepa cesta prešla v slabo razrukano in tako sem pristal v grabnu. :wallbash:

Takrat bi lahko kljub ao+ zavarovanju ne dobil ničesar, saj nisem imel dokaza da nisem bil pijan oz. da sem sploh padel z motorjem. Če bi poklical policaje bi dobil 3 - 5 TOČK, max. 500€ kazni kar pa ne pomeni nič glede na to da bi imel potem pri zavarovalnici zagotovljenih 10 - 20 tisoč evrov.

Skratka stvar se z nekaj sreče in dobrim odvetnikom iztekla v moj prid. Bistvo je, da če padete in se poškodujete se vam skoraj v vsakem primeru (razen če ste pijani) splača poklicati policijo, saj je z policijskim zapisnikom (tudi če ste vsega vi krivi) odškodnina zagotovljena ;) Od šolske zavarovalnice (Triglav) pa nisem dobil skoraj nič (samo 200€) :huh:

Popravljeno . Popravil 5n4jd3r
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!