Skoči na vsebino

PODPIS predloga k osnutku uredbe o spremembah in dopolnitvah


czy

Priporočene objave

Pripravili smo predloge k osnutku uredbe o spremembah in dopolnitvah o prepovedi vožnje v naravnem okolju. Preberite si, in dodajte svoj online PODPIS. (z imenom in priimkom)

Lahko pa si jo tudi natisnete in podpisano pošljete na naslov:

REPUBLIKA SLOVENIJA

MINISTRSTVO ZA OKOLJE IN PROSTOR

Ga. Jelka Kremesec Jevšenak

Dunajska 48

1000 LJUBLJANA

ali na e-mail: jelka.kremesec-jevsenak@gov.si

Povezava:

http://www.moto-sport.si/?p=930

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se nisem ker se mi zdijo obrazložitve preveč puhle. :P

'Puhle' je zelo mila beseda za tako zavajajoč spis. Je pa res, da ima vsaka interesna skupina pravico promovirati svoje interese. Nekateri na tak način upravljajo s to državo ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

'Puhle' je zelo mila beseda za tako zavajajoč spis. Je pa res, da ima vsaka interesna skupina pravico promovirati svoje interese. Nekateri na tak način upravljajo s to državo ;)

Spišita svojega, ki bo boljši, pa tudi, če bo nasprotujoč, samo da se nekaj dogaja. ;)

  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spišita svojega, ki bo boljši, pa tudi, če bo nasprotujoč, samo da se nekaj dogaja. ;)

Ni potrebe za tem, saj ga je že spisala vlada in kot tak se mi zdi v redu. Upam samo, da ga bodo striktno izvajali, potem se bo pa res dogajalo trance_44_wink5.gif

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Objavljeno (popravljeno)

Ni potrebe za tem, saj ga je že spisala vlada in kot tak se mi zdi v redu. Upam samo, da ga bodo striktno izvajali, potem se bo pa res dogajalo trance_44_wink5.gif

Lahko bi prepovedali gibanje v naravnem okolju tudi pohodnikom, gobarjem, lovcem, gozdarjem in podobnim, ki delajo veliko škodo, pa glede na vse nesreče na cestah naj omejijo še hitrost pri dvokolesnikih na 70 km/h in določijo prepoved vožnje za njih v prometnih špicah ter to striktno izvajajo. Pol se bo pa res dogajalo ;)

Popravljeno . Popravil czy
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spišita svojega, ki bo boljši, pa tudi, če bo nasprotujoč, samo da se nekaj dogaja. trance_44_wink5.gif

...no, če je point v tem da se dogajatrance_25_naughty.gif ....drugače pa, ja sem zato, da se dovoli off road na zato določenih mestih in niti približno izven tega.....v naravnem okolju (razen kjer je to izrecno dovoljenjo in imajo dovoljenje za to dejavnost) nimajo prdale kaj delat......konsenza izven tega kompromisa, ne bo moč doseči.....Lahko so to pa kakšne šoder jame, večji ali manjši za to namenjeni poligoni-motokros steze, bivši vojaški poligoni nikakor pa ne gozdne ceste, vlake in podobno...ampak to je samo moje mnenje...Drugače pa krosar/štirikolesnik/motorne sani na prikolico in se izvloite lepo peljat na za to določen plac...

Popravljeno . Popravil GRUNF
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko bi prepovedali gibanje v naravnem okolju tudi pohodnikom, gobarjem, lovcem, gozdarjem in podobnim, ki delajo veliko škodo, pa glede na vse nesreče na cestah naj omejijo še hitrost pri dvokolesnikih na 70 km/h in določijo prepoved vožnje za njih v prometnih špicah ter to striktno izvajajo. Pol se bo pa res dogajalo trance_44_wink5.gif

Mater to pa so argumenti....trance_27_notworthy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko so to pa kakšne šoder jame, večji ali manjši za to namenjeni poligoni-motokros steze, bivši vojaški poligoni nikakor pa ne gozdne ceste, vlake in podobno

Z veseljem se bom(o) vozil(i) po urejenih poligonih, ki bodo namenjeni za vožnjo z raznimi off-road vozili...ampak v Sloveniji žal tega še ni, razen nekaj motokros prog...do takrat se bom(o) pa vozil tam, kjer sem(smo) se do sedaj.

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem se bom(o) vozil(i) po urejenih poligonih, ki bodo namenjeni za vožnjo z raznimi off-road vozili...ampak v Sloveniji žal tega še ni, razen nekaj motokros prog...do takrat se bom(o) pa vozil tam, kjer sem(smo) se do sedaj.

Na tisto kar je Grunf napisal v odgovor czy ni kaj dodati.

Na tole pa lahko samo napišem, da sem se že navadil, da se pri nas dolžnosti tolmačijo tako kot komu ustreza medtem, ko so pravice seveda svete. Da bi nekdo pomislil, da s tem krši pravice drugega pa mu niti na pamet ne pade, če pa že, potem se mu pa gladko j...

Predlog zakona je bolj restriktiven kot sedanji in če se bo striktno izvajal boste dosedanjo prakso drago plačali. Je pa lepo, če nekdo pomaga državi polniti proračun, ko sama ni sposobna pobrati davkov tam kjer denar je :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Z veseljem se bom(o) vozil(i) po urejenih poligonih, ki bodo namenjeni za vožnjo z raznimi off-road vozili...ampak v Sloveniji žal tega še ni, razen nekaj motokros prog...do takrat se bom(o) pa vozil tam, kjer sem(smo) se do sedaj.

Hmnja....so ti že spoštovani kolega Fritz vse nazorno opisali....boobies.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Spišita svojega, ki bo boljši, pa tudi, če bo nasprotujoč, samo da se nekaj dogaja. ;)

Ni potrebe, kto je dejal Fritz.

In tudi - nočeš tega, da se jaz spravim to spisat ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

še en argument več, da RABMO DIRKALIŠČE, NUJNO ... :naughty:

  • Všeč mi je 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Na tisto kar je Grunf napisal v odgovor czy ni kaj dodati.

Na tole pa lahko samo napišem, da sem se že navadil, da se pri nas dolžnosti tolmačijo tako kot komu ustreza medtem, ko so pravice seveda svete. Da bi nekdo pomislil, da s tem krši pravice drugega pa mu niti na pamet ne pade, če pa že, potem se mu pa gladko j...

Predlog zakona je bolj restriktiven kot sedanji in če se bo striktno izvajal boste dosedanjo prakso drago plačali. Je pa lepo, če nekdo pomaga državi polniti proračun, ko sama ni sposobna pobrati davkov tam kjer denar je :)

Zakaj pa potem prodajajo takšne motorje v Sloveniji, če ni primernih površin za uporabo le teh?

Če so npr. za smučarje narejena smučišča zakaj potem ne morejo naredit enega poštenega poligona za enduro in podobna off-road vozila, da ne bi kršili pravic drugih obiskovalcev/uporabnikov gozdov?

Popravljeno . Popravil benny0104
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa potem prodajajo takšne motorje v Sloveniji, če ni primernih površin za uporabo le teh?

Cigarete tud prodajajo, pa skor nikjer več ne smem kadit :glare:

aja... pa tud motorje, ki gredo več k 130 prodajajo, pa se ne smem več peljat :cry:

Popravljeno . Popravil maus
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zakaj pa potem prodajajo takšne motorje v Sloveniji, če ni primernih površin za uporabo le teh?

Če so npr. za smučarje narejena smučišča zakaj potem ne morejo naredit enega poštenega poligona za enduro in podobna off-road vozila, da ne bi kršili pravic drugih obiskovalcev/uporabnikov gozdov?

Prodajajo tudi orožje pa ne smem streljati mimoidočih kar čez okno...

Mislim, če se resno pogovarjamo...zato, da ima recimo moj strelski klub svoje strelišče, plačujemo najemnino lastniku zemljišča, strelišče je urejeno v skladu s predpisi, klub ima vso papirologijo urejeno tako kot to zahteva država in plačujemo vse pristojbine v skladu s predpisi. Poleg tega nas redno kontrolirajo ali delamo tako kot je prav. Izven tega pa lahko streljamo na komercialnih streliščih proti plačilu.

Vem, da ne gre za popolnoma enake stvari vendar..tudi če se bo našli klubi in posamezniki, ki bodo kupili/naredili/zagotovili poligone/steze bo za dober del ljudi to preveč daleč, preveč drago itn. in bodo seveda še naprej žgali po naravnem okolju.

Kar se smučišč tiče..verjetno je jasno, da gre bodisi za večje komplekse namenjene pridobitni dejavnosti ali za manjše, s katerimi upravljajo lokalne skupnosti ali skupine. Populacija smučarjev je tako bodisi večja od vas in je ekonomsko vabljivejša za investicije ali pa je bolje organizirana, saj ima marsikakšna vas svoje smučišče. Ampak tako kot ne gre nekritično primerjati strelstvo in enduro motoriranje, tako ne gre primerjati enduro motoriranja s pohodništvom ali smučanjem.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cigarete tud prodajajo, pa skor nikjer več ne smem kadit :glare:

aja... pa tud motorje, ki gredo več k 130 prodajajo, pa se ne smem več peljat :cry:

Kadit se ne sme v javnih prostorih...drugod se lahko :hmm:.

Lahko se pelješ več, ampak so lahko posledice...

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mnenja, da tisti ko placuje davke in kataster od svojih parcel se ima vso pravico vozit po svojih travnikih in gozdovih, saj lastniki torej delajo s svojim premozenjem, kar jih je pac volja! Je pa tako vse 1m pod zemljo drzavno, tako da ce zelis razkapati pa pridobis ustrezna dovoljenja!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem mnenja, da tisti ko placuje davke in kataster od svojih parcel se ima vso pravico vozit po svojih travnikih in gozdovih, saj lastniki torej delajo s svojim premozenjem, kar jih je pac volja! Je pa tako vse 1m pod zemljo drzavno, tako da ce zelis razkapati pa pridobis ustrezna dovoljenja!

Jaz pa bi na svoji parceli postavil odlagališče visokoradioaktivnih odpadkov, mastno služil in me boli kurac za sosede in ostalo okolico. Bo to ok?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prodajajo tudi orožje pa ne smem streljati mimoidočih kar čez okno...

Mislim, če se resno pogovarjamo...zato, da ima recimo moj strelski klub svoje strelišče, plačujemo najemnino lastniku zemljišča, strelišče je urejeno v skladu s predpisi, klub ima vso papirologijo urejeno tako kot to zahteva država in plačujemo vse pristojbine v skladu s predpisi. Poleg tega nas redno kontrolirajo ali delamo tako kot je prav. Izven tega pa lahko streljamo na komercialnih streliščih proti plačilu.

Seveda bi bilo treba za poligon kupiti neko karto oz. nekaj plačat za uporabo. Se strinjam, da sigurno nebi vsem ustrezala lokacija, cena...

Kdor bi se želel voziti po poligonu bi tja prišel ne glede na lokacijo in vse ostale faktorje, tako kot nekateri hodijo na razna dirkališča...se bi pa še vedno našli vozniki, ki tega ne bodo uporabljali, tako kot vsi ne uporabljajo strelišč za streljanje ampak razne peskokope, gozdne jase in podobno površine.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kdor bi se želel voziti po poligonu bi tja prišel ne glede na lokacijo in vse ostale faktorje, tako kot nekateri hodijo na razna dirkališča...se bi pa še vedno našli vozniki, ki tega ne bodo uporabljali, tako kot vsi ne uporabljajo strelišč za streljanje ampak razne peskokope, gozdne jase in podobno površine.

Tako je. In ker se imam za odgovornega državljana in ne želim drugim početi nekaj kar ne bi želel, da bi drugi počeli meni..streljam na urejenem strelišču, plačujem prispevke in prispevam lastno delo za vzdrževanje in urejanje strelišča.

Streljanje, kar tako, po nekih grapah je protizakonito, nevarno, neodgovorno in onesnažuje okolje s svincem. Zato takšno ravnanje ne odobravam, opažene kršitelje prijavim in niti ne razmišljam o možnosti, da bi to počel, četudi ne bi imel strelišča na razpolago.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!