Skoči na vsebino

Ata karnet / Annullato


Kawc

Priporočene objave

Mene pa zanima če se da dobit ata karnet za motor uvožen iz italije za katerega imam samo ACI in prometno čez katero je štempiljka ANNULLATO kar pomeni da se motorja ne da več registrerat. Ma morda kdo izkušnje s tem ? :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da. To pri meni špila lepo.

Imam odjavljeno italijansko prometno dovoljenje in ACI. Ata karnet ti dajo tudi brez tega. Rabiš samo serijsko številko motorja in registracijo kombija/avta s prikolico na/v katerem bo šel moped čez mejo.

Na meji ne rabiš nobenih dokumentov od motorja, ata karnet je dovolj (vsaj meni niso nikoli težili).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovor, vendar pa je Italjan rekel da za prometno, ki ima štempiljko Annullato ne more zrihtati ACI-ja, samo Italjanom itak ni nič za vrjet, tako da sem mu rekel naj se kar potrudi :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se da. To pri meni špila lepo.

Imam odjavljeno italijansko prometno dovoljenje in ACI. Ata karnet ti dajo tudi brez tega. Rabiš samo serijsko številko motorja in registracijo kombija/avta s prikolico na/v katerem bo šel moped čez mejo.

Na meji ne rabiš nobenih dokumentov od motorja, ata karnet je dovolj (vsaj meni niso nikoli težili).

Če gre za italijo,na meji itak ne rabiš nič,ker je ni :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala za odgovor, vendar pa je Italjan rekel da za prometno, ki ima štempiljko Annullato ne more zrihtati ACI-ja, samo Italjanom itak ni nič za vrjet, tako da sem mu rekel naj se kar potrudi :D

valda da ne..sej je motor odpisan..se pravi ni možna registracija..razen v kaki bulgariji ali kaj podobnega ;)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukej se ne gre da bi ga registriral, ampak samo da mam neko potrdilo da sem motor kupil ;) kapiš ? Vem da se ga ne da registrerat, ker je bila v IT izplačana totalka :) Rabil bi samo potrdilo da sem ga kupil, da bi si potem lahko uredil ATA karnet, če pa ne bo šlo, bomo pa samo po evropskih dirkališčih ( ki jih je toliko v bližini :P ) divjali :D :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tukej se ne gre da bi ga registriral, ampak samo da mam neko potrdilo da sem motor kupil ;) kapiš ? Vem da se ga ne da registrerat, ker je bila v IT izplačana totalka :) Rabil bi samo potrdilo da sem ga kupil, da bi si potem lahko uredil ATA karnet, če pa ne bo šlo, bomo pa samo po evropskih dirkališčih ( ki jih je toliko v bližini :P ) divjali :D :D

Za ATA karnet odpret ne rabiš nobenih dokumentov od motorja

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Kje naj prevzamem ta obrazec? Na GZS? Rabil bi za 1x za Hrvaško še letos. Mogoče 2x. Koliko sploh stane za 1x? Hvala in LP.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Gospodarska zbornica Slovenije na Dimičevi ulici.

cca 40€ pride karnet in 15€ posamezen prehod (vozni list)

40€ plačaš za kanet, to maš celo leto, pol pa vsakič ko greš čez prehod pa plačaš 15€? Moraš it prehod prej najavit v to zbornico? Najbrž tud tm plačaš pol tistih 15€, dj mal bolj podrobno tole, mislim da se mi ne splača sploh motorja registrirat :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vse plačaš na gospodarski zbornici. na meji nič.

Torej ata karnet stane cca 40€ za eno leto (tudi če ne greš nikoli čez).

cca 15€ stane en sklop voznih listov (dobiš 4 liste, vsakega za enega carinika, na vsakem mejnem prehodu). Teh voznih listov lahko kupiš kolikor ti paše. Ko (če) ti jih zmanjka, dokupiš samo nove vozne liste. Po enem letu ata karnet poteče in ga moraš vrniti nazaj. To jim je namreč dokaz, da nisi motorja pustil nekje dol.

Jaz sem obupal nad ata karnet sceno in kupil registriran motor. Čist prevelik štrapac je in vsakič na meji zgubiš vsaj pol ure, ko tisti cariniki meljejo in prekladajo te papirje. Zjutraj se ti ponavadi mudi, ti pa tam v vrsti čakaš, ker ena stara mama hoče "mervetštojer" nazaj. Seveda je za nazaj grede ista scena.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Cenejša varianta je pa, da nehaš hodit dirkat na Hrvaško, je v EU dost (boljših) dirkališč, pa rabiš samo kupoprodajno met s sabo oz overjeno kopijo. :rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

na olosh-racing.tk greš pod zavihek dirkališča, kjer ti izpiše vsa dirkališča v Evropi. Klikneš na željeno dirkališče in se ti odpre link na katerem lahko najdeš termine do eventov na tem dirkališču.

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!