Skoči na vsebino

odškodnina - prometna nesreča


niko99

Priporočene objave

Najprej lep pozdrav vsem na tem forumu!

Ko sem čakal na zeleno na semaforju, se je avto zaletel vame. Glede na to da sem se poškodovau bi rad dobil odškodnino. Problem je v tem da nisem imel čelade...

Pa me zanima če sem vseno upravičen do odškodnine, a je že kdo tukaj imel tako izkušnjo?

hvala za odgovore,

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ko sem čakal na zeleno na semaforju, se je avto zaletel vame. Glede na to da sem se poškodovau bi rad dobil odškodnino. Problem je v tem da nisem imel čelade...

Pa me zanima če sem vseno upravičen do odškodnine, a je že kdo tukaj imel tako izkušnjo?

Jaz ti je ne bi dal, pa upravičen ali ne. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lep pozdrav vsem na tem forumu!

Ko sem čakal na zeleno na semaforju, se je avto zaletel vame. Glede na to da sem se poškodovau bi rad dobil odškodnino. Problem je v tem da nisem imel čelade...

Pa me zanima če sem vseno upravičen do odškodnine, a je že kdo tukaj imel tako izkušnjo?

hvala za odgovore,

lp

Dobil boš manjšo odškodnino kakor če bi imel čelado ampak dobil pa jo boš.

Preberi si tukaj : http://www.eodskodnina.com/kdaj-nisem-upravicen-do-odskodnine

Popravljeno . Popravil *MG*
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lep pozdrav vsem na tem forumu!

Ko sem čakal na zeleno na semaforju, se je avto zaletel vame. Glede na to da sem se poškodovau bi rad dobil odškodnino. Problem je v tem da nisem imel čelade...

Pa me zanima če sem vseno upravičen do odškodnine, a je že kdo tukaj imel tako izkušnjo?

A si se poškodoval v glavo?

Ker če si si recimo nogo zlomil, čelada ne igra nobene vloge ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz bi te tud butnu če bi te vidu brez čelade, bolš da te jaz pred semaforjem kot da se sam ubiješ.

+odškodnino boš dobil

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najprej lep pozdrav vsem na tem forumu!

Ko sem čakal na zeleno na semaforju, se je avto zaletel vame. Glede na to da sem se poškodovau bi rad dobil odškodnino. Problem je v tem da nisem imel čelade...

Pa me zanima če sem vseno upravičen do odškodnine, a je že kdo tukaj imel tako izkušnjo?

hvala za odgovore,

lp

Posvetuj se pri advokatu, vse ostalo je rekla kazala!!! :hmm:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Moje mnenje je, da si do odškodnine vsekakor upravičen, saj so se zaleteli vate. Edino kar je, lahko računaš na kazen za neuporabo čelade. Odškodnina pa ti pripada. Kot je že maco47 napisal, k odvetniku in naj on rešuje naprej. Priče upam, da imaš. Oziroma policijski zapisnik, ali pa evro obrazec s priznanjem krivde avtomobilista.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je v primeru, ce sem povzrocitelj in nimam veljavnega vozniskega dovoljenja?

In kako je, ce sem udelezenec v prometni nesreci vendar nisem povzrocitelj pa se zmeraj nimam veljavnega vozniskega dovoljenja?

Zanima me kritje stroskov popravila in placilo odskodnine?

Hvala za odgovore.

LP

bawbaw

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je v primeru, ce sem povzrocitelj in nimam veljavnega vozniskega dovoljenja?

In kako je, ce sem udelezenec v prometni nesreci vendar nisem povzrocitelj pa se zmeraj nimam veljavnega vozniskega dovoljenja?

Zanima me kritje stroskov popravila in placilo odskodnine?

Hvala za odgovore.

LP

bawbaw

Takrat si ga pa najebal. Če je avto zavarovan, zavarovalnica sicer izplača odškodnino oškodovancu, ampak terja svoj denar nazaj. Z obrestni. Zato, lepo delat izpit. Dokler ni roza listka pa ne na cesto.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je v primeru, ce sem povzrocitelj in nimam veljavnega vozniskega dovoljenja?

In kako je, ce sem udelezenec v prometni nesreci vendar nisem povzrocitelj pa se zmeraj nimam veljavnega vozniskega dovoljenja?

...

Takrat te prilimamo tu gori s sliko in nišanom preko. Vsak te ima pravico sneti s ceste proti nagradi. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

...Priče upam, da imaš. Oziroma policijski zapisnik, ali pa evro obrazec s priznanjem krivde avtomobilista.

Policija ti da zapisnik na vpogled, če greš k njim na obisk, kopije pa ne moreš dobit'. Kopijo pošljejo direkt na zavarovalnico na zahtevo zavarovalnice.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Takrat si ga pa najebal. Če je avto zavarovan, zavarovalnica sicer izplača odškodnino oškodovancu, ampak terja svoj denar nazaj. Z obrestni. Zato, lepo delat izpit. Dokler ni roza listka pa ne na cesto.

Klical sem na zavarovalnico in ce sem povzročitelj menda krijejo stroske. Sam ne zaupam na besedo enmu loleku na zavarovalnce.

Kako pa je, ce nisem povzrocitelj? Znanc je imel nesreco, brez izpita, ni bil krivec, in so mu krili stroske.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Klical sem na zavarovalnico in ce sem povzročitelj menda krijejo stroske. ...

Seveda jih krijejo. Zato pa so zavarovalnica. A jih kasneje z obrestmi tudi iztožijo od povzročitelja, ki ni imel vsega po regelcih. :evilgrin:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pravi Kramp, da krijejo stroške, vendar tudi ti nisi nedolžen in boš imel opravka z policaji, po vsej verjetnosti kakšno denarno kazen ali odvzem vozniškega, žal to pač tako je.

Če se reče obvezna oprema, je pač ta obvezna in če je ni, sledijo sankcije.

Upam, da se le uredi vse v pravi smeri z čim manj komplikacij, pa lep dan!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Policija ti da zapisnik na vpogled, če greš k njim na obisk, kopije pa ne moreš dobit'. Kopijo pošljejo direkt na zavarovalnico na zahtevo zavarovalnice.

Men so zapisnik dal. Sicer se zdej ne spomnem a so mi ga dal že na urgenci.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kot pravi Kramp, da krijejo stroške, vendar tudi ti nisi nedolžen in boš imel opravka z policaji, po vsej verjetnosti kakšno denarno kazen ali odvzem vozniškega, žal to pač tako je.

Če se reče obvezna oprema, je pač ta obvezna in če je ni, sledijo sankcije.

Upam, da se le uredi vse v pravi smeri z čim manj komplikacij, pa lep dan!

Kako potem sploh lahko oseba brez vozniškega izpita dobi zavarovanje?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako lahko dobi zavarovanje brez vozniške...? Lahko zavaruješ tudi letalo, če ga imaš. Samo voziti ga ne smeš, če nimaš licence za pilota. Simpl kot pasulj.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako lahko dobi zavarovanje brez vozniške...? Lahko zavaruješ tudi letalo, če ga imaš. Samo voziti ga ne smeš, če nimaš licence za pilota. Simpl kot pasulj.

Ja saj tu je problem. V pasulju. Nekaterim je v glavo udaril namesto skozi rit, pa sedaj mislijo, da ga lahko po svoje serjejo, družba bo pa plačevala za njihove neumnosti. :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ja saj tu je problem. V pasulju. Nekaterim je v glavo udaril namesto skozi rit, pa sedaj mislijo, da ga lahko po svoje serjejo, družba bo pa plačevala za njihove neumnosti. :angry:

Se mi smilis res ;)

Ce ze placam zavarovanje, nevem zakaj ga nebi smel koristit. Potem bi mi ze v osnovi moralo bit prepovedano zavarovat vozilo. (tudi letalo ja!)

Kr dejansko ... cemu pa imam zavarovan motor, da mi v garazi stoji? Itq ce kdo porusi hiso al pa nadstresk bo njegova zavarovalnca krila in ne moja in tko al tko ne rabem zavarovanja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi smilis res ;)

Ce ze placam zavarovanje, nevem zakaj ga nebi smel koristit. Potem bi mi ze v osnovi moralo bit prepovedano zavarovat vozilo. (tudi letalo ja!)

Kr dejansko ... cemu pa imam zavarovan motor, da mi v garazi stoji? Itq ce kdo porusi hiso al pa nadstresk bo njegova zavarovalnca krila in ne moja in tko al tko ne rabem zavarovanja.

a si že kdaj slišov, de če pijan povzročiš prometno nesrečo, da boš škodo kril iz svojega žepa ne glede na to, da imaš sklenjeno obvezno zavarovanje brez katerega ne moreš registrirati vozila in ki načeloma krije odgovornost tebe do drugih udeležencev prometa? ne? še malo preveri in potem napiši tukaj kakšna dejstva in ne ugibanja v smislu: naredu sm pizdarijo, mami pomagej!!!

  • Všeč mi je 4
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

bawbaw... Malo provociraš, a ne...?

Poglej, vzamimo za primer lastnike podjetij za prevoze. Si lastnik 10 tovornjakov, seveda jih zavaruješ. Vozijo jih tvoji šoferji, ti pa sediš in kasiraš. Pa ni nujno, da imaš izpit za C in E. Čeprav so tvoji.

Ali direktno povedano: vozila so zavarovana za primer nezgode. Vsak normalen človek pa vozilo vozi z veljavnim vozniškim. Razen ciganov in čefurjev. Ti niti čelade ne rabijo. Dovolj je želirana buča in sončne špegle. Tudi pozno zvečer....

Kar hitro delat izpit. Je že RSTDRIVER napisal, da če pijan povzročiš nesrečo, pa še brez vozniškega, ti bo huda predla. Se ti bo zavarovalnica vsedla na premoženje. Jim boš lahko prepisal vse -od gat naprej. :naughty: :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kako pa je v primeru, ce sem povzrocitelj in nimam veljavnega vozniskega dovoljenja?

In kako je, ce sem udelezenec v prometni nesreci vendar nisem povzrocitelj pa se zmeraj nimam veljavnega vozniskega dovoljenja?

Zanima me kritje stroskov popravila in placilo odskodnine?

Hvala za odgovore.

LP

bawbaw

Pozdravljen,

če si povzročitelj in nimaš veljavnega vozniškega dovoljenja, potem škodo, ki si jo povzročil plača oškodovancu zavarovalnica, tebe pa regresira.

Če si udeleženec v prometni nesreči in oškodovanec in nimaš veljavnega vozniškega dovoljenja, vso škodo dobiš plačano, razen če se ugotovi,

da če bi imel vozniško dovoljenje in bi na podlagi tega lahko reagiral drugače, bi ti zavarovalnica lahko izplačala kakšen procent manj mogoče 10 ali 15 %, odvisno od dejanske situacije.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... Vsak normalen človek pa vozilo vozi z veljavnim vozniškim. Razen ciganov in čefurjev. Ti niti čelade ne rabijo. Dovolj je želirana buča in sončne špegle. Tudi pozno zvečer...

Halooooooo! A ćapce si pa pozabil? :angry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!