Skoči na vsebino

Potovalne navade slovenskih motoristov


DarkDewil

Priporočene objave

Drage motosvetovke in motosvetovci.

Ker sem motorist že precej časa, sem se odločil, da bo naslov moje diplomske naloge: "Potovalne navade slovenskih motoristov". V sklopu diplome je zajeta tudi izvedba ankete med slovenskimi motoristi, zato sem se spomnil na največje zbirališče le-teh, Motosvet. Za to temo sem se odločil, ker je ni zajete v literaturi o turizmu, kot študentu turizma pa se mi zdi, da so motoristi zelo pomemben vir dohodkov turističnih in gostinskih delavcev, saj jih ima velika večina motor ravno za to, da potuje (po podatkih SURSa za leto 2007 - več kot 30.000 registriranih motornih koles).

Vljudno bi vas prosil, če si lahko vzamete nekaj minut in izpolnete anketo na spodnji povezavi:

http://www.1ka.si/a/2385

Anketa je anonimna, potreboval bi pa cca. 100 vzorcev, da bi lahko iz podatkov pridobil vzorce.

Rezultati ankete in diplomska naloga bodo na kratko predstavljeni takoj po opravljenem zagovoru, ki bo še letos.

Vesel bom vsakršnih kritik in pohval, v anketo sem poskušal vključiti čim več stvari, toda ob enem paziti, da vam ne bo vzela preveč časa ( cca. 6 - 8 minut)

Lep pozdrav

//GreGa

Popravljeno . Popravil DarkDewil
  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

evo rešil, dosti sreče z nalogo, jo bom z zanimanjem prebral.

3 pripombe na anketo:

1. pri višini dohodka ti manjka - ne želim odgovoriti. meni sicer to ni neka skrivnost, iz izkušenj pa ti povem da marsikdo na tako vpr ne želi odgovoriti.

2. manjka ti neko vprašanje po osnovni motivaciji zakaj na izlet. je to spoznavanje novih krajev, novih ljudi, navad itd ali samo vožnja. za nove lepe kraje boš potrpel slabše vreme in ceste, če se greš samo vozit potem izbiraš lepe ceste in te ne briga kakšna je okolica.

3. na vprašanje ali bi šel na cesto v dežju, snegu ali vročini nad 30 stopinj je pomembno za kaj gre. če planiraš včdnevni izled nekam dalj se boš odpravil v skoraj vsakem vremenu, na nedeljsko kratko furo brez posebnega pomena pa ne boš šel če je vreme slabo.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

2. manjka ti neko vprašanje po osnovni motivaciji zakaj na izlet. je to spoznavanje novih krajev, novih ljudi, navad itd ali samo vožnja. za nove lepe kraje boš potrpel slabše vreme in ceste, če se greš samo vozit potem izbiraš lepe ceste in te ne briga kakšna je okolica.

3. na vprašanje ali bi šel na cesto v dežju, snegu ali vročini nad 30 stopinj je pomembno za kaj gre. če planiraš včdnevni izled nekam dalj se boš odpravil v skoraj vsakem vremenu, na nedeljsko kratko furo brez posebnega pomena pa ne boš šel če je vreme slabo.

Bentis,, tocn to sm mu hotu jst tut predlagat.

pa se:

4. V kaksni opremi furas:

* leder full

* leder dvodelen

* tekstil komplet

* leder jakna unt kavbojke

* tekstil jakna unt kavbojke

* nekaj skup spacano

* kratke hlace, spodnja majca, soncni spegli, zlatni lanac, patike

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Uf, bom pri dohodku takoj šel spremenit, tisto sem pa res čisto pozabil! Je pa narejeno anketa na "mehko opozorilo". Če kaj ne izpolniš, te opozori, lahko pa vseeno nadaljuješ z ostalimi vprašanji.

Najlepša hvala za predloge, bom videl če se da kaj še spremenit, toda ker je rešenih že več kot 50% anket, dvomim da bi bilo to pametno delati sedaj, so pa ideje zelo dobre.

Vprašanje o motoristični opremi bi znalo biti zelo zanimivo, bi se lahko korelacije ven naredile npr. tip motorja vs. oprema ali pa kaj podobnega.

V enem dnevu je bilo iz strani Motosveta rešenih 50 anket, za kar se vam najlepše zahvaljujem!! :)

Pridno rešujte še naprej!

Lep pozdrav

//Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Vprašanje o motoristični opremi bi znalo biti zelo zanimivo, bi se lahko korelacije ven naredile npr. tip motorja vs. oprema ali pa kaj podobnega.

Jap......pa ne pozabi dodati......letni, perforirani zaščitni sistem z vsemi ščitniki........to večinoma uporablamo na potovalcih!!!!

  • Ni mi všeč 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Odgovoril na vsa vprašanja :grim. Grem na :beer1:.

LP Robert

Popravljeno . Popravil trebor
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Izpolnil a vseeno anketa ne temelji toliko na potovalnih navadh kot izletnih navadah.

Recimo napišite 3 najpogostejše kraje kamor v tujini zhajate z motociklom...... neizvedljivo ker grem vsako rundo drugam.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem izpolnil. Prav tako kot leteči sem imel malce probleme najti tri kraje kamor zahajam v tujini, ker gremo po večini vedno drugam. Drugič nekako ni več tolk zanimivo,razen če hodiš obiskovati sorodnike ali pa imaš vedno eno in isto destinacijo za dopust. Kukrkoli jst sm kr napisu 3 regije kamor me največkrat zanese.

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo maš.

Oni komentarji zgoraj so na mestu.

Če boš utegnil - daj na koncu prilepi statistiko ankete.

Dobro naredi.

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Najlepša hvala vsem ki ste odgovorili, zelo sem presenečen nad odzivom, do sedaj izpolnjenih že 143 anket, več kot 100 preusmeritev iz Motosveta! :)

So mi pa všeč komentraji, jih bom, z dovoljenjem seveda, uporabil v zaključku naloge, ker pred tem sem na določena vprašanja gledal z drugačnega vidika.

rrrr, bom uredil!

Lep pozdrav

//Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Evo ga, sem izpolnil anketo in ti želim polno uspeha pri diplomcu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem izpolnil. Prav tako kot leteči sem imel malce probleme najti tri kraje kamor zahajam v tujini, ker gremo po večini vedno drugam. Drugič nekako ni več tolk zanimivo,razen če hodiš obiskovati sorodnike ali pa imaš vedno eno in isto destinacijo za dopust. Kukrkoli jst sm kr napisu 3 regije kamor me največkrat zanese.

LP

Enako tudi jst :) Drugače pa vredu anketa, enkrat za spremembo nekaj bolj preštudiranega in smiselnega. (vsaj upam :rolleyes: ) Bi blo pa fino videt rezultate ankete. Ciao

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

sem tudi jaz včeraj odgovoril, ampak rezultati bodo objavljeni, kot so bili skoraj vedno do sedaj ...to pomeni, da potem vsi pozabijo objaviti rezultate in ni NIČ od tega ... samo izkoriščajo nas :cry:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Končno anketa v zvezi z motociklizmom, kjer se vidi, da ima avtor nekaj pojma. Najbolj pa mi gre na živce to, ko novopečeni MS-član odpre temo, prilepi anketo in potem je to iz njegove strani vse(niti logira se ne več). DarkDewil- dokaži, da nisi tak, kot vsi pred tabo in nalepi razultate, ko bo anketa zaključena, OK? .)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enako tudi jst :) Drugače pa vredu anketa, enkrat za spremembo nekaj bolj preštudiranega in smiselnega. (vsaj upam :rolleyes: ) Bi blo pa fino videt rezultate ankete. Ciao

ja, ful preštudirana in smiselna (o tem pričajo komentarji in dopolnitve, ki jih motoristi stresajo iz rokava, v tej temi ... )

sem tudi jaz včeraj odgovoril, ampak rezultati bodo objavljeni, kot so bili skoraj vedno do sedaj ...to pomeni, da potem vsi pozabijo objaviti rezultate in ni NIČ od tega ... samo izkoriščajo nas :cry:

Jah, kaj bi pa pričakoval od mularije, ki mora še seminarske pisat ?:)

  • Ni mi všeč 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je razlika?

Razlika je v 'K' in/ali 'C'!

Pa to že tamali iz vrtca vidijo... mislim, no.:whistle:

rrrr

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V čem je razlika?

Citat

Ali ste član Moto Kluba ali Moto Cluba

Marskdaj sem videl, da nekateri povdarjajo da so v Moto Clubu, in ne Klubu in zato ta opcija. Najpogostejše razlike pa so največkrat, da je pri C. postopek iniciacije, rangiranje, večja pripadnost - lojalnost, ni pa nujno. Če ne veš ali si pri K. ali C., si najverjetneje pri K., ker je v Sloveniji precej več K. kot C.

Lep pozdrav

//Grega

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

natapkal.

enkrat mi je jamralo, da nisem odgovoril na obvezno vprašanje ali nekaj takega.

če me oči popolnoma ne varajo je bilo vse izbrano. kaj te vem...

drugače pa bi lahko blo še kaj v smeri ali vozite po predpisih (omejitvah), prehitevate čez polno črto,... ne dosti, nekaj tipičnih.

verjetno tudi sodi v potovalne navade kako se človek pelje (če je sam ali v skupini).

morda kako ste sprejeti kot gostje.

sam opažam, da kaki gostinci in podobni dosti raje rečejo kako besedo, ko sem z motorjem, kot pa z avtom.

v uspešnost in zanimivost diplome ne dvomim.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 1 mesec pozneje...

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!