Skoči na vsebino

Kako ostati živ z motorjem na slovenskih cestah?


rookie007

Priporočene objave

Glede na to, kar se dogaja na naših cestah, ob vse več nesrečah in zadnje čase vse več krivd s strani avtomobilista, ki spregleda motorista, me zanima, kakšne vam kaj rojijo po glavah?

Kakšni predlogi, debate?

Vse je dobrodošlo, razen nabijanj, kdo ima prav in kdo ne!

lp rookie007

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No ja... najprej ne smeš pozabit dihat med vožnjo ... ena možnost več preživetja.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazuješ, kot divja žival pred jagrom. Gledati in predvidevati moraš za vse udeležence v prometu. Ker, če se kaj zgodi, si z motorjem takoj na vrsti, z avtom imaš pa nekaj pleha pred seboj, ki te zaščiti.

Žal je tako pri nas :headbang:.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Prilagajat vožnjo razmeram.

Nimam vpliva če me kdo sname se pa trudim da nisem jaz tisti ki bo koga snel.

Pa drekam včasih če ne poznam al pa nisem ziher...

Žalostno kar se dogaja...

  • Všeč mi je 3
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Opazuješ, kot divja žival pred jagrom. Gledati in predvidevati moraš za vse udeležence v prometu. Ker, če se kaj zgodi, si z motorjem takoj na vrsti, z avtom imaš pa nekaj pleha pred seboj, ki te zaščiti.

Žal je tako pri nas :headbang:.

LP Robert

Tako nekako ja; nobena cesta ni prednostna, za vsakim ovinkom je traktor in v vsakem ovinku pesek, vsak avto ki ga prehitevaš čez križišče zavija levo ali sam prehiteva, noben tovornjakar te ne vidi ko menjuje pas in zgleda da je vse bolj popularno tudi namerno zavijanje pleharjev v motorista (tudi meni se je že zgodilo...), itd... Mogoče s takimi stvarmi v mislih obstaja kak % več za preživetje, užitka pa vsekakor na cesti z motorjem nekega pretiranega ni. Good luck :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na to, kar se dogaja na naših cestah, ob vse več nesrečah in zadnje čase vse več krivd s strani avtomobilista, ki spregleda motorista, me zanima, kakšne vam kaj rojijo po glavah?

Kakšni predlogi, debate?

Ker si tako lepo opisal, bi tudi jaz rad videl to raziskavo, ki pravi, da je "vse več nesreč" in "zadnje čase vse več krivd s strani avtomobilista, ki spregleda motorista" ... Potem ti lahko pa vse razložim, kar te zanima.

(zdaj pa v jok, pa na drevo ... )

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

motocikel je tako kot kolo ali smuči... ni za vsakogar, ne glede na njegov finančni in splošni ego...

(oziroma, če sosed obvlada ni rečeno, da tudi sam)

motorist mora biti 'flink', oprezen in vsaj malo ga mora žuliti v želodcu vsakič, ko se vsede na moped in ... velika verjetnost je, da jo bo najebov na poti, ki jo najbolj pozna od vseh na svetu... howg!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pa vi boste itak vsi prežvel, k ste pa ceu dan tuki gor na forumu :lol1:mal heca.)

vrjamem, de se hecaš... od. l.1979(uradno) jaham dva kolesa z takšnim ali drugačnim pogonom... pa dons nimam filinga, de obvladam v nulo in se v promet še vedno odpravljam ... pripravljen na karkoli... pa karkoli že to je... pa še zmeraj vem, da me lahko tudi 'sreča' čaka... ko to pozabiš, si kmalu 'srečko'... pa tud delam pizdarije, de nav kdo kej napačnega (za povprečnega motorista) mislu... (sam... razlika je v tem a se zavedaš al ne... to o pizdarijah namreč in ali si pripravljen sprejet posledice ali šmrk in mamici v krilo...)

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ni recepta za preživetje.

Sprosti se in prepusti. Še vsi do sedaj, so umrli.

Še ena brihtna:

Če bi bilo v časih ko sem začel z motoriranjem toliko prometa kot danes,

sedajle najbrž ne bi pisal butastih komentarjev na motosvet.

Moja rešitev: preusmeriti vse kar se da, na učinkoviti javni prevoz in železnico (sanjasvinjakokuruz).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

registrirat motor za tri ... voznika,sopotnika in angela varuha , ki te bo celo pot po čeladi tolkel da ne tolk gasa navijat...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

pa ne pozabit se na zeleni luči začet ustavlat.... pomaga preverjeno :P tko za vsak sluačj, če ker čez rdečo čist slučajno, pomotoma pelje :wacko:

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv odziv na temo! :blink:

Ni bilo nikakor mišljeno, da bi tema postala za jokcanje, pač pa splošni pogovor, kaj naredite na tem, da živi in zdravi pridete domov z motorjem.

Sam sem komaj naredil izpit za A neomejeno, drugače se pomikam po cestah že 16 let z vozniško in še ene par let pred tem brez...

Zanimiva je le primerjava kultur vožnje pri nas in v tujini - Avstrija, Nemčija...

Kot vidim, je kar nekaj zanimivih nasvetov za friške voznike!Upam, da jih boste še naprej dodajali - seveda upam na čim manj bedarij. :rolleyes:

Sam imam v glavi precej razčiščeno in vem, da nikoli negrem in nebom šel na nož.Drugo je pa, če me kater sname, ker ga so v službi ali kje drugje razkurili in si bo v svoji pločevini dal duška.

lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če po pravici povem, sem sam sebi bolj nevaren kot so mi ostali. Če bi upošteval pravila, bi bile možnosti za kakršnokoli pizdarijo dosti majhne. Za vse "nevarne" situacije in tudi nesrečo sem bil kriv sam.

Drugače pa upoštevam naslednje pravilo: Vedno ko se voziš, se zavedaj da te ostali ne vidijo. Ali gre to za prehitevanje ali pa vključevanje avta na cesto.

Prav tako pomaga če odmisliš take in podobne stvari kot je Kako ostati živ itd itd? Že same negativne misli privabijo težave. Skratka čimmanj negative, razčistite pri sebi svojo vožnjo,poskrbite da delate čimmanj napak,na stvari na katere nimate vpliva pa čimprej pozabite. To je moj nasvet :OK:

LP

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

@Ice: Sem prakticiral tudi to, pa prej al slej je dougčas se furat v krogu, drugič, precej košta. Če se pa ne voziš v urejenem krogu, pol te pa še prej pohapsajo kot na cesti :D Če ne taplavi, te pa sosedov francl s kako zajlo v vinogradu sklati :worship:

Sam sem zopet 2 mesca spet na cesti, po 4h letih premirja. In opažam, da prometa je res več. Je pa procentualno tudi več voznikov, ki so se naučili, da tista reč na sredini vetrobrana kaže kaj se dogaja za njimi. Ko pridem za avto nalašč gledam v njegove špegle, in opazujem, da dejansko 95% ljudi nas opazi. Kako reagirajo je pa uganka. Precej se jih prijazno odmakne. Vsaj po primorskem. Tako, da ni lih za jih opluvat na polno. Marsikdo je tudi motorist med njimi. Sem pa tudi sam že 2x naredu "neumnost" ko sem bil v AVTU... Speljem, pa mi pride motorist dejansko usaj 160km/h po glavni cesti izza rahlega ovinka z živo mejo (tako, da ga nisem videl, da se ubijem). In kaj sm hotu... nič, se odmaknit čimbol na bankino in zmolit, da bo zneslo, da gre mimo in mi ne zaleti u rit.

Preživet na cesti je taka loterija, kot preživet z našimi plačami. Grebst se je treba :fight1:

Popravljeno . Popravil gizmOkak
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Pozdravljeni,

spet ena zanimiva tema ni kaj. :slap:

Ne vem kdo te je "nahojskal" in kje si zasledil podatek, da je nesreč več... ampak kar se tiče statistike, ni nič drugega kot navadno prilagajanje podatkov, da dobijo kar želijo. Dokler boste nasedali medijem, sploh "24kur", siolu, žurnalu... Vsak dan je v pretoku na cesti par deset tisoč avtomobilov in vsaj tisoč motoristov. In če se zgodi, mogoče 1-3 nesreče na teden (s slabim izzidom), je to ZELO ZELO MALO... Uporabite malce lastne glave in razum.. ne nasedajte bedarijam. :nono:

In kar bodo v bodoče še naredili v imenu "Varnosti na cesti",.. bolje, da sploh ne začnem.

Nesreče so vedno bile in vedno bodo, s tem se je treba sprijaznit. Ni popolnosti in je nikoli ne bo, vsak pa se še lahko (zaenkrat še ?) sam odloči kaj bo počel in kako se bo obnašal.

Se pa strinjam z Maus-om, Trebor-jem, AJ-jem, :OK: .. in še marsikom drugim :OK: , ki pravijo, da lahko vsak sam naredi največ. Kazati s prstom na nekoga drugega ne reši nič, dokler sami nimamo razčiščeno.

Torej: Previdno, svojim sposobnostim primerno,.. če ceste ne poznaš, je bolje biti nekoliko bolj previden in počasen.

Lep pozdrav in brez zamere... Strah in negativne misli ne pripeljejo do ničesar dobrega. :topic:

Popravljeno . Popravil Izek
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Zanimiv odziv na temo! :blink:

Ni bilo nikakor mišljeno, da bi tema postala za jokcanje, pač pa splošni pogovor, kaj naredite na tem, da živi in zdravi pridete domov z motorjem.

Sam sem komaj naredil izpit za A neomejeno, drugače se pomikam po cestah že 16 let z vozniško in še ene par let pred tem brez...

Zanimiva je le primerjava kultur vožnje pri nas in v tujini - Avstrija, Nemčija...

Kot vidim, je kar nekaj zanimivih nasvetov za friške voznike!Upam, da jih boste še naprej dodajali - seveda upam na čim manj bedarij. :rolleyes:

Sam imam v glavi precej razčiščeno in vem, da nikoli negrem in nebom šel na nož.Drugo je pa, če me kater sname, ker ga so v službi ali kje drugje razkurili in si bo v svoji pločevini dal duška.

lp

eni , ki so mi naredili največje neumnosti na cesti so bili nemci in avstrijci.. ne vem zakaj ? ali zaradi vozniške kulture ali zaradi tega , ker poleti izženejo na morje samo nekulturne voznike...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi tako:

Privlečeš motor v dnevno sobo pred TV, na katerem imaš posneto svojo najljubšo cesto.

Potrebuješ tudi ventilator,ki mora biti vezan na ročico za gas.

plusi:

-zelo malo je možnosti, da te kdo spregleda :eek:

-idealne vremenske razmereB)

-majhna možnost, da te preseneti policaj:fight1:

-redek servisni interval:P

-adrenalin je zagotovljen. Zanj poskrbi žena, saj ne mora verjeti, da ima tako usekanega desca:headbang:

minusi:

-paziti moraš, da ti kdo ne ugasne TV:cry:

V bistvu je mal minusov...:?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Lahko tudi tako:

Privlečeš motor v dnevno sobo pred TV, na katerem imaš posneto svojo najljubšo cesto.

Potrebuješ tudi ventilator,ki mora biti vezan na ročico za gas.

plusi:

-zelo malo je možnosti, da te kdo spregleda :eek:

-idealne vremenske razmereB)

-majhna možnost, da te preseneti policaj:fight1:

-redek servisni interval:P

-adrenalin je zagotovljen. Zanj poskrbi žena, saj ne mora verjeti, da ima tako usekanega desca:headbang:

minusi:

-paziti moraš, da ti kdo ne ugasne TV:cry:

V bistvu je mal minusov...:?

- ... minus... lohk crkneš od monoksida...

+ - plus .... lohk pa da tud žena.....

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

eni , ki so mi naredili največje neumnosti na cesti so bili nemci in avstrijci.. ne vem zakaj ? ali zaradi vozniške kulture ali zaradi tega , ker poleti izženejo na morje samo nekulturne voznike...

A si gledal le registracijo, da si videl, da so nemci ali avstrijci?

Sam sem velikokrat naletel na cesti na zelo nekulturne nemce ali avstrijce, sam da so bili sami balkan auslenderi...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

V glavnem se ne sekiram sploh več.

Moja življenska pot je tako napisana in tako bo pač šla. Če me bo snel stric s klobukom al pa teta z očali, ja jebiga, moja krivda k jih nisem vidu.

Drugače pa raje poiskušam v vožnji uživat in ne misliti na negativne dogodke.

Maus bi reku: IN PIKA.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sem sestavu eno zanimivo misel, malo z drugega zornega kota, da koga prepriča v bolj redno oblačenje zaščitne opreme:

Wear full leathers or at least full safety gear. If you do not wear these items and you mess up you will be unattractive to the opposite sex.

:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!