Skoči na vsebino

Honda Transalp ali Kawasaki Versys-kaj kupiti???


BMWflar

Priporočene objave

vsedi se gor, pelji in se odloci za tistega, ki ti bolj odgovarja.

vse ostalo pametovanje je zavajanje tako samega sebe kot denarnice. skoraj ni variante, da v prvo izberes motor, s katerim bos naslednjih 10 let srecen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz predlagam Versys če gre za mlajšega voznika, za malo bol "resna" leta pa vsekakor BMW ko potem verjetno doooolgo ostane pri hiši sploh za umirjeno vožnjo.To je samo moj predlog, moje mišljenje.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 let pozneje...

Kakšna je prava teža Versys-a 650? Nekje piše da je suha teža 187kg, drugje pa da je suha teža 206kg? Koliko tehta motor s polnim tankom bencina, pripravljen za vožnjo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

206 polni tank, abs verzija pa mislim da 209.

Poraba pa naj bi tudi bila celo pod 5l ??? Vsekakor motor po mojem okusu, vendar me bega to, ko gledam oglase na netu, vidim, da Versys sploh ne drži cene. Nekaj let star, ohranjen, pa ga dobiš že za dobre 3 jurje. Zakaj mu cena tako pade?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Poraba pa naj bi tudi bila celo pod 5l ??? Vsekakor motor po mojem okusu, vendar me bega to, ko gledam oglase na netu, vidim, da Versys sploh ne drži cene. Nekaj let star, ohranjen, pa ga dobiš že za dobre 3 jurje. Zakaj mu cena tako pade?

Ker ni nevem kako strasno lep, ni Honda, in ni vsemogocni BMW. Pa tud nov ima zelo dostopno ceno. Drgac pa je ta motorcek v primerjalnih testih precej rad zmagal, in je uvrscen med najbol spregledane motorje na trgu.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če bi danes kupoval nov motor, bi obvezno vzel z ABS, ker mi je to pomembno. Me pa zanima še nekaj. Kako se obnese mali Versys na dolgih furah, tukaj mislim predvsem na udobnost sedeža? Ko sem se letos poleti vračal iz Srbije, sem s svojo staro Yamaho prevozil 800km v enem šusu, pa sploh nisem bil utrujen, ali pa da bi me kaj bolelo. Kako je z Versysem v takem primeru?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

lahko ti samo povem da sem z "njegovim bratom" er-6f v 2 letih napravil 32000 km! Versys je pa še za razred bolj udoben!

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 5 mesecev pozneje...

Gledam tole primerjavo med Kawasaki Versys-om in Hondo Transalp Xl700. Po vsem prebranem, vglavnem vsi priporočajo da je boljši nakup Kawasaki Versys. Vozil zaenkrat še nisem nobenega, sem pa na obeh sedel in meni osebno je Honda veliko bolj udobna. Zato me zanima zakaj naj bi bil Kawsaki boljši nakup? Govorim o rabljenih motorjih. Res je da je Kawasaki cenejši, vendar tudi manj drži ceno. Versys ima 6 brzin in mogoče nekoliko manjšo porabo!? Je cenejši za vzdrževanje in bolj kvalitetno narejen? Se mi zdi da novejših Transalpk ni ravno veliko na slovenskih cestah, kar za Versys-a ne bi mogel trditi. Torej, zakaj naj bi se povprečen motorist raje odločil za Kawasaki Versys?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Torej, zakaj naj bi se povprečen motorist raje odločil za Kawasaki Versys?

Splošne karakteristike morda gredo v prid Versysa ampak motorja nista v enaki kategoriji. En je enduro, drugi tourer in to se mi zdi bistveno....kakšen motor rabiš.

Jaz sem šel iz endura na tourer ampak je razlika, čeprav je motor po vseh karakteristikah boljši, mi ta ne odgovarja.

Vedno manj je izbire med enduri, ne vem zakaj. Morda zato, ker drži nek primat BMW GS, katerega vsi skušajo preseči ali se pa umaknejo. Tourerjev imaš pa sedaj cel kup in med temi verjamem, da Yersys ni slab.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!