Skoči na vsebino

Laganje števcev


BenX

Priporočene objave

končno sem nabavil telefon z GPS sprejemnikom. blush.gif

1.

naložil sem različne programe in vsi so pokazali, da števec na moji R1-ki laže za 15-18%, tu nekje. surrender.gif

telefon je HTC Desire, ni neki poceni cigl, a tudi če bi bil, GPS menda ne laže kaj dosti (+- 2 km/h ?). veliko je bojda odvisno od same aplikacije, a glede na to da jih kar nekaj kaže isto...

meni najbol logičen zaključek je, da števec na motorju kaže preveč. to je sicer normalno, a da je procent tako visok, si pa nisem mislil. blink.gif

meril sem tako, da sem se kakih 5 kilometrov peljal konstantno 200 po avtocesti. hitrost na GPS-u je ves čas okoli 170.

2.

kar se tiče obratov...

največ kar mi je v šesti pokazalo je bilo 13800.

če pogledam na spletno stran http://www.gearingcommander.com/ in vnesem podatke za moj motor (yamaha r1, 2004) in velikost gume (190/17/55) vidim, da bi hitrost pri teh obratih morala biti 328km/h!!! trance_43_wavetowel2.gif

neumnost... očitno laže tudi ta cajnger! da mu jeb... twak.gif

se da to kak kalibrirat? vsaj števec za hitrost?

kakšne so kaj vaše izkušnje? kolko vam kaj lažejo vaše mašince?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Si bol ko ne toplo vodo odkril :)

Da se kupit "speedo healerje", samo ne vem kako je z serijskim prenosom, namenjeni so namreč pravilnemu prikazovanju če se prenos (zobniki) zamenjajo.

Ali pa kupiš aprilijo, ki je dokaj natančna :D

Sicer pa a ni vseeno kolk kaže.. Važen da se pelješ

Popravljeno . Popravil Dolenc™
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da vsi števci lažejo.

to že po zakonu morajo, vsaj v Nemčiji če se ne motim. seveda morajo kazati več od realnega, ne manj.

ampak, pretiravat pa spet ni treba pri tem...

moje vprašanje je predvsem, če se da to popravit ali pravilneje nastavit.

malo je glupo ko števec kaže 200, v resnici pa grem 170.

edit:

hvala za info o speedohealer napravah!

bom vsekakor prečekiral in preguglal zadevo.

Popravljeno . Popravil BenX
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da vsi števci lažejo.

to že po zakonu morajo, vsaj v Nemčiji če se ne motim. seveda morajo kazati več od realnega, ne manj.

ampak, pretiravat pa spet ni treba pri tem...

moje vprašanje je predvsem, če se da to popravit ali pravilneje nastavit.

malo je glupo ko števec kaže 200, v resnici pa grem 170.

saj vsi približno toliko pretiravajo. skoraj vsi no.

lahko naprimer daš spredaj večji zobnik oziroma zadaj manjši, vendar potem narediš glih kontra kar se večinoma dela.

kako pa je s samim števcom pa ne bi vedel..pomojem se kaj dosti ne da "popravt"

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

saj vsi približno toliko pretiravajo. skoraj vsi no.

Sem že kar nekaj števcel primerjal z GPS-om (avte in motorje) in tipična napaka je med 8-10%. Edino Kia Sorento je imela do pike točen števec... Pa baje Aprilie...

D.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud Stelvio ma zelo natančnga- odstopa 1-2 km/h(po GPSu).

Hecno je blo pa ko sva po avtocesti vozila s kolegom po mojmu števcu od 130-140. On na V-stromu 1000.

In me na cestninski vpraša, kam se mi je tok mudilo da sem vozu med 150 in 160 :blush:

Lp

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadaj imam 45 zodov, tako kot mora bit.

če jih je spredaj:

17 je odstopanje mod števcem in GPS približno 16% (števec kaže preveč seveda)

16 je odstopanje mod števcem in GPS približno 9%

15 je GPS hitrost s pričakovano skorajda identična.

ne vem če je spredaj -2 sploh lahko.

blah... ni mi za šraufat, čeprav ni nekaj dosti dela. trance_34_sleepy.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

zadaj imam 45 zodov, tako kot mora bit.

če jih je spredaj:

17 je odstopanje mod števcem in GPS približno 16% (števec kaže preveč seveda)

16 je odstopanje mod števcem in GPS približno 9%

15 je GPS hitrost s pričakovano skorajda identična.

ne vem če je spredaj -2 sploh lahko.

blah... ni mi za šraufat, čeprav ni nekaj dosti dela. trance_34_sleepy.gif

Tole pa ne vem, če bo držalo. Če prenose krajšaš, števec še bolj laže, saj imaš pri enakih obratih nižjo hitrost. Ker imam tudi sam enak motor, vem, da mi v 6. prestavi pri 6000 obr/min kaže hitrost 140 km/h. S serijskim prenosom imaš pri teh obratih neko hitrost x (ki lahko odstopa, ali pa tudi ne od prikazane), če prenos skrajšaš (daš x zob manj spredaj ali x zob več zadaj, ali pa kar oboje :whistle: ), s tem pri istih obratih zmanjšaš hitrost. To pomeni, da ti na števcu spet kaže 140 km/h pri 6000 obr/min tvoja hitrost pa je y. In kar je najpomembnejše, y je manjša od x.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni Triumph Tiger 2001 ne laže glede na GPS nič (do 150km/h, za več, pa pol nisem več v GPS gledal :D)

Potrjeno. Tudi moj prejšni Tiger je imel števec zelo natančen.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tole pa ne vem, če bo držalo. Če prenose krajšaš, števec še bolj laže, saj imaš pri enakih obratih nižjo hitrost. Ker imam tudi sam enak motor, vem, da mi v 6. prestavi pri 6000 obr/min kaže hitrost 140 km/h. S serijskim prenosom imaš pri teh obratih neko hitrost x (ki lahko odstopa, ali pa tudi ne od prikazane), če prenos skrajšaš (daš x zob manj spredaj ali x zob več zadaj, ali pa kar oboje :whistle: ), s tem pri istih obratih zmanjšaš hitrost. To pomeni, da ti na števcu spet kaže 140 km/h pri 6000 obr/min tvoja hitrost pa je y. In kar je najpomembnejše, y je manjša od x.

malo sem verjetno bil nejasen.

to da ti v šesti pri 6000 obratih kaže 140 je OK.

pri 7000 ti verejtno kaže 160, tako kot meni. problem, je, da je dejanska hitrost dosti nižja od tiste, ki mi jo kaže števec.

saj to je problem, da števec laže.

ne vem koliko zobcev je spredaj, ker se mi ni dalo ročice za menjalnik dol šraufat in še nekaj drugih vijakov (bom pa to naredil danes ko pridem domov!).

kot rečeno, zadaj je 45 zobcev, kot je standardno.

zdaj pa samo predpostavljam...

1.

če jih je tudi spredaj standardnih 17, potem števec na motorju laže za 16% v primerjavi z GPS.

2.

če jih je spredaj samo 16 laže že nekoliko manj, a še vedno 9%.

3.

če pa jih je prejšnji lastnik dal naprej le 15, potem je normalno, da števec kaže x, motor pa gre le 0,84*x. v tem primeru je dejanska hitrost, ki jo je za pričakovati od motorja skoraj na kilometer identična izmerjeni GPS hitrosti.

števec žal pač ne ve kake zobčenike mam gor.

upam da je to to (čeprav dvomim).

če ne, bom moral nabavit speedohealer, kot je predlagal Dolenc.

še enkrat limam zelo praktičen link če koga zanimajo podatki za njegov motor: http://www.gearingcommander.com/

slišal sem, da bi tudi honde naj bile zelo natančne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BenX:

Pa si ti tole čisto ziher? :slap:

Pa pejt še enkrat računat..... :book:

Če daš gor 16 zob, ti bo števec lagal (beri - kazal več) še za dodatnih 6%;

Če daš gor 15 zob, ti bo števec lagal (beri - kazal več) za celih 13% več kot pri 17;

..samo to pa so že taka razmerja, da boš iz cestaka naredil krosko :slap:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

BenX:

Pa si ti tole čisto ziher? :slap:

Pa pejt še enkrat računat..... :book:

Če daš gor 16 zob, ti bo števec lagal (beri - kazal več) še za dodatnih 6%;

Če daš gor 15 zob, ti bo števec lagal (beri - kazal več) za celih 13% več kot pri 17;

..samo to pa so že taka razmerja, da boš iz cestaka naredil krosko :slap:

Narobe si ga razumel, tako kot jaz :whistle: On pravi, da je ugotovil preko GPS-a, da mu števec laže toliko in toliko kilometrov. Ker pa ne ve, kak zobnik ma gor, je napisal procentualno, koliko mu laže števec, če ima gor 17 zob, koliko, če ima 16, ...

Glede na pogrešek bi jaz rekel, da ima 15 zob.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni števec nič ne laže!

Sem testiral v Lj v Rožni dolini na hitrostni tabli. Peljem 35, kaže tabla 35. Drugič peljem 47, tabla kaže 47. Jaz seveda v prekršku (omejitev 40)in globoko sklonjen nad balanco. Na Tomos Youngsterju 25. :yes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni števec nič ne laže!

Sem testiral v Lj v Rožni dolini na hitrostni tabli. Peljem 35, kaže tabla 35. Drugič peljem 47, tabla kaže 47. Jaz seveda v prekršku (omejitev 40)in globoko sklonjen nad balanco. Na Tomos Youngsterju 25. :yes:

Te table kažejo več, kot se v resnici voziš. Na avtobusu je števec natančno umerjen, poleg tega pa ima redne preglede. Ko se peljem po števcu 40 km/h, kaže na tabli 42. To kaže v Rožni dolini, v Medvodah in na Njegoševi.

LP Robert

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Meni števec nič ne laže!

Sem testiral v Lj v Rožni dolini na hitrostni tabli. Peljem 35, kaže tabla 35. Drugič peljem 47, tabla kaže 47. Jaz seveda v prekršku (omejitev 40)in globoko sklonjen nad balanco. Na Tomos Youngsterju 25. :yes:

daj ti rajši tega tomosa na kakih 250 pritisni in pol povej kakšno bo odstopanje. trance_21_laughing1.gif

drugače me pa pri teh tablah razpali ko nekdo pelje s polovično dovoljeno hitrostjo in mu napiše "Hvala da ne divjate" ali podobno glupost!

da bi šel poknit prvo onega ko cincla za brezveze, pol pa še mašino enkrat okol uh... twak.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Naši Mazdi6 je pri 195km/h po števcu, kazalo 185km/h po GPSu(Garmin), testiral sem na Autobahnu. Pri 140km/h po števcu pa je kazalo 133km/h. Se pravi nekje <5%, se mi ne zdi dosti?!

Vidim da se pogovarjate od tabel, te v Nemčiji in Sloveniji kažejo tudi za nekje 3-4km/h preveč, pri hitrostih 50-60km/h

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

  • 2 tedne pozneje...

to temo sem začel z ogorčenjem, češ da mi števec na R-enki kaže 15% do 17% več, kot je dejanska hitrost.

no, zdaj sem malo pošraufal in videl, da sta na sprednjem zobniku dejansko 2 zoba manj, kot bi naj bila (15 namesto 17, model 2004).

to pomeni, da je hitrost glede na trenutno situacijo sakorajda na kilometer identična izmerjeni z GPS-om in je povsem pravilna, ter pričakovana.

pa sem že mislil, da mi lubica laže...

oprosti mi.wub.gif

biggrin.gif

zdaj pa v nabavo novega zobnika. original od jamahe stane 60€, tak da verjetno v poštev pride e-bay.

lahko pri takem nakupu fejst zgrešim? (glede kvalitete)

morda kaj takega:

04 05 06 Yamaha R1 Front Sprocket 17T

ali

Front 17 T Front Sprocket Yamaha FZ1 YZF-R1 XJR FJ

? huh.gif

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

to temo sem začel z ogorčenjem, češ da mi števec na R-enki kaže 15% do 17% več, kot je dejanska hitrost.

no, zdaj sem malo pošraufal in videl, da sta na sprednjem zobniku dejansko 2 zoba manj, kot bi naj bila (15 namesto 17, model 2004).

to pomeni, da je hitrost glede na trenutno situacijo sakorajda na kilometer identična izmerjeni z GPS-om in je povsem pravilna, ter pričakovana.

pa sem že mislil, da mi lubica laže...

oprosti mi.wub.gif

biggrin.gif

zdaj pa v nabavo novega zobnika. original od jamahe stane 60€, tak da verjetno v poštev pride e-bay.

lahko pri takem nakupu fejst zgrešim? (glede kvalitete)

morda kaj takega:

04 05 06 Yamaha R1 Front Sprocket 17T

ali

Front 17 T Front Sprocket Yamaha FZ1 YZF-R1 XJR FJ

? huh.gif

Z speedohealerjem rešiš zadevo. Poleg menjave zobnikov je možno odpraviti tudi tovarniško napako v kolikor je komu moteče to, da mu že pri original prenosih števec konkretno laže.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Glede na pogrešek bi jaz rekel, da ima 15 zob.

...

no, zdaj sem malo pošraufal in videl, da sta na sprednjem zobniku dejansko 2 zoba manj, kot bi naj bila (15 namesto 17, model 2004).

...

:rolleyes::whistle:

OK, zdaj pa resno, jaz bi pustil tako kot je (pač v glavi vkalkuliraš pogrešek).

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če si navajen sedaj na tak prenos ti daljšanje ne bo všeč.

Lahko pa poskusiš. Jaz bom tudi menjal zobnike ampak bom skrajšal za 1 zob spredaj, kar je kot da bi dva dodal zadaj. Sem pa dobil trgovino iz Kozine kjer dobiš ravno tako kvalitetne verižnike za primerno ceno. Prednji za 13€.

Link:

http://www.ready-2-race.com/

Popravljeno . Popravil NoGe
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

vem da vsi števci lažejo.

saj vsi približno toliko pretiravajo. skoraj vsi no.

na motorju še nisem merila števca z gps-jem... bom, takoj ko bom prvič šla na motor z garminom in da si uštimam kabel.

na avtih pa sem ugotovila tole...

na službenem kangoo-ju laže kar fajn. pri vožnji po avtocesti kaže števec 150 km/h, garmin kaže 130 km/h.

picasso, letnik 2004 kaže za 0 ali 1 km/h različno, ne glede na hitrost.

xsara, letnik 2000 laže za 3-5 km/h, ne glede na hitrost.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.


×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!