Skoči na vsebino

Letala


šokac

Priporočene objave

Furi, evo strani za vse navdušence letalstva in letal. Piloti letal so v večini primerov tudi navdušenci za avtomobilizem in motorizem. Očitno tega vsi ne vedo.

Pošiljam ti fotografijo letala Hawker Sea Furry FB. Najverjetneje si dobil vzdevek po njem.

post-9142-003719500 1282909006_thumb.jpg

Popravljeno . Popravil šokac
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem navdušenec Ruskega letalstva, še posebno pa biroja konstruktorja P. O. Suhoja, ker je špica tehnološkega razvoja ruskega letalstva. Primer je lovski bombnik Su – 34, nov tehnološki izdelek , ki gre leta 2011 v masovno proizvodnjo.:rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Jaz sem navdušenec Ruskega letalstva, še posebno pa biroja konstruktorja P. O. Suhoja, ker je špica tehnološkega razvoja ruskega letalstva. Primer je lovski bombnik Su – 34, nov tehnološki izdelek , ki gre leta 2011 v masovno proizvodnjo.:rolleyes:

evolucija Flankerja z novim sprednjim delom?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami friki tuki gor! Če je kdo prijazen in mi prosim malo podrobneje obrazloži kako do izpita-licence za pilota motornega zmaja. Lahko link lahko ZS. Ker me zadne case močno gor vleče : :kva2::rolleyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Primer je lovski bombnik Su – 34, nov tehnološki izdelek , ki gre leta 2011 v masovno proizvodnjo.:rolleyes:

Tale sicer čudovit izdelek (čeprav ima kljun kot racman), najbrž v zraku ne bo ravno posrečen... oziroma zna pri modernem vojskovanju biti malo ranljiv... Zakaj? Vse nosilce za oborožitev ima pod trupom in krili - to danes več ne "vžge" ker povečuje radarsko sliko... v prihodnje bodo zelo pomembne t.i. stealth verzije letal (F-117, F-22, B-2) z oborožitvijo v trupu in krilih... tale ruska "kanta" je pa daleč od tega... razen v primeru vgrajenih res močnih motilcev in druge stealth elektronike... Se mi zdi da obubožana mati Rusija samo še napenja mišice in "kaže" kaj vse bi lahko prodala veliko nevarnejšim, močnejšim in tudi tehnološko naprednejšim Kitajcem.:closedeyes:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Se mi zdi da obubožana mati Rusija samo še napenja mišice in "kaže" kaj vse bi lahko prodala veliko nevarnejšim, močnejšim in tudi tehnološko naprednejšim Kitajcem.:closedeyes:

Glede obubožane Rusije...dejstvo je, da njihova vojska NIKOLI do sedaj ni bila v boljši "kondiciji". Vojaki več ne pobirajo pridelkov na poljih, ampak se usposabljajo intenzivneje, kot kdajkoli prej. Iz aktivne službe so (pa še delajo na tem) odstranili vse tiste pripadnike, ki sta jim vodka in maltretiranje podrejenih vcepljena že skozi šolanje. Zmanjšali so število "težke mašinerije" predvsem v smislu uporabnosti in boljšega vzdrževanja.......

Tudi Rusija ni več to, kar je bla...

Ah sori...tema je o letalih...tu sem pa šibak...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tale sicer čudovit izdelek (čeprav ima kljun kot racman), najbrž v zraku ne bo ravno posrečen... oziroma zna  pri modernem vojskovanju biti malo ranljiv... Zakaj?  Vse nosilce za oborožitev ima pod trupom in krili - to danes več ne "vžge" ker povečuje radarsko sliko... v prihodnje bodo zelo pomembne t.i. stealth verzije letal (F-117, F-22, B-2) z oborožitvijo v trupu in krilih... tale ruska "kanta" je pa daleč od tega... razen v primeru vgrajenih res močnih motilcev in druge stealth elektronike... Se mi zdi da obubožana mati Rusija samo še napenja mišice in "kaže" kaj vse bi lahko prodala veliko nevarnejšim, močnejšim in tudi tehnološko naprednejšim Kitajcem.:closedeyes:

Kako so sestrelili Ameriško radarsko nevidno letalo F-117 Tolk o stealth tehnologiji :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sami friki tuki gor! Če je kdo prijazen in mi prosim malo podrobneje obrazloži kako do izpita-licence za pilota motornega zmaja. Lahko link lahko ZS. Ker me zadne case močno gor vleče : :kva2::rolleyes:

Pred leti sem delal licenco za jadralnega pilota po štiridesetih (obveznih)dopel leti(z inštruktorjem) sem laširal in sam letel nažalost samo trikrat nato sem odšel v JNA v šolo rezervnih oficirjev(težka artilerija haubica 155)služil eno leto in po končani vojski za 14 let v tujino s trebuhom za kruhom.Pred leti sem dobil nagradni let z Brnika in en krog nad Ljubljano z Pajperjem pilot mi je dal malo za peljat po pogovorju da sem bil v jedriličarski šoli in takoj se je ponudil,da me pripravi na izpit za motornega pilota v parh mesecih cena pa bi bila od 4-5 K €.Ti se zanimaš za motorno zmajarstvo daj se malo pozanimaj na Gorenjskem ima en moto klub med svojimi člani tudi motorne zmajarje.Namreč zadnjič,ko smo vodili člane Srbskega motokluba po Sloveniji smo se oglasili pri njih in so vseh 10 motoristov iz Srbije peljali z motornim zmajem seveda brezplačno in še po tem letenju so nas vse skupaj peljali na kosilo,letališče imajo na levi strani če se pelješ od Lesc proti Bledu. :whistle:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve letali izjemno skladnih linij

post-1019-089886400 1283075391_thumb.jpg

Glede letal z velikimi vrati in brez sedežev pa je koroški PC6 z oznako S5-CMA ena boljših zadevščin v Sloveniji :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Dve letali izjemno skladnih linij

post-1019-089886400 1283075391_thumb.jpg

Glede letal z velikimi vrati in brez sedežev pa je koroški PC6 z oznako S5-CMA ena boljših zadevščin v Sloveniji :)

Sam igram simulacijo...Lock ON: Modern air combat...Dost hudo letet s tem sam ko je virtualno, drgač...Moj dream polet bi biu z F-14D aka TomCat...Vesebiu biu pa kerga kol fighter jeta... :D Sanje so ble vojna aviatika..ampak je ostal le pr sanjah :D

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Sam igram simulacijo...Lock ON: Modern air combat...Dost hudo letet s tem sam ko je virtualno, drgač...Moj dream polet bi biu z F-14D aka TomCat...Vesebiu biu pa kerga kol fighter jeta... :D Sanje so ble vojna aviatika..ampak je ostal le pr sanjah :D

 

  :topic:    Kje si zloudu če ni skrivnost  ??

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

U zanimiva tema. Vidim,da nas je kar dosti avio navdusencev tukaj. Meni se vedno najezi koza,ko slisim kakega reaktivca 8)

Bo sel kdo v udine cez 14.dni na airshow??

http://www.aeronautica.difesa.it/PAN50/Programma/Pagine/default.aspx

Zadeva zna biti vec kot zanimiva 8) Sam se ruski vitezi manjkajo s svojimi su-27,pa smo zmagal :)

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!