Skoči na vsebino

Beg pred policisti


Cartman

Priporočene objave

...

Ne ni nujno. Ostaja še 101 možnost, kako lahko ukrepam in zadevo preprečim, ali pa ga doma ulovim, brez da bi še jaz in posledično tudi on zaradi pregona ogrožal druge.

Brez nevarnosti za druge se ga lahko tudi odstreli! :evilgrin: Pa to smo že jemali in se mi zdi čudno, da ideja ne pade na plodna tla. :blink:

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne vem koliko izkušenj in sodelovanj v podobnih primerih ste doživeli, ampak jaz se jih in sem se na lastne oči prepričal, kaj pomeni policijski pregon, ko se adrenalina poln mulc, ki je komaj dobil službo pri policiji brezglavo zapodi za smrkavcem, ki nori po cesti. No pa imamo 2 norca na cesti.

In nikar ne mislite, da je policija tako nebogljena in nevešča da ne pozna vseh vaških junakov. Prav točno vedo kdo kdaj in kje počne neumnosti in zato trdim, da jim ga ni težko izslediti. Da se razumemo: nikakor ne podpiram prekrškarjev in samovolje, ki jo nekateri dirkači počno na cesti, vendar smatram, da bi včasih lahko ukrepali drugače. Kolikor vem je dovolj patrulj, ki lahko postavijo zasedo, ali pa ga gredo domov iskat. Vsaj v moji mladosti so lepo prišli domov in so natančno vedeli, kdo ima kateri apn6, jawo ali mz in kje se je potikal.

Zgleda, da si pa nekateri tukaj ponovno želite policijsko državo, pa udbovce v civilu, ali pa celo ameriški način, ko drži eno roko na pištoli z drugo te pa legitimira. (američane pri vsem kriminalu razumem, vendar pri nas?)

Popravljeno . Popravil DAMI33
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Kolikor vem je dovolj patrulj, ki lahko postavijo zasedo, ali pa ga gredo domov iskat. Vsaj v moji mladosti so lepo prišli domov in so natančno vedeli, kdo ima kateri apn6, jawo ali mz in kje se je potikal.

Zgleda, da si pa nekateri tukaj ponovno želite policijsko državo, pa udbovce v civilu, ali pa celo ameriški način, ko drži eno roko na pištoli z drugo te pa legitimira. (američane pri vsem kriminalu razumem, vendar pri nas?)

od tvoje mladosti pa do dandanes se je zgodila ena pomembna zadeva ki se ji reče demokracija in državljanske pravice....včasih je bil prihod policaja na dom že osnova za dobre batine in rdeča ušesa, dandanes je to lahko dobra osnova za pisanje pritožbe zaradi policijskega nadlegovanja....žal dokler me policist ne ustavi oziroma nima materialnih dokazov, lahko pride samo na kavico....vse ostalo je neutemeljeno..

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat proti večeru se ustavimo na kavi v Postojni. Pri sosednji mizi dva policista. Sta pač imela kafepavzo. Ves čas pa mimo nori en prepotentni mulo na sportaku. Nisem poslušal celega pogovora pri sosednji mizi, razbral sem le par besed ''nima ga smisla ustavljat ali lovit, ker ne bo ustavil. Če se ne bo sam raztreščil, ga bova počakala doma..'' Mi je nekako logično zvenelo. Mulo bi se na begu ziher razkantal v kakšnem jarku. In, ponavljam, policisti vedo za prekrškarje, kdo so in od kod. To je njihovo delo. Tako, kot ti v firmi poznaš vsaj na videz tisoč svojih sodelavcev, tako oni poznajo tisoč prestopnikov v svojem rajonu. :naughty:

No, tisto ''ena roka na pištoli'' sem pa v Vitanju doživel. Prvi dan, ko so uvedli tisto ustavljanje z lučkami od zadaj. Lepo ustavim, počakam v avtu, da pride organ do mene. Spustim okno, reče za dokumente. Jaz pa seveda odprem vrata da bi vzel denarnico iz hlačnega žepa. Tipson pa pištolo ven... Madona, sem se skoraj usral. Kaj je cepec mislil, ne vem. Da imam bazuko s sabo?

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Enkrat proti večeru se ustavimo na kavi v Postojni. Pri sosednji mizi dva policista. Sta pač imela kafepavzo. Ves čas pa mimo nori en prepotentni mulo na sportaku. Nisem poslušal celega pogovora pri sosednji mizi, razbral sem le par besed ''nima ga smisla ustavljat ali lovit, ker ne bo ustavil. Če se ne bo sam raztreščil, ga bova počakala doma..'' Mi je nekako logično zvenelo. Mulo bi se na begu ziher razkantal v kakšnem jarku. In, ponavljam, policisti vedo za prekrškarje, kdo so in od kod. To je njihovo delo. Tako, kot ti v firmi poznaš vsaj na videz tisoč svojih sodelavcev, tako oni poznajo tisoč prestopnikov v svojem rajonu. :naughty:

No, tisto ''ena roka na pištoli'' sem pa v Vitanju doživel. Prvi dan, ko so uvedli tisto ustavljanje z lučkami od zadaj. Lepo ustavim, počakam v avtu, da pride organ do mene. Spustim okno, reče za dokumente. Jaz pa seveda odprem vrata da bi vzel denarnico iz hlačnega žepa. Tipson pa pištolo ven... Madona, sem se skoraj usral. Kaj je cepec mislil, ne vem. Da imam bazuko s sabo?

Da ga boš napadel. Reči je treba, da boš vrata odprl ali kaj podobnega ne pa kar takoj.Drugje bi za tako dejanje padale batine po tebi.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, tisto ''ena roka na pištoli'' sem pa v Vitanju doživel. Prvi dan, ko so uvedli tisto ustavljanje z lučkami od zadaj. Lepo ustavim, počakam v avtu, da pride organ do mene. Spustim okno, reče za dokumente. Jaz pa seveda odprem vrata da bi vzel denarnico iz hlačnega žepa. Tipson pa pištolo ven... Madona, sem se skoraj usral. Kaj je cepec mislil, ne vem. Da imam bazuko s sabo?

Da ga boš napadel. Reči je treba, da boš vrata odprl ali kaj podobnega ne pa kar takoj.Drugje bi za tako dejanje padale batine po tebi.

Je že imel slabo vest... :naughty:

D.

  • Všeč mi je 2
  • Ni mi všeč 1
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

od tvoje mladosti pa do dandanes se je zgodila ena pomembna zadeva ki se ji reče demokracija in državljanske pravice....včasih je bil prihod policaja na dom že osnova za dobre batine in rdeča ušesa, dandanes je to lahko dobra osnova za pisanje pritožbe zaradi policijskega nadlegovanja....žal dokler me policist ne ustavi oziroma nima materialnih dokazov, lahko pride samo na kavico....vse ostalo je neutemeljeno..

Prav nič se ni zgodilo, kajti mentaliteta je ostala enaka, mogoče je bilo v starih časih celo boljše, saj si si z milico lahko dovolil marsikaj. Primere norega testosteronskega pregona sem videl in bil udeležen v samostojni Sloveniji. Med drugim mi je policaj, ki je vozil par avtov pred mano, ko je videl voznika iz stranske, ki je izsilil prednost, opraskal kombi (zavarvovalnica potem plačala), ker je neumno nekam na silo obrnil avto z ročno kar na voznem pasu, samo da se je lahko zapodil za staro želvo, ki očitno ni bila več za volan. Vidiš v tem primeru, bi ga lahko čisto počasi dohitel in kaznoval. Poudarjam, sploh pa se ne strinjam z lovom na cpprekrškarje (ajde, da je kriminalec, oropal banko ok), ker ti potem še pospešijo misleč, da bodo ušli. In v končni fazi, tudi z nepretirano hitro vožnjo in na varni razdalji se da mulca ujeti. Samo pamet je potrebno uporabiti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ce se postavim v kožo policista.

Kako naj vem, da je tablica na zadku norecega motorista njegova, kako naj vem, da ni namestil ukradene, kako naj vem, da je motor sploh njegov in ni morda celo ukraden ter zato bezi pred menoj in seveda, kako naj ga v taksnem primeru pustim brezglavo noreti na okrog z mislijo, da ga bom lahko itak pocakal doma?

Če smatraš, da si tako noro dober kot on, potem se le zapodi za njim, nato ga pa zrini s ceste, ali pa prehiti in pomahaj z loparčkom.

No pa imamo namesto enega, kar dva norca na cesti.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Če smatraš, da si tako noro dober kot on, potem se le zapodi za njim, nato ga pa zrini s ceste, ali pa prehiti in pomahaj z loparčkom.

No pa imamo namesto enega, kar dva norca na cesti.

Saj ni važno kako si noro dober, važno je kako si pameten, da ne rečem noro pameten.

Kolikor mi je znano, ga ni zrinil s ceste policaj, ampak se je sam :wallbash: ,

Ko mu je pa z loparčkom mahal, ga pa mulo itak ni upošteval.

Norcev na cesti pa je žal veliko več kot dva, tako, da tudi to ni argument :nono: .

Pravim borcem pa srečno!

  • Všeč mi je 2
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

... No pa imamo namesto enega, kar dva norca na cesti.

Ne gre za trenutno stanje. Gre za daljši čas prisotnosti dotičnega norca na cesti. Tak, ki ne ustavi policaju zelo verjetno ne bo ustavil niti , ko bo naredil pizdarijo in se bodo zaradi njega razkantali in nastradali drugi. In ker mu bo uspelo enkrat, ne bo pomišljal to ponoviti.

Zato raje sprejmem enkratno nevarnost ob uspešnem pogonu, magari s takim koncem, kot ga je ustvaril budalacki ali zanj še slabšim, kot pa da mi ta nevarnost ves čas preži na cesti.

O iskanju na domu je pa BMW napisal kako in kaj. Idiota je treba dobiti na dejanju ali pa imeti trdne materialne dokaze. Nekoga počakati doma in mu potem obešati nekaj na podlagi samo videnega, ne zdrži. Upravičenih dvomov je potem preveč, da bi zdržalo na sodišču. In budale postanejo še prevzetnejše in delajo še večje sranje po cesti.

Zato še vedno trdim, da bi bila primerna rešitev odstrelitev s ceste ali mižanje zakonodaje ob krvni osveti. Bum in pika!

Sicer pa to velja za vsa področja, kjer si nekateri privoščijo oškodovati druge. S politiki in gospodarstveniki na čelu, da razne Župankoviče ne pozabim. A menda je civilizacija to, da imajo to pravico kaznovanja samo nekateri in se seveda zlorablja.

Bo treba spet nekoga takega, kot je bil oni možakar, ki je s sniperjem pospravljal vse, ki so prevozili rdečo luč, ko so mu tako na cesti povozili ženo in otroka.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

In, ponavljam, policisti vedo za prekrškarje, kdo so in od kod. To je njihovo delo. Tako, kot ti v firmi poznaš vsaj na videz tisoč svojih sodelavcev, tako oni poznajo tisoč prestopnikov v svojem rajonu. :naughty:

Pa ne vedo za vse in povsod. Poznajo tiste, ki se v središču mesta drkajo amo-tamo, ne poznajo tistih, ki se na Ridah gor in dol guncajo.

Poznajo pa tudi vse tiste, ki so člani MC-jev in podobno, ja, to je pa res ...

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Fantje ne vem koliko izkušenj in sodelovanj v podobnih primerih ste doživeli, ampak jaz se jih in sem se na lastne oči prepričal, kaj pomeni policijski pregon, ko se adrenalina poln mulc, ki je komaj dobil službo pri policiji brezglavo zapodi za smrkavcem, ki nori po cesti. No pa imamo 2 norca na cesti.

In nikar ne mislite, da je policija tako nebogljena in nevešča da ne pozna vseh vaških junakov. Prav točno vedo kdo kdaj in kje počne neumnosti in zato trdim, da jim ga ni težko izslediti. Da se razumemo: nikakor ne podpiram prekrškarjev in samovolje, ki jo nekateri dirkači počno na cesti, vendar smatram, da bi včasih lahko ukrepali drugače. Kolikor vem je dovolj patrulj, ki lahko postavijo zasedo, ali pa ga gredo domov iskat. Vsaj v moji mladosti so lepo prišli domov in so natančno vedeli, kdo ima kateri apn6, jawo ali mz in kje se je potikal.

Zgleda, da si pa nekateri tukaj ponovno želite policijsko državo, pa udbovce v civilu, ali pa celo ameriški način, ko drži eno roko na pištoli z drugo te pa legitimira. (američane pri vsem kriminalu razumem, vendar pri nas?)

No, pa ni bilo meni potrebno istega napisat.

Se popolnoma strinjam seveda. Včasih si jih dobil na dom. Tako kot pico, le da ni bilo treba naročat :)

In preverjeno res poznajo večino norcev, pijančkov in tudi npr. preprodajalcev trave.

Tako, da pregon ni nič drugega kot nepotrebno ogrožanje življenj. Za kakšno ceno???? 500 EUR več v državno blagajno? Toliko je vredno življenje nedolžne peške? Tako malo je vreden "ultra kriminalni norec zafrustriranec itd", ki je bežal? Morda "Pogumni" in "požrtvovalni" Policist?

Včasih res ne vem za kaj se zares gre pri teh prometnih kaznih. Za varnost zagotovo ne.

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Res me zanima, če ne bi divjal, če ga teli poredni policaji ne bi lovili :?

Drugač je lepo peljal, ko so ga pa začeli policaji lovit, je pa divjat začel... tko jaz vse to zdaj razumem :? ... ne mi burek prodajat tlele ... res je... če bi mel pisto, sigurno ne bi divjal po cesti ... še en burek :? ... ne hvala :P

Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

No, pa ni bilo meni potrebno istega napisat.

Se popolnoma strinjam seveda. Včasih si jih dobil na dom. Tako kot pico, le da ni bilo treba naročat :)

In preverjeno res poznajo večino norcev, pijančkov in tudi npr. preprodajalcev trave.

Tako, da pregon ni nič drugega kot nepotrebno ogrožanje življenj. Za kakšno ceno???? 500 EUR več v državno blagajno? Toliko je vredno življenje nedolžne peške? Tako malo je vreden "ultra kriminalni norec zafrustriranec itd", ki je bežal? Morda "Pogumni" in "požrtvovalni" Policist?

Včasih res ne vem za kaj se zares gre pri teh prometnih kaznih. Za varnost zagotovo ne.

In kaj je po tvojem mišljenju rešitev? Da se Budackega in njemu podobnim pusti, da delajo kar hočejo po cesti? Ker če bodo njega pustili pri miru, bodo tudi tebe.... in na koncu bom še jaz nehal registrirati avtomobile in motocikle in se bom vozil brez tablic in zavarovanja, kakor hitro bom hotel in kjerkoli bom hotel.

To bi bil kaos.

Zato je potrebno prekrškarje kaznovati, ker v nasprotnem se za cestno prometna pravila nihče več ne bo zmenil. Tako, kot se na gospodarsko kriminaliteto vsi požvižgajo ker razen Šuštarja in še par malih lopovov nihče za to ni bil kaznovan. In imamo kaos na tem področju.

Če se zgodi kaos tudi na cestah, lahko začnemo kar vsi nositi pištole s sabo in med sabo obračunavati. Predtstavljaj si situacijo, ko peška, ki vidi Budackega da na polno leti proti njej na prehodu za pešce, potegne ven pištolo in ga pač ustreli. Sistem močnejši preživi...

Popravljeno . Popravil marko55
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Tud v Avstriji bežijo.....ogromnokrat....predvsem "NAŠI"....

sem ena od oseb ki hodijo v avstrijo v šolo. šola je oddaljena cirka 500m od slovenske meje.

kakor verjetno veste, izpit za 50 kubikov v avstriji ne moreš delat z 14 leti tako kot pri nas, zato je ta izpit s 14 leti v avstriji neveljaven in policaji imajo vsa pooblastila da te ustavijo in zaračunajo.

tudi moj kolega je bil tarča teh nacionalističnih policajcev čeprav je vozil po vseh pravilih in s motoristično opremo. ko mu je hotel razložit da je šola takoj tu za vogalom ga je policaj odpremil na slovensko stran in mu rekel da mora tam pustiti motor in pešačiti naprej.

če se meni to zgodi nebom čakal na ček... zakaj? ker nebom pešačil z kombinezonom do šole in še bol pomembno, ne bom puščal nezaklenjenega motorja na slovenski strani kjer je polno ciganov ki komaj čakajo na takšen plen!

čisto mi je jasno da se zakonov naj nebi kršilo, ampak... včasih bi policaji tudi lahko pokazali svojo človeško plat pri takih malenkostih trance_33_sleep.gif

in da nebom čisto offtopic... prosim za premislek pri takšnih hudih izjavah, konec koncev ste slišali samo en kup dejstev in vedno malo prirejeno zgodbo novinarjev! ravnal je narobe, vendar v tistih sekundah ko se moreš odločiti je velik vplivni faktor PANIKA in ko se človek počuti ogroženega ne razmišlja trezno. lažje je premlevat tu pred tipkovnico, kaj bi bilo prav in kaj ne zato se niti nebom spuščal v to opravljanje in obsojanje na forumu.

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Impulz..., zdaj pa malo nabijaš. Če veš, da ne smeš voziti, zakaj siliš z glavo skozi zid? A s kolesom pa ne bi šlo?

Po tvoji logiki, če pri nas lahko voziš, bi pa povsod lahko. Druga država, drugi zakoni. Treba se jih je držati, ali pa nositi posledice. Poglej: v kakšni zakotni afriški vasici jedo ljudi. Ker je pač dovoljeno. To pa ne pomeni, da pa zdaj lahko pridejo tipi sem in te nekaznovano pojedo. Si razumel?

Pa še nekaj: ti ''nacionalistični'' policaji so kolegu naredili celo uslugo. Kaj če bi povzročil nesrečo, vozniško je seveda neveljavno, kdo bi plačal škodo? Bi lahko prodal mopi in še ata avto doma, da bi odplačal..

Popravljeno . Popravil motofrik
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Impulz..., zdaj pa malo nabijaš. Če veš, da ne smeš voziti, zakaj siliš z glavo skozi zid? A s kolesom pa ne bi šlo?

Po tvoji logiki, če pri nas lahko voziš, bi pa povsod lahko. Druga država, drugi zakoni. Treba se jih je držati, ali pa nositi posledice. Poglej: v kakšni zakotni afriški vasici jedo ljudi. Ker je pač dovoljeno. To pa ne pomeni, da pa zdaj lahko pridejo tipi sem in te nekaznovano pojedo. Si razumel?

bi izbral to opcijo če nebi bil 10km stran doma :D žal pa ni avtobusne povezave do tja,zato sem se pač odločil za to varjanto.

saj vas razumem, imel sem ja možnost da grem v slovenijo v šolo, ZAKAJ HUDIČA SILIM Z GLAVO SKOZI ZID, sem si pač sam kriv da sem slovenec in da pač nočem obremenjevat svojih že prezaposlenih staršev z vozičkanjem ;) mi je že jasno kam to gre :D zakoni so zato da se jih spoštuje, saj so vedno in vsepovsod 100% pravični :D

vi si kar dajte duška z minusi, jaz pa se bom še dalje vozil NELEGALNO IN OGROŽAL ŽIVLJENJA DRUGIH UDELEŽENCEV V PROMETU NA TA NAČIN trance_42_walkman.giftrance_42_walkman.gif

over&out

Popravljeno . Popravil impulz
Povezava do komentarja
Delite na drugih straneh

Ustvarite račun ali se prijavite za komentiranje

Za objavljanje se morate najprej registrirati

Ustvarite račun

Registrirajte se! To je zelo enostavno!

Registriraj nov račun

Prijava

Že imate račun? Prijavite se tukaj.

Vpišite se
  • Zadnji brskalci   0 članov

    • Noben registriran uporabnik, si ne ogleduje to stran.
×
×
  • Ustvari novo...

Pomembne informacije

Z uporabo te strani se strinjate z uporabo piškotkov in se strinjate s pravili o varovanju zasebnosti!